صفحه 922 از 923 نخستنخست ... 422822872912913914915916917918919920921922923 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 9,211 تا 9,220 , از مجموع 9228

موضوع: مشاوره به منظور آمادگی برای امتحان تافل iBT

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مشاوره به منظور آمادگی برای امتحان تافل iBT

نقل قول نوشته اصلی توسط poonet نمایش پست ها
    سلام بچه ها اگه کسی نظری داره ممنون میشم بگه
    من یکی دو هفته پیش رفتم آریانپور آزمون تعیین سطح دادم و الان توی waiting list هستم که بهم زنگ بزنن برای کلاس.. من اول گفتم تافل میخوام شرکت کنم.. ولی گفتن که الان تقاضا برای تافل خیلی کم شده بخاطر ماجرای امریکا و ویزا و اینها، بخاطر همین خیلی طول میکشه تا waiting list اش پر شه و توصیه مون اینه برای آیلتس شرکت کنی..
    الان میخواستم بدونم واقعا همین اتفاق افتاده؟ میدونم بستگی به دانشگاه هم داره ولی میخوام بدونم در حالت کلی دیگه تافل به درد ماها نمیخوره آنچنان؟
    سلام
    برای هر دانشگاهی که می خواید اپلای کنیدو برید تووی سایت همون دانشگاه تا اینکه ببینیدآیا او دانشگاه تافل رو قبول می کنه یا خیر. به حرف افراد دیگه اعتماد کردن اشتباهه. سایت دانشگاه مورد نظر بهترین منبع هستش.

ApplyAbroad Superstar

دوست عزیز

منهم فکر میکنم انتخاب نوع امتحان موضوعی مهم است به لحاظ زمان و انرژی و احتمالا هزینه مالی که میخواهید متحمل شوید.

صحیح است که نمرات توفل و ایلتس و PTE تا حد زیادی قابل تبدیل هستند و دانشگاههای زیادی هستند که با هر کدام از آنها پذیرش میکنند ولی نباید به قول این و آن حتی اگر موسسه آریان پور باشد اکتفا کرد.

مساله ای نمره writing آیلتس را الان دوستان زیادی هستند که اشاره میکنند که به نوعی مانع جدی شده است. بنابراین با دقت نوع تست را انتخاب و برنامه ریزی بفرمایید.

پایدار باشید

من یکی دو هفته پیش رفتم آریانپور آزمون تعیین سطح دادم و الان توی waiting list هستم که بهم زنگ بزنن برای کلاس.. من اول گفتم تافل میخوام شرکت کنم.. ولی گفتن که الان تقاضا برای تافل خیلی کم شده بخاطر ماجرای امریکا و ویزا و اینها، بخاطر همین خیلی طول میکشه تا waiting list اش پر شه و توصیه مون اینه برای آیلتس شرکت کنی..
    الان میخواستم بدونم واقعا همین اتفاق افتاده؟ میدونم بستگی به دانشگاه هم داره ولی میخوام بدونم در حالت کلی دیگه تافل به درد ماها نمیخوره آنچنان؟

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

سلام

متاسفانه این موسسات بر اساس منافعی که دارند در مورد آزمونهای مختلف اظهار میکنن و خیلی صحبتهاشون قابل استناد نیست.

شما اگر به سایت دانشگاه های معتبر در کانادا و آمریکا و استرالیا و اروپا مراجعه کنید خواهید دید که اکثریت قاطع اونها آزمون تافل رو به عنوان یکی از آزمونهای معتبر به رسمیت میشناسند. از طرفی، سفارتها هم به همچنین آزمون تافل رو بعنوان یک آزمون بین‌المللی و معتبر به رسمیت میشناسند.

موفق باشید

Junior Member

سلام و درود بر دوستان تافلی عزیز

میخاستم منو راهنمایی کنید... خیلی گیج شدم بین این همه منابع و ویدیو ها .. میخام تا چهار ماه دیگه تافل امتحان بدم .. تا الانم فقط رو زبان عمومیم کار کردم.. منابعی ک خوندم 504 برای لغت و tactics برای لیسینیگ و همچنین گرامر این یوس رو خوندم .. البته 75 درصد فعلا خونده ام ...
    میخام کم کم برم سمت منابع تافل و بخونم . ولی نمیدونم از چه منابعی شرو کنم تا برای tpo زدن آماده باشم ..
    منابعی که تا حالا به من پیشنهاد شده ویدیو های مگوش و نوتفول و همچنین کتاب های لانگمن و دلتا و آفیشال گاید هستند .. ولی همشو که نمیتونم بخونم ..
    و زیاد نمیخام خودمو بین منابع گیج کنم... از کدوم منبع استفاده کنم ؟؟و همچنین هر منبع و چجوری بخونم ؟ اسکیل به اسکیل یا همه اسکیل ها باهم ؟ ممنون میشم منو تو روش خوندن این نوع منابع جامع راهنمایی کنید ..

نقل قول نوشته اصلی توسط palchex نمایش پست ها
    سلام و درود بر دوستان تافلی عزیز

میخاستم منو راهنمایی کنید... خیلی گیج شدم بین این همه منابع و ویدیو ها .. میخام تا چهار ماه دیگه تافل امتحان بدم .. تا الانم فقط رو زبان عمومیم کار کردم.. منابعی ک خوندم 504 برای لغت و tactics برای لیسینیگ و همچنین گرامر این یوس رو خوندم .. البته 75 درصد فعلا خونده ام ...
    میخام کم کم برم سمت منابع تافل و بخونم . ولی نمیدونم از چه منابعی شرو کنم تا برای tpo زدن آماده باشم ..
    منابعی که تا حالا به من پیشنهاد شده ویدیو های مگوش و نوتفول و همچنین کتاب های لانگمن و دلتا و آفیشال گاید هستند .. ولی همشو که نمیتونم بخونم ..
    و زیاد نمیخام خودمو بین منابع گیج کنم... از کدوم منبع استفاده کنم ؟؟و همچنین هر منبع و چجوری بخونم ؟ اسکیل به اسکیل یا همه اسکیل ها باهم ؟ ممنون میشم منو تو روش خوندن این نوع منابع جامع راهنمایی کنید ..
    به نظر من از این چهار ماه شما باید 3 ماه رو صرف مطالعه منابع و انجام تمرین‌های اونها بکنید و یک ماه آخر رو هم فقط TPO کار کنید (حداقل 15 TPO).

در مورد منابع هم، از نظر بنده، کتاب لانگمن برای تمرین رایتینگ و اسپیکینگ، کتابهای برونز (Barron's) و دلتا برای تمرین ریدینگ و کتاب برونز (Barron's) برای تمرین لیسنینگ، essential words for toefl، و collocations in use و همینطور Academic vocab هم برای لغت.

همه مهارتها رو هم با هم همزمان پیش ببرید.

موفق باشید

Junior Member

سلام دوستان امیدوارم همچنان کسی برای راهنمایی باشه اینجا
    من ده روز پیش تافل دادم و 99 شدم ولی حداقل باید صد بگیرم توی قسمت ریدینگ سوال آخر هر بخش که مربوط به خلاصه بود شش تا عبارت بود که باید از توش انتخاب میشد ولی هیچ شمارنده ای نداشتن نه حروف انگلیسی نه هیچی پس چه طور میشه گفت ترتیب مهمه؟
    بعد هم من رایتینگ 23 شدم کسی می تونه راهنمایی کنه چه طور ارتقاش بدم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی ارشد

نقل قول نوشته اصلی توسط baran_84 نمایش پست ها
    سلام دوستان امیدوارم همچنان کسی برای راهنمایی باشه اینجا
    من ده روز پیش تافل دادم و 99 شدم ولی حداقل باید صد بگیرم توی قسمت ریدینگ سوال آخر هر بخش که مربوط به خلاصه بود شش تا عبارت بود که باید از توش انتخاب میشد ولی هیچ شمارنده ای نداشتن نه حروف انگلیسی نه هیچی پس چه طور میشه گفت ترتیب مهمه؟
    بعد هم من رایتینگ 23 شدم کسی می تونه راهنمایی کنه چه طور ارتقاش بدم
    سلام.
    تبریک میگم بابت نمرتون. نمره خوبی کسب کردید هر چند به حداقل نمره مورد نظرتون نرسیدید. در مورد ریدینگ تا جایی که می دونم ترتیب مهم نیست، اگر اشتباه نکنم توی یکی از فایل های ای تی اس هم همین رو نوشته بود (شاید در فرمت جدید عوضش کرده باشن که بعید بدونم).

در مورد رایتینگ چند تا مسئله هست که باعث افزایش نمره میشه (هرچند که احتمال زیاد خودتون هم می دونید): 1- تعداد کلمات 2- گرامر و لغات 3- بسط مطالب و منطق متن

در مورد تعداد کلمات استاندارد برای تسک اول حدود 250-300 و برای تسک دوم 400-500 کلمه هست، سعی کنید در زمان تعیین شده خودتون رو به این تعداد کلمه برسونید. برای زیاد کردن تعداد کلمات در تسک 2 مثالتون رو بسط بدید و به جزئیات بپردازید.

گرامر در رایتینگ از اهمیت زیاد برخورداره. دو نکته هست: یک اینکه سعی کنید غلط گرامری رو به حداقل برسونید و دوم اینکه سعی کنید از یک یا چند قانون گرامری تقریبا مشکل در رایتینگتون استفاده کنید (برای مسائل جملات شرطی).

در مورد لغات سعی کنید متن های بچه هایی که نمرات بالایی گرفتن، رایتینگ هاشون رو پیدا کنید و از روی اونها مطالعه کنید و یا رایتینگ رو بنویسید و با اون ها مقایسه کنید و نحوه نوشتنتون رو به اونها نزدیک کنید. حدود 20-30 تا کلمه تقریبا مشکل هم حفظ داشته باشید تا بتونید ازش در رایتینگتون استفاده کنید. نوشتن درست کلمات رو هم در نظر داشته باشید، هر چند بیشتر افراد با این موضوع مشکل چندانی ندارن. تمپلیت ها هم فراموش نشه.

در مورد بسط رایتینگ هم باید متن به طور منطقی بسط داده بشه، و مثلا دلایلتون و مثالهاتون با موضوع سوال رایتینگ تطابق داشته باشه. نکات رایتینگ رو می تونید در ویدیوهای نوت فول و تافل ریسورسیز در یوتیوب مشاهده کنید که واقعا مفیدن. در تسک اول هم سعی کنید تمام مطالب رو بیارید و چیزی رو جا نندازید.

فکر می کنم چون 23 گرفتید، با کمی دقت بیشتر و رعایت یه سری نکات ریز بتونید تا 25 نمره رو بالا بکشید.

Junior Member

بسیار ممنونم از راهنمایی کاملتون دوست عزیز. برای تسک دو 409 لغت نوشته بودم اما خب گرامر و اینا ساده بود تقریبا. حتما هر چی گفتید نکته به نکته رعایت می کنم.

Junior Member

سلام دوستان
    من حدود دو سال وقت دارم و الان دارم برنامه ریزی میکنم واسه امتحان تافل
    چون معدلم یه مقدار کمه نمره ی تافل واسم مهمه. نمره بالای 110 میخوام
    شنیدم کتاب کپلان سطحش بالاس، هرچی میگردم ورژن 2017 ، 2018 و... نمیتونم دانلود کنم
    فقط پی دی اف ورژن 2010ش موجوده...چکار کنم؟

Junior Member

سلام دوستان<br>من حدود دو سال وقت دارم و الان دارم برنامه ریزی میکنم واسه امتحان تافل<br>چون معدلم یه مقدار کمه نمره ی تافل واسم مهمه. نمره بالای 110 میخوام<br>شنیدم کتاب کپلان سطحش بالاس، هرچی میگردم ورژن 2017 ، 2018 و... نمیتونم دانلود کنم<br>فقط پی دی اف ورژن 2010ش موجوده...چکار کنم؟

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)