صفحه 718 از 923 نخستنخست ... 218618668708709710711712713714715716717718719720721722723724725726727728768818 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 7,171 تا 7,180 , از مجموع 9228

موضوع: مشاوره به منظور آمادگی برای امتحان تافل iBT

پیش فرض پاسخ : مشاوره به منظور آمادگی برای امتحان تافل iBT

ممنون.
    خب واسه لیسنینگ علاوه بر دلتا ، چه منیع دیگه ای رو پیشنهاد میکنید؟ من شنیدم بارونز خیلی خوبه لیسنینگش ولی فک کنم سطحش بالاست.

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط rzh نمایش پست ها
    ممنون.
    خب واسه لیسنینگ علاوه بر دلتا ، چه منیع دیگه ای رو پیشنهاد میکنید؟ من شنیدم بارونز خیلی خوبه لیسنینگش ولی فک کنم سطحش بالاست.
    دلتا کافی نیست؛ بارونز خوبه و حرفه ای. سطحش بالا باشه بهتره؛ چون توی امتحان، با سطحی برابر یا ساده تر از بارونز مواجه میشید که براتون رخداد خوبی خواهد بود.
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Engineering

با سلام، اول تشکر کنم از Mechatronic عزیز که خبر دادن کامنتم جاش مناسب نیست و من تونستم پیش از حذف شدن قریب الوقوعش اون رو انتقال بدم

من تا الان کتاب grammar in use intermediate رو مطالعه کردم(100 درسش رو) و همچنین وسطای کتاب essential words for the toefl هستم(البته نمیدونم که واقعا چرا حتی حوصله ام نمیشه روزی 20 دقیقه کلمه بخونم!). اولش قصدم این بود که گرامرو کامل تموم کنم وبعد سراغ منابع بعدی برم اما حقیتش برای من خوندن گرامر محض، کمی خسته کننده شده. میخواستم از دوستان کمک بخوام که من رو راهنمایی بفرمایید. به نظر شما من الان به سراغ منابع بعدی برم و در کنارش گرامر رو هم ادامه بدم؟!
    الان 5 روز در هفته روزی 6تا 7 ساعت وقتم آزاده و از اول خرداد ماه کل هفته روزی 7 ساعت را برای زبان وقت دارم؛ که برای اپلی فال 2016 نیازش دارم و GRE 315+ و تافل 100+ رو میخوام... به نظرتون با این شرایط برای تافل کدوم منابع رو اگر سوال قبلی مثبت هست رو شروع به مطالعه کنم. در ضمن من احساس کردم خوندن گرامر محض خیلی فرار هست و شاید در کنار مهارت های دیگه مرور گرامرهایی که یادشون گرفتم و بررسی نکات گرامری ریدینگ ها در ادامه بتونه مفیدتر از مرور محض کتاب گرامر فوق باشه؟ نظر شما چیه؟
    طبق خوندن صفحات اخیر فروم به این نتیجه رسیدم که اول مهارت های لیسنینگ و ریدینگ رو شروع کنم و بعد به سراغ اسپیکینگ و رایتینگ میرم. اما اینکه برای هر مهارت چقدر وقت لازم هست طبق زمانبدی ام و از کدام منابع باید شروع کنم رو واقعا متوجه نشدم. اگر فرض رو بر این بگذاریم که میخوام نهایتا شهریور تافل رو امتحان بدم و بعدش شروع کنم واسه GRE تا اسفند ماه هم اون رو مطالعه کنم. این زمانبندی برای فال 2016 میتونه دارای بازه بیشتری باشه؟
    ببخشید که خیلی درهم و تودرتو سوال مطرح کردم

Junior Member spring64 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط alirrrrrr نمایش پست ها
    با سلام، اول تشکر کنم از Mechatronic عزیز که خبر دادن کامنتم جاش مناسب نیست و من تونستم پیش از حذف شدن قریب الوقوعش اون رو انتقال بدم

من تا الان کتاب grammar in use intermediate رو مطالعه کردم(100 درسش رو) و همچنین وسطای کتاب essential words for the toefl هستم(البته نمیدونم که واقعا چرا حتی حوصله ام نمیشه روزی 20 دقیقه کلمه بخونم!). اولش قصدم این بود که گرامرو کامل تموم کنم وبعد سراغ منابع بعدی برم اما حقیتش برای من خوندن گرامر محض، کمی خسته کننده شده. میخواستم از دوستان کمک بخوام که من رو راهنمایی بفرمایید. به نظر شما من الان به سراغ منابع بعدی برم و در کنارش گرامر رو هم ادامه بدم؟!
    الان 5 روز در هفته روزی 6تا 7 ساعت وقتم آزاده و از اول خرداد ماه کل هفته روزی 7 ساعت را برای زبان وقت دارم؛ که برای اپلی فال 2016 نیازش دارم و GRE 315+ و تافل 100+ رو میخوام... به نظرتون با این شرایط برای تافل کدوم منابع رو اگر سوال قبلی مثبت هست رو شروع به مطالعه کنم. در ضمن من احساس کردم خوندن گرامر محض خیلی فرار هست و شاید در کنار مهارت های دیگه مرور گرامرهایی که یادشون گرفتم و بررسی نکات گرامری ریدینگ ها در ادامه بتونه مفیدتر از مرور محض کتاب گرامر فوق باشه؟ نظر شما چیه؟
    طبق خوندن صفحات اخیر فروم به این نتیجه رسیدم که اول مهارت های لیسنینگ و ریدینگ رو شروع کنم و بعد به سراغ اسپیکینگ و رایتینگ میرم. اما اینکه برای هر مهارت چقدر وقت لازم هست طبق زمانبدی ام و از کدام منابع باید شروع کنم رو واقعا متوجه نشدم. اگر فرض رو بر این بگذاریم که میخوام نهایتا شهریور تافل رو امتحان بدم و بعدش شروع کنم واسه GRE تا اسفند ماه هم اون رو مطالعه کنم. این زمانبندی برای فال 2016 میتونه دارای بازه بیشتری باشه؟
    چون نظر من رو هم خواستید خدممتون عرض میکنم که، در مورد سوال اول و دوم، بله از الان برید سراغ منابع دیگر تافل و همزمان با خوندن اون ها کتاب 450 لغت تافل رو هم به پایان برسونید. چون اگر قرار به یادگیری اول لغت و گرامر باشه اینقدر وسواس به خرج میدیم که نوبت به خود منابع تافل نمیرسه.پس در یه حد قابل قبولی لغت و گرامر کافیه برای شروع خوندن کتابای تافل.
    اینکه گفتید بعد از خوندن ریدینگ و لیسنینگ برید سراغ دو اسکیل بعدی، بستگی به زمان شما داره. پیشنهاد من به شما این هست که این تفکیک رو ایجاد نکنید و تمام اسکیل ها رو با هم پیش ببرید. توانایی ها و دانش زبانی ما متفاوته، شاید بعد مدتی که اسپیک رو شروع کردید متوجه بشید فراتر از تصور شما زمان میبره و پشیمون بشید که چرا از همون ابتدا همه اسکیل ها رو پیش نبردید. حداقل میتونید یک اسکیل رو که احساس میکنید از بقیه قویتر هستید بعد یک یا نهایتا دو ماه بعد شروع سه اسکیل اول بخونید. مثلا من خودم چون احساس میکردم رایت مشکل چندانی ندارم گذاشتم یک و نیم ماه به امتحانم شروع به خوندن و تمرینش کردم ولی اسپیک و ریدینگ و لیسنینگ رو تقریبا همزمان پیش بردم.
    ترتیب منابع هم یک قاعده ی کلی نداره ولی اگه بخوام طبق نظر اکثریت بگم اول با دلتا بعد آفیشال گاید ای تی اس بعد بارونز و مستر اسکلیز و کمبریج و نهایتا تی پی او ها رو باید کار کنید. خودتون شروع به خوندن کنید میتونید در این ترتیب و نوع منابع تغییراتی ایجاد کنید.
    واسه برنامه ریزی GRE هم سوالتون رو در تاپیک مربوطه لطفا بپرسید.
    If you're going to San Francisco, Be sure to wear some flowers in your hair

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط alirrrrrr نمایش پست ها

سلام

اول اینکه مطالبی که دوستمون spring64 بیان کرد، کاربردی و مفید هست.

به نظر من، مطالعۀ گرامر و لغت، زمانی کسالت آور میشه که مطالعۀ ما کاربردی نباشه. مطالعۀ محض گرامر و لغت، بدون فراگیری در بین متن و مقاله و پاراگراف، برای تعداد زیادی از افراد (از جمله خودم) خسته کننده هست. پس توصیه میکنم که تا حد امکان، به مثالهای متنی هم رجوع کنید تا هم قابل درک تر بشه براتون و هم اینکه بهتر ملکۀ ذهن بشه.

مهمترین مهارت در تافل اینترنتی، بدون شک لیسنینگ هست. اگر در لیسنینگ قوی نیستید، اولویت رو به این مهارت بدید. کتاب بارونز، یکی از منابع حرفه ای لیسنینگ به حساب میاد.
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

Junior Member

سلام
    من اواخر تیر می خوام امتحان بدم
    حدود 3 ماه پیش کتابهای 400 words must have و essential wrods و 504 رو تموم کردم(از اون موقع دوره ای نداشتم البته)
    به نظرتون اول بشینم تو یه دوره ی 3 تا 4 هفته ای لغتها رو دوره کنم اول و بعد برم سراغ دلتا و بارونز یا همزمان با خوندن لغتا باید کارای دیگه رو هم شروع کنم؟
    کلا حس می کنم صفر صفرم واسه تافل...
    لیسنینگ ام بد نیس
    البته در حد محاوره ای...یعنی سریال بدون زیر نویس زیاد دیدم...friends و how i met your mother و the bing bang theory وچیزای دیگم در حد یکی دو season دیدم
    البته فک کنم اینا به تافل اصلا ربطی ندارن
    ممنون میشم یکی بم بگه به جز لغتا دیگه باید چیو شروع کنم و کلا چیا رو باید بخونم با توجه به وقتم

Junior Member spring64 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط jafarai نمایش پست ها
    سلام
    من اواخر تیر می خوام امتحان بدم
    حدود 3 ماه پیش کتابهای 400 words must have و essential wrods و 504 رو تموم کردم(از اون موقع دوره ای نداشتم البته)
    به نظرتون اول بشینم تو یه دوره ی 3 تا 4 هفته ای لغتها رو دوره کنم اول و بعد برم سراغ دلتا و بارونز یا همزمان با خوندن لغتا باید کارای دیگه رو هم شروع کنم؟
    کلا حس می کنم صفر صفرم واسه تافل...
    لیسنینگ ام بد نیس
    البته در حد محاوره ای...یعنی سریال بدون زیر نویس زیاد دیدم...friends و how i met your mother و the bing bang theory وچیزای دیگم در حد یکی دو season دیدم
    البته فک کنم اینا به تافل اصلا ربطی ندارن
    ممنون میشم یکی بم بگه به جز لغتا دیگه باید چیو شروع کنم و کلا چیا رو باید بخونم با توجه به وقتم
    سلام.یه دوره ی 3 تا 4 هفته ای برای مرور این کتاب لغات نزدیک به یک ماه از سه ماه وقت شما رو میگیره و فرض اینکه بیشتر از یک ماه هم کار روی تی پی او ها زمان میبره، زمان کافی برای کار کردن اسکیل ها براتون باقی نمیمونه. از همین الان خوندن کتاب دلتا رو شروع کنید، بعد هم آفیشال گاید و بارونز و کمبریج و نهایتا نرم افزار تی پی او ها. و در این مدت لغت ها رو هم دوره کنید.
    درسته اینا به لیسنینگ تافل به طور مستقیم ربطی ندارن ولی به هر حال توانایی شما رو در لیسنینگ تایید میکنن، از این به بعد برای لیسنینگ رو منابع مختص تافل کار کنید که با ساختار کانورسیشن ها و لکچر ها و قسمت هایی که مد نظر طراحان سوال هست آشنا بشید. این برنامه ای هم که در مورد ترتیب خوندن منابع هست یه چیز کلی هست و بعد اینکه شروع به خوندن کردید خودتون میتونید تغییراتی در اون ایجاد کنید. مثلا یه اسکیل رو از یه کتاب نخونید یا برای یه اسکیل یه کتاب دیگه رو هم به این مجموعه اضافه کنید. ویدعو ها و پاورپوینت های نوت فول برای اسپیکینگ رو هم قبل از اینکه تمریناتتون برای اسپیکینگ رو شروع کنید، ببینید تا طبق اونها تمریناتتون رو پیش ببرید. هم زمانتون خوبه و هم پایه ی لغت و لیسنینگتون.
    If you're going to San Francisco, Be sure to wear some flowers in your hair

سلام دوستان
    من عضو تازه اینجام و ممنون میشم کمکم کنید.یه ماه و نیم بیش من امتحان دادم نمراتم به صورت زیر بود

۱- ریدینگ: ۱۸
    ۲- لیسنسنگ:۲۲
    ۳-اسبیکینگ:۲۲
    ۴- رایتینگ:۱۶

اینم بگم که من تو کلاس تافل که بارسال می رفتم همیشه رایتینگم ۲۰-۲۳ براورد می کرد. حالا نمی دونم واسه رایتینگ چی کار کنم چون ظاهرا اون چیزایی که تو کلاس بهمون می گفتن خیلی با سلیقه مصحح جور نبوده.ممنون میشم اگه کمکم کنید و راه حلی واسه بهتر شدن رایتینگ و ریدینگم بهم بگین.
    صفحات خیلی زیاده و جمع بندی همه راه کارا کمی گیج کننده.

Junior Member

سلام خدمت شما
    بنده شدیدا نیاز به راهنمایی دارم
    من و همسرم قصد داریم حدود یک سال وقت بزاریم برای گرفتن نمره خوب در امتحان تافل
    ما سطح زبان متوسط روبه پایینی داریم در این حد که قبلا 504 و اسنشیال رو خوندیم ولی نیاز داریم که دوباره بخونیم و کتابای امریکن اینگلیش فایل رو تو کلاس زبان تا حدی خوندیم
    حالا سوال بنده اینه
    ما تقریبا باید از صفر شروع کنیم؟ میشه لطفا یه نقشه کلی بهمون بدین که چیا بخونیم؟
    ممنونم

در ضمن ما میتونیم از اواخر امسال هم کلاس بریم اما تا اون موقع چون پیش هم نیستیم میخوایم سلف استادی بخونیم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Sharif

سلام. خسته نباشید.
    ببخشید بچه هایی که بالای 95 شدن یه سوال کوچیک داشتم ازتون، به نظرتون میشه تا مهر با روزی 3 ساعت کار کردن به 95 رسید ؟؟ الان حدود 70-75 هستم.
    -چه چیزایی رو توصیه میکنید
    کار کنم الان ؟

ممنون میشم اگه یه مقدار راهنماییم کنید و از تجربه هاتون بگید.
برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)