صفحه 82 از 1141 نخستنخست ... 327273747576777879808182838485868788899091921321825821082 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 811 تا 820 , از مجموع 11404

موضوع: مسایل مربوط به امریه, نحوه دریافت و سایر سوالات مربوط

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Space Eng., SBU

پیش فرض پاسخ : مسایل مربوط به امریه, نحوه دریافت و سایر سوالات مربوط

نقل قول نوشته اصلی توسط vv_matin نمایش پست ها
    شما هر زمانی که بخواید میتونید امریه تون رو لغو کنید و از خدمت خارج بشید. فقط توجه داشته باشید که اگر یک روزی دوباره بخواید خدمتتون رو از سر بگیرید، امریه به هیچ وجه به شما تعلق نمیگیره. برای اینکه امریه در واقع فقط یک بار به هر کس تعلق میگیره.
    ممنون از راهنمایی، خیالم از این بابت راحت شد!
    شرمنده یک سوال پیش پا افتاده هم دارم. با توجه به تغییرات اخیر در زمان سربازی و ...، طول دوره آموزشی الان چقدر هست؟ و اینکه آموزشی امریه‌ها تفاوتی میکنه؟

ApplyAbroad Guru smonabav آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Ocellatus نمایش پست ها
    شرمنده یک سوال پیش پا افتاده هم دارم. با توجه به تغییرات اخیر در زمان سربازی و ...، طول دوره آموزشی الان چقدر هست؟ و اینکه آموزشی امریه‌ها تفاوتی میکنه؟
    دوره آموزشی حدود 60 روز، بعضی جاها چند روز بیشتر و بعضی جاها چند روز کمتر، البته بماند که دوره آموزشی من حدود 50 روز بود!
    نخیر، آموزشی امریه ها فرقی نداره، فقط ممکنه در آموزشی در مورد رژه و اینا خیلی به شما سخت نگیرند (یا اون قسمت رزم انفرادی که در مورد نگهبانی دادن است)
    خب دیگه دوست من! دیدی حالا من استفاده کردم - البته من شهریور 89 دفاع کردم و نه 90
    لطفا از پرسیدن سوالاتی که قابل طرح در فروم هستند به صورت پیام خصوصی خودداری کنید.

لطفا قبل از طرح سوال، از قابلیتی که فروم در اختیار شما گذاشته و اسمش "جـسـتـجـو" است، استفاده نمائید!!
    اهــدای سلول بنیادی - اهـــدای عضو - محک

Junior Member

دوستان من برای امریه دانشگاهم اقدام کردم، اگه قبول بشه آیا حین امریه پذیرش phd بگیرم میشه خارج شد؟ آخه شنیدم امریه‌ها برخلاف سربازهای عادی نمیتونن وسطش ول کنن برن.
    البته میدونم باید از خود منابع انسانی دانشگاه بپرسم ولی هنوز اینکار رو نکردم.

نه کامل استفاده نکردین! چون قبل از اتمام فرجه شما 6 ماه شد 1 سال. من خودم همزمان با شما دفاع کردم، ولی تازه دفترچه فرستادم و تاریخ اعزام گرفتم.
    سلام
    طبق قانون جدید تنها در صورتی از خدمت ترخیص میشید که حداکثر یکسال از تاریخ فراغت از تحصیلتون گذشته باشه، در غیر این صورت باید تا پایان دوره خدمت صبر کنید(بند 4 و 6 معافیت تحصیلی دفترچه) الان تاریخ اعزامتون برا کی خورده؟ دفترچه را کی فرستادید؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Space Eng., SBU

نقل قول نوشته اصلی توسط smonabav نمایش پست ها
    دوره آموزشی حدود 60 روز، بعضی جاها چند روز بیشتر و بعضی جاها چند روز کمتر، البته بماند که دوره آموزشی من حدود 50 روز بود!
    نخیر، آموزشی امریه ها فرقی نداره، فقط ممکنه در آموزشی در مورد رژه و اینا خیلی به شما سخت نگیرند (یا اون قسمت رزم انفرادی که در مورد نگهبانی دادن است)
    خب دیگه دوست من! دیدی حالا من استفاده کردم - البته من شهریور 89 دفاع کردم و نه 90
    ممنون از راهنمایی.

نقل قول نوشته اصلی توسط momech نمایش پست ها
    سلام
    طبق قانون جدید تنها در صورتی از خدمت ترخیص میشید که حداکثر یکسال از تاریخ فراغت از تحصیلتون گذشته باشه، در غیر این صورت باید تا پایان دوره خدمت صبر کنید(بند 4 و 6 معافیت تحصیلی دفترچه) الان تاریخ اعزامتون برا کی خورده؟ دفترچه را کی فرستادید؟
    سلام
    دفترچه را 23 خرداد فرستادم، اعزام خورده 1 شهریور.

این قانون 1 سال رو پاک یادم رفته بود!
    نمیدونم چیزهایی که خوندم و شنیدم ضد و نقیض هست و انگار دقیق اجرا نمیشه این قانون. مثلاً اینجا دوستی گفته که از مسئولش توی نظام وظیفه پرسیده و روی 1 سال تأکید داشتن، ولی دوست دیگه‌ای هم اخیراً با بیش از 1 سال معافیت تحصیلی گرفته.

من شهریور 90 فارغ التحصیل شدم و الان دیگه نزدیک پایان 1 سالم هست، و روی گرفتن پذیرش و خروج در حین خدمت برای سال 92 حساب میکردم، ولی اگه این قانون بخواد روم اجرا بشه دیگه زودتر از پایان خدمت یعنی اواسط 93 نمیتونم خارج بشم!

عجب بساطی داریم تو این مملکت!

Junior Member

ممنون از راهنمایی.

سلام
    دفترچه را 23 خرداد فرستادم، اعزام خورده 1 شهریور.

این قانون 1 سال رو پاک یادم رفته بود!
    نمیدونم چیزهایی که خوندم و شنیدم ضد و نقیض هست و انگار دقیق اجرا نمیشه این قانون. مثلاً اینجا دوستی گفته که از مسئولش توی نظام وظیفه پرسیده و روی 1 سال تأکید داشتن، ولی دوست دیگه‌ای هم اخیراً با بیش از 1 سال معافیت تحصیلی گرفته.

من شهریور 90 فارغ التحصیل شدم و الان دیگه نزدیک پایان 1 سالم هست، و روی گرفتن پذیرش و خروج در حین خدمت برای سال 92 حساب میکردم، ولی اگه این قانون بخواد روم اجرا بشه دیگه زودتر از پایان خدمت یعنی اواسط 93 نمیتونم خارج بشم!

عجب بساطی داریم تو این مملکت!
    والا من خودم از سایت نظام وظیفه مشاوره گرفتم اینجور جواب داد:
    ...........................................
    شرح درخواست: با سلام
    ايا سربازان حين خدمت در صورتي كه غيبت نداشته باشند ولي بيش از يك سال از فراغت از تحصيلشان گذشته باشد جهت ادامه تحصيل در مقطع دكتري ترخيص مي شوند؟

شرح پاسخ: باسلام خير .
    ...............................................
    لطفا اگه اطلاع خاصی بدست اوردید خبر بدید

دوستان ممنون بابت پاسختون
    ولی کی این قانون عوض شده ( از شش ماه به یک سال ) منبع موثقی دارید ؟ اگه اینطوری باشه که عالیه .
    اگه از این خبر لینکی دارید لطفا بزارید.

ApplyAbroad Guru smonabav آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط asdf1368asdf نمایش پست ها
    دوستان ممنون بابت پاسختون
    ولی کی این قانون عوض شده ( از شش ماه به یک سال ) منبع موثقی دارید ؟ اگه اینطوری باشه که عالیه .
    اگه از این خبر لینکی دارید لطفا بزارید.
    جدی؟! فکر کنم فقط خواجه حافظ شیرازی نمیدونست این خبر رو، اون هم از وقتی که دفترچه اعزام به خدمتش رو ارسال کرد، متوجه شد
    منبع
    لطفا از پرسیدن سوالاتی که قابل طرح در فروم هستند به صورت پیام خصوصی خودداری کنید.

لطفا قبل از طرح سوال، از قابلیتی که فروم در اختیار شما گذاشته و اسمش "جـسـتـجـو" است، استفاده نمائید!!
    اهــدای سلول بنیادی - اهـــدای عضو - محک

Senior Member vv_matin آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UTSA

البته بستگی به پادگان و مرکز آموزشی و اینجور چیزها داره، اما ما که آموزشی بودیم، هیچ تفاوتی بین ما و بچه های غیر امریه نبود. حتی جالبه بدونید که وضع فوق دیپلمه ها نسبت به ما که مثلاً فوق لیسانس بودیم به مراتب بهتر بود. چون فرماندهی نظر مثبتی به گردان اونها داشت و کلاً هر چی بیگاری بود نصیب گردان ما میشد!
    اینه که نمیشه یک نظر کلی داد. ولی به طور کلی، تفاوتی وجود نداره.
    دوره آموزشی هم رسماً 56 روز هست که از نظر قانونی شما باید 56 روز بدون مرخصی در پادگان دوره آموزشی رو سپری کنید. ولی خیلی جاها مرخصی هم در دوره آموزشی میدن (مثل 01، یا خضرایی) و این قانون عملاً در نظر گرفته نمیشه.

سلام. من دانشجویی ورودی 88 هستم. قبل از دانشگاه برگه آمادگی رو پر کردم، برگه ی اعزام هم اومد به تاریخ 18 آذر همون سال که اومدم دانشگاه. واسه امریه و اینا تا کی فرصت دارم؟ از کی باید اقدام کرد؟
    ::Never say never::

نقل قول نوشته اصلی توسط miladolad نمایش پست ها
    سلام. من دانشجویی ورودی 88 هستم. قبل از دانشگاه برگه آمادگی رو پر کردم، برگه ی اعزام هم اومد به تاریخ 18 آذر همون سال که اومدم دانشگاه. واسه امریه و اینا تا کی فرصت دارم؟ از کی باید اقدام کرد؟
    شما ابتدا با توجه به رشته تحصیلیتون پیگیر سازمان ها و ارگان هایی باشید که با ارتش و سپاه قرداد جذب سرباز دارند و ببینید چه تاریخ هایی و چه تعداد سرباز جذب می کنند سپس با توجه به زمان جذب انها دفترچه را پست کنید بعد از اینکه دفترچه را پست کردید بعد از حدود ۱۰ روز برگه سبز که در ان تاریخ اعزام درج شده به ادرس خونه میاد ان را به سازمان قصد اخذ امریه دارین میبری و پبت نام میکنی .

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)