صفحه 59 از 1141 نخستنخست ... 94950515253545556575859606162636465666768691091595591059 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 581 تا 590 , از مجموع 11404

موضوع: مسایل مربوط به امریه, نحوه دریافت و سایر سوالات مربوط

پیش فرض پاسخ : مسایل مربوط به امریه, نحوه دریافت و سایر سوالات مربوط

سلام بچه ها
    پيشاپيش و پساپس عيدتون مبارک.
    فری و فوتی...
    همونطور که قبلا هم گفتم رفتم نوبنياد تهران،يک فرم پر کردم ،مصاحبه مختصري هم از من گرفتن و در نهايت وقتي برگ سفيدم اومد کد شهداي جوادنيا قزوين خورده بودم(وزارت دفاع).خلاصه اينکه با توجه به صحبت هاي برو بچ همين فروم خوشحال بودم که با توجه به اينکه امريه من پذبرفته شده و رشته نفت هم هستم بعد از آموزشي ميرم عسلويه و سر رشته خودم خدمتم رو ادامه ميدم.
    با اين حساب رفتم قزوين!
    ولي متاسفانه متوجه شدم تمام افرادي که از هرجا امريه داشتن قبلا نامه اعلام نيازي به وزارت دفاع زدن (توسط همون شرکت،اداره يا کارخونه مربوطه) و ميدونن که بعد از آموزشي کجا مي افتن.مثلا فلان شخص با رشته الکترونيک نامه اعلام نياز از صاايران شيراز داره و ميدونه که جاش اونجاست.ولي من از هيچ جا نامه نگرفتم و ضاهراً جاي خاصي هم اعلام نياز نشدم.
    با اين تفاسير به احتمال 90 درصد همون نوبنياد من رو ميپذيره و من بايد ادامه خدمتم رو تهران بگذرونم و اين يعني نه تنها به چيزي که ميخواستم نرسيدم،بلکه يک چيزهايي هم از دست دادم.چرا که من ميتونستم از سپاه شيراز هم پذيرش بگيرم (که گرفتم!!) وراحت تو شهر خودم خدمت کنم و هم دوري رو نکشم و هم درسم رو راحت تر ادامه بدم.ولي به اين حساب که امريه = سابقه،تجربه،آموزش و احيانا شغل آينده ،قيدش رو زدم.ولي گويا الان به هيچ کدوم نرسيدم.
    با اين تفاسير از شما دوستان ميخوام راهنماييم کنيد.اولا نظرتون چيه؟آيا عسلويه يا هرجاي نفتي ديگه پَر؟؟!!!!
    دوم اينکه اگر هنوز راهکاري ميشناسيد که ميتونم بهش متوسل بشم يا برم دنبال نامه اعلام نياز و هرچيز ديگه در اين خصوص بگيد تا انجام بدم.
    دم همه شما دوستان گل هم گرم
    فقط خواهشا زودتر جواب سوالم رو بدید که چند روز دیگه بیشتر مرخصی ندارم!!!ممنون
    يا علي

Senior Member krig1960 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط ali_mohammad65 نمایش پست ها
    سلام بچه ها
    پيشاپيش و پساپس عيدتون مبارک.
    فری و فوتی...
    همونطور که قبلا هم گفتم رفتم نوبنياد تهران،يک فرم پر کردم ،مصاحبه مختصري هم از من گرفتن و در نهايت وقتي برگ سفيدم اومد کد شهداي جوادنيا قزوين خورده بودم(وزارت دفاع).خلاصه اينکه با توجه به صحبت هاي برو بچ همين فروم خوشحال بودم که با توجه به اينکه امريه من پذبرفته شده و رشته نفت هم هستم بعد از آموزشي ميرم عسلويه و سر رشته خودم خدمتم رو ادامه ميدم.
    با اين حساب رفتم قزوين!
    ولي متاسفانه متوجه شدم تمام افرادي که از هرجا امريه داشتن قبلا نامه اعلام نيازي به وزارت دفاع زدن (توسط همون شرکت،اداره يا کارخونه مربوطه) و ميدونن که بعد از آموزشي کجا مي افتن.مثلا فلان شخص با رشته الکترونيک نامه اعلام نياز از صاايران شيراز داره و ميدونه که جاش اونجاست.ولي من از هيچ جا نامه نگرفتم و ضاهراً جاي خاصي هم اعلام نياز نشدم.
    با اين تفاسير به احتمال 90 درصد همون نوبنياد من رو ميپذيره و من بايد ادامه خدمتم رو تهران بگذرونم و اين يعني نه تنها به چيزي که ميخواستم نرسيدم،بلکه يک چيزهايي هم از دست دادم.چرا که من ميتونستم از سپاه شيراز هم پذيرش بگيرم (که گرفتم!!) وراحت تو شهر خودم خدمت کنم و هم دوري رو نکشم و هم درسم رو راحت تر ادامه بدم.ولي به اين حساب که امريه = سابقه،تجربه،آموزش و احيانا شغل آينده ،قيدش رو زدم.ولي گويا الان به هيچ کدوم نرسيدم.
    با اين تفاسير از شما دوستان ميخوام راهنماييم کنيد.اولا نظرتون چيه؟آيا عسلويه يا هرجاي نفتي ديگه پَر؟؟!!!!
    دوم اينکه اگر هنوز راهکاري ميشناسيد که ميتونم بهش متوسل بشم يا برم دنبال نامه اعلام نياز و هرچيز ديگه در اين خصوص بگيد تا انجام بدم.
    دم همه شما دوستان گل هم گرم
    فقط خواهشا زودتر جواب سوالم رو بدید که چند روز دیگه بیشتر مرخصی ندارم!!!ممنون
    يا علي
    سلام.
    من پست قبلی شما رو خوندم. بهتر بود زمانی که فرم ها رو پر می کردین، در مورد محل خدمت هم پرس و جو می کردین (که فرضاً محل خدمت واحدهای ستادی است یا عملیاتی) چون تو این نوع سازمانها که در مناطق مختلف پروژه دارن، این که محل خدمت شما کجا باشه خیلی دست شما نیست و هر جا نیاز به نیرو داشته باشن شما رو می فرستن.
    در هر صورت بد نیست در همین مدت کوتاه، به همون واحدی که برای تکمیل فرمها مراجعه کرده بودین، مجدداً مراجعه کنین و یه پیگیری انجام بدین که آیا برای تاریخ اعزام شما، مدارک لازم به نظام وظیفه ارسال شده یا نه. اگه مدارک ارسال شده، باشه تا پایان دوره آموزشی باید صبر کنین تا محل خدمت به شما اعلام بشه.
    در مورد خدمت در تهران، اگه از نظر مسکن مشکل نداشته باشین خیلی هم گزینه بدی نیست و شاید بعداً بتونین در بخش های ستادی اون سازمان مشغول به کار بشین. هر چند به طور معمول این نوع سازمانها، معمولاً نیروهای امریه ای رو در تهران نگه نمیدارن و به محل اجرای طرح ها می فرستن. اینو می تونین از خودشون (مثلاً واحد اداری یا منابع انسانی) بپرسین که افراد قبلی که امریه می گرفتن به طور معمول در کجا مشغول به کار می شدن.
    موفق باشین.
    سلام دوستان، متاسفانه من نمیرسم تاپیکهای اینجا رو چک کنم، ضمن این که خیلی وقته اطلاعاتم به روز نیست، لطفاً سوالاتتون رو به صورت پیام خصوصی برای من نفرستین چون نمیتونم پاسختون رو بدم، با سپاس.

نقل قول نوشته اصلی توسط krig1960 نمایش پست ها
    سلام.
    من پست قبلی شما رو خوندم. بهتر بود زمانی که فرم ها رو پر می کردین، در مورد محل خدمت هم پرس و جو می کردین (که فرضاً محل خدمت واحدهای ستادی است یا عملیاتی) چون تو این نوع سازمانها که در مناطق مختلف پروژه دارن، این که محل خدمت شما کجا باشه خیلی دست شما نیست و هر جا نیاز به نیرو داشته باشن شما رو می فرستن.
    در هر صورت بد نیست در همین مدت کوتاه، به همون واحدی که برای تکمیل فرمها مراجعه کرده بودین، مجدداً مراجعه کنین و یه پیگیری انجام بدین که آیا برای تاریخ اعزام شما، مدارک لازم به نظام وظیفه ارسال شده یا نه. اگه مدارک ارسال شده، باشه تا پایان دوره آموزشی باید صبر کنین تا محل خدمت به شما اعلام بشه.
    در مورد خدمت در تهران، اگه از نظر مسکن مشکل نداشته باشین خیلی هم گزینه بدی نیست و شاید بعداً بتونین در بخش های ستادی اون سازمان مشغول به کار بشین. هر چند به طور معمول این نوع سازمانها، معمولاً نیروهای امریه ای رو در تهران نگه نمیدارن و به محل اجرای طرح ها می فرستن. اینو می تونین از خودشون (مثلاً واحد اداری یا منابع انسانی) بپرسین که افراد قبلی که امریه می گرفتن به طور معمول در کجا مشغول به کار می شدن.
    موفق باشین.

ممنون از پاسخت دوست عزیز.
    راستش اینکه موقع فرم پر کردن بپرسم کجا میرم که بارها و بارها پرسیدم و حتی گفتم که هدف من صرفا وزارت دفاع نیست و میخوام تو رشته تحصیلی خودم خدمت کنم.ولی اصلا نمیذاشت حرف های من تموم بشه و سریع میگفت هیچی معلوم نیست و هیچ تضمینی نمیکنم.شاید برگه امریه ات اومد و مثلا افتادی تو فلان پروژه عمرانی تو آبادان!!!
    مثلا می خواست منو بترسونه.میگفت اصلا ما به رشته شما احتیاج نداریم و هرجای مربوط و غیر مربوطی ممکنه بیفتی.خلاصه هدفشون این بود که من سرد بشم.وقتی اعزام شدم فهمیدم که به بقیه بچه هایی که رفتن فرم پر کردن هم تو هر رشته ای که بودن همین رو گفته.حتی دوستی دارم که مالک اشتر درس خونده و خود دانشگاه تقاضای امریه شدن بهش داده و فقط گفته برو تهران تا فرم کذایی رو پر کنه!!جالب اینجاست که به او هم این حرفا رو زده که فعلا نیرو داریم و رشته ات رو نمیخوایم و اولویت آخری و ...
    حالا میخوام بدونم جایی هست مرتبط با رشته ام که وابسته به وزارت دفاع باشه و بتونم تو این مدت ازشون اعلام نیاز بگیرم؟؟؟؟
    درمورد قرارگاه خاتم الاوصیا چی میدونید ؟؟؟البته قبلا بحثش شده ولی راستش من نتونستم آدرسی ازش بگیرم.نه تهران و نه عسلویه.چطور میتونم تقاضا کنم اونجا بیفتم؟؟راهنماییم کنید که دارم کلافه میشم.
    بازم ممنون

راستی در مورد تهران میدونم خیلی خوبه ولی از نظر مکانی اصلا مناسب منی که میتونستم همین شیراز باشم نیست.ضمن اینکه مسکن کجا بده عزیز من!!!!
    2تا سوال دیگه:
    _ از فروشگاههای اتکا هم میشه اعلام نیاز گرفت؟اگر میشه اصلا میتونم به فرض اینکه جایی امریه شده باشم (حالا یا عسلویه یا نوبنیاد) تغییر امریه بدم و تا قبل از اتمام دوره تعیین کنم مثلا اتکا شیراز باشم؟قبول میکنن؟
    _به فرض اینکه دستم به جایی نرسه و پس از صبر کردن تا اتمام دوره مشخص بشه مثلا نوبنیاد هستم میشه انتقالی گرفت و جا رو عوض کرد.یا اینجا هم اینطوره که اگر کد خوردم دیگه خوردم و...

نقل قول نوشته اصلی توسط ali_mohammad65 نمایش پست ها
    راستی در مورد تهران میدونم خیلی خوبه ولی از نظر مکانی اصلا مناسب منی که میتونستم همین شیراز باشم نیست.ضمن اینکه مسکن کجا بده عزیز من!!!!
    2تا سوال دیگه:
    _ از فروشگاههای اتکا هم میشه اعلام نیاز گرفت؟اگر میشه اصلا میتونم به فرض اینکه جایی امریه شده باشم (حالا یا عسلویه یا نوبنیاد) تغییر امریه بدم و تا قبل از اتمام دوره تعیین کنم مثلا اتکا شیراز باشم؟قبول میکنن؟
    _به فرض اینکه دستم به جایی نرسه و پس از صبر کردن تا اتمام دوره مشخص بشه مثلا نوبنیاد هستم میشه انتقالی گرفت و جا رو عوض کرد.یا اینجا هم اینطوره که اگر کد خوردم دیگه خوردم و...
    سلام دوست عزیز.
    در مورد پاسخ قبلیتون من در این رابطه تجربه خودم رو میگم. من هم چند وقت پیش به یکی از شرکتهای زیرمجموعه وزارت نیرو که پروژه های سدسازی انجام میده مراجعه کردم و در مورد امریه پرسیدم. مسئولش گفت امکانش هست منتهی اولاً سهمیه امریه بین شرکتهای مختلف وزارت نیرو قرعه کشی هست و ممکنه اصلاً برای شرکت ما در این تاریخ اعزام خاص، سهمیه امریه در نظر نگیرن و ثانیاً شما رو در دفتر مرکزی تهران نمی تونیم نگه داریم و باید در محل اجرای طرح ها مثل استانهای ایلام، چهارمحال و بختیاری، خوزستان و غیره مشغول به کار بشی. من هم که دیدم اولاً امریه شون تضمینی نیست و ثانیاً امکان اقامت در اونجاها رو ندارم، از دادن برگه اعزام منصرف شدم و خداحافظی کردم و اومدم بیرون. در مجموع هر چند اونجا مرتبط به رشته خودم بود و کار یاد می گرفتم، اما به نظرم اومد که به ریسکش نمی ارزه. الانم دنبال این هستم که جایی امریه بگیرم که حتی اگه کارش خسته کننده و غیرمرتبط با رشته ام باشه اما عوضش در اوقات بیکاری اگه امکانش باشه پاره وقت جایی مشغول بشم و بتونم روی مقاله و زبان کار کنم. شرکت هایی مثل خاتم الانبیاء و خاتم الاوصیاء هم عموماً به همین صورت هستن و در جاهای مختلف کشور پروژه دارن و بسته به جایی که کمبود نیرو دارن، امریه می گیرن. و البته این که دوست ندارن در مورد فعالیتهاشون خیلی آمار بدن هم یه چیز کاملاً طبیعی هست. به نظرم شما اگه علاقمند بودی که حتماً در رشته مربوط به خودت مشغول به کار بشی، بهتر بود برای امریه وزارت نفت اقدام می کردی (البته مطمئن نیستم هنوز برقرار باشه یا نه). در هر صورت شاید الان دیگه صحبت کردن در مورد این که چکار میشد کرد خیلی فایده ای نداشته باشه. همون طور که قبلاً گفتم، شما بهترین کاری که می تونی بکنی اینه که اول به همون واحد قبلی مراجعه کنی و ببینی که اصلاً مدارکت ارسال شده یا نه. اگه ارسال نشده، می تونی به جاهای دیگه ای که میخوای و میتونی امریه بگیری (مثل همون اتکا) مراجعه کنی و ازشون بپرسی که با شرایط فعلی میشه کاری کرد یا نه. چیزی که من شنیدم اینه که چون ظرفیت سرباز امریه هر سال مقدار محدودی است و لیست این افراد به ستاد مشترک ارسال و اونجا تائید میشه و یه سری دنگ و فنگهای اداری خاص خودش رو داره، علاوه بر این که مدارک رو باید زودتر از زمان اعزام تحویل داد، عوض کردن محل امریه کار چندان ساده و رایجی نیست. البته اینو میدونم که افرادی که بخشی از خدمتشون رو به صورت معمولی (غیرامریه) در یه پادگان نظامی دور از شهرشون گذروندن، بعد از یه مدت میتونن درخواست انتقالی به جایی نزدیکتر به محل سکونتشون رو بدن و معمولاً این نوع انتقالی راحت تر انجام میشه. در هر صورت شما ناامید نباش و تلاشت رو بکن.
    موفق باشی.
    سلام دوستان، متاسفانه من نمیرسم تاپیکهای اینجا رو چک کنم، ضمن این که خیلی وقته اطلاعاتم به روز نیست، لطفاً سوالاتتون رو به صورت پیام خصوصی برای من نفرستین چون نمیتونم پاسختون رو بدم، با سپاس.

سلام دوستان
    دو تا سوال دارم. ممنون میشم جواب بدید:

1- با مدرک کارشناسی نرم افزار، کجاها می تونم برای امریه اقدام کنم؟
    2- شروع امریه حتماً بعد از 2 ماه آموزشی هست؟ یعنی نمیشه اون دو ماه آموزشی رو هم مکانی که امریه گرفتیم خدمت کنیم؟

ApplyAbroad Hero Hamid_110 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Davood21 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    دو تا سوال دارم. ممنون میشم جواب بدید:

1- با مدرک کارشناسی نرم افزار، کجاها می تونم برای امریه اقدام کنم؟
    2- شروع امریه حتماً بعد از 2 ماه آموزشی هست؟ یعنی نمیشه اون دو ماه آموزشی رو هم مکانی که امریه گرفتیم خدمت کنیم؟
    سلام
    1- هر جایی که پارتی داشته باشید (!!!)
    2- دو ماه آموزش رزم مقدماتی هست و برای همه یک جوره.
    موفق باشید
    ناخواناترین نوشته ها از قویترین حافظه ها ماندگارترند

نقل قول نوشته اصلی توسط Hamid_110 نمایش پست ها
    سلام
    1- هر جایی که پارتی داشته باشید (!!!)
    2- دو ماه آموزش رزم مقدماتی هست و برای همه یک جوره.
    موفق باشید

ممنون دوست عزیز
    متاسفانه ویتامین "پ" ندارم!
    درضمن، به معدل هم نگاه می کنن؟ کلاً چه ملاک هایی رو برای دادن امریه مد نظر دارن؟
    یه سوال دیگه؛ امریه با پذیرش چه فرقی داره؟

ApplyAbroad Guru smonabav آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Davood21 نمایش پست ها
    درضمن، به معدل هم نگاه می کنن؟ کلاً چه ملاک هایی رو برای دادن امریه مد نظر دارن؟
    یه سوال دیگه؛ امریه با پذیرش چه فرقی داره؟
    الف) متأهل ب) معاف از رزم ج) تحت پوشش کمیته امداد د) تحت پوشش بهزیستی ه)سابقه عضویت بسیج و) خانواده ایثارگران
    امریه = پذیرش
    لطفا از پرسیدن سوالاتی که قابل طرح در فروم هستند به صورت پیام خصوصی خودداری کنید.

لطفا قبل از طرح سوال، از قابلیتی که فروم در اختیار شما گذاشته و اسمش "جـسـتـجـو" است، استفاده نمائید!!
    اهــدای سلول بنیادی - اهـــدای عضو - محک

نقل قول نوشته اصلی توسط smonabav نمایش پست ها
    الف) متأهل ب) معاف از رزم ج) تحت پوشش کمیته امداد د) تحت پوشش بهزیستی ه)سابقه عضویت بسیج و) خانواده ایثارگران
    امریه = پذیرش
    سلام.
    علاوه بر مواردی که دوستمون گفتن، بعضی از سازمانها به خصوص دانشگاهها افرادی که یکی از دو شرط زیر رو داشته باشن رو هم به عنوان نیروی امریه می گیرن.
    الف) رتبه های اول تا سوم در هر رشته.
    ب) فارغ التحصیلان ممتاز بنا به اعلام دانشکده (مثلاً معدل بالای 17)
    هر چند این که سازمانی به نیروی امریه نیاز داشته باشه و فرد رو بخواد، بیش از شروط ذکر شده اهمیت داره.
    موفق باشین.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)