صفحه 896 از 923 نخستنخست ... 396796846886887888889890891892893894895896897898899900901902903904905906 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 8,951 تا 8,960 , از مجموع 9228

موضوع: مشاوره به منظور آمادگی برای امتحان تافل iBT

Senior Member kran آواتار ها

پیش فرض پاسخ : مشاوره به منظور آمادگی برای امتحان تافل iBT

نقل قول نوشته اصلی توسط hadi9990 نمایش پست ها
    سلام.
    ببخشید برای دادن آزمون تافل باید مدرک دیپلم زبان داشته باشیم ؟ ضروریه ؟
    هیچ مدرک یا پیش نیازی لازم نیست. تنها مدرک برای امتحان مدارک شناسایی اعم شناسنامه و کارت ملی ویا هر مدرک دال بر هویت شما.
    A person who never made a mistake never tried anything new

Albert Einstein

Junior Member

سلام دوستان ممنون میشم منو راهنمایی کنید

من از نظر سابقه زبان هیچ کلاسی نرفتم و تنها مطالعاتم روی لغت ها و رایتینگ های تخصصی در دوره دانشجویی بوده. حدود 2.5 ماهه که به طور جدی برای تافل شروع کردم و چون لیسنیگم ضعیف بود رفتم سراغ این مهارت و به علت کمبود زمان مستقیم از TPO شروع کردم. 10 تای اولش طبیعتا برام سخت بود و نمرات خوبی نمی اوردم. رفته رفته با استخراج لغتا و اصطلاحات لیسنیگ ها و گوش دادن چند باره به اون ها بهبود پیدا کرد این مهارتم و نمرم متوسط 18-20 شد ولی نوسانش بین 15 تا 25 حدودا. حالا اسپیکینگ رو که شروع کردم متاسفانه به علت ضعف لیسنینگ در هنگام نت برداری جا می مونم و در مواردی دلایل ذکر شده رو متوجه نمی شم و این مهارت برام قاعدتا خسته کننده شده (البته حدود 3 روزه شروع کردم ولی ضعف خودم رو متوجه میشم که هنوز روی لیسنینگه). یکی از دوستان که زبان و به خصوص لیسنینگش عالیه به من پیشنهاد کرد سریال Friends رو تماشا کنم و نتیجش فوق العادست. گفت من خودم تا قبل از این سریال به انداره الان خوب نبود شنیدارم و گفت اولش هم براش خیلی سخته بوده متوجه شدن سریال ولی رفته رفته خوب شده و الان بدون نت برداری 27 تا 30 می زنه. با توجه به اینکه ایشون در دراز مدت زبان مطالعه کرده و دوره های زبان رو پیش برده آیا این سریال برای من با سابقه ذکر شده مناسبه و نتیجه می ده؟ من وقتم کمه حدود 6 ماه و در این مدت باید اسپیکینگ و رایتینگ هم کار کنم بنابراین راه چندباره نمی تونم برم. تقاضا می کنم از دوستان اگر کسی پیشنهاد موثری داره بم پیشنهاد کنه.

Junior Member Mechanics20 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    mechanical engineering, applied design

نقل قول نوشته اصلی توسط Mnu نمایش پست ها
    سلام دوستان ممنون میشم منو راهنمایی کنید

من از نظر سابقه زبان هیچ کلاسی نرفتم و تنها مطالعاتم روی لغت ها و رایتینگ های تخصصی در دوره دانشجویی بوده. حدود 2.5 ماهه که به طور جدی برای تافل شروع کردم و چون لیسنیگم ضعیف بود رفتم سراغ این مهارت و به علت کمبود زمان مستقیم از TPO شروع کردم. 10 تای اولش طبیعتا برام سخت بود و نمرات خوبی نمی اوردم. رفته رفته با استخراج لغتا و اصطلاحات لیسنیگ ها و گوش دادن چند باره به اون ها بهبود پیدا کرد این مهارتم و نمرم متوسط 18-20 شد ولی نوسانش بین 15 تا 25 حدودا. حالا اسپیکینگ رو که شروع کردم متاسفانه به علت ضعف لیسنینگ در هنگام نت برداری جا می مونم و در مواردی دلایل ذکر شده رو متوجه نمی شم و این مهارت برام قاعدتا خسته کننده شده (البته حدود 3 روزه شروع کردم ولی ضعف خودم رو متوجه میشم که هنوز روی لیسنینگه). یکی از دوستان که زبان و به خصوص لیسنینگش عالیه به من پیشنهاد کرد سریال Friends رو تماشا کنم و نتیجش فوق العادست. گفت من خودم تا قبل از این سریال به انداره الان خوب نبود شنیدارم و گفت اولش هم براش خیلی سخته بوده متوجه شدن سریال ولی رفته رفته خوب شده و الان بدون نت برداری 27 تا 30 می زنه. با توجه به اینکه ایشون در دراز مدت زبان مطالعه کرده و دوره های زبان رو پیش برده آیا این سریال برای من با سابقه ذکر شده مناسبه و نتیجه می ده؟ من وقتم کمه حدود 6 ماه و در این مدت باید اسپیکینگ و رایتینگ هم کار کنم بنابراین راه چندباره نمی تونم برم. تقاضا می کنم از دوستان اگر کسی پیشنهاد موثری داره بم پیشنهاد کنه.
    سلام دوست عزیز
    من روشی که پیشنهاد میکنم این هست که بعد از هر چندثانیه که لیسنینگ رو گوش دادید pause کنید و هر چی شنیدید رو بنویسید و بعد از اتمام اون، یک بار دیگه گوش کنید و اسکریپت رو چک کنید تا متوجه بشید چه کلماتی رو درست نشنیدید
    به مرور زمان رو بیشتر کنید مثلا اگه اول هر ۷ ثانیه یکبار پاز میکردید اینو کم کم زیادش کنید تا لیسنینگ و حافظه شنیداری تون تقویت بشه
    این روش بخصوص برای بچه هایی که میخوان تافل بدن خیلی مفیده چون تافل لیسنینگ بیس هست و لکچرهای طولانی اون لیسنینگ قوی میطلبه
    فیلم و سریال هم که خودتون گفتید مفیده ولی فک میکنم یکم دیر بازده تر باشه
    موفق باشید
    شروع راه‌های جدید سخت است، اما نه به‌ سختی تحمل شرایط نامناسب و از دست‌رفته.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Mechanics20 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    من روشی که پیشنهاد میکنم این هست که بعد از هر چندثانیه که لیسنینگ رو گوش دادید pause کنید و هر چی شنیدید رو بنویسید و بعد از اتمام اون، یک بار دیگه گوش کنید و اسکریپت رو چک کنید تا متوجه بشید چه کلماتی رو درست نشنیدید
    به مرور زمان رو بیشتر کنید مثلا اگه اول هر ۷ ثانیه یکبار پاز میکردید اینو کم کم زیادش کنید تا لیسنینگ و حافظه شنیداری تون تقویت بشه
    این روش بخصوص برای بچه هایی که میخوان تافل بدن خیلی مفیده چون تافل لیسنینگ بیس هست و لکچرهای طولانی اون لیسنینگ قوی میطلبه
    فیلم و سریال هم که خودتون گفتید مفیده ولی فک میکنم یکم دیر بازده تر باشه
    موفق باشید
    با سپاس از راهکارتون. واقعیتشو بخواهید این روش رو هم در سایت دیدم که برخی از دوستان پیشنهاد کرده بودن. روشی خیلی وقت گیریه ولی اگه مطمئن باشم که کمک کنندست ارزششو داره به خصوص اگه در کوتاه مدت به سطح مناسبی که برای اسپیکینگ هم کمک کننده باشه رسید. من نیازی به نمرات خیلی بالا ندارم. در حد 20 تا 23 هم برای من مناسبه (اسپیکینگ 19 هم خوبه). در ضمن اسکریپت رو برای لیسنینگ های TPO استخراج کنم؟

رشته و دانشگاه

با سپاس از راهکارتون. واقعیتشو بخواهید این روش رو هم در سایت دیدم که برخی از دوستان پیشنهاد کرده بودن. روشی خیلی وقت گیریه ولی اگه مطمئن باشم که کمک کنندست ارزششو داره به خصوص اگه در کوتاه مدت به سطح مناسبی که برای اسپیکینگ هم کمک کننده باشه رسید. من نیازی به نمرات خیلی بالا ندارم. در حد 20 تا 23 هم برای من مناسبه (اسپیکینگ 19 هم خوبه). در ضمن اسکریپت رو برای لیسنینگ های TPO استخراج کنم؟
    من فکر میکنم روش خیلی خوبیه، دیگه به شرایط و تشخیص خودتون بستگی داره
    والا اسکریپت که داخل TPOها بود، اون ورژنی که من باش میخوندم داشت حالا نمیدونم شاید این ورژنی که شما دارید اسکریپت نداره

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Mechanics20 نمایش پست ها
    من فکر میکنم روش خیلی خوبیه، دیگه به شرایط و تشخیص خودتون بستگی داره
    والا اسکریپت که داخل TPOها بود، اون ورژنی که من باش میخوندم داشت حالا نمیدونم شاید این ورژنی که شما دارید اسکریپت نداره
    بله فرمایش شما درسته اسکریپت داره خودش. منظورم اینکه از همون TPO هایی که قبلا لغتاشو در اوردم استفاده کنم مجددا یا چیزی که اسکریپتشو ندیدم اصلا رو استفاده کنم. با سپاس

رشته و دانشگاه

بله فرمایش شما درسته اسکریپت داره خودش. منظورم اینکه از همون TPO هایی که قبلا لغتاشو در اوردم استفاده کنم مجددا یا چیزی که اسکریپتشو ندیدم اصلا رو استفاده کنم. با سپاس
    خواهش میکنم، اگه جدید باشه و قبلا اسکریپت رو ندیده باشید بهتره، ولی همون قبلی هارو هم اگه با این روش چک کنید خیلی از اشتباهاتی که داشتید رو متوجه میشید و لغات و اصطلاحات جدید بیشتر تو ذهنتون میمونه چون با تمرکز بیشتری میخونید، شاید پروسه وقتگیری باشه ولی نتایج خوبی داره
    موفق باشید

Senior Member soniasa آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Software engineering - Iran University of Science and Technology

نقل قول نوشته اصلی توسط hadi9990 نمایش پست ها
    سلام.
    ببخشید برای دادن آزمون تافل باید مدرک دیپلم زبان داشته باشیم ؟ ضروریه ؟
    نه اصلا ضروری نیست.... در واقع داشتن دیپلم زبان ارتباطی با تافل نداره هر چند ممکنه در بالا بردن نمره تون کمک کنه.

پیروز باشید
    ....I have a DREAM
    Prove them WRONG
    I am going to make all my dreams come TRUE

Junior Member

بچه ها سلام
    من یک ماهه دیگه امتحان تافل دارم و نمیدونم چکار کنم. یه سال پیش شدم 94. االان فقط بران رایتینگ مهمه. چکار کنم به نظرتون. چی بخونم برای رایتینگ؟ تو رو خدا راهنمایی کنین.

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط min23 نمایش پست ها
    بچه ها سلام
    من یک ماهه دیگه امتحان تافل دارم و نمیدونم چکار کنم. یه سال پیش شدم 94. االان فقط بران رایتینگ مهمه. چکار کنم به نظرتون. چی بخونم برای رایتینگ؟ تو رو خدا راهنمایی کنین.
    سلام دوست عزیز
    شما چون تجربه قبلی داشتید حتما با اصول نوشتن رایتینگ اشنایی کامل دارید، به نظر من بهترین کار اینه که 180نمونه رایتینگ از موضوعات تافل رو به مرور مطالعه کنید و علاوه بر اون شروع کنید به نوشتن و رایتینگ هاتون رو حتما بدید تصحیح کنن تا اشکالاتتون مشخص بشه برای هر موضوعی هم که خواستید ایده بگیرید اگه یه سرچ کنید تعداد زیادی نمونه میتونید پیدا کنید که خوندن اونها هم بتون کمک میکنه، نهایتا بهترین کار نوشتن هست و رفع اشکالاتتون
    موفق باشید

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)