صفحه 503 از 923 نخستنخست ... 3403453493494495496497498499500501502503504505506507508509510511512513553603 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 5,021 تا 5,030 , از مجموع 9228

موضوع: مشاوره به منظور آمادگی برای امتحان تافل iBT

پیش فرض پاسخ : مشاوره به منظور آمادگی برای امتحان تافل iBT

نقل قول نوشته اصلی توسط madnaderi نمایش پست ها
    سلام دوستان گلم یه سوال در مورد اسپیکینگ 3
    براساس تجربیات شما، از همون اول چطور میشه فهمید که سوال دنبال کدوم شخصه؟
    چون من امروز یه سوال از مسترینگ زدم که زنو مرد هردو داشتن نظر می دادن، من واسه زنه آماده کردم جوابرو اما سوال گفت نظر مرده چیه
    لطفا راهنمایی بفرمایید
    نقل قول نوشته اصلی توسط blur نمایش پست ها
    معمولا این طوریه که یکی مشکل داره و اون یکی راه حل ارائه میده و سوالم اونو بیشتر میخواد. ولی شما باید شمه ای از نظرات هردو رو داشته باشی. چون مکمل هم هستن معمولا و خود کسی که مشکل داره هم مطلب اضافه میکنه که برا جواب دادن لازمه.
    blur عزیز، فک کنم شما منظورتون سؤال 5 هست و منظور این دوستمون سؤال 3.
    برای سؤال 3 این مشکلی که شما میگید عمدتاً از غیراستاندارد بودن سؤال ناشی میشه. شما اگر تست‌های تی‌پی‌او رو بزنید با این مشکل مواجه نمیشید معمولاً. ولی خب اگر ازین نوع سؤال‌هام بخونید بد نیست، بالاخره ممکنه تو آزمون هرنوع سؤالی بیاد. در این موارد عموماً اون کسی که بیشتر صحبت می‌کنه سؤال از نظر اون هست. و یک مورد دیگه هم اینکه اونی که دلیل میاره حرفاش مهم‌تره، معمولاً اون طرف دیگه بیشتر تأیید می‌کنه و یا مثالی کلی یا از تجربۀ خودش میاره و دلیلی رو ذکر نمی‌کنه. ولی با این همه سعی کنید برای اسپیکینگ از تست‌های تی‌پی‌او استفاده کنید.

Senior Member blur آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Horticulture-Medicinal Plants (Urmia University)

نقل قول نوشته اصلی توسط zdesign نمایش پست ها
    blur عزیز، فک کنم شما منظورتون سؤال 5 هست و منظور این دوستمون سؤال 3.
    برای سؤال 3 این مشکلی که شما میگید عمدتاً از غیراستاندارد بودن سؤال ناشی میشه. شما اگر تست‌های تی‌پی‌او رو بزنید با این مشکل مواجه نمیشید معمولاً. ولی خب اگر ازین نوع سؤال‌هام بخونید بد نیست، بالاخره ممکنه تو آزمون هرنوع سؤالی بیاد. در این موارد عموماً اون کسی که بیشتر صحبت می‌کنه سؤال از نظر اون هست. و یک مورد دیگه هم اینکه اونی که دلیل میاره حرفاش مهم‌تره، معمولاً اون طرف دیگه بیشتر تأیید می‌کنه و یا مثالی کلی یا از تجربۀ خودش میاره و دلیلی رو ذکر نمی‌کنه. ولی با این همه سعی کنید برای اسپیکینگ از تست‌های تی‌پی‌او استفاده کنید.
    با این حساب جزئیات آزمون رو دارم فراموش می کنم.....دارم پیر میشم دیگه
    اگر آهسته از بال اين دره‌ی برهنه بر پنجه‌ی پا بگذريم،
    می‌بينی که همه‌ی چکاوک‌ها با دو چشم بسته می‌خوانند،
    پس بی‌جهت به هر شب تاريک شک مکن!
    گاه با پلک بسته هم می‌توان از پل به چشمه رسيد. س.ع صالحی

Member
    رشته و دانشگاه
    Industrial Engineering / Tsinghua University

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan_eee_000 نمایش پست ها
    دوستان خوبم 2 سوال داشتم یکی راجب اینکه با توجه به نمونه رایتینگ های موجود حل شده و نمره گذاری شده از 5 در کتاب ها چطور نمره خودم رو در رایتینگ از 30 تخمین بزنم؟
    به عنوان مثال وقتی 2تا سواله 1 نمونه رایتینگ رو 4 میشم از 5، آیا باید تناسب ببندم تا از 30 حساب کنم یا فرمت خاصی داره؟
    و دوم اینکه اگر در سوال 1 رایتینگ مثلا یکی از 3 یا 4 نکته اصلی لکچر رو متوجه نشیم و در جوابمون نیاریمش چقدر تاثیر داره در نمره اون سوال؟ چون من یکم تو این قسمت مشکل دارم گفتم اگر زیاد تاثیر داره بیستر روش کار کنم
    این سوال ما بین سوالا گم شد!اگه میشه پاسخ بدین

Member
    رشته و دانشگاه
    Industrial Engineering / Tsinghua University

1 سوال دیگه هم داشتم، دوستان این کتاب دلتا هم ریدینگاش خیلی کوتاه هم لسنینگاش، میخواستم ببینم واسه منی که این کتاب رو میهونم سر جلسه به مشکل نمیخورم؟
    اخه حتی ریدینگ های کتاب لانگ من هم که همه میگن کتاب ساده ایه از ریدینگ های دلتا طولانی تر و مشابه تره به آزمون

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Polymer Engineering

دوستان سلااام. من یه سوال فوری فوری فوری دارم. ممنونم میشم جوابمو بدیدن (ار این سوالایی که ناشی از استرس دم امتحانه)

timing بخش listening چجوریه؟
    منظورم دقیقآ اینه که : ما 10 دقیقه فرصت داریم برای جواب دادن به 17 تا سوال توی هر ست لیسنینگ. حالا timer counter دقیقآ همزمان از لحظه ای که اون شخص صورت سوال رو میخونه شروع به شمارش معکوس میکنه یا وقتی بعد اینکه صورت سوال رو خوندو تموم شد و گزینه ها روی مانیتور میاد، شروع به زمان گیری میکنه؟ ؟

شدیدآ به جواب دقیق نیاز دارم . چون این هفته ی آخر دارم سر زمان بندی این بخش کم میارم.

این سوال ما بین سوالا گم شد!اگه میشه پاسخ بدین
    در مورد این سؤال واقعاً کسی نمی‌دونه ETS چطوری نمره می‌ده. ولی میتونی ازین فایلی که اتچ کردم استفاده کنی.
    برای این‌که اگر یکی ازین نکات رو نیاری مطمئناً تأثیر داره. حالا خیلی زیاد، زیاد، یا متوسطش به نظرم فرقی نداره. شما سعی کن رو این موضوع حتماً کار کنی، برای چی از خودت بی‌دلیل نمره کم کنی؟!

1 سوال دیگه هم داشتم، دوستان این کتاب دلتا هم ریدینگاش خیلی کوتاه هم لسنینگاش، میخواستم ببینم واسه منی که این کتاب رو میهونم سر جلسه به مشکل نمیخورم؟
    اخه حتی ریدینگ های کتاب لانگ من هم که همه میگن کتاب ساده ایه از ریدینگ های دلتا طولانی تر و مشابه تره به آزمون
    در مورد این سؤال هم اون ریدینگ‌هایی که شما از دلتا می‌زنی تمرین هست و نه ریدینگ اصلی. در حقیقت دلتا اومده برای هر نوع سؤال یه سری توضیحات داده و برای آشنایی بیشتر چندتا متن و تست. ریدینگ‌های اصلی دلتا اون 4 تا کامپلیت تست آخرش هست، و اگر نگاه کنی می‌بینی که به همون طولانی‌ای هست که سایر تست‌ها هستن. موفق باشی.
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست

نقل قول نوشته اصلی توسط Farzaneh88 نمایش پست ها
    دوستان سلااام. من یه سوال فوری فوری فوری دارم. ممنونم میشم جوابمو بدیدن (ار این سوالایی که ناشی از استرس دم امتحانه)

timing بخش listening چجوریه؟
    منظورم دقیقآ اینه که : ما 10 دقیقه فرصت داریم برای جواب دادن به 17 تا سوال توی هر ست لیسنینگ. حالا timer counter دقیقآ همزمان از لحظه ای که اون شخص صورت سوال رو میخونه شروع به شمارش معکوس میکنه یا وقتی بعد اینکه صورت سوال رو خوندو تموم شد و گزینه ها روی مانیتور میاد، شروع به زمان گیری میکنه؟ ؟

شدیدآ به جواب دقیق نیاز دارم . چون این هفته ی آخر دارم سر زمان بندی این بخش کم میارم.
    برای هر 17 تا سؤال شما 10 دقیقه وقت دارید که جواب بدی. در مواقعی که سؤال خونده میشه و یا ازون سؤال‌هایی که میگه به یه قسمت لکچر گوش کنید و بعد اون قسمت رو پخش می‌کنه، هیچ زمانی از شما کم نمیشه و در حقیقت ثابت می‌مونه. به عبارت دیگه این 10 دقیقه زمان خالصی هست که شما امکان این رو داری که گزینه‌(های) صحیح رو انتخاب کنی.
    سعی کنید این استرس رو کم کنید. موفق باشید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Polymer Engineering

متشکرم از راهنماییتون.
    درباره سرعت listening هم ، میخواستم بپرسم آیا سریعتر از TPOها هست؟ یا شبیه به هم هست؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Farzaneh88 نمایش پست ها
    متشکرم از راهنماییتون.
    درباره سرعت listening هم ، میخواستم بپرسم آیا سریعتر از TPOها هست؟ یا شبیه به هم هست؟
    راستش اون دورۀ ما (چندروز مونده به آزمونم) هنوز اوایل کشف تی‌پی‌او ها توسط دوستان بود و من نتونستم همش رو بزنم و ببینم. ولی یادمه که اون شماره‌های اولش خیلی آسون‌تر بود سؤالاش. ولی یک‌بار که از آزمونای آخرش رو بعد امتحان گوش دادم بیشتر شبیه آزمون اصلی بود. البته بیشتر به لحاظ پیچیدگی گزینه‌ها و خب سرعت.

sسلام
    میشه یکی کمکم کنه خواهشا؟ پلیییییییییییییییز
    من ترم 1 ارشدم و حتما حتما باید تا 1 ماه دیگه تافلمو بگیرم (
    چی کار کنم؟چی بخونم؟ چه جوری بخونم؟بیشتر رو چیا تمرکز کنم؟
    البته زبانم بد نیست، یعنی 3 سال پیش تا پریتافل (کانون زبان ایران آمریکا) خوندم، ولی خوب سه سال گذشته می ترسم الان برم امتحان بدم چون خیلی از وکبا یادم رفته ولی خوب دوره دارم می کنم خوب یادم میادشون!
    ریدینگمم بد نیست ولی اولین آزمون بارونز رو دادم کپ کردم و تصمیم گرفتم کتابای کانونو دوره کنم
    الان بهم بگید چه کنم؟ریدینگ، اسپیکینگ،رایتینگ (همه چی) کلا این یه ماهو انگلیسی آهنگ و فیلم و ... انگلیسی بشنوم؟
    البته شاید الانم امتحان بدم 80 رو راحت بگیرم چون یکی از دوستای داغون تر از خودم 80 شد! ولی باید خیلی نمرم بالا شه
    البته یکی از پروژه های ارشدم رو تصمیم گرفتم انگلیسی ارائه بدم شاید اونم کمکم کنه
    خواهشا راهنماییم کنید

مرسی

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)