صفحه 6 از 923 نخستنخست 1234567891011121314151656106506 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 9228

موضوع: مشاوره به منظور آمادگی برای امتحان تافل iBT

پیش فرض پاسخ : مشاوره به منظور آمادگی برای امتحان تافل iBT

من هم زبانم خوب بود و با يک هفته ديدن تست های مشابه 110 شدم. توصيه های من:

1. خودتان رابا Longman عادت ندهيد چون زيادی آسونه. Barrons نرمال تره و Kaplan کمی سخت تر از TOEFL واقعی است. (همه رو امتحان کنيد)
    2. برای Writing کتاب Sample Essays for The TOEFL Writing را که مال خود ETS است پيشنهاد می کنم.
    3. نمونه Topic های Speaking هم تو اينترنت پيدا ميشه. حتماً همه رو تمرين کنيد. اگه خواستيد PM بزنيد براتون بفرستم.
    4. سر امتحان Relax باشيد.

Senior Member

من اصلا طرف صحبتم با goodgirl و اينکه ممکنه با 1 هفته تمرين آدم بتونه نمره خيلي خوبي بگيره نيست.
    اينو واسه افرادي مي گم که ممکنه پستهاي قبليو بخونن و فکر کنن که ممکنه هر کسي با فقط خوندن reading هاي barrons بتونه نمره خوبي بگيره.
    من چون خودم يک تجربه خيلي بد راجع به reading دارم مي خوام اينو به افراد ديگم بگم. (البته اميدوارم که کسي همچين تجربه اي رو هيچ وقت نداشته باشه.)
    من خودم زبانم خوب بود و تقريبا تمام کتابهاي iBT رو کار کرده بودم. نمره reading هيچ کدوم (ETS, Delta ... ) با زمان گرفتن کامل و هر دو نوع long& short فرمت کمتر از 24، 25 اصلا نمي شد. (Reading بارنز در مقابل اين کتابا خيلي ساده تره!) ولي امتحاني که دادم، به حدي reading اش سخت بود که کاملا تسلطمو از دست دادم و کل امتحانم خراب شد. البته هميشه Reading اينقدر سخت نيست. ولي شما سعي کنين خودتونو با Readingهاي خيلي سخت عادت بدين. اونجور که من متوجه شدم، توي امتحاناي iBT سطح ريدينگ کاملا ممکنه تغيير کنه ولي بخشاي ديگش تقريبا روتينه.

ApplyAbroad Champion
    Some14Myself آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Uni of Tehran - Finance

نقل قول نوشته اصلی توسط Iranian
    bache ha sharmande finglish minevivam choon font farsi nadaram
    injoor ke kashef beamal omade daeshgah azad safbanio ghabol nadare vafaghat hozor shakhs dar rooz sabtenam meyare
    بله ... اون که معلومه ! ;D اما روز ثبت نام یه میلیون نفر اونجا هستند که فقط 80 ... 90 نفر می تونن ثبت نام کنن !!
    کسایی که می خوان برن از 36 ساعت قبل تر (حالا شاید بخاطر سردی هوا وضعیت فرق کنه) میرن و صف می بندن و تا زمان ثبت نام هر 2 ساعت یه حاضری می زنن که دعوا نشه ... وگرنه هر کس بمونه و باشه می تونه وقتی ثبت نام شروع شد کاراش رو انجام بده ...

Member
    رشته و دانشگاه
    Industrial Engineering

با سلام به همگي بچه ها من مي خوام براي ماه مي (ارديبهشت 87)pbt امتحان بدم هيچ كلاسي نرفتم تا حالا ولي زبانم بدك نيست بجز لسينينگم كه افتضاحه
    پيشنهاد شما ها براي شروع و رسيدن به امتحان در اين 100 روز چيه؟
    چه كتابهايي رو بخونم؟
    براي تقويت ليسينگم چيكار كنم؟ ميدونيد كهفكر كنيد حتي سلام عليك شون هم نمي فهمم خيلي ضعيفم
    پيشاپيش هم از همتون كمال تشكر و قدر داني رو بخاطر راهنماييتون دارم
    خوش باشيد

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Stanford, Mechanical Eng

كتاب Longman سادس ولي خيلي نكات خوبي مخصوصاً براي structure و listening داره. خوندنش هم زياد وقت نمي گيره.
    تمرينهاي كتاب هاي Barrons و Delta هم خوبه.
    به نظر من خوندن Longman به همراه يكي از كتابهاي بالا خيلي مي تونه مفيد باشه.
    در ضمن كتاب هاي Actual test و TOEFL kit هم خيلي خوبه. Actual تست هاي واقعي PBT داره كه خود ETS چاپ كرده ولي متن listening هاش رو نداره و فقط جواب داره ولي kit ساده تره و متن ها رو داره و براي شما كه listening قوي نيست مفيده.

يك توصيه در مورد listening: يك بار اونو گوش بده و سعي كن سوالاشو جواب بدي. بعد 1 يا 2 بار ديگه گوش بده. بعد برو متنشو بخون و در حالي كه گوش مي دي متنو نگاه كن. وقتي مطمئن شدي كه همه چي رو مي فهمي 1 بار ديگه گوش بده و دوباره سوالا رو جواب بده. اوايل يكم وقت گيره ولي خيلي خيلي كمكت مي كنه.

موفق باشي
    Don't be afraid that your life will end;
    be afraid that it will never begin

Member
    رشته و دانشگاه
    Industrial Engineering

سلام خيلي خوب بود مرسي همه ي نكات رو خوب گفتيد
    نقل قول نوشته اصلی توسط ars
    كتاب Longman سادس ولي خيلي نكات خوبي مخصوصاً براي structure و listening داره. خوندنش هم زياد وقت نمي گيره.
    تمرينهاي كتاب هاي Barrons و Delta هم خوبه.
    به نظر من خوندن Longman به همراه يكي از كتابهاي بالا خيلي مي تونه مفيد باشه.
    در ضمن كتاب هاي Actual test و TOEFL kit هم خيلي خوبه. Actual تست هاي واقعي PBT داره كه خود ETS چاپ كرده ولي متن listening هاش رو نداره و فقط جواب داره ولي kit ساده تره و متن ها رو داره و براي شما كه listening قوي نيست مفيده.

يك توصيه در مورد listening: يك بار اونو گوش بده و سعي كن سوالاشو جواب بدي. بعد 1 يا 2 بار ديگه گوش بده. بعد برو متنشو بخون و در حالي كه گوش مي دي متنو نگاه كن. وقتي مطمئن شدي كه همه چي رو مي فهمي 1 بار ديگه گوش بده و دوباره سوالا رو جواب بده. اوايل يكم وقت گيره ولي خيلي خيلي كمكت مي كنه.

موفق باشي
    سلام
    مرسي
    همه ي نكات خوبو گفتيد
    ولي من هنوز در زمينه ي ليسينينگ مشكل دارم
    ديشب سي دي اينتر چينج زرد درس اولو گذاشتم كه در مورد سلام و احوالپرسي بود 4 بار گذاشتم تقريبا 20% فهميدم بدو متن البته
    حوصلم سر رفت با متن كه 2 بار گوش كردم تازه 90% فهميدم
    يعني با متن خيلي بدك نيستم ولي بدون پيش زمينه خيلي ضعيفم به نظر شما چيكار كنم
    باز هم متشكرم كه كمكم كرديد
    مرسي

Senior Member

من اول که برای لیسنینگ می خوندم تقریباً 20 تا از 50 تا رو غلط داشتم (بدون متن، چون با متن که معنی نداره). کم کم هی تست های Actual رو زدم و لیسنینگ رو توی هر دوره سه یا چهار بار دقیق گوش می دادم که تقریبا حفظ می شدم، اینطوری اواخر خوندنم، یعنی توی یه ماه یه ماه و نیم تونستم تعداد غلط ها رو به 4 تا از 50 تا برسونم. فکر کنم از این روش استفاده کنید خوب جواب بده.
    Never, never, never, never give up.<br />Albert Einstein

اوصیکم به اینکه فقط listening های actual test ها رو گوش بدهید. هرچی بیشتر گوش کنی بهتره. در کنار اون سعی کن idiom های معروف رو هم یاد بگیری. اون هایی که در حرف زدن روز مره خیلی استفاده میشه نه اونایی که کارتون خوابای توی هارلم استفاده میکنن!
    توصیه دیگر من به شما جوان اینه که وقتت رو اکیدا با اخبار و فیلم تلف نکن. من پیر pBT هستم. نصایحم طلاس :
    غافل چون صبح کند می اندیشد که چه کند؛<br />عاقل می اندیشد که خدا با او چه خواهد کرد

غیر از موارد بالا حتما زمان بگیرین تا برین تو موقعیت واقعی اولش اعصاب خوردی داره چون میگین مشکل دارین اما دستون می یاد که با چقدر و چطوری تمرکز کنین listeningرو اگرم نفهمیدین حدس بزنین اگه دنبال این هستین که 100% حرف طرفو بفهمین بعد جواب بدین کاملا در اشتباهین سعی کنین اول جوابها رو ببینی که بفهمی کجاشو باید گوش بدی کامل این حدس هم که میگم نه این که حسی جواب خوشگله رو بزنیا یعنی از کل حرفهای طرف یه چیز رو بزن برای یه مدل از سوالها اما یه سریش کاملا حرفی که گفته رو باید بگی فقط هم actual

Member
    رشته و دانشگاه
    Industrial Engineering

سلام و از همگي تشكر مي كنم كه كمكم كردند و راهنمايي كردند
    تقريبا متوجه شدم كه بايد چيكار كنم
    ولي باور كنيد نمي دونم چرا اينقدر واسم سخته ليسينينگ
    من شديدا به زبانهاي خارجي علاقه مندم ولي نمي دونم چرا ليسينيگم اينقدر ضعيفه!
    ببينيد من خيلي به اين كه چه كتابي رو بعنوان منع استفاده كنم حساسم مي خوام ببينم به نظر شما من براي ليسينيگم كه اينقدر ضعف دارم و مي خوام تا 100 روز ديگه امتحان بدم از چه كتابي و چه جوري بخونم كه هم برسم به امتحان هم اينكه وسط كار دلزده نشم و ولش نكنم

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)