صفحه 5 از 923 نخستنخست 12345678910111213141555105505 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 9228

موضوع: مشاوره به منظور آمادگی برای امتحان تافل iBT

پیش فرض پاسخ : مشاوره به منظور آمادگی برای امتحان تافل iBT

Hi,
    I 'd assumed this notion beforehand forcing me to take ibt,but as long as you search the website of univ. you absolutely would figure out that pbt is yet approved . likewise, you are more likely to take a good grade on pbt than ibt
    ,
    دوستان عزیز از طرع سوالات مبهم و یا کلی به شکل پیام خصوصی خودداری کنید .

سلام

يه راهنمايي ميخواستم از كساني كه نمره تافلشون خوب شده...

من كلا زبانم بد نيست (يا حداقل هميشه به زبان خوب بودن معروف بودم ... ) (كانون زبان رو چند سال پيش تموم كردم ، امتحان معلمي كانون زبان رو هم قبول شدم ولي نرفتم ، كاراي اينور و اونور انگليسي هم زياد انجام دادم ...)

12+1 روز ديگه هم امتحان تافل دارم!! ولي نميدونم چيكار كنم در اين فرصت خيلي كم...وقتم هم آزاد نيست كه بگم حداقل همين چند روزم خوب ميخونم...

با CD لانگمن يه امتحان آزمايشي دادم، reading و listening ام 27 و 28 شد ميدونم speaking و writing ام از اين دو تا ضعيفتره و راهي هم ندارم كه چكشون كنم ...كلا توي اين زمان محدود به نظرتون چيكار كنم بهتره كه بتونم ان شا ء ا... بالاي 100 بشم؟

فكر ميكنيد بنا به موضوعهايي كه ميدن ، جمله هاي typical و پركاربردي هست كه بشه لابلاي writing و speaking استفاده كرد و اونها رو از خيلي معمولي بودن در آورد؟
    عقل و دانایی در نوک قله تحصیلات عالیه نبود ، بلکه آنرا در جعبه شن بازی کودکستان یافتم&nbsp; :<br />در همه چیز شریک شدن ، عادلانه بازی کردن،به دیگران ضربه نزدن ، تمیز کردن ریخت و پاشهایم ،عذر خواهی کردن از کسی که به او صدمه زدم، هر روز کمی یاد گرفتن،کمی فکر کردن، کمی نقاشی، کمی آواز خواندن ،کمی بازی و کمی کار

ApplyAbroad Veteran

امتحان تافل اونقدر فشرده و نفسگیره که شما اگه چیزی رو هم بخوای حفظ کنی سر امتحان یادت نمیاد که بخوای استفاده کنی.
    بهترین کاری که تو این زمان کم می تونی انجام بدی همون سمپل تستهاست. سعی کن تا می تونی تست کامل بزنی. یعنی مثلا سه ساعت بشینی و از اول تا آخر یه سمپل تست رو بزنی چون استقامت و تمرکز خیلی مهمه سر امتحان. من خودم چون استقامتی کار نکرده بودم آخرای امتحان اگه اون چن تا اسنیکرز رو با خودم نبرده بودم کم میاوردم!

واسه ی رایتینگ هم حتما اون نمونه های کتاب ETS رو نگاه کن چون دید خیلی خوبی بهت میده. اصلا لازم نیست که رایتینگت غیر معمولی یا پیچیده باشه. با جملات خیلی ساده ولی coherent می تونی یه نمره رایتینگ عالی بگیری.
    موفق باشی.
    I&#39;ve got a little black book with my poems in / got a bag with a toothbrush and a comb in / when I&#39;m a good dog, they sometimes throw me a bone in.

Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Science, University of Calgary

اون چیزی که باید توجه داشته باشی اینه که تافل تنها یه امتحان زبان نیست. تافل یه امتحان زبان برای کسایی هست که می خوان تو دانشگاه درس بخونن. واسه همین با امتحان های زبانی که شما قبلاً تو کلاس های زبان مواجه شده متفاوت است. این رو هر کس که چند سری تست می زنه خوب دستش می آد. یعنی فوری متوجه می شی که لایه های از تست هوش هم قاطی زبان شده. مثل انتخاب بین درست و دست تر یا نیافتادن تو دام گزینه درستی که تو متن هیچ کجا بهش اشاره نشده و ...

به نظر من مفید ترین کار تو این وقت اندک تست زدنیه که توضیحات جواب رو هم داشته باشه (مشابه اکثر کتب و CD های موجود) ایجوری دیگه لازم نیست کل کتاب رو بخونی چون معمولاً تو جوابها خلاصه کل کتاب اومده. همینطور چند سری هم تست با زمانبندی واقعی بزن. چون موقع تمرین با زمانبندی آزاد و بدون فشار و استرس آدم نمره بالاتر می آره ولی سر جلسه کم آوردن وقت و پرت شدن حواس باعت کاهش نمره می شه!

در مورد Writing و Speaking درست متوجه شدی. بله می شه با بخاطر سپردن یه تعداد جمله، ساختار و قید تو این دو قسمت نمره بالاتری آورد. چند تا اصل وجود داره. مثل اینکه توی Speaking باید یه نفس حرف بزنی. اصلاً به زمان سنج نگاه نکن. اگه حتی وقت تموم شه و تو مشغول حرف زدن باشی و حرفات تموم نشده باشه شانس گرفتن نمره رو داری. مهم نیست که تو Speaking حتماً از جملات و ترکیبات پیچیده استفاده کنی اتفاقاً کاملاً برعکس اگه ساده، بدون مکث و روان حرف بزنی نمره کامل رو می گیری. در مورد Writing هم چند تا Sample که توسط خود ETS یا هر انتشارات دیگه نوشته شده باشه رو ببین راحت می تونی از توش Template استخراج کنی.
    لطفاً در صورتیکه از طریق پیغام خصوصی یا ایمیل با من (یا سایر دوستان خارج از کشور) تماس می گیرید سوال و جواب را بر روی فروم هم قرار دهید تا هم برای سایر اعضای فروم قابل استفاده باشد و هم وقت ما صرف پاسخ دادن به سوالات تکراری نشود.

خيلي ممنون از راهنماييها...متاسفانه يا خوشبختانه، من تازه فهميدم در زندگي استفاده از راهنماييهاي ديگران چقدر در عمر آدم صرفه جويي ميكنه.تمرين كردن مدل امتحان بهترين پيشنهاد بود.بيخود همين يه كوچولو وقتمم داشتم الكي سخنرانيهاي انگليسي گوش ميدادم كه براي speaking مفيد باشه...يه كم داشتم خوش خيالي طي ميكردم يه دو تا تست speaking و writing دادم فهميدم اصلا همين كه بخواي تمركز كني كه چي ميخواي بگي يا بنويسي كلي وقتت رفته...

براي writing كتاب ETS و بارونز رو دانلود كردم ... بارونز ماهيگيري به آدم خوب ياد ميده و ETS هم ماهيهاي خوبي داره!

speaking هم كه توي راه و مواقع بيكاري موضوع واسه خودم تعريف ميكنم و در ذهنم نطق ميفرمايم!

دقيقا مثل كنكوره...يه چارچوب و فوت و فن خاصي داره... حتما بايد توي همون چارچوب تمرين كرد...خلاصه اميدوارم برسم... نتيجه شو خبر ميدم !
    عقل و دانایی در نوک قله تحصیلات عالیه نبود ، بلکه آنرا در جعبه شن بازی کودکستان یافتم&nbsp; :<br />در همه چیز شریک شدن ، عادلانه بازی کردن،به دیگران ضربه نزدن ، تمیز کردن ریخت و پاشهایم ،عذر خواهی کردن از کسی که به او صدمه زدم، هر روز کمی یاد گرفتن،کمی فکر کردن، کمی نقاشی، کمی آواز خواندن ،کمی بازی و کمی کار

ApplyAbroad Veteran

راجع به speaking، خیلی بهتره که این تمرین رو به جای اینکه تو ذهنت انجام بدی، به زبون بیاری. تو ذهن خیلی از ما زبانمون خوبه ولی پای حرف زدنه که اشکالات رو می شه. اگه یه recorder هم داشته باشی عالیه. صداتو ضبط کن و دوباره گوش بده...
    I&#39;ve got a little black book with my poems in / got a bag with a toothbrush and a comb in / when I&#39;m a good dog, they sometimes throw me a bone in.

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Stanford, Mechanical Eng

هنگام صحبت کردن واقعی (نه در داخل ذهن) قسمتی از مغز کار بیان و تلفظ رو انجام می ده و در نتیجه در این حالت صحبت کردن سختتر از حالت ذهنی است. برای همین همیشه سعی کنید با صدای بلند تمرین کنید. البته من توصیه می کنم توی ماشین، تاکسی، اتوبوس و دانشگاه همون داخل ذهنتون تمرین کنید تا بر چسب دیوانگی به شما نزنن
    Don't be afraid that your life will end;
    be afraid that it will never begin

ApplyAbroad Champion
    Some14Myself آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Uni of Tehran - Finance

نقل قول نوشته اصلی توسط Soufi
    m.hashemian آیا شما PBT رو حضوری ثبت نام کردین؟ اگه آره، آیا آسون بود، راحت ثبت نام کردین؟ من می خوام PBT مارچ 2008 رو ثبت نام کنم و کارت اعتباری هم ندارم که online ثبت نام کنم! واسه ی همین می خواستم بدونم که اگه می شه راحت حضوری ثبت نام کرد به این زودی ها دنبال گرفتن کارت اعتباری نباشم! یه شب بیرون موندن واسه خانوما سخته!!!

ممنون می شم جواب بدین.
    شام ثبت نام کردین ؟

ApplyAbroad Champion
    Some14Myself آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Uni of Tehran - Finance

محمد جان (آقای هاشمیان) لطف کرد و همه چیز رو بهم توضیح داد ...
    واسه بقیه هم یه توضیحی می دم ...

اینطوری که می گفتن برای ثبت نام حضوری برای دانشگاه آزاد باید تقریبآ 36 ساعت زودتر از موعدی که گفتن بریم به همون آدرس پاسداران ... یعنی اگه بهتون گفتن سه شنبه ، شما یه شنبه عصر یه سری بزنین ... اولین نفری که می ایسته یه برگه برمی داره و اسم های هر کسی که اومده توی صف رو به ترتیب می نویسه ...هر دو ساعت دو ساعت هم حضور و غیاب می کنن که ببینن کی هست و کی نیست ! کسی که دو بار یعنی 4 ساعت غیبت بخوره از لیست حذف می شه ... خود محل ثبت نام هم لیستی رو که بهش می دن قبول داره و به ترتیب اون ثبت نام شروع می شه ... اما این داستان برای ثبت نام ایشون بوه که شهریور بوده .. حالا نمی دونم توی این وضعیت سرما چطوری می خوان اونجا صف ببندن ... اما ثبت نام pbt اصفهان که آن لاینه و هیچ مشکلی نداره ...

من راستش تریجیح می دم برای 10 may ثبت نام کنم ... زنگ زدم دانشگاه آزاد گفت که اول اسفند زنگ بزنم که بگن کی ثبت نام ه ... با این وضعیت فکر کنم دردسر تهیه کردیت کارت خیلی راحتتر باشه تا اینکه آدم بخواد اونطوری توی صف وایسه ...

سلام من تقريبا با سطحي نزديك شما و حدودا 2 روز مطالعه 100 شدم! واسه رايتينگ ETS و سمپل هاي barrons رو بخون!(من حتي يك رايتينگ تمرين نكرده بودم و اصلا هم از ساختاري كه تو موسسات از جمله آريانپور مي گن تبعيت نكردم و 27 شدم) واسه ريدينگ Barrons رو توصيه مي كنم! من فقط 3 تا سمپل زدم 26! واسه speaking توصيه مي كنم فقط نمونه هاي ETS رو گوش كني مهمترين عامل اينه كه نشون بدي مسلطي و حول نشدي23..! واسه listening ...مشكل اصلي من اين بود كه reading هام زياد بود و وقتي رسيدم به listening بقيه زمان استراحتشون بود و سر وصدا مي كردن!
    در كل متحان اعتماد به نفسه موفق باشي و بگو چه كردي!

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)