صفحه 66 از 1141 نخستنخست ... 165657585960616263646566676869707172737475761161665661066 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 651 تا 660 , از مجموع 11404

موضوع: مسایل مربوط به امریه, نحوه دریافت و سایر سوالات مربوط

Member sarbazak آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Eng

پیش فرض پاسخ : مسایل مربوط به امریه, نحوه دریافت و سایر سوالات مربوط

با سلام

نقل قول نوشته اصلی توسط e_am86 نمایش پست ها
    سلام. من واسه امریه نفت اقدام کردم و برج 2/91 اعزام هستم....شما هم، همین دوره اعزامتون هستش؟
    بله، امریه وزارت نفت (اگه اوکی شده باشه البته)، و اعزام 91/02/01 هستم...

نقل قول نوشته اصلی توسط eeran نمایش پست ها
    !!!!!!!!!!!!!!!!!!
    کاشکی همون آبان 90 رفته بودم قال این لا مروت رو کنده بودمش... خیر سرم اومدم امریه شرکت نفت بگیرم. کف دستمو که بو نکرده بودم که! حالا دندم نرم چشمم کور بیام یک سال آزگار بیشتر الاف بشم

اگه آبان 90 اعزام میشدم، تا 91/12/29 خدمتم تموم شده بود رفته بود پی کارش ولی الان که واسه اردیبهشت 91 امریه گرفتم باید تا 93/01/31 خدمت کنم!

این همه صبر کن و استرس داشته باش، این همه برو ملاقات مردمی سنگ رو یخت کنن، این همه استرس تمدید کردن داشته باش و این همه برو امریه بگیر ... آخرشم این بشه

6 ماه تو لیست انتظار امریه وزارت نفت
    +
    6 ماه اضافه خدمت اهدایی نظام وظیفه
    +
    1 ماه از دست دادن کسری متناسب با مدرک تحصیلی
    ---------------
    13 ماه الافیه بیشتر

کاش فقط من بودم آخه! کلی از بچه های همین فروم هستن تا اونایی که ارشد بودن 14 ماه الافیه بیشتر بهشون تحمیل میشه... همین آقای e_am86 ...

جناب sarbazak کوشی؟ چرا نیستی په فدات شم؟ کجایی که داد ما رو از این بیدادگرایه نامهربون بگیری؟ کمرم شیکست سرهنگ... سرهنگ ما گروهبانا چشمون به امثال شماهاست... چرا آخه؟ چرا اینا اینجوری میکنن با ما؟ مگه مسلمون نیستن؟ هیچ جاش قد اون ملاقات مردمیه روز 28 آذر که یه ربع به اون سردار کریمی التماس میکردم که تمدیدم کنه، جیگرمو آتیش نمیزنه!
    دوست عزیز منم مثل شما و سایر دوستان با شنیدن این خبر حسابی surprise شدم! یادمه اواسط آبان 90 که بازار شایعات افزایش مدت سربازی حسابی داغ بودش، سردار احمدی مقدم تو یکی از این رسانه ها جمله جالبی گفته بودند و اون این بودش که: "دوران سربازي را نبايد زمان علافي و اتلاف وقت دانست. حالا مشمولان بايد منتظر باشند و ببينند كه ستاد كل نيروهاي مسلح چه تصميمي براي آنها مي‌گيرد."

کاشکی میشد از این سردار نازنین و همینطور سرداران گرانقدر ستاد کل خواهش کنیم که این لطف و مهربونی رو در حق ما بکنن و قبل از اجرایی کردن قوانین، مشمولین رو در جریان مفاد و تاریخ دقیق اجرای اونا قرار بدن!

خلاصه اینکه دوست عزیز والا بخدا ما هم عین شما گروهبانیم و ظاهراً کاری جز انتظار برای شنیدن خبرای surprise کننده ازمون بر نمیاد!!!

و اما اگه بخوایم احساسات رو کنار بذاریم و بر اساس شناخت و تجربه ای که از نحوه خبررسانی نظام وظیفه داریم به قضیه نیگا کنیم، به نظرم خیلی دور ار ذهن نیست اگه تصور کنیم قانونی که قراره اجراش کنن با اونی که تو لینک خبر اعلام شده یکی نباشه! هر چند که ستاد کل هر وقت قانونی رو ابلاغ میکنه بلافاصله اجراشم میکنه ولیکن دو نکته قابل تامل اینجا وجود داره:

نکته اول: تو خبری که سایت police.ir اعلام کرده، در مورد زمان اجرای ای قانون ذکر شده "...مشمولاني كه از فروردين سال 1391 به خدمت اعزام مي‌شوند..." . ببنید این خبر در تاریخ 91/01/21 اعلام شده، یعنی بعد از موعد اعزام دوره های 91/01/18 و 91/01/19. اگر همونطور که از متن این خبر بر میاد تمام اعزامی های که از اول فروردین 90 اعزام میشن، مشمول این قانون باشن پس اعزامی های دوره های 91/01/18 و 91/01/19 هم مدت خدموتشون افزایش یافته بدون اینکه خود مشمولین حتی تا روز اعزامشون از این قضیه خبر داشته باشن. این قضیه به لحاظ حقوقی صحیح به نظر نمیرسه! این احتمال وجود داره که نظام وظیفه برای رفع شائبه هایی از قبیل بی عدالتی و یا سهل انگاری در اعلام به موقع خبر، بند «مشمولاني كه از فروردين سال 1391 به خدمت اعزام مي‌شوند» رو به «مشمولاني كه درخواست اعزام آنها از اول فروردین سال 1391 در دفاتر پلیس+10 ثبت شده است» تغییر بده! هیشکی در این قضیه شکی نداره که تصمیماتی که در ستاد کل نیروهای مسلح گرفته میشه، به امنیت استراتژیک کشور مربوط هستن و البته لازم الاجرا، ولی یعنی مثلا این عزیزان یک شبه به این نتیجه رسیدند که سربازی از 18 ماه به 21 (24) ماه افزایش پیدا کنه و زمان اجراش رو هم 21 روز قبل از اعلام خبر تعیین کردند؟!!!

نکته دوم: دوستان اگه ادبیات خبر رسانی نظام وظیفه رو دنبال کرده باشن، معمولا مبدا زمانی که برای اعمال «قوانین محدود کننده» در نظر گرفته میشه، «تاریخ ثبت درخواست در دفاتر پلیس+10» هستش و نه «تاریخ اعزام». به عنوان مثال خبری رو که در تاریخ 91/01/20 در مورد توقف كسرخدمت هاي جبهه، جانبازي و مدرك تحصيلي اعلام شد، ببینید! در اینجا هم با توجه به اینکه محدودیتی قراره اعمال بشه تاریخ اجرا رو «تاریخ ثبت در دفاتر پلیس+10» اعلام کرده و نه «تارخ اعزام». (هر چند که در این خبر در مورد کسری تحصیلی صریحاً ذکر شده فقط مشمولانی که تا پایان سال 90 به خدمت اعزام میشن، میتونن از کسری تحصیلی استفاده کنن)

به هر حال شاید لازم باشه یه مقدار دیگه هم صبر کرد، تا ببینیم به قول سردار، دوستان دقیقا چه تصمیمی برامون خواهند گرفت!

نقل قول نوشته اصلی توسط ghodrati2011 نمایش پست ها
    سلام به دوستان
    آقا من که 6 ماه کسری ثبت شده دارم در 1-12-90 میتونم از این کسری در امریم استفاده کنم؟ ینی 24-6=18؟ یا به نظر شما برم نظام بشه21-6=15؟
    خدااااااااااااااااااااااا ااااااااااااااااااااااااا اااا
    مطابق لینک خبری که نظام وظیفه داده، در صورتی که كسرخدمتون مربوط به «جبهه» و یا «جانبازي» بوده باشه به شرطی که تا تاریخ 90/12/29 در پلیس+10 ثبت شده باشه، می تونید ازش استفاده کنید. ضمناً عزیزانی که کسری بسیجی دارن حتی اگه تا الان هم موفق به ثبتش نشدن، نیگران نباشن.

اگه دوباره بامبول در نیارن که امریه ها نمیتونن از کسری استفاده کنن و از این داستانا، طبیعتاً میتونید 6 ماه کسریتونو از اون 24 ماه امریه کم کنید!

اگه امریتون برای 91/02/01 باشه بعید میدونم بتونید لغوش کنید و خدمتتونو تو نظام بگذرونید! لابد امریتون واسه 91/04/01 یا بعد از اون هستش دیگه، نه؟

برای اینکه بشه سوالتون رو در مورد اینکه امریه رو برید یا نه، پاسخ داد باید دید برنامتون واسه آینده چیه! اگه برنامتون برای آینده کاره منم با جناب e_am86 در مورد اینکه امریه ارزشو داده موافقم...

موفق باشید/

Junior Member

با سلام و خسته نباشین من امریه هستم اما ازمن تعهد عدم استفاده از کسری بسیجی گرفتن ولی 6 ماه کسری از بسیج گرفتم به نظر شما هیچ راهی نداره که من از کسری استفاده کنم و یه جوری از این تعهد فرار کنم؟
    با تشکر

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط pirloo نمایش پست ها
    با سلام و خسته نباشین من امریه هستم اما ازمن تعهد عدم استفاده از کسری بسیجی گرفتن ولی 6 ماه کسری از بسیج گرفتم به نظر شما هیچ راهی نداره که من از کسری استفاده کنم و یه جوری از این تعهد فرار کنم؟
    با تشکر
    تا اونجایی که من در بین دوستام دیدم فقط سازمان انرژی اتمی از کارکنان امریه ش کسری قبول می کنه. بقیه هم بستگی داره به مسئولش. ممکنه آخرش باهاتون راه بیان.

نقل قول نوشته اصلی توسط sarbazak نمایش پست ها

مطابق لینک خبری که نظام وظیفه داده، در صورتی که كسرخدمتون مربوط به «جبهه» و یا «جانبازي» بوده باشه به شرطی که تا تاریخ 90/12/29 در پلیس+10 ثبت شده باشه، می تونید ازش استفاده کنید. ضمناً عزیزانی که کسری بسیجی دارن حتی اگه تا الان هم موفق به ثبتش نشدن، نیگران نباشن.

اگه دوباره بامبول در نیارن که امریه ها نمیتونن از کسری استفاده کنن و از این داستانا، طبیعتاً میتونید 6 ماه کسریتونو از اون 24 ماه امریه کم کنید!

اگه امریتون برای 91/02/01 باشه بعید میدونم بتونید لغوش کنید و خدمتتونو تو نظام بگذرونید! لابد امریتون واسه 91/04/01 یا بعد از اون هستش دیگه، نه؟

برای اینکه بشه سوالتون رو در مورد اینکه امریه رو برید یا نه، پاسخ داد باید دید برنامتون واسه آینده چیه! اگه برنامتون برای آینده کاره منم با جناب e_am86 در مورد اینکه امریه ارزشو داده موافقم...

موفق باشید/
    سلام به sarbazak عزیز که بعد این همه سکوت مثل همیشه تحلیل های منتطقیشو دیدیم
    ممنون
    کسری من ثبت شده و اینو دیروز تو سامانه (یکم بالاتر از میدون سپاه) چک کردم. میدونم امریه می ارزه حتی 18 ماهش ولی نگرانیم از اینه که یه شبه بگم امریه کسری قبول نیست.

البته من یه راه دیگه هم دارم اونم طرح سربازی بنیاد ملی نخبگانه که حداقل 12ماه و حداکثر18 ماهه، ولی الان نمیدونم اونو تغییر دادن یا نه؟ اخه هر روز اینا یه خوابی میبینن.
    sarbazak جان نظر شما چیه؟
    ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط sarbazak نمایش پست ها
    با سلام

بله، امریه وزارت نفت (اگه اوکی شده باشه البته)، و اعزام 91/02/01 هستم...

موفق باشید/
    شما در جریان هستین کسایی که عسلویه افتادن هزینه استفاده از وسایل ایاب ذهاب (هواپیما) با خودشونه یا به عهده وزارت نفت؟
    ویرایش توسط daniyal_arj : April 10th, 2012 در ساعت 02:05 PM

سلام
    من تاریخ اعزامم 91/4/1 هست و امریه در جهاد داشگاهی هستم. کسی میدونه اگر در حین امریه پذیرش بگیرم میشه ترخیص شد، مثلا با گذاشتن وثیقه؟

ApplyAbroad Guru smonabav آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mnavaki نمایش پست ها
    سلام
    من تاریخ اعزامم 91/4/1 هست و امریه در جهاد داشگاهی هستم. کسی میدونه اگر در حین امریه پذیرش بگیرم میشه ترخیص شد، مثلا با گذاشتن وثیقه؟
    بله دوست من، شما در هر دوره ای از خدمت باشی، با دریافت پذیرش، تائید پذیرش توسط وزارت علوم و مراجعه به نظام وظیفه و...، می تونید از کشور خارج شوید. باید وثیقه بگذارید حتما، مبلغش هم 15 میلیون تومان است، فعلا!!!!
    لطفا از پرسیدن سوالاتی که قابل طرح در فروم هستند به صورت پیام خصوصی خودداری کنید.

لطفا قبل از طرح سوال، از قابلیتی که فروم در اختیار شما گذاشته و اسمش "جـسـتـجـو" است، استفاده نمائید!!
    اهــدای سلول بنیادی - اهـــدای عضو - محک

Member sarbazak آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Eng

با سلام

نقل قول نوشته اصلی توسط ghodrati2011 نمایش پست ها
    کسری من ثبت شده و اینو دیروز تو سامانه (یکم بالاتر از میدون سپاه) چک کردم. میدونم امریه می ارزه حتی 18 ماهش ولی نگرانیم از اینه که یه شبه بگم امریه کسری قبول نیست.

البته من یه راه دیگه هم دارم اونم طرح سربازی بنیاد ملی نخبگانه که حداقل 12ماه و حداکثر18 ماهه، ولی الان نمیدونم اونو تغییر دادن یا نه؟ اخه هر روز اینا یه خوابی میبینن.
    sarbazak جان نظر شما چیه؟
    ممنون
    همونطور که دوست عزیزمون جناب mosi-comp هم در پست قبلیشون توضیح دادند، استفاده از کسری برای سربازان امریه، منوط به تائید کسری توسط اون ارگان امریه دهنده هستش! به عنوان مثال ممکنه ارگان امریه دهنده XXX با کسری شما موافقت کنه و ارگان YYY با اون موافقت نکنه!

ضمناً از اونجا که در قانون جدید، خدمت سربازی از 18 ماه به 21 ماه تغییر کرده، علی القاعده مدت زمان طرح پژوهشی بنیاد نخبگان هم از سقف 18 ماه به سقف 21 ماه افزایش پیدا خواهد کرد!

------------------------------------------

نقل قول نوشته اصلی توسط pirloo نمایش پست ها
    با تشکر
    دقت داشته باشید اینکه ارگان امریه دهندتون از شما تعهد گرفته که از کسری بسیجی استفاده نکنید، دقیقاً به همین خاطر بوده که شما رو ملزم به اجرای اون تعهد کرده باشه!

اگه واقعا استفاده از کسری بسیجی رو لازم میدونید (سریع تموم کردن خدمت رو به گذروندن امریه ترجیح میدید) تنها راه ممکنی که شما بتونید از اون 6 ماه کسری بسیجیتون استفاده کنید اینه که قید امریه رو بزنید. در اینصورت هم میتونید از 6 ماه کسری بسیجیتون استفاده کنید و هم اینکه با بیخیال شدن امریه 3 ماه زودتر خدمتتون رو تموم کنید. (اینجوری مجموعا 9 ماه خدمتتون رو زودتر تموم خواهید کرد)

البته همونطور که حتماً خودتونم میدونید بعضی از ارگانها (مثل سپاه، انرژی اتمی و ...) با کسری بسیجی مخالفتی ندارند.

نقل قول نوشته اصلی توسط mnavaki نمایش پست ها
    سلام
    نقل قول نوشته اصلی توسط smonabav نمایش پست ها
    بله دوست من، شما در هر دوره ای از خدمت باشی، با دریافت پذیرش، تائید پذیرش توسط وزارت علوم و مراجعه به نظام وظیفه و...، می تونید از کشور خارج شوید. باید وثیقه بگذارید حتما، مبلغش هم 15 میلیون تومان است، فعلا!!!!
    اجازه میخوام صحبتهای دوستمون رو اینطور تکمیل کنم...

با داشتن Acceptance Letter در صورتی که دو شرط لازم زیر رو داشته باشید برای شما معافیت تحصیلی صادرخواهد شد:

اولاً غیبت نداشته باشید.
    ثانیاً دانشگاهی که ازش پذیرش گرفتید، از دانشگاهای مورد تأیید وزارت علوم باشه.

و اما در مورد قوانین نظام وظیفه برای ترخیص به منظور ادامه تحصیل دو روایت ضد و نقیض وجود داره:

روایت اول - مطابق آیين نامه اجرایی بخش معافیت تحصیلی قانون خدمت وظيفه عمومی، ماده نهم: "مشمولاني كه طبق مقررات آئين نامه در مسابقات ورودي دانشگاه‌ها شركت مي‌نمايند در صورت اعلام ادارة وظيفة عمومي مانند ساير مشمولين در موعد مقرر به خدمت دورة ضرورت اعزام گرديده و در صورت اعلام قبولي قطعي در هر مرحله‌اي از خدمت باشند ترخيص خواهند شد."

روایت دوم - مطابق گفته سردار کمالی «جانشين اداره منابع انساني ستاد کل نيروهاي مسلح» در 1389/12/21: "... سربازان فوق ديپلم و بالاتر اگر حداکثر يک سال از تاريخ فراغت از تحصيل آن نگذشته باشد، جهت ادامه تحصيل ترخيص خواهند شد."

اینکه در حال حاضر کدوم یکی از این دو روایتِ متفاوت اجرا میشه اطلاعی ندارم! پیشنهاد میشه اگه پروسه Application براتون جدیه، بیشتر در مورد جوانب این قضیه (منظورم قوانین surprise کننده و یک شبه ای هستش که هر لحظه ممکنه نظام وظیفه وضع و اجرا کنه) بیشتر تحقیق کنید تا خدایی نکرده فرصت تحصیلی از شما گرفته نشه!

امریه هم که باشید (به شرط اینکه اون ارگان امریه دهنده تعهدنامه کتبی و مشخصی با مظمون عدم اجازه ترخیص تا پایان مدت خدمت از شما نگرفته باشه)، قوانین ترخیص همون قوانین نظام وظیفه خواهد بود.

تعرفه وثیقه های خارج از کشور رو هم میتونی از اینجا ببینی.

نقل قول نوشته اصلی توسط e_am86 نمایش پست ها
    شما در جریان هستین کسایی که عسلویه افتادن هزینه استفاده از وسایل ایاب ذهاب (هواپیما) با خودشونه یا به عهده وزارت نفت؟
    خیر دوست عزیز، اطلاع دقیقی ندارم... شاید آقای eeran بتونن در این زمینه اطلاعات دقیقتری به من و شما بدن!

موفق باشید/

Senior Member vv_matin آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UTSA

دوستان این افزایش خدمت برای امریه هایی که از سال 90 مشغول به خدمت هستن که اعمال نمیشه؟

ApplyAbroad Guru smonabav آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط vv_matin نمایش پست ها
    دوستان این افزایش خدمت برای امریه هایی که از سال 90 مشغول به خدمت هستن که اعمال نمیشه؟
    نه دوست من....خدا رو شکر!
    لطفا از پرسیدن سوالاتی که قابل طرح در فروم هستند به صورت پیام خصوصی خودداری کنید.

لطفا قبل از طرح سوال، از قابلیتی که فروم در اختیار شما گذاشته و اسمش "جـسـتـجـو" است، استفاده نمائید!!
    اهــدای سلول بنیادی - اهـــدای عضو - محک

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)