صفحه 51 از 1141 نخستنخست ... 4142434445464748495051525354555657585960611011515511051 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 501 تا 510 , از مجموع 11404

موضوع: مسایل مربوط به امریه, نحوه دریافت و سایر سوالات مربوط

Senior Member

پیش فرض پاسخ : مسایل مربوط به امریه, نحوه دریافت و سایر سوالات مربوط

نقل قول نوشته اصلی توسط nimaafshar8 نمایش پست ها
    با سلام

اگر واسه کارت سبز از طرف بسیج تو مرداد ماه اقدام کنیم یعنی تقریبا اوایل مهرماه آموزش(کارت سبزمون)تموم میشه.در حالی که آموزش و پرورش تو آخرای بهمن ماه واسه سرباز معلمی اقدام می کنه!
    پس تو این فاصله ی زمانی باید چیکار کنیم؟(مهرماه تا بهمن ماه)

سوال دومم اینه که اگر کسی کارت سبز داشته باشه می تونه سرباز معلم بشه؟

پیشاپیش از راهنمایی شما کمال سپاس رو دارم

با تشکر
    توصیه میکنم یه سر بزنید به سپاه شهدا استان تهران(فکر کنم تهران هستین)......قسمت نیروی انسانی......میتونید از اونجا سوال کنید....یه سر هم برا اطمینان به نیروی انسانی وزارت آموزش و پرورش بزنید......ولی به نظر من جور درنمیاد احتمالا......آموزش و پرورش بهمن اعلام میکنه.....ولی آموزشی تیر هستش.....بازم سوال کنید

نقل قول نوشته اصلی توسط sarbazak نمایش پست ها
    با سلام

1- منظورم از ارگانی که در اون ثبت نام کردید همون خاتم الاوصیاست. از طریق معاونت نیروی انسانی خاتم الاوصیاء (یا احیاناً شخصی که معرف شما بوده) مطمئن بشید که اسمتون در لیست اعزام خاتم الاوصیاء قرار گرفته یا نه؟ و اگر اسمتون در لیست اعزام خاتم الاوصیاء قرار گرفته، بپرسید که برای امریه های خاتم الاوصیاء معمولاً چه پادگانی در نظر گرفته میشه؟

2- ببینید نهادی که در نهایت کد محل آموزشی شما رو مشخص میکنه نظام وظیفه هستش. نظام وظیفه برای تعیین کد محل آموزشی با چند دسته مشمول طرفه:

دسته اول: افرادی که امریشون توسط ستاد کل نیروهای مسلح تایید شده. برای این دسته، نظام وظیفه همون کدی رو ثبت میکنه که ستاد کل با توجه به ارگان امریه دهنده برای مشمول، تعیین کرده.

دسته دوم: افرادی که شخصا به یک پادگان خاص مراجعه کرده، مدارکشون رو تحویل می دن و به نوعی پذیرش میگیرن. بعد از ارتباطاتی که این پادگان با نظام وظیفه انجام خواهد داد، نظام وظیفه کد همون پادگان خاص رو برای این دسته ثبت میکنه.

دسته سوم: افرادی که جزو دسته اول و دوم نباشند. برای این دسته، نظام وظیفه به اختیار خودش یک کد تصادفی رو برای مشمول تعیین میکنه.

بنده هم موافقم با اینکه اون آشنای محترمتون به قول شما "تو هوا یه حرفی نزده" ! ولی دقت بفرمایید که شما هم جزو دسته اول بودید و هم جزو دسته دوم که این قضیه میتونست نظام وظیفه رو برای تعیین کد شما گیج کنه. ولی ظاهراً دسته اول، در سیستم تعیین کد نظام وظیفه در اولویت قرار دارند. به این مفهوم که شما قبل از اینکه به عنوان دسته دوم شناخته بشید، در دسته اول قرار گرفتید و کد آموزشی شما تعیین شده.

و اینکه براتون سوال پیش اومده که یه برگ سفید دیگه با اطلاعات متفاوت با اطلاعات برگ سفید اولیه، براتون صادر بشه واقعاً عجیبه!!! برای هر مشمول در سیستم نظام وظیفه فقط و فقط یک کد محل آموزشی وجود داره. اگه بازم در این مورد شک داشتید میتونید با مراجعه به یکی از دفاتر پلیس+10، المثنی برگ سفیدتون رو دریافت کنید.

موفق باشید/

سلام.
    راستش طرفی که واسطه شد برای کارام الان در دسترس نیست.میشه راهنمایی کنی که چطور میتونم از خاتم الاوصیا پیگیری کنم.با تلفن که عمرا نمیشه.تو اینترنت هم گشتم که اطلاعات زیادی از قبیل سایت و ... منظمی نداره یا من ندیدم.باز خاتم الانبیا تشکیلات منظم تری داره.
    من چطور میتونم از همین شیراز بفهمم امریه شدم یا نه.

البته اول و آخر که من کد خوردم و بخوام و نخوام،امریه باشه یا نباشه باید برم قزوین!!
    میخوام بدونم که اگر بفرض همین امریه ردیف شده باشه بعد از اتمام آموزشی باید کار خاصی بکنم،حرفی بزنم،جایی برم یا نه خودشون (نظام وظیفه) کارا رو ردیف میکنه؟؟(ببخشید اگر سوالاتم آبکیه!!)
    در مورد برگ سفید دوم هم قبول دارم سوالم خیییییییییییییلی مبتدی بود ولی در کل منظورم اینه با نوجه به بی احتیاطی که کردم و کدی که خوردم بازم احتمال داره نظام وظیفه بخواد اذیت کنه یا نه،کد که بخوری دیگه بقیه برگ سبز ها رو نادیده میگیرن .؟
    ممنون

Junior Member

ممنونم دوست عزیز

بله... پیگیر آموزش و پرورش هستم

ولی اگه سازمان دیگه ای هم برای امریه فیزیک سراغ دارید خوشحال میشم بهم اطلاع بدید

بازم ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط noofa نمایش پست ها
    با سلام و احترام
    یکی از بهترین سازمانها سازمان آموزش و پرورش است. فیزیک بسیار کاربردی و مورد نیاز سازمان هست . نمیدانم تاریخ اعزام شما کی هست ولی فکر کنم ثبت نام میکنه ...زمان رو از دست ندید.

موید باشید.

Member sarbazak آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Eng

نقل قول نوشته اصلی توسط ali_mohammad65 نمایش پست ها
    سلام.
    راستش طرفی که واسطه شد برای کارام الان در دسترس نیست.میشه راهنمایی کنی که چطور میتونم از خاتم الاوصیا پیگیری کنم.با تلفن که عمرا نمیشه.تو اینترنت هم گشتم که اطلاعات زیادی از قبیل سایت و ... منظمی نداره یا من ندیدم.باز خاتم الانبیا تشکیلات منظم تری داره.
    من چطور میتونم از همین شیراز بفهمم امریه شدم یا نه.

البته اول و آخر که من کد خوردم و بخوام و نخوام،امریه باشه یا نباشه باید برم قزوین!!
    میخوام بدونم که اگر بفرض همین امریه ردیف شده باشه بعد از اتمام آموزشی باید کار خاصی بکنم،حرفی بزنم،جایی برم یا نه خودشون (نظام وظیفه) کارا رو ردیف میکنه؟؟(ببخشید اگر سوالاتم آبکیه!!)
    در مورد برگ سفید دوم هم قبول دارم سوالم خیییییییییییییلی مبتدی بود ولی در کل منظورم اینه با نوجه به بی احتیاطی که کردم و کدی که خوردم بازم احتمال داره نظام وظیفه بخواد اذیت کنه یا نه،کد که بخوری دیگه بقیه برگ سبز ها رو نادیده میگیرن .؟
    ممنون
    با سلام

اگه امکان پیگیری از طریق خاتم الاوصیاء میسر نیست، تنها راهش اینه که از دوستانی که از خاتم الاوصیاء امریه گرفتند بپرسید که آموزشیشونو چه پادگانی افتادند. و اگه کسی رو پیدا نکردید که اینو ازش بپرسید کمی صبر کنید پادگان که تشریف بردید از بچه هایی که در گروهانتون هستند بپرسید که آیا کسی مثل شما برای امریه خاتم الاوصیاء اقدام کرده یا نه؟! از این حیث عرض میکنم که معمولاً امریه های یک ارگان خاص، دوره آموزشی رو در یک پادگان مشترک میگذرونند.

و اما توضیح در مورد اینکه بعد از آموزشی چه کاری باید انجام بدید:

در اوایل هفته هشتم آموزشی، نامه ای برای تمام سربازان وظیفه صادر میشه به اسم «نامه امریه». البته امریه در اینجا یه واژه عام هستش به این مفهوم که هم شامل افرادی هست که امریه دولتی گرفتند و هم افرادی که امریه دولتی نگرفتند (و باید بقیه خدمتشون رو در نظام بگذرونند).

در «نامه امریه» سرنوشت بقیه مدت خدمتتون، کتباً به شما اعلام خواهد شد. تنها از طریق این نامه میتونید از تایید امریتون، صد در صد مطمئن بشید. در این نامه دقیقاً قید شده که در چه تاریخی به کجا باید مراجعه کنید و چه مدارکی رو لازمه همراه با خودتون داشته باشید. اگه خاتم الاوصیاء Ok شده باشه به یکی از شرکت های وابسته به خاتم الاوصیاء (احتمالاً فاز 13 و 14 پارس جنوبی در عسلویه) معرفی خواهید شد و اگر هم خدایی نکرده امریتون تایید نشده باشه به یکی از یگانهای وزارت دفاع معرفی خواهید شد. تاریخ تعیین شده در «نامه امریه» برای مراجعه شما هم معمولا اولین روز غیر تعطیل شروع هفته، بعد از اتمام دوره آموزشی هستش. برای اعزامیهای اسفند فک می کنم روز 91/02/09 باشه. (البته در مورد تاریخ این روز مطمئن نیستم!)

در مورد اون قضیه تعیین کد، عاجزانه ازتون تقاضا میکنم باور بفرمایید برای شما کد دیگه ای تعیین نخواهد شد!!! گمان کنم نظام وظیفه کارهای مهم تر از تنبیه کردن من و شما هم داشته باشه.

موفق باشید/

Junior Member

سلام خدمت همه دوستان.

راستش من اواخر آذر ماه بود که برای امریه قرارگاه خاتم الانبیا اقدام کردم( دقیقه 90) و برگ سفیدم اومده پادگان خاتمی یزد(اعزامی 1 اسفند). به قرب هم که زنگ زدم گفتن که: «آره امریت پذیرش شده.”

حالا میخواستم بدونم کارگاههای این قرارگاه کجاها هستن؟ یعنی بعد از اینکه آموزشیمو تموم کنم احتمال داره کجا مشغول به گذروندن امریه بشم؟(رشتم برقه و ساکن شیراز هستم) این قرارگاه کجاها کارگاه داره؟

اگه توی شهر خودم نباشم آیا بهم خوابگاهی چیزی میدن یا خودم باید بیفتم دنبال این بدبختیا و وایسم غذا درست کنم and so on...

آیا اجازه دارم موبایل و لپ تاپ و ... رو با خودم داشته باشم؟(یه سری نرم افزار رو هردوشون دارم که لازمشون دارم)

ممنون میشم هر تعدادی از دوستان که جواب سوالای منو میدونن زحمت بکشن و جواب این سوالای فضایی منو بدن.(مخصوصا اینکه محل خدمتم احتمالاً کجا ممکنه باشه)

همه موفق و خوش باشید
    ویرایش توسط skype : February 9th, 2012 در ساعت 01:59 AM دلیل: اختیاری نبود مگه؟!!!

سلام.از دوستان کسی هست اینجا امریه سرباز معلم باشه و کارت پایان خدمت هم گرفته باشه؟

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mansoorelec نمایش پست ها
    سلام.از دوستان کسی هست اینجا امریه سرباز معلم باشه و کارت پایان خدمت هم گرفته باشه؟
    من کارتمو گرفتم.....آخر آبان ماه

سلام
    با مدرک کاردانی پروتز دندانی میشه امریه گرفت؟ واسه کجاها میشه اقدام کرد؟

وقتی همه با من هم عقیده می شوند تازه احساس می کنم که اشتباه کرده ام.

اسکار وایلد

سلام به همه! توروخدا به من جواب بدین گیج شدم!

من برادرم رشتش برق بود و بجای سربازی داره توی صا ایران (نوبنیاد) دوره تعهد خدمت 5 سالشو میگذرونه و خیلی خوبه هم حقوق کارمندی داره هم مزایای دیگه! حتی استخدام رسمی شده!

من رشتم عمرانه و آخرین نمرم 20 اسفند میاد ! میخوام ببینم چه جوری میتونم توی صنایع دفاع یا یه جایی مثل صا ایران که داداشم هست تعهد خدمتی بگیرم؟

درضمن صاایران رشته منو پذیرش نداره!

ممنونم!

Junior Member

با سلام
    من اهل خوزستانم
    من اعزام 1/10/90 بودم و کد "اموزشگاه نظامی نزاجا پاسداران تهران" (زیر نظر ارتش) خورده بودم
    چون امریم واسه 1/10/90 اوکی نبود با هزار بدبختی تونستم تمدید کنم (تمدیدپزشکی)
    بعد تاریخ اعزامم شد 1/12/90
    بعد با مامور نظلم وظیفه مشورت کردم که میخوام امریه بگیرم زیر نظر سپاه و کدم باید عوض بشه ... بهش گفتم اشکال نداره عوض میشه؟؟؟ گفت اگه با امریت موافقت بشه مشکلی نداره و عوض میشه!
    بعد برای امریه اقدام کردم و با درخواست امریم موافقت شد (اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی)
    اداره ثبت اسناد و املاک هم که زیر نظر ارتش سرباز امریه میگیره هم برای 1/12/90 سرباز امریه میخواست .... ولی امریه اداره تعاون رو گرقتم .. چون زیر نظر سپاه بود و دیگه آموزشیم میپرید
    وقتی در تاریخ 17/11/90 برگ سفید رو دریافت کردم دیگه خیالم راحت شد که همه چی اوکی شده چون نام مرکز آموزش "شهید هاشمی نژاد نیشابور" خورده بود (زیر نظر سپاه)
    چون قبلا دوره کفایت از آموزش سپاهو (دوره تکمیلی) رفته بودم دیگه خیالم راحت بود که فقط در خونه خودمون 6 ساعت میرم اداره و برمیگردم و فقط میبایست 1 روز برم نیشابور و 2تا امضا بگیرم وبرگردم
    همه چی اوکی بود تا روز اعزام که تو صف اعزامیهای نیشابور وایساده بودم که مامور اعزام (همون مامور بالا که تو خط ششم بهش اشاره کردمه) اسممو خوند و برد تو اتاقش و برگ سفیدمو گرفت پاره کرد و رفت تو سیستم و یه جدید واسم پرینت کرد که نام مرکز آموزش "اموزشگاه نظامی نزاجا پاسداران تهران" (زیر نظر ارتش) زده بود
    گفت به خاطر تمدید پزشکی به کد اولیه برگشت خوردی
    اومدم تهران ... 2/12/90 رفتم نظام وظیفه تهران ........ هیچ نتیجه ای نگرفتم
    الان 3/12/90 هست .... الان تهرانم .... نمیدونم باید چیکار کنم.......

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)