صفحه 1 از 12 1234567891011 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 114

موضوع: درخواست مهاجرت به کانادا از خارج از ایران (فدرال و کبک)

پیش فرض درخواست مهاجرت به کانادا از خارج از ایران (فدرال و کبک)

آيا امكان داره كه براي مهاجرت به كانادا از يه كشور ديگه مثلا" هند يااوكراين يا هرجاي ديگه اقدام كنيم يا حتما" بايد از خود ايران اقدام كنيم
    اگر رفتيم جاي ديگه نميپرسن چرا از خود ايران اقدام نكردي؟ اصلا" بهمون جواب ميدن يا نه؟
    تلاش، قهرمان سازه

Member

پیش فرض پاسخ : ویزای کانادا

شما هر جاي دنيا كه باشي ميتوني از همونجا (يعني دفتر اداره مهاجرت كانادا كه مربوط به اون كشور ميشه) درخواست اقامت بدي (چون كانادا دنيا رو zone بندي كرده و هر دفتري رو مسول رسيدگي به پرونده هاي چند كشور خاص كرده) فقط شرطش اينه كه وقتي نوبت پرونده شما بشه (مثلا اگه احتياج به مصاحبه شد) بايد هنوز توو اون كشوري كه ازش اقدام كردي حضور داشته باشي يا اصطلاحا status باشي. در مورد مهاجرت به كانادا از طريق آمريكا هم به topic زير مراجعه كن.

نقل قول نوشته اصلی توسط Rey
    نقل قول نوشته اصلی توسط atash
    خانمها، آقايون سلام
    خبري شنيدم كه بيشتر به شايعه ميمونه و اونم اينه كه كانادا مدت زمان پروسه مهاجرت رو از پنج سال به يك سال كم كرده.
    اگر كسي اطلاعي در اين باره داره ممنون ميشم ما رو هم در جريان بزاره.
    من نميدونم شما اين قضيه رو از كي شنيديد. اما واقعيت اينه كه دولت كانادا طرحي رو به مجلس اين كشور ارائه كرده كه بر اساس اون اختيارات وزير مهاجرت در قبول يا رد درخواستهاي مهاجرت افزايش پيدا ميكنه. به اين صورت كه افسر بررسي كننده، بر اساس دستور العملي كه از طرف وزير مهاجرت به همه دفاتر اداره مهاجرت در دنيا ابلاغ خواهد شد، پرونده هاي مهاجرت كساني را در اولويت بررسي قرار ميده كه بر اساس شرايط و نيارها يشتر به درد كانادا بخورند و در نتيجه در مشاغلي مثل پزشكي كه كانادا با كمبود نيروي كار مواجه است متقاضيان مجبور نباشند مدتهاي طولاني در نوبت مهاجرت باقي بمونند. اما از طرف ديگه وزير مهاجرت اين اختيار را خواهد داشت كه بعضي پرونده ها رو اصلا مورد بررسي قرار ندهد. در صورتي كه طبق قانون فعلي پرونده ها به نوبت دربافت و صرفنظر از تخصص و ديگر شرايط متقاضي بررسي ميشوند.
    نكته اي كه بايد يه اون دقت كرد اينه كه اولا اين قانون هنوز در مجلس كانادا تصويب نشده و احزاب مخالف دولت بشدت با اون مخالفت كردند و پيشاپيش اعلام كردند كه بهش راي نميدند چون ممكنه كه با اختيارات جديد وزير مهاجرت مانع ورود گروه، مليت، ... خاصي به كانادا بشه (قابل توجه ما ايراني ها) هرچند دولت اين ادعا رو رد ميكنه. پس دقت كنيد اگه اين حرف رو از وكيل شنيديد خيلي روش حساب نكنيد چون هنوز قطعي نيست و ثانيا در صورت عدم تصويب وكيل هم هيچ كاري از دستش بر نمياد. اما بعضي از اين به اصطلاح وكلا الان دارن جوري تبليغ و به مردم القا ميكنن كه انگار وضعيت 180 درجه تغيير كرده. حتي در صورت تصويب هم باز يه مدتي طول ميكشه تا اين قانون اجرايي بشه هرچند اولويت اختصاص منابع و اعزام نيرو به دفاتري خواهد بود كه حجم پرونده هاي بررسي نشده زبادي دارند. پس اينكه كسي بياد بگه مثلا زمان رسيدگي به پرونده ها يك سال كم شده حرف مفته. ضمن اينكه اين قانون در صورت تصويب فقط پرونده هايي رو شامل ميشه كه از 28 فوريه 2008 به بعد باز ميشند نه پرونده هاي قبلي.
    با سلام. امروز محرومييت من تموم شد و خوشحالم كه ميتونم اينجا فعاليت داشته باشم.

در ساله گذشته اداره مهاجرت كانادا پرونده هاى زيادى رو به دليل عدم سازگارى و تطبيق با جامعه كانادا رد كرده است. البته منظور از عدم سازگارى از نظر مالى و كارى هست و نه فرهنگى و آجتماعى!و تعداد اين افراد كه بيشتر فارغ التحصيل علوم انسانى هستند رو به افزايش هست.(من يك نفر دنشجو فلسفه و يك نفر علوم سياسى ديدم). اين افراد بعد از رد تقاضاشون از داخل كانادا وكيل ميگيرند و تقاضاى تجديد نظر ميدن و كلى پرونده ايجاد كردند.
    دولت كانادا تصميم داره با دادن اختييارات بيشتر به آفسر مهاجرت و شفاف كردن قانون اين مشكل رو براى هميشه حل كنه.

موفق باشيد

ممنون از راهنماييتون ولي يه سوال ديگه

نقل قول نوشته اصلی توسط ouldoozbk
    مهاجرت از نوع Skilled Worker برای کسانی که در خود کانادا مقيم باشند به يک سال کاهش پيدا کرده (در صورتيکه از يک سفارت خلوت که Waiting list طولانی نداره مثل سفارت کانادا توی آمريکا اقدام کرده باشيد) ولی اين شامل اقدام به مهاجرت از ايران نميشه...
    آيا امكان داره كه براي مهاجرت به كانادا از يه كشور ديگه مثلا" هند يااوكراين يا هرجاي ديگه اقدام كنيم يا حتما" بايد از خود ايران اقدام كنيم
    اگر رفتيم جاي ديگه نميپرسن چرا از خود ايران اقدام نكردي؟ اصلا" بهمون جواب ميدن يا نه؟
    شما هر جاي دنيا كه باشي ميتوني از همونجا (يعني دفتر اداره مهاجرت كانادا كه مربوط به اون كشور ميشه) درخواست اقامت بدي (چون كانادا دنيا رو zone بندي كرده و هر دفتري رو مسول رسيدگي به پرونده هاي چند كشور خاص كرده) فقط شرطش اينه كه وقتي نوبت پرونده شما بشه (مثلا اگه احتياج به مصاحبه شد) بايد هنوز توو اون كشوري كه ازش اقدام كردي حضور داشته باشي يا اصطلاحا status باشي. در مورد مهاجرت به كانادا از طريق آمريكا هم به topic زير مراجعه كن.
    براى اينكه براى اقامت كانادا از يك سفارت خانه كانادا در خارج ايران اقدام كنيد بايد يكى از شرايط زير رو داشته باشيد:
    1-داشتن تابعيت اون كشورسوم
    2-داشتن اقامت اون كشورسوم
    3-داشتن ويزاى دانشجويى/كار براى حداقل يك سال
    اين بدين معنى هست كه با ويزاى توريستى نميتونيد از سفارت كانادا در اون كشور تقاضاى اقامت بديد.

موفق باشيد

پیش فرض پاسخ : درخواست مهاجرت از خارج از ایران

نقل قول نوشته اصلی توسط Aabed
    ممنون از راهنماييتون ولي يه سوال ديگه

نقل قول نوشته اصلی توسط ouldoozbk
    مهاجرت از نوع Skilled Worker برای کسانی که در خود کانادا مقيم باشند به يک سال کاهش پيدا کرده (در صورتيکه از يک سفارت خلوت که Waiting list طولانی نداره مثل سفارت کانادا توی آمريکا اقدام کرده باشيد) ولی اين شامل اقدام به مهاجرت از ايران نميشه...
    براى اينكه براى اقامت كانادا از يك سفارت خانه كانادا در خارج ايران اقدام كنيد بايد يكى از شرايط زير رو داشته باشيد:
    1-داشتن تابعيت اون كشورسوم
    2-داشتن اقامت اون كشورسوم
    3-داشتن ويزاى دانشجويى/كار براى حداقل يك سال
    اين بدين معنى هست كه با ويزاى توريستى نميتونيد از سفارت كانادا در اون كشور تقاضاى اقامت بديد.

موفق باشيد
    آیا موقعی که نوبت مصاحبه‌مون برسه هم باید همچنان در همان کشور باشیم؟ یا اگر جای دیگه باشیم کافیه که یک سفر برگردیم و مصاحبه بدیم؟

Banned

دوستان مطلع ميشه پاسخ من رو هم بدهن.
    فرض کنيد من در يه کشور ديگه در حال درس خوندن باشم از اونجا ميتونم کدوم يکی از ويزا های کانادا رو درخواست بدم؟من برای تحصيل در مقطع ليسانس دارم به يه کشور ديگه غير از ايران ميرم و ميخوام درخواست اقامت کانادا رو اونجا بکنم.به نظر شما برای کدوم قسمت بهتره؟فدرال يا کبک؟من در حال حاضر فوق ديپلم دارم.سابقه کار هم واسه 3 سال کمک حسابدار که ربطی با مدرک فوق ديپلمم نداره.
    ممنون از راهنماييتون

به فريد(OF):

زمانى كه شما از كشورى تقاضاى اقامت ميدى بايد حداقل يك سال اجازه اقامت در اون كشور رو داشته باشيد.
    هنگامى كه پروسه اقامت شما در جريان هست, شما بايد در اون كشور زندگى كنيد و مصاحبه و آزمايشاتتون رو در اون كشور انجام بديد. در صورتى كه به هر دليلى بخواهيد كشور رو ترك كنيد بايد پروندتون رو به كشور جديد منتقل كنيد.
    مگر اينكه اقامت تا تابعيت اون كشور سوم رو داشته باشيد.
    موفق باشيد

نقل قول نوشته اصلی توسط ardalan
    فرض کنيد من در يه کشور ديگه در حال درس خوندن باشم از اونجا ميتونم کدوم يکی از ويزا های کانادا رو درخواست بدم؟من برای تحصيل در مقطع ليسانس دارم به يه کشور ديگه غير از ايران ميرم و ميخوام درخواست اقامت کانادا رو اونجا بکنم.به نظر شما برای کدوم قسمت بهتره؟فدرال يا کبک؟من در حال حاضر فوق ديپلم دارم.سابقه کار هم واسه 3 سال کمک حسابدار که ربطی با مدرک فوق ديپلمم نداره.
    ممنون از راهنماييتون
    با سلام،
    شما بعد يك سال تحصيل و در صورتى كه امتياز لازم رو داشته باشيد ميتونيد تقاضاى اقامت بديد. البته سفارت هاى كانادا در بعضى كشور ها تقاضاى شما رو به محض ورود قبول ميكنند ولى اين قانون كلى نيست.
    اقدام از طريق كبك سريع تر هست ولى بايد زبان فرانسه بلد باشيد. اقدام از طريق فدرال بيشتر طول ميكشه ولى قانون مندتر هست.
    موفق باشيد

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط Aabed
    نقل قول نوشته اصلی توسط ardalan
    ممنون از راهنماييتون
    با سلام،
    شما بعد يك سال تحصيل و در صورتى كه امتياز لازم رو داشته باشيد ميتونيد تقاضاى اقامت بديد. البته سفارت هاى كانادا در بعضى كشور ها تقاضاى شما رو به محض ورود قبول ميكنند ولى اين قانون كلى نيست.
    اقدام از طريق كبك سريع تر هست ولى بايد زبان فرانسه بلد باشيد. اقدام از طريق فدرال بيشتر طول ميكشه ولى قانون مندتر هست.
    موفق باشيد
    يعنی من مثلاً واسه ليسانس برم ايتاليا يک سال بايد اونجا بمونم تا بتونم درخواست بدم برای کانادا؟از خارج از کانادا که ديگه سيستم پوينت و اينا نيست که نه؟
    شرايط من رو که فکر کنم بلد باشيد ميشه بگيد اصلاً ميشه يا نميشه؟

با اجازه آقا عابد
    از هر كشوري كه اقدام كني سيستم امتياز دهي براي مهاجرت كانادا وجود داره
    از كشوري مي توني اقدام كني كه اقامت يك ساله (‌و بيشتر ) داشته باشي.
    يعني اگه به محض ورودت به ايتاليا به شما اقامت بيش از يك سال رو دادن مي توني همون لحظه براي مهاجرت اقدام كني
    سايه اي نيست دراين سوي پريشاني ها
    تا رهــاي کند ازدســت زمستــاني ها
    اي که صد پنجره از صبح خدا سرشاري
    تو نجـــاتم بده از دست پريشــاني ها

صفحه 1 از 12 1234567891011 ... آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)