صفحه 787 از 923 نخستنخست ... 287687737777778779780781782783784785786787788789790791792793794795796797837887 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 7,861 تا 7,870 , از مجموع 9228

موضوع: مشاوره به منظور آمادگی برای امتحان تافل iBT

پیش فرض پاسخ : مشاوره به منظور آمادگی برای امتحان تافل iBT

نقل قول نوشته اصلی توسط soniasa نمایش پست ها
    سلام

من در حال خوندن لغات هستم به عنوان زیربنای تافل....
    سوال من اینه که آیا در این فاصله می تونم چیز دیگه ای هم مرتبط با تافل به موازات خوندن لغات بخونم یا فعلا زمانم رو اختصاص بدم به خوندن لغات فقط؟

سپاس از راهنمایی
    سلام
    علاوه بر تقویت گرامر و لیسنینگ اگر با سوالات تافل اصلا آشنایی ندارید توصیه می کنم کتاب آفیشال گاید را مطالعه بفرمایید تا با انواع سوالات مطرح شده در هر چهار مهارت آشنا شوید .

ApplyAbroad Veteran
    PhdComposite آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Materials Eng. - Queensland University of Technology

نقل قول نوشته اصلی توسط M_R_SAMADIAN نمایش پست ها
    سلام دوستان خسته نباشید
    من حدود ۴۰ روز دیگه میخوام امتحان بدم و کلاس زبان هم به صورت خصوصی با یکی از دوستام میر م کتابهای Top Notch را حدود ۵ ماه هست میخونم والان هم 3B را تموم کردم در ضمن کتاب official TOEFL را تموم کردم و essential، 504 تا نصفش خوندم. ولی فکر میکنم زیاد خوب نیست با این شرایط من برنامه ام این هست تعدادی ریدینگهای TPO پرینت بگیرم و شروع کنم بعد شروع کنم به خود TPO ها. ولی یه چیزی که هست الان گیج و سردرگم هستم نمیدونم چی بخونم قاطی کردم������
    برای لیسنینگ نمیدونم چیکار کنم و همینطور بقیه
    من در حال حاضر کارم فقط خوندن زبان هست و ۱۰- ۱۲ ساعت میتونم بخونم
    حالا کسی اگر بتونه راهنمایی و کمکی کنه ممنون میشم.

پیشنهاد می کنم با توجه به زمان باقی مانده سریعا کتاب های لغت مثل 504 ، 400 و Essential words for TOEFL رو تموم کنید و هم زمان با دوره اون ها برید سراغ TPO ها که مهمترین منبع برای این آزمون هستند ، من متوجه نشدم شما چرا می خواید ریدینگ رو پرینت بگیرید ؟ شما اول باید آزمون رو بدید و بعد لغات جدید هر ریدینگ رو دربیارید و بعدا دوباره لغات رو دوره کنید. در مورد لیسنینگ هم پیشنهاد می کنم با توجه به زمان برید سراغ آزمون های TPO و بعد از انجام لیسنینگ هم لغات جدید رو در بیارید (Script آزمون های TPO در انجمن وجود داره) و حتما 20 به بعد رو هم انجام بدید چون سرعت لیسنینگ امتحان اصلی به آزمون های آخر نزدیک تر هست ، همچنین شما می تونید برای تقویت بیشتر لیسنینگ در زمان استراحت سریال بدون زیر نویس ببینید .برای اسپیکینگ و رایتینگ هم با کسی کار کنید که توانایی تصحیح شما رو داشته باشه . موفق باشید

ApplyAbroad Veteran

سلام

سوال من اینه که آیا در این فاصله می تونم چیز دیگه ای هم مرتبط با تافل به موازات خوندن لغات بخونم یا فعلا زمانم رو اختصاص بدم به خوندن لغات فقط؟

سپاس از راهنمایی
    یادمه خودم دقیقا همین سوال رو حدود یک سال پیش همینجا پرسیدم ولی به نتیجه ای نرسیدم.

1. کتاب داستان های خلاصه شده متناسب با سطحتون رو مطالعه کنید.
    2. از پادکست های انگلیش پاد که به تازگی در کتابخونه قرار داده شده استفاده کنید.
    3. از سایت vocabulary.com برای تثبیت لغت هایی که میخونید استفاده کنید.
    4. میتونید کنفراس های TED رو ببینید و ...

سلام

سپاس از راهنمایی
    اگه زمان زیادی تا امتحان دارید، Listening تون رو تقویت کنید. بهترین روش هم گوش کردن به یه فایل و همزمان، پیاده کردن متن روی کاغذ هست.
    اوایل ممکنه خیلی کند باشید اما اگه ادامه بدید، خیلی خوب نتیجه می گیرید.
    این پیاده کردن باعث میشه سرعت نت برداری تون هم بالا بره.
    Listening مهترین مهارت توی امتحان هستش.
    می تونید از کتاب tactics واسه تمرین استفاده کنید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط PhdComposite نمایش پست ها
    سلام

پیشنهاد می کنم با توجه به زمان باقی مانده سریعا کتاب های لغت مثل 504 ، 400 و Essential words for TOEFL رو تموم کنید و هم زمان با دوره اون ها برید سراغ TPO ها که مهمترین منبع برای این آزمون هستند ، من متوجه نشدم شما چرا می خواید ریدینگ رو پرینت بگیرید ؟ شما اول باید آزمون رو بدید و بعد لغات جدید هر ریدینگ رو دربیارید و بعدا دوباره لغات رو دوره کنید. در مورد لیسنینگ هم پیشنهاد می کنم با توجه به زمان برید سراغ آزمون های TPO و بعد از انجام لیسنینگ هم لغات جدید رو در بیارید (Script آزمون های TPO در انجمن وجود داره) و حتما 20 به بعد رو هم انجام بدید چون سرعت لیسنینگ امتحان اصلی به آزمون های آخر نزدیک تر هست ، همچنین شما می تونید برای تقویت بیشتر لیسنینگ در زمان استراحت سریال بدون زیر نویس ببینید .برای اسپیکینگ و رایتینگ هم با کسی کار کنید که توانایی تصحیح شما رو داشته باشه . موفق باشید
    تشکر از پیشنهادت PhdComposite .
    من میخواستم ریدینگها را پرینت بگیرم و بخونم ، برای اینکه من اصولا با خوندن ریدینگ اصلا متوجه نمیشم تا اینکه بخوام تستهاش را بزنم و بیشتر مشکل من هم متوجه نشدن متن هست. گفتم شاید بهتر باشه تعدادی از ریدینگها را بخونم تا درک مطبم بهتر بشه.
    حالا اگر پیشنهاد دیگه ای دارید ممنون میشم راهنمایی کنید.
    ApplyAbroad Veteran

من میخواستم ریدینگها را پرینت بگیرم و بخونم ، برای اینکه من اصولا با خوندن ریدینگ اصلا متوجه نمیشم تا اینکه بخوام تستهاش را بزنم و بیشتر مشکل من هم متوجه نشدن متن هست. گفتم شاید بهتر باشه تعدادی از ریدینگها را بخونم تا درک مطبم بهتر بشه.
    با توجه به فرصت 40 روزه ای که دارید بهتره هرچه زودتر تی پی او رو شروع کنید. ولی از اونجایی که هنوز حس میکنید آمادگی لازم رو برای ورود به تی پی او رو ندارید میتونید بین 3-5 روز (و نه یک ساعت بیشتر) روی دلتا کار کنید و سریع بخش ریدینگ و لیسنینگ دلتا (یا حداقل ریدینگش) رو تموم کنید. و بعد برید سراغ تی پی او ها.

نکته بعدی هم اینکه اگر امتحانتون iBT هست باید خودتون رو در مدت زمان باقی مونده به خوندن از روی مانیتور عادت بدید. در نتیجه من اصلا پیشنهاد نمیکنم که چیزی رو پرینت بگیرید.

ApplyAbroad Veteran
    PhdComposite آواتار ها
    رشته و دانشگاه

شما باید ابتدا متوجه بشید دلیل این عدم درک مناسب ریدیگ چه چیزی هست ، دلیلش میتونه مسلط نبودن بر روی لغات مهم باشه ، در این زمان پیشنهاد می کنم 504 رو رها کنید و روی کتاب های 400 و Essential words for TOEFL تمرکز کنید و حتما چند بار دوره کنید چون تعداد لغاتی که از این دو منبع میاد زیاد هست. پیشنهاد می کنم برای معنی لغات از دیکشنری انگلیسی به انگلیسی استفاده کنید مثل نرم افزار موبایل Longman (اینجوری درک مطلب شما هم پیشرفت خواهد کرد) . حتما هم زمان آزمون های TPO رو انجام بدید و لغات جدید رو دوره کنید ، اگر ابتدا نمره قابل قبولی نمیگیرید نگران نشید با تمرین و دوره لغات آزمون های گذشته کم کم پیشرفت می کنید ، در ضمن وقتی آزمون های TPO رو انجام میدید و اشتباهات خودتون رو بررسی می کنید کم کم متوجه خواهید شد که طراح ها به دنبال چه چیزی هستند. این نکته رو هم فراموش نکنید که نباید با دیدن لغتی نا آشنا در ریدیگ نگران شد چون شما میتونید جواب صحیح رو پیدا کنید حتی اگر لغتی در اون جمله برای شما نا آشنا بود (نمونه هاش در آزمون های TPO موجود هست).

Senior Member soniasa آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Software engineering - Iran University of Science and Technology

دوستانی که آزمون رو دادند میشه لطفا بگن که سرعت لیسینینگ تافل در مقایسه با منابع دیگه چطوریه؟ منظورم مثلا Cnn Student news , TED , ...

من تا حالا امتحان ندادم و اولین بارم هست که می خوام شرکت کنم...

سوال دیگه اینکه شاید ما موقع مطالعه سایت های دیگه یا کتب دیگه به ساختارهای خوبی برای Speaking , یا Writing برخورد کنیم که لازم باشه اونها رو یاد بگیریم و بکار ببندیم.

من سوالم اینه که شما دوستان با تجربه آیا برای چنین چیزایی هم از Flash Card استفاده می کردین و با این تکنینک اونا رو یاد می گرفتید و یا چی؟؟؟

ممنون
    ویرایش توسط Souri_RS : May 24th, 2015 در ساعت 10:33 PM

ApplyAbroad Veteran
    PhdComposite آواتار ها
    رشته و دانشگاه

دوستانی که آزمون رو دادند میشه لطفا بگن که سرعت لیسینینگ تافل در مقایسه با منابع دیگه چطوریه؟ منظورم مثلا Cnn Student news , TED , ...

من تا حالا امتحان ندادم و اولین بارم هست که می خوام شرکت کنم...
    بهترین منبع برای تجربه سرعت واقعی آزمون تافل ، آزمون های 28 تا 34 نرم افزار TPO هستند ، چون سرعت صحبت کردن در ویدیو های موجود در وبسایت TED بستگی به گوینده داره که می تونه آروم یا سریع باشه پس منبع درستی برای مقایسه نیست.

سوال دیگه اینکه شاید ما موقع مطالعه سایت های دیگه یا کتب دیگه به ساختارهای خوبی برای Speaking , یا Writing برخورد کنیم که لازم باشه اونها رو یاد بگیریم و بکار ببندیم.

من سوالم اینه که شما دوستان با تجربه آیا برای چنین چیزایی هم از Flash Card استفاده می کردین و با این تکنینک اونا رو یاد می گرفتید و یا چی؟؟؟

ممنون
    شما میتونید به راحتی ساختار های مورد نظرتون رو یاد داشت کنید و دوره کنید ، و البته بهتره گرامر جمله رو هم بررسی و در اینترنت جستجو کنید و به جای حفظ کردن یک جمله ، استفاده از اون ساختار رو یاد بگیرید.

نقل قول نوشته اصلی توسط PhdComposite نمایش پست ها
    بهترین منبع برای تجربه سرعت واقعی آزمون تافل ، آزمون های 28 تا 34 نرم افزار TPO هستند ، چون سرعت صحبت کردن در ویدیو های موجود در وبسایت TED بستگی به گوینده داره که می تونه آروم یا سریع باشه پس منبع درستی برای مقایسه نیست.

شما میتونید به راحتی ساختار های مورد نظرتون رو یاد داشت کنید و دوره کنید ، و البته بهتره گرامر جمله رو هم بررسی و در اینترنت جستجو کنید و به جای حفظ کردن یک جمله ، استفاده از اون ساختار رو یاد بگیرید.
    ببخشید میشه توضیح بدین استفاده از ساختار یعنی چی؟ یه ذره بیشتر یا با مثال میشه توضیح بدی

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)