صفحه 7 از 923 نخستنخست 123456789101112131415161757107507 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 9228

موضوع: مشاوره به منظور آمادگی برای امتحان تافل iBT

ApplyAbroad Champion
    Some14Myself آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Uni of Tehran - Finance

پیش فرض پاسخ : مشاوره به منظور آمادگی برای امتحان تافل iBT

کتابایی که بچه ها گفتند خیلی خوبه ... جوابگو هست !
    فقط در مورد Listeningت یه چیزی رو پیشنهاد می کنم ...
    1.
    وقتی که گوش می کنی کاملآ روی صداهایی که می شنوی متمرکز بشو ، من شده یه صحبت 10 دقیقه رو هیچی نمی فهمم ولی وقتی که آگاهانه روش دقیق می شم می بینم همه چیز رو فهمیدم ... شاید بگی تمرکز می کنم ، اما نمی شه ؛ اما من منظورم اینه که تمـــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ــــــــــــــرکز کن ! ...
    2.
    دومین چیزی که به درد من خیلی خورد اینه که اگه یه کلمه رو نفهمیدی ذهنت روش قفل نشه ، سریع با حرف زدن اونا کلمات رو از ذهنت بگذرونی ... نذاری اگه یه کلمه عجیب شنیدی ، باعث بشه 10 کلمه ساده بعدی رو هم نفهمی ! ... ذهنت رو عادت بده سریع هر چی می شنوی بگذرونه و بره سراغ کلمه بعدی ... کم کم که راه افتادی به این حالت می رسی که وقتی اون حرف می زنه با یه کلمه تاخیر توی ذهنت صدای خودت رو می شنوی که داری حرف می زنه ... دونه دونه با یه کلمه اختلاف پیش می ری باهاش !
    3.
    سومین موردی که شاید به قبلی مربوط بشه ، صداهایی رو که می شنوی ، سریع با آشناترین کلمه ایی که می دونی تطبیق بده ... حدس بزن ! ... با توجه به معنی بقیه جملات و موضوع بحث می تونی حدس بزنی اینی که شنیدی چی بوده ؟؟
    الان من راحت می تونم انگلیسی حرف زدن کره ایی ها و هندی ها رو متوجه بشم ، با اینکه طرز تلفظ کلماتشون عذاب آوره ! ... چون اونا همونجوری انگلیسی حرف می زنن که کره ای یا ژاپنی حرف می زنن ... من این راه ها رو استفاده می کنم و الان listenin ام قویترین skillام حساب می شه ، حتی از reading بیشتر ! .. تمرین کنی ردیف می شه ...

البته باید بگم که ممکنه اوایلش با یه کم گوش کردن مثل من سردرد بگیری ! اما ولش نکن ، تمرین کنی حله !

ApplyAbroad Champion
    Some14Myself آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Uni of Tehran - Finance

یه چیزه دیگه ...فایل listening رو بذار همینطوری توی گوش ت باشه ...
    لازم نیست حتمآ در حال تست زدن listening ها باشی تا بخوای گوش کنی ...
    من شده یه track عادی 3 دقیقه ای رو نیم ساعت گوش دادم ... در حالی که فقط ده دقیقه ( یعنی 3 دور ) اونم نه پشت سرهم بهش توجه می کردم ... مهم اینه که گوش ت عادت کنه ...
    در ضمن شما اگه 3 ساعت در روز هم بذاری روی listening می شه 80 تا سه ساعت ... به نظر من با 240 ساعت گوش دادن دیگه وضعیت listeningتون اینطوری نیست ... فقط نباید انتظار داشته باشی پیشرفتت با یه هفته معلوم بشه ... تداوم داشتن مهمتره !
    حتی شده من بعد از یه ربع گوش کردن سرم درد می گرفته ... اما ول نمی کردم که مخم به شنیدن حرفایی که ناآشنا بوده عادت کنه .. کم کم از بین همون حرفای ناآشنا لغاتی که بلدی پیدا می شن ...
    نگاه کردن از متن رو الان من پیشنهاد نمی کنم ... چون وقتی نگاه می کنی متوجه می شی ، پس معلومه مشکل vocab نداری ! ... گوش ت باید دووم بیاره و خسته نشه

Member
    رشته و دانشگاه
    Industrial Engineering

سلام به همگي
    يعني باور كنيد هيچوقت به اينكه هنوز هم توي اين دنياي وانفسا كساي هستند مثل شما دوستان عزيز وبه كسايي كه در راهي دودل مانده و احتياج به كمك دارن در كمال ارامش وبا متانت تمام كمك كنند,فكر نمي كردم خيلي برام جالب بودمن توي اين فروم چيزاي زيادي ياد گرفتم نحوه ي نگرشم به كسايي كه توي نت ميان و توي اين فروم ها شركت مي كنن 180 درجه اگه تغييرنكرده 120 درجه كه تغيير داشته نمي دونم باچه زباني از همه ي شما تشكر و قدر داني كنم از ars و m.hashemian و modir و aftab و hoseinn و تمام كسايي كه اين بحث رو ديدن و نظر هم ندادن خيلي خيلي تشكر مي كنم
    ولي در مورد صحبتاي شما
    1:اول اينكه من فهميدم براي تقويت ليسينينگم هيچوقت نااميد نشم و هميشه با پشتكارو جديت كارمو ادامه بدم
    2:بايد گوشمو عادت بدم به صحبتاي انگليسي
    3:بايد اين سي دي رو تهيه كنم بهمراه سي دي tactics و اونا رو گوش بدم بدون متن و اونا رو روي mp3 player هم بريزم و مدام گوش كنم
    3:البه در كنار اونا برم كتابهاي لانگمن و 504و دلتا وactual test ,toefl kit هم بخرم و پيوسته اونها رو هم طبق برنامه ريزي از قبل بخونم
    4:اين ديگه يه سوال اسم كامل اين كتاب لانگمن چيه ؟ چند مدل هست كدومو بگيرم؟
    5:راستي كلاس چي كلاس هم برم؟
    باز هم ممنونم

من امتحان pbt ندادم ولي يه توصيه كلي براي listening اينه كه براي تقويت قدرت درك شنيداري زبان انگليسي بايد چند تا كار رو انجام بدين:

1- دايره لغات رو افزايش بدين
    2- با لهجه آمريكايي عادت كنيد

يعني وقتي شما يه جمله اي رو كه ميشنويد و متوجه نميشيد دو تا دليل داره يا اينكه لغتهاشو بلد نيستين يا اينكه با نحوه صحبت كردن اونها عادت نكردين ( مثلا اونها كلمات رو به هم ميچسبونند يا يه سري حرفها رو خيلي كمرنگ تلفظ ميكنند يا ...)

لغت رو هم هرگز و هرگز خارج از جمله حفظ نكنيد...( اين اشتباهي هستش كه خيليها انجام ميدن...) يعني اصلا لغت رو لازم نيست حفظ كنيد... توي يه جمله كاربرد اونو كامل متوجه بشيد و اونو واسه خودتون يادداشت كنيد و به مرور زمان دوره كنيد...

منم اوايل listening ام ضعيف بود ولي به كمك يكي از معلمهاي كلاس زبان و اين روش گوش دادن و سپس متن رو خوندن قوي شد... كار سختي نيست... فقط بعد از اينكه يه بار متن رو گوش دادين و سوالات رو جواب دادين ، متن رو بگذارين جلوتون و دوباره ( يا به تعداد كافي!) listening رو گوش بدين... اون وقت گيرهاي كار كاملا معلوم و رفع ميشه...
    عقل و دانایی در نوک قله تحصیلات عالیه نبود ، بلکه آنرا در جعبه شن بازی کودکستان یافتم&nbsp; :<br />در همه چیز شریک شدن ، عادلانه بازی کردن،به دیگران ضربه نزدن ، تمیز کردن ریخت و پاشهایم ،عذر خواهی کردن از کسی که به او صدمه زدم، هر روز کمی یاد گرفتن،کمی فکر کردن، کمی نقاشی، کمی آواز خواندن ،کمی بازی و کمی کار

ApplyAbroad Champion
    Some14Myself آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Uni of Tehran - Finance

برای کلاس ...
    من از خیلی ها شنیدم آریان پور خوبه اما خودم تجربه نداشتم ...
    البته بستگی داره به اینکه بهتون نزدیک هم باشه یا نه !
    اگه زبانتون قابل قبوله و می تونین ، برای مدت کوتاه معلم خصوصی خیلی ها رو بیشتر کمک کرده ..
    اگه هم در کل زبانتون خوبه به نظر من چیزی نیست که حتمآ لازم باشه برین کلاس ..
    من خودم می خونم .

درضمن goodgirl هم درست می گه ... شما اگه دایره لغاتتون رو افزایش بدین یعنی اینکه وقتی گوش می کنین کلمات بیشتری رو می تونین حدس بزنین و متوجه بشین ...
    اما چون وقتش رو شاید نداشته باشین همین که Actual test ها رو می زنین دایره لغاتتون هم می ره بالا ..

موفق باشی

ApplyAbroad Champion
    Some14Myself آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Uni of Tehran - Finance

می گم دوستی ما هم شد عین دوستی خاله خرسه ...
    اینقدر سر این بنده خدا انواع و اقسام کتاب و روش و راه حل ریختیم که من اگه جاش بودم کلی گیج شده بودم .. : ))) !!! ... من که حرفای خودم و بقیه رو خوندم حسابی خنده ام گرفته بود ...
    نه به وقتی که یکی در به در دنبال یه راهنمایی می گرده نه به الان که شورش رو دراووردیم ... : ))) !!!
    یکی که امتحان داده و خوب هم شده نمره ش بیاد یه جمع بندی بنویسه و با یه فاتحه و صلوات بحث رو جمعش کنیم ... ;D

موافقین !!!

ApplyAbroad Champion

نقل قول نوشته اصلی توسط isatis2006

4:اين ديگه يه سوال اسم كامل اين كتاب لانگمن چيه ؟ چند مدل هست كدومو بگيرم؟
    شما برای pBT کتاب لانگمن Longman complete course for TOEFL test رو احتیاج داری که عکسشو در زیر می ذارم و همینطور لینک دانلودشو اگه ADSL داشتی و علاقه به دانلود ، pdf کتاب یعنی ebook به همراه نرم افزار رو می تونی از 4 تا لینکی که در زیر می ذارم هم دانلود کنی . ( برای cBT هم میشه از این کتاب استفاده کرد )
    قسمت اول : http://rapidshare.com/files/12510949...lips.part1.rar
    قسمت دوم : http://rapidshare.com/files/12511082...lips.part2.rar
    قسمت سوم : http://rapidshare.com/files/12510957...lips.part3.rar
    قسمت چهارم : http://rapidshare.com/files/12510982...lips.part4.rar
    در مجموع به حجم 400 مگابایت به همراه نرم افزار
    اینم توضیح کتاب بالا :
    Longman Complete Course for the TOEFL Test; Preparation for the Computer and Paper Tests offers students the skills , strategies and practice they need to maximise their scores on the TOEFL test both in its written and CBT forms.

همون طور که گفتم کتاب بالاییه برای paper-based testing تافل هست ولی شما گفتی که چند مدل لانگمن هست یه مدل دیگم هست که ماله iBT تافل هست با اسم Longman Preparation Course for the TOEFL® Test - Next Generation iBT . عکس این کتاب هم در زیر میارم.

nimblegirl
    Guest

سلام پیشاپیش ممنون بابت کمک.
    راستش من تونستم منابع مهم برای امتحان IBT تافل رو از اینجا دربیارم اما مشکل من تعدد منابع که به 14 تا میرسه و کمبود زمانه!!!!!
    میشه این منابع رو از درجه اهمیت در موفقیتتون برام رتبه بندی کنید که بدونم زمان رو چگونه تقسیم بندی کنم؟؟؟

تجربه آدمها متفاوته و به سطح انگلیسی شما هم خیلی بستگی داره. تجربه من کتاب iBT Longman بود که بسیار عالی بود همراه با CDهاش برای reading و listening خصوصاً. برای writing و speaking معمولاً توکل جواب میده.
    Millions long for immortality who do not know what to do with themselves on a rainy Sunday afternoon

سلام
    به نظر من اگه وقت کم دارین از Longman شروع کنین (Listening و Reading) اگه وقت زیاد اوردین Delta رو کار کنین. Speaking دلتا به نظر من بهتره. برای Writing هم کتاب "The practical writer with readings" خوبه

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)