صفحه 10 از 923 نخستنخست 123456789101112131415161718192060110510 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 91 تا 100 , از مجموع 9228

موضوع: مشاوره به منظور آمادگی برای امتحان تافل iBT

yahoo
    Guest

پیش فرض پاسخ : مشاوره به منظور آمادگی برای امتحان تافل iBT

اول از همه مرسی به خاطر راهنمایی هاتون..
    من خیلی ناراحتم چون complete test لانگمن ریدینگشو 19 شدم..یکی منو دلداری بده یا یه راهی معرفی کنه که از روی این کره محو شم :'(

Member powerman آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering, M.Sc

Dear my Friend:

You are just only making your situation look too big to yourself. The best thing is not to think about the result and only try till the day of the exam.
    I had such a limited time of only 3 weeks till iBT examination and without even one time practice in Speaking and Writing sections I gained a score of 90/120. It is not a big deal. In the current condition you have "Tavakol kon bi Koda" and don't think about the result, which will truely help.
    Genius is one percent inspiration and ninety-nine percent perspiration - Thomas Alva Edison

Senior Member

Yahoo جان، منم مشکل شما رو داشتم و 2 بار هست که امتحان iBT دادم.
    اگه listeningهاي longman واست آسونه و اونا رو گوش کردي، بايد با Delta و بعدش barron's کار کني. اولش delta سخته چون لغتم داره... ولي ياد مي گيري (longman اگرچه سريع نيست،ولي به نظر من حتما همشو گوش بده.)
    من سطح زبانم متوسط به بالااست. کانون نرفتم ولي کيش رو upper-inter رو تا وسطاش رفتم (2يا 3) و تمام تستاي کتاباي مختلف تافل رو با زمان گيري بالاي 23و24 مي شدم. ولي امتحان اولم reading شدم 7!!!! اين يعني فاجعه!!! (کسي ندونه فکر مي کنه من تا حالا يه متن انگليسي نخوندم!!)
    حالا دلايلشو مي گم: اولين متن خيلي سخت بود. و من فکر کردم که اين مشکل منه (بعدا متوجه شدم به نظر همه سخت بوده) و خيلي خودمو باختم. و به قول goodgirl انگار متن ژاپني جلوم بود.
    من امتحان اول سوال مي خوندم بعد مي رفتم سراغ متن... هميشه اينکارو مي کنم. امتحان دوم بطور ناخداگاه اول يه کوچولو متن رو نگاه کردم که ببينم بطور کلي راجع به چي ميگه. خيلي اثر داشت و کلا استرسمو خيلي کم کرد (نظر من در حد همون 2،3 دقيقه کلي متن رو نگاه کن بعد برو سراغ سوالا)
    تا اونجاي که مي توني توي اين مدت، متن هاي مختلف رو بخون. (اصلا فکر نکن که بايد مربوط به تافل باشه، چون readingهاي iBT خيلي رندمه و اصلا از نظر سادگي و سختي هيچ قانون مشخصي نداره. 2 تا امتحاني که من دادم، اينو بهم ميگه) يکي از دوستان اين فروم به من سايت time.com رو پيشنهاد داد، به نظر من خوبه.هر روز 1.2 تا متنشو کامل بخون. فقط سعي کن سريع بخوني. سرعتتو بالا ببر.
    (البته اگه منابع خود تافل رو نخوندي روي اونا اول وقت بذار..)
    توي سايت ilce.ir يه قسمتش واسه download مجله گذاشتن. مجلات reader's digest خيلي خوبه (کلا واسه زبان ميگم خوبه) من تازگي يکيشو download کردم، در حد 6Meg بود.

سلام یاهو
    راهنمایی هایی که بچه ها کردن خیلی جامع هست ..منم شرایط تو رو دارم..و حدودن 10 روز دیگه امتحان دارم یه خورده کمتر..16 فوریه..
    باید سعی کنی که استرس نداشته باشی، می دونم سخته ولی باید تمرین کنی.من سر امتحانم انقد استرس داشتم که topic رو اشتباه گفتم.فکر کن.reading اول همه چی جیز رو خراب کرد. کامل خودم رو باختم. انقدر استرس داشتم که نمی دونستم باید scroll dawn کنم که سوالها رو ببینم..4 دقیقه وقتم تلف شد تا تونستم سوالا رو ببینم ..استرس فقط کارتو سخت تر می کنه.
    این r لانگمن هم که اینجوری که واسش عزا گرفتی من 19 شدم.. قوی باش..
    نهایتش اینه که یک بار دیگه امتحان می دی..مطمئن باش شرایط تو از من بدتر نیست اگه این امتحان من خوب نشه تمام وقت و هزینه ای که واسه apply کردم میره رو هوا..ولی خیلی چیزای دیگه..
    ولی نباید روحیه تو ببازی

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Stanford, Mechanical Eng

يك دفعه تو گروه بحث در مورد استرس شد و يكي از بچه ها پيشنهاد استفاده از دارو پروپرانولول رو داد و يكي ديگه از بچه ها كه دكتره حرفشو تاييد كرد لينكشو زير گذاشتم:
    http://www.applyabroad.org/forum/ind...icseen#msg6777

من خودم هر وقت استرس دارم يه دونه 10 mg مي خورم خيلي خيلي مفيده و اثر جانبي هم نداره اين دوستمون "شروين" هم تاييدش كرد به نظر من اگه يه دونه 1 ساعت قبل از امتحان بخورين خيلي كمك مي كنه. بعضي ها به دارو اعتقاد ندارن مثل يكي از دوستاي من كه حتي قرص سرما خوردگي هم نمي خوره ولي هميشه قبل از امتحان هاي مهمش يك دونه پراپرونولول مي خوره
    Don't be afraid that your life will end;
    be afraid that it will never begin

Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering- University of Toronto

به نظر من ترکیب کتاب آمادگی برای تافل "بارونز" و Essential words همین انتشارات کاملا می تونه بخش زیادی از امتحان تافل رو نجات بده.

در واقع فکر می کنم در کتاب بارونز leasening , speaking سختر- reading کمی آسونتر و writing تقریبا هم سطح با امتحان واقعیه

بچه ها من یه سوال برام پیش اومده..دفعه پیش که من تافل دادم بعضی از سوالهای Reading روشانسی زدم..یعنی اصلا هیچ ایده ای نداشتم..مخصوصا اون سوالهای آخر که باید خلاصه کنیم چون که وقت تموم داشت می شد شانسی انتخاب کردم..ولی در کل reading هم بد نشد نمرش نسبت به اون چیزی که خودم فکر می کردم.. می خواستم بدونم شما هم اینجوری بودید یا نه؟
    یه سوال دیگه
    در مورد listening از خوش اقبالی من خورد به break بچه ها، منم که درست دم در..خلاصه نتونسم درست تمرکز کنم..بعدش سوالایی که ازم می پرسید تو چند تاش بین دو تا شک داشتم..اینم بگم که بعضی جمله ها رو نمی شنیدم چی می گه تو lecture ها.. ولی نمره ام بد نشد..می خواسم ببینم شما هم اینجوری بودید؟
    من واسه امتحان قبلی بارونز رو کار نکرده بودم،بشدت احساس کری می کنم الان.. ولی احساس می کنم شبیه امتحانه.درسته؟
    الان ars میگه در نومیدی بسی امید است و اینا....

ApplyAbroad Champion
    Some14Myself آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Uni of Tehran - Finance

1. خب برای اینکه می برن روی نمودار و نمره نهایی رو با توجه به اینکه بقیه چطوری زدن می دن ... ممکنه شما با 5 تا سوال غلط هم باز نمره کامل بگیرین ... من که اول یکی از این کتابا یه همچین چیزی رو خوندم و یکی از بچه های اینجا هم بهش اشاره کرده بود ... داستان نرمال کردن و اینا !

2. سوال دوم هم مثل قبلیه فکر کنم ! ... شما به نظرم اول کتاب cambridge رو بخونین تمام سوال هاتون در مورد score ها حل می شه ...

3. احساس کری !!! ... این احساس رو تابحال نداشتم ... : )) !!! ... حتمآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآ آآآآآآآآآآ حتمآ قسمت "review of TOEFL sections” رو بخونین ... یه روایت هست که می گه معجزه می کنه ، یه روایت هم هست که اومده اگه آدم نخونه نصف عمر آدم بر فناست ، یه نقلی هم هست که گفته شده از نون شب هم واجب تره ...
    همه این حرفا رو توی فروم خوندم ... از خودم در نیوردم والا ! :P

ApplyAbroad Champion

من reading 29 شدم . زمان بنديي كه داشتم به نظرم خيلي خوب جواب داد . البته بايد همون زمان بنديي رو انجام بديد كه تمرين كرديد .
    من 5 دقيقه متن رو مي خوندم ... 15 دقيقه سوالها رو جواب مي دادم. هر چقدر هم كه متن سخت بود من نمي ذاشتم از 5 دقيقه وقتم روي متن بگذره.
    توي امتحان ما متن اول خيلي سخت بود (عموما به نظر مياد كه توي خيلي از امتحانها متن اول سختتر از بقيه است ). من 5 دقيقه ام كه تموم شد فكر كردم هيچي از متن نفهميدم . ولي رفتم سر سوالها ..
    خوندن كامل متن توي يه زمان محدود ديد خوبي مي ده . راستش من خيلي موافق نيستم كه يه راست آدم بره سراغ سوالها ... چون شايد مجبور بشه چند بار كل متن رو پايين بالا كنه .
    من با اين روش زمان بندي تقريبا رسيدم سوالهاي reading رو يه بار هم چك كنم .

بچه ها یه سوال دیگه..من امتحانم 16 فوریه است و جوابش 7 مارچ می یاد...و تا نمره من بخواد بدست دانشگاه ها برسه می شه 17 مارچ.
    از یه سری از تاپیک ها فهمیدم که دانشگاه های کانادایی شروع کردن به جواب دادن..می شه تا اون موقع که نمره من می رسه بدستشون تمام position ها رو offer داده باشن؟منشی هاشون جواب نمی دن! و الان به اندازه تمام جمعیت چین من اضطراب دارم بابت این قضیه..
    کسی می دونه جواب بده لطفا"

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)