صفحه 4 از 923 نخستنخست 123456789101112131454104504 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 9228

موضوع: مشاوره به منظور آمادگی برای امتحان تافل iBT

پیش فرض پاسخ : مشاوره به منظور آمادگی برای امتحان تافل iBT

پس برایFALL 2009 فقط تا شهریور بعد وقت دارم؟
    آقای وحید و بچه های با معرفت دیگه...
    ..یه خواهش بزرگ ازتون دارم....چه جوری شروع کنم؟؟...از چه کتابی؟برم مستقیم سر delta ؟ vocab ام بد نیست ولی بقیه خیلی کار دارن..!!!
    راستی ibt چند وقت به چند وقت برگزار میشه؟ تو ایران...
    ممنون میشم اگه بگین...

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

اگه بخوای واسه fall 2009 اقدام کنی دقیقا تا سال دیگه همین موقع و یا حتی برای بعضی جاها تا عید وقت داری تا مدارکت رو بفرستی. اگه گفتم تا شهریور امتحان ها رو بده واسه این هست که از اول مهر ثبت نام واسه این امتحان ها و جا گرفتن سخت میشه و حتی ممکن امتحان ها مثل امسال کنسل بشه و مشکل پیش بیاد واست. ضمن اینکه وقتی نمره هات آماده باشن راحت میتونی با استادها مکاتبه کنی و بدون این نمره ها نمیتونی جواب چندان مناسبی ازشون بگیری. الان بچه هایی که 5 آبان GRE دادن هنوز نمره هاشون نیومده و خوب این واسه apply یکم کارهارو عقب میندازه ولی اگه نمره ها رو داشتیم و 2-1 ماه پیش مدارک رو میفرستادیم دیگه خیالمون راحت بود و نگران deadline ها نبودیم و شانس fund گرفتن هم بیشتر میشد.
    درباره زبان خوندن هم بری بخش زبان بچه ها منابع رو کامل گفتند.
    فرومایگان، از خطاها و لغزشهای دیگران لذت میبرند.
    شوپنهاور

omid22
    Guest

سلام دوستان. چند روز پیش یک سوال پرسیدم ولی کسی جواب نداد. اگه ممکنه بنویسید که iBT بهتره یا Pbt البته می دونم که Pbt آسونتره ولی می خوام بدونم کدوومش از نظر دانشگاه ها معتبرتره. در ضمن دنبال یک کلاس خوب هم هستم. اگر دوستان جایی رو می شناسند معرفی کنند. با تشکر

جواب این سوال البته تو فروم هست اگه یه کم میگشتی . کلا از نظر اعتبار هردوتاش معتبره. اما اگه دقت کرده باشی دانشگاهها روی speaking و writing دست میذارن معمولا چون این توانایی ها مهمه که aplicant داشته باشه. اما برای انتخاب اونی رو انتخاب کن که مطمئنی توش بهتر عمل میکنی. فکر اعتبار رو اصلا نکن که هر دوتاش معتبر معتبره.
    غافل چون صبح کند می اندیشد که چه کند؛<br />عاقل می اندیشد که خدا با او چه خواهد کرد

Senior Member

من PBT ندادم و واقعا با سيستمش خيلي آشنايي ندارم. (از نظر سادگي يا سختي)
    ولي اگه شما زبان متوسطيم داشته باشين، به نظر من ضرر نمي کنين که روي iBT وقت بذارين. ارزششو داره. همون وقتي که مي خواين واسه PBT بذارين روي iBT بذارين.
    از نظر اعتبار، هيچ فرقي نداره. جفتش مورد قبوله. فقط اگه نمرات speaking خوبي از iBT بگيرين ، شايد واسه TA راحت تر باشه.

اما با انتخاب IBT ممکن هم هست که دچار وضعیتی مثل الان بنده بشید که نمرتون بالاتر از min دانشگاه باشه اما min را در speaking نیارید. در صورتیکه برای کسانیکه Pbt دادن اصلا Speaking ئی وجود ندارد و دانشگاه هم فقط ازشون یه 580 میخواد

Junior Member

ibt و pbt هر دو معتبر و هیچکدوم از این نظر برتریتی به دیگری نداره ولی‌ اگر نمرهٔ سپیکینگ داشته باشی‌ بهتر TA میدن البته اگه نمرهٔ خوب داشته باشی‌. اگر سپیکینگت خوبه IBT بده. در مورد کلاس خوب بهت پیشنهاد می‌کنم که ریدینگ را خودت بخونی‌ و برای لیستنینگ و رایتینگ چند جلسه خصوصی بری و برای سپیکینگ حداقل ۱۲ جلسه خصوصی بری. اینجوری وقتت SAVE می‌شه و هم بازدهی بالا میره. من با خانم فریدین کلاس سپیکینگ میرم خیلی‌ راضیم. زنگ بزن زودتر وقت بگیر چون سرش شلوغ. ۲۲۲۴۷۰۷۹ ، ۰۹۱۲۱۲۷۶۳۲۶.

Junior Member

من هر دو رو امتحان کردم از نظر سختی فرق آنچنانی نداره pbt هم فکر نکن خیلی آسونه چون ets انقدر زرنگ هست که هر سال انقدر سوالها رو سخت و غیر قابل پیش بینی کنه که نتونی براحتی جواب بدی اگه زبان خیلی خوبی نداشته باشی اما به نظرم نحوه امتحان ibt طوریه که به درد جاهای دیگه هم می خوره یعنی همون طوری که تو می خوای سر کلاس موقعی که استاد داره درس می ده جزوه برداری همین کار روتو امتاحن هم باید انجام بدی یا وقتی می خوای متنی رو بخونی بنابراین اگه رو ibt وقت بذاری نه تنها چیزی رو از دست نمی دی بلکه به مهارت هات اضافه هم میشه
    موفق باشی

سلام
    من نمره تافلم رو امروز گرفتم واینها نمره ها بودن.
    reading 29
    ُlistening 22
    speaking 18
    writing 25
    total 94
    من هیچ برآوردی از این نمره ندارم که بدونم نمره ام خوب بوده یا نه؟ به نظر شما با این نمره من امسال apply کنم یا اینکه یک بار دیگه امتحان بدم. من احساس خوبی از این نمره ندارم و فکر میکنم شانسم خیلی کم شده. نظر دوستان چیه؟

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

نمره total که نسبتا خوب هست خیلی بالا نیست ولی با توجه به اینکه اکثر دانشگاه مینیمم 80 میخوان خوب نمره خوبی حساب میشه. اما بعضی دانشگاهها هستند که مثلا میگن speaking minimum باید 20 باشه حواست به این موضوع باشه.
    فرومایگان، از خطاها و لغزشهای دیگران لذت میبرند.
    شوپنهاور

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)