صفحه 10 از 12 نخستنخست 123456789101112 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 91 تا 100 , از مجموع 114

موضوع: درخواست مهاجرت به کانادا از خارج از ایران (فدرال و کبک)

پیش فرض پاسخ : درخواست مهاجرت به کانادا از خارج از ایران (فدرال و کبک)

دوستان كسي اطلاع داره دكتري با بورسيه در خارج ايران سابقه ي كار حساب ميشه يا نه؟

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط nassim74 نمایش پست ها
    سلام دوستان ببخشيد من يه سوال دارم با وجود اتفاقاتي که افتاده منظورم بسته شدن سفارت در تهران هست...اگر من بخوام الان براي مهاجرت اقدام کنم مشکلاتي پيش نمياد برام؟ کارام درست پيش ميره يا اينکه نه؟
    نه بسته شدن سفارت کانادا تاثیری بر فرآیند مهاجرت به کانادا ندارد. فقط تمام مراحل به سفارت های کانادا در کشورهای دیگر منتقل شده است.

Junior Member

دوستان میشه از داخل خود کانادا هم درخواست اقامت دائم داد .. پروسه اش چطوریه ؟مثلا بعد از اتمام درس بخواهیم تقاضای اقامت بدیم میشه؟

Junior Member

سلام دوستان.

من الان تورنتو هستم با Student Visa اینجام. برای یک دوره Post Graduate Certificate یک ساله. و ویزای من تا پایان دسامبر 2013 اعتبار داره.

یکی از نکاتی که الان باعث نگرانی من هستش اینه که کی و چجوری باید برای ویزای کار بعد از این مدت اقدام کنم. و میدونم که ویزای کار رو هم یک ساله میدند. میشه تا پایان 2014. نکته اصلی که باعث نگرانی منه اینه که توی این مدت اگر پیشنهاد کار دائم گیر بیارم، این صاحب کاره که باید برای تمدید ویزای من اقدام کنه چون ویزای کارم محدود خواهد بود (؟)، آیا کارفرما حاضر به استخدام من میشه؟ و این که با توجه به این که دوره ی من فوق لیسانس نیست، چطوری میتونم برای PR اقدام کنم؟

آیا میتونم از همینجا برای skilled worker اقدام کنم و چقدر طول می کشه؟ برنامه استانی مناسب من وجود داره؟

سلام من یه سوال داشتم خیلی وضعیت خرابی شده ممنون می شم کمک کنین
    ما ساکن ایران هستیم
    من مادرم چندین سال پیش از طریق skill worker برای کل خانواده تقاضای مهاجرت داده بود (مادرم به عنوان سرپرست خانواده ) و علاوه بر اون پارسال مادرم با لاتاری گرین کارت آمریکا رو برد و سفر هم به آمریکا داشته (لاتاری موقعی بوده که من از 21 سال بیشتر بودم و شامل من نمی شه) ... حالا جواب کانادا اومده و مثبته و باید برای medical بریم ..
    چند تا سوال داشتم ... یکی اینکه کلا این مساله گرین کارت داشتن مادرم رو این مهاجرت به کانادا تاثیری داره ؟ ... مساله دیگه بدی که شده اینه که ما از طریق وکیل اقدام کردیم برای کانادا و اشتباها بهش گفتیم که مادرم گرین کارت داره اونم کلید کرده که تاریخ گرفتنتون رو باید بگین تا همراه مدارک بفرستم در حالی که می شد اصلا چیزی نمی گفتیم و مادرم با گرفتن یه پاسپورت دیگه مراحل مهاجرت رو ادامه می داد
    خییییلییییییی ممنون می شم اگه راهنمایی کنین که الان کلا این گرین کارت مشکلی ایجاد می کنه ؟ و اینکه وکیل می خواد همراه مدارک اینو بفرسته مشکلی ایجاد می کنه ؟ خیلی ممنون

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط annihilator نمایش پست ها
    سلام من یه سوال داشتم خیلی وضعیت خرابی شده ممنون می شم کمک کنین
    ما ساکن ایران هستیم
    من مادرم چندین سال پیش از طریق skill worker برای کل خانواده تقاضای مهاجرت داده بود (مادرم به عنوان سرپرست خانواده ) و علاوه بر اون پارسال مادرم با لاتاری گرین کارت آمریکا رو برد و سفر هم به آمریکا داشته (لاتاری موقعی بوده که من از 21 سال بیشتر بودم و شامل من نمی شه) ... حالا جواب کانادا اومده و مثبته و باید برای medical بریم ..
    چند تا سوال داشتم ... یکی اینکه کلا این مساله گرین کارت داشتن مادرم رو این مهاجرت به کانادا تاثیری داره ؟ ... مساله دیگه بدی که شده اینه که ما از طریق وکیل اقدام کردیم برای کانادا و اشتباها بهش گفتیم که مادرم گرین کارت داره اونم کلید کرده که تاریخ گرفتنتون رو باید بگین تا همراه مدارک بفرستم در حالی که می شد اصلا چیزی نمی گفتیم و مادرم با گرفتن یه پاسپورت دیگه مراحل مهاجرت رو ادامه می داد
    خییییلییییییی ممنون می شم اگه راهنمایی کنین که الان کلا این گرین کارت مشکلی ایجاد می کنه ؟ و اینکه وکیل می خواد همراه مدارک اینو بفرسته مشکلی ایجاد می کنه ؟ خیلی ممنون
    در این باره باید 2 نکته را مدنظر داشته باشید

1- از حدود یک ماه پیش طبق توافقنامه ای اداره مهاجرت کانادا و آمریکا اطلاعاتشان را در اختیار یکدیگر می گذارند به عبارتی وقتی شما برای یکی از این دو درخواست ویزا یا پرونده مهاجرتی یا چیزی شبیه به این بدهید از دیگری استعلام می کنند. پس این موضوع را نمی توانید پنهان کنید.

2- حفظ همزمان این دو (گرین کارت و اقامت دائم کانادا) بسیار دشوار است. برای گرین کارت باید هر سال 6 ماه حضور داشته باشند و برای PR کانادا باید از 5 سال 2 سال باشند.

در حالت کلی من قانونی ندیده ام که گفته باشد کسی نمی تواند همزمان مقیم آمریکا و کانادا باشد. با این حال هر کدام از این دو شرایطی را برای حفظ اقامت دارند که برآورده کردن همزمانشان خیلی سخت است. پس بهتر است فرد تصمیم بگیرد که حفظ کدام یک برایش مهمتر است.

Junior Member Lilyyy آواتار ها

پیش فرض پاسخ : ویزای کانادا

مشکلی‌ پیش نمیاد اگه هم واسه مهاجرت اقدام کرد هم برای گرفتن پذیرش تحصیلی‌؟

Banned

تقاضای همزمان برای مهاجرت و تحصیل در یک کشور منع قانونی ندارد. با این حال نیازمندی ها و شرایط این دو کمی با هم تفاوت دارد. فردی که ویزای مهاجرتی می گیرد به دنبال اقامت و "ماندن" در کشور موردنظر است. در حالی که فردی که برای ویزای تحصیلی اقدام می کند می بایست پس از تحصیل به کشور خودش "برگردد". برای اثبات این کار هم باید با نشان دادن یک سری شرایط خانوادگی، شغلی و غیره نشان دهد که به کشور خودش وابستگی اجتماعی (Social tie)، فرهنگی، اقتصادی، کاری، خانوادگی و غیره دارد. با توجه به اینکه هم در فرم های درخواست ویزای دانشجویی و هم در فرم های اقامت شما می بایست به دیگر درخواست های ویزاهای خود اشاره کنید و آنها هم به طور پیش فرض از اینها اطلاع دارند می بایست در این مورد توضیحاتی بدهید.

به عبارتی وقتی برای مصاحبه درخواست ویزای دانشجویی می روید ممکن است بپرسند شما برای اقامت اقدام کرده اید چه تضمینی هست که برگردید؟ وقتی هم به مصاحبه ویزای اقامتی و مهاجرتی خود می روید ممکن است از شما بپرسند شما قصد تحصیل در کشور موردنظر را دارید (این مورد به ویژه زمانی حساسیت برانگیز است که مثلا شما به عنوان یک کارکن ماهر قصد اقامت داشته باشید و نه خویشاوندی و غیره). هر چند بعد از اقامت شما می توانید به سادگی به تخصیل بپردازید ولی قبل از آن اگر با هدف دیگری مثل کار کردن بوده باشد درخواست همزمان این دو کمی غیر عادی است.

در نهایت همانطور که گفتم منع قانونی ندارد و بوده اند افرادی که این کار را کرده اند ولی قدری با هم در تناقض هستند. مگر اینکه شما مثلا درخواست اقامت خویشاوندی داده باشید و قصد تحصیل هم داشته باشید که خیلی با هم تناقض ندارند. این را هم در نظر داشته باشید که اگر درخواست اقامت یا همان مهاجرت رد شود درخواست تحصیل هم رد خواهد شد.

Junior Member

با سلام
    میشه یه لطفی بکنید و جواب منو بدید:
    من حدود 7 ماهی هست که در ایتالیا در مقطع فوق لیسانس مشغول هستم.. می خواستم توی این مدتی که واسه درس اینجا هستم واسه کانادا اقدام کنم.. فقط نمیدونم از کجا باید شروع کنم. آیا نیازی به گرفتن وکیل هست یا نه و؟ وآیا توی این مدت 2 سالی که اینجا هستم همه چی اوکی میشه؟
    ممنون

Banned

بستگی دارد چه رشته ای داشته باشید. بسته به اینکه شرایط شما به فدرال بخورد یا کبک می توانید از یکی از تاپیک های زیر استفاده نمایید تا دوستان راهنمایی کنند. لطفا شرایطتان را در همان تاپیک ها مطرح کنید تا ببینید می توانید اقدام کنید یا خیر.

مهاجرت کارکنان ماهر فدرال بر اساس نظام امتیازبندی جدید چهارم می 2013

مشاوره در زمینه تشکیل پرونده های مهاجرت نیروهای متخصص (کبک)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)