صفحه 1 از 923 123456789101151101501 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 9228

موضوع: مشاوره به منظور آمادگی برای امتحان تافل iBT

Junior Member

پیش فرض مشاوره به منظور آمادگی برای امتحان تافل iBT

سلام دوستان:
    من اطلاعات خودم را برای آماده سازی و شرکت در امتحان تافل به صورت یک فایل PDF آماده کرده ام.
    امیدوارم که مفید واقع شود.
    ویرایش توسط Simon : December 13th, 2013 در ساعت 11:28 AM

Junior Member

سلام دوستان:
    من اطلاعات خودم را برای آماده سازی و شرکت در امتحان تافل به صورت یک فایل PDF آماده کرده ام.
    امیدوارم که مفید واقع شود.
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست

wow.oops
    Guest

Pink Floyd : دوستان عزیز لطفاً سؤالات خود در زمینه مشاوره به منظور آمادگی برای امتحان تافل iBT را در این تاپیک مطرح نمائید و سوالات در زمینه مشاوره به منظور آمادگی برای امتحان تافل PBT را در تاپیک زیر دنبال نمائید:

من البته كوچك تر از اون هستم كه توصيه اي براي جووناي اين مرز و بوم داشته باشم ;D. يه نكته من بهش بر خوردم كه به همه ميگم خيلي هم جواب داده. اونم در مورد Reading مي باشد. يه وقت همه ي متن و نخوني. فقط چند تا پاراگراف اول. مثلا 2 يا 3 تاي اول. اين طوري يه سرعت اوليه پيدا مي كني كه بعدش ميتوني بهتر سوالا رو جواب بدي. اگه همه ي متنو بخوني وقت كم مياري. wrting هم يه فرمت خاص داره. من مثل اون ننوشتم نمره ام خوب نشد. كتاب longman قسمتهاي Writing and Speaking مزخرفي داره. مي توني از topic هاش استفاده كني ولي روش هايي كه توضيح داده چرته. يه ETS Official guide for iBT يا يه همچين چيزي(دقيق يادم نيس). اين مال خود ETS است. اينم بد نيس.
    موفق باشي.

Senior Member

پیش فرض پاسخ : مشاوره به منظور آمادگی برای امتحان تافل iBT

برای بعضی افراد حق با wow.oops هست، اما فکر نکنم این نکته در مورد Reading کلیت داشته باشه. من خودم عادت دارم که اول کل Reading رو با دقت می خونم (سه یا چهار دقیقه زمان می گیره)، بعد شروع می کنم به سوالها جواب دادن. این طوری در اغلب موارد جواب سوال رو می دونم، برای بعضی از سوالها هم به قسمتی از متن که توی ذهنم هست کجا در موردش صحبت شده بود، مراجعه می کنم.
    در کل واسه این موارد نمیشه یه روش کلی ارائه داد. بهتره چند سری تست بزنی ببینی چطوری بهتر نتیجه می گیری.

در مورد Writing هم ... نمی دونم، من که بی خیالش شدم ;D
    Never, never, never, never give up.<br />Albert Einstein

Junior Member

من دوبار iBT دادم هر دوبارش 67 شدم تو رو خدا يكي منو كمك كنه چيكار كنم
    reading 27 شدم اماlistening & Integrated tasks مشكل دارم.
    در ضمن كلاس هم تا حالا نرفتم.لطفا راهنماييم كنيد.ممنون

دوستان، لطفا قبل از مرور كردن اين موضوع به منظور كسب اطلاعات جامع در مورد امتحان TOEFL سري به ويكي ( بخش TOEFL) بزنيد.

wow.oops
    Guest

من پیشنهاد میکنم فیلم ببینی. از jet audio استفاده کن چون راحت تر میشه فیلم و عقب برد یا جلو آورد. فیلم هم نباید زیر نویس داشته باشه تا تمرکز کنی. البته فیلمای خانوادگی بهتره چون دیالوگ های راحت تری دارن. میتونی از VOA هم استفاده کنی. هم special English هم Ordinary. Ordinary سخت تر از toefl میباشد. اولش ممکنه اعصابت خورد بشه ولی بعد از 2 هفته راه می افتی.

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

با احترام به نظر سایر دوستان من فکر میکنم واسه listening نه VOA به درد بخوره (سرعت خیلی کم که آدم خوابش میگیره) نه فیلم (سرعت زیاد، slang ، صدای نا واضح و ...) این مثل این هست که شما واسه کنکور بری کتابهای غیر متداول رو بخونی. به نظر من بهترین راه زدن تستهای مربوط به خود ibt هست (کتابهای مختلف و ...). اگه فکر میکنی خودت خوب نمیتونی بخونی استفاده از کلاس هم فکر خوبی میتونه باشه به نظر من. ولی با تمرین و گوش کردن زیاد متنهای listening این مشکلت حل میشه.
    فرومایگان، از خطاها و لغزشهای دیگران لذت میبرند.
    شوپنهاور

Senior Member

راستش من هم با وحید موافقم،
    برای اینکه بخوای توی تافل نمره خوبی بگیری باید واسه تافل بخونی، نه اینکه زبان بخونی. ریسورس های iBT رو بگیر و روشون حسابی کار کن، اگر می دونی خودت نمی تونی بخونی، می تونی از کلاس استفاده کنی، اما باز هم می گم، iBT باید بخونی، نه زبان. مثلاً اگر Listening خوبی نداری، باید Listening های iBT رو روش به شدت وقت بزاری و هر روز بخونی، خوندن موارد دیگه توی کوتاه مدت جواب نمی ده.
    Never, never, never, never give up.<br />Albert Einstein

من هم کاملا با مطلبی که دوستان می گن موافقم.
    به نظر من مهم تر از هر چیز در تافل، اعتماد به نفس، آمادگی ذهنی (مثلا به نظر من صبح اول صبح برای دادن امتحان موقع خوبی نیست. مغز هنوز گرم نشده!) و آرامش خاطر است.
    به خلاف نظر خیلی از افراد، امتحان تافل iBT واقعا نشان دهنده سطح زبان نیست، بلکه میزان مهارت هایی از فرد رو نشون می ده که برای ادامه حیات آکادمیک در یک محیط دانشگاهی ضروری و مورد نیاز است.
    همونطوری که دوستان در بالا گفته اند، در کوتاه مدت آدم نمی تونه که سطح زبانش رو بالا ببره، اما می تونه به نحو بسیار بسیار مطلوبی بر مهارت های مورد گزینش در iBT مسلط بشه. اون هم فقط با کار روی خود ریسورهای تافل.
    ممکنه که بخوای از یک سری Suppelmentary کورس هم استفاده کنی (در حین کار و به عنوان رفرنس).

سلام رفقا
    میشه بگین منظورتون از ریسورس های تافل دقیقا چیه؟
    آیا DATA BASE سوالات آزمون های گذشته ibt قابل دسترسیه یا منظورتون کتاب های LONGMAN و BARRONS و ... هستش؟
    به نظر شما برای تقویت SPEAKING چی کار میشه کرد؟

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)