صفحه 2 از 923 نخستنخست 12345678910111252102502 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 9228

موضوع: مشاوره به منظور آمادگی برای امتحان تافل iBT

پیش فرض پاسخ : مشاوره به منظور آمادگی برای امتحان تافل iBT

منظور من همون مطالبیه که شما متوجه شدید. (کتاب ها)
    برای تقویت Speaking من از قول یک معلم خوب تافل یک توصیه دارم:
    پس از پیروی از استراتژی هایی مثل لانگمن (تهیه تاپیک، تهیه پلان، ...) صدای خودتان را ضبط کنید و گوش کنید. اگر راضی کننده نبود دوباره و دوباره و ...

من به همین روش دارم کار می کنم و راضی هستم.
    اگر موضوع برای کار کم آوردید، (تست های کتب مذکور تمام شد)، برای تقویت Speaking می توانید با طرح سوال از دور و بر خود، ادامه دهید.
    موفق و پیروز.
    مطمئن باش دوست من، کسی که می تونه توی ریدینگ 27 بیاره، آوردن حداقل 20 توی سایر موارد براش کار بسیار راحتیه. خودت رو کنترل کن.. مطمئنم که می تونی.
    پیروز باشی.

Senior Member

منم دارم واسه TOEFL مي خونم. به نظر من الان اصلا لازم نيست که شما مطالب پراکنده واسه listening گوش کنين. همون کتابهاي iBT رو بگيرين. من شنيدم که واسه اين بخش Barron's بهتر جواب مي ده. چون سرعتش بيشتر از امتحان اصليه.
    واسه Speaking شما اول از independent شروع کن. Topic ها رو انتخاب کن و با خودت صحبت کن. شما اگه Writing خوبي داشته باشي، مي توني قشنگ همون مطالب رو واسه Speaking بگي. ّبايد با خودت تمرين کني. البته سعي کن زمان رو حتما در نظر بگيري. الان توي بازار اين قدر کتاب هست که مي توني از همشون استفاده کني. از هر کدوم شايد يه نکته يا مطلبي رو ياد بگيري. سعي کن همشون رو بگيري و listening همه رو گوش بدي. نه يک بار، چندين بار. !!!
    موفق باشي.

Junior Member

سلام

من از یکی از دوستام که همین اواخر iBT داشت شنیدم که Kaplan یه نرم افزار آموزشی شبیه امتحان طراحی کرده.
    یعنی خوده امتحان شبیه سازی شده. البته مثل اینکه خالی از اشکال نیست. من فکر می کنم یه چنین چیزی برای هفته ی
    آخر و فقط برای آشنایی با قیافه ی امتحان خویب باشه.

موفق باشید

سلام:
    یک کتاب بسیار عالی در زمینه تافل IBT که می تونه خیلی بهتون کمک کنه کتاب delta's key to the next generation TOEFL هست که واقعا منبع خوبی واسه LISTENING محسوب میشه(همچنین واسه بقیه قسمتهای امتحان تمرینات خیلی خوبی داره).توصیه شخصی من به شما اینه که حتما این کتاب بخونید.
    موفق باشید
    توي خونه مون به ما ميگن فراري<br />توي غربت دم به دم انگشت نگاري<br />ديگه حتي صاحب اون خونه نيستيم<br />بيرون خونه ميگن ما تروريستيم<br />وقتي خونه شده بود مثل جهنم<br />ما با ويزاي بهشت بريديم از هم <br />حالا تو برزخ بدبيني اسيريم<br />نمي تونيم ريشمونو پس بگيريم<br />چاره اي نمونده جز رفتن و رفتن<br />انگار اينو رو پيشونيمون نوشتن

Junior Member

البته من هم با دوستان موافقم فقط تجارب شخصیمو میگم که با متخصصین تافل به خاطر مشکل خودم در listening زیاد سر و کار داشتم ولی شما دو هفته ای با این روش قول میدم اگه خودتون بخواید و اعتماد به نفس داشته باشید نتیجه میگیرید؛ باید این متد رو پیش برید (اگر مایلید)
    :Books
    1 - Tactics for Listening - Developing
    2 - Tactics for Listening - Expanding
    3 - LISTENING iBT for TOEFL test : How to prepare for the next generation TOEFL test & Communicate With Confidence
    4 - بخش Listenong کتاب دلتا
    1و2- دو تا کتاب اول که خیلی ساده اند و فقط برای warm up به کار ببریدشون چون جو خیلی خوبی رو برای شما آماده میکنند؛ 2 روزه این دو کتاب تموم میشند ولی من پیشنهادم اینه که 3 روز وقت بذارید و یک بار بیشتر اونارو بخونید یعنی هر کدوم دو بار وسعی کنید همه ی صحبتاشونو متوجه بشید که کار سختی نیست (البته اگه خیلی آسون به نظر میرسیدند بهم فحش ندید )
    3-کتاب سوم رو هم دقیق task هاشو انجام بدید و اگه تموم شد از کتاب آبی رنگ Longman (نه نارنجی رنگش که توضیحات اضافی داره و آسونتره) یا کتاب Barron's یا کتاب خود ETS یا کتاب Kaplan بخش Listening شون رو انجام بدید؛ بستگی به خودتون داره که میتونه فقط یکیش یا بیشتر کافی باشه
    4-حتماً بخش Listening کتاب دلتا رو به صورت ****! گوش بدید یعنی لازم نیست task هاشو انجام بدید فقط گوش بدید (به جای گوش دادن به VOA ! )
    و یه نکته ی خیلی مهم اینکه POOL یا همون مرجع Topicهای بخش ٌWriting امتحان رو از اینترنت یا دوستان حاضر بگیرید(برای من تو برگه ی پرینت شده است نمیتونم برای دانلود بذارم ) و روی اونها Brain Storm کنید (هر روز چند تا موضوع)تا هم سر جلسه تو بخش Writing کم نیارید هم تو بخش Speaking چرا که موضوعهای بخش Speaking از همون موضوعهای Writing انتخاب میشه
    موفق باشید
    Boost Your Score

Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Science, University of Calgary

اکثر آدما مثل خودم من یا مشغول کار یا تحصیل هستند. بنابراین در شبانه روز فرصت اندکی برای نشستن یه گوشه و کتاب خوندن یا کارهای مشابه دارند. بخصوص اگه اون زمان بخواد آخر شب باشه که دیگه بعد کار و درس دیگه انرژی براشون باقی نمی مونه. اگه شما هم مثل من با این مشکل مواجه هستید پیشنهاد می کنم از روش من استفاده کنید. شک نکنید که جواب می ده!

یه mp3 player که به احتمال زیاد همین الان هم دارین تهیه کنید. این mp3 های آموزشی، VOA و بخصوص هر چی می تونید Audiobook تهیه کنید بریزین روی این mp3 player موضوعاتشون اصلاً مهم نیست. روزی 10-12 ساعت به اینا گوش بدین.

ولی لازم نیست حتماً بهشون دقت کنید. یعنی در حین کار روزانه اگه لازمه که هوش و حواستون به چیز دیگه باشه اصلاً به صدای تو گوشتون توجه نکنید. اما وقتی که بیکارید روش تمرکز کنید و دنبال کنید. مطمئن باشید که جه شما روش تمرکز کنید چه حواستون بهش نباشه مغزتون کار خودش رو می کنه!

فراموش نکنید، شرط موفقیت در این روش تعداد ساعتهایی است که شما به این کار اختصاص می دید. حتی اگه وقتی خواب هستید بزارید این صدا خیلی آروم تو اتاق خوابتون پخش شه! مطمئن باشید بازم مغز شما کاره خودشو می کنه!
    لطفاً در صورتیکه از طریق پیغام خصوصی یا ایمیل با من (یا سایر دوستان خارج از کشور) تماس می گیرید سوال و جواب را بر روی فروم هم قرار دهید تا هم برای سایر اعضای فروم قابل استفاده باشد و هم وقت ما صرف پاسخ دادن به سوالات تکراری نشود.

Junior Member

برای listening پیشنهاد من هم همین گوش دادن مستمر و طولانی یه. درسته که تافل یه تست استاندارد شده است اما بر خلاف نظر معمول واقعا و با دقتی بیشتر از هر تست دیگه ای سطح زبان رو می سنجه. بنا بر این بهترین کار اینه که به صوت مستمر انگلیسی گوش بدید. اگر به ماهواره دسترسی دارید هیچ چیز بهتر از CNN, BBC نیست. بعد از چند ماه بعید می دونم کمترین مشکلی داشته باشید.
    برای تافل اونم iBT واقعا فقط تست زدن کافی نیست!

Junior Member

سلام.همگي دوستان خسته نباشيد.

من از طريق پسر عمه ام با شما آشنا شدم.خودش الان كاناداست.هميشه از شما تعريف ميكنه و ميگه خيلي كمكش كرديد.اما سوالم:
    من واسه PHD ميخوام برم اونجا.من درسم تابستان 88 تمام ميشه(انشاءا...).ميخواستم ببينم آخرين فرصتي كه من ميتونم مدرك زبانم بگيرم تا بدون مشكل مداركم بفرستم تا بتونم تابستان88 برم چه زمانيست؟ يعني آخرين فرصت كه به مشكل نخورم؟ (البته اگر تونستم پذيرش بگيرم : )

با كمال تشكر

ApplyAbroad Champion

شما اگر قصد این رو دارید که برای پاییز ۱۳۸۸ درس‌تون رو اون ور ادامه بدهید باید حداکثر پاییز ۱۳۸۷ امتحان زبان رو داده باشید و همه مدارک رو تا آخر پاییز ۱۳۸۷ آماده کرده باشید که همون موقع برای دانشگاه‌ها بفرستید.
    به پسر عمه‌اتون هم سلام برسونید، بگید بهش که حالا که این فروم بهش کمک کرده و رفته اون ور و الآن کلی با تجربه شده، خودش هم بیاد اینجا و تجربیاتش رو در اختیار بقیه قرار بده.

شقایق
    Guest

سلام به همه
    راستش را بخواهید من الان این جا را پیدا کردم و یک لحظه احساس کردم که مشکلم حل شد!!!
    راستش نمی دونم از کجا شروع کنم! من شرایط خوبی برای پذیرش گرفتن دارم! سال آینده فوق لیسانس مکانیک می گیرم. دانشگاهم هم خوبه نمرات خوبی هم دارم فقط مشکلم اینه که چندان روی زبانم وقت نگذاشتم! یعنی هر بار یک نوکی بهش زدم ولی ...
    می خوام شما که تجربه دارید به من کمک کنید که برای اینکه زودتر بتونم خودم را برای امتحان تافل آماده کنم باید چه کار کنم؟ من در اصفهان هستم آیا کلاس خوبی سراغ دارید یا استاد خوبی که بتونم خصوصی باهاش تمرین کنم؟
    من سر در گم شدم. نمی دونم می خوام از کجا شروع کنم! هر مطلبی که فکر می کنید به دردم می خوره بی زحمت دریغ نکنید
    پیشاپیش از لطف همه شما ممنونم

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)