صفحه 711 از 923 نخستنخست ... 211611661701702703704705706707708709710711712713714715716717718719720721761811 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 7,101 تا 7,110 , از مجموع 9228

موضوع: مشاوره به منظور آمادگی برای امتحان تافل iBT

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مشاوره به منظور آمادگی برای امتحان تافل iBT

نقل قول نوشته اصلی توسط simon نمایش پست ها
    با اين اوصاف شما يك جا در روش مشكل داريد. ملا روش هاي تست هاي ريدينگ رو ميدونيد ؟ يا انواع سوالات ليسنينگ رو؟ سرعتتون چطور؟ و كلا زمان گوش كردن نت برداريتون چطوره؟ ممكنه باعث شه تمركز رو از دست بديد و نصف ليسنينگ رو نشنويد؟ اگر ايراد در اطلاعات شما نباشه بهتره يك ترم كلاس تافل بريد تا نكات تست زنيش رو از زبان يك مدرس بشنويد. البته كلاس ها چيز زيادي به آدم نميدن اما شايد گير كار مثلا در همون يك كلمه ي مدرس باشه و شما با شنيدن اون نكته بتونيد نمراتتون رو بالا بياريد. من نرم افزار كمبريج رو بهتون توصيه ميكنم. ليسنينگ هاي بارونز گوش كردنش زياد مهم نيست مهمه بعدش بتونيد تستها رو بزنيد. كلا تمرينتون رو زياد كنيد. گاهي شما دانش و اطلاعات رو داريد اما اعتماد به نفس و تسلط كافي رو بخاطر تمرين كم نداريد.
    شادزي
    سیمون عزیز...ممنون از راهنمایی های با ارزشی که به همه میکنی!!!

کلّ دیشب رو داشتم به حرفای شما فکر میکردم و سعی میکردم یه برنامه مدوّن بریزم واسه خودم. اما همونطور که عرض کردم، 2تا بچه دارم و با داشتن اونا کلاس رفتن و با کلاس پیش رفتن سخته....اگه بخوام این نکاتی که شما میگی رو خودم بخونم، از کجا باید گیرشون بیارم؟ آیا کتابی، جزوه ای، فرومی، چیزی هست که این نکات کلیدی رو بشه از توشون استخراج کرد؟؟!!

باید ببخشی که اینقدر سوال پیچتون میکنم!!!!

Global Moderator

Simon آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط AHR نمایش پست ها
    سیمون عزیز...ممنون از راهنمایی های با ارزشی که به همه میکنی!!!

کلّ دیشب رو داشتم به حرفای شما فکر میکردم و سعی میکردم یه برنامه مدوّن بریزم واسه خودم. اما همونطور که عرض کردم، 2تا بچه دارم و با داشتن اونا کلاس رفتن و با کلاس پیش رفتن سخته....اگه بخوام این نکاتی که شما میگی رو خودم بخونم، از کجا باید گیرشون بیارم؟ آیا کتابی، جزوه ای، فرومی، چیزی هست که این نکات کلیدی رو بشه از توشون استخراج کرد؟؟!!

باید ببخشی که اینقدر سوال پیچتون میکنم!!!!
    سلام
    اين كلاس ها هفته ايي 1-2 جلسه هستند. ولي اگر سخته كه بايد تلاش خودتون رو اضافه كنيد. شما فرموديد دلتا رو خونديد. دلتا كتاب مهميه و من هميشه توصيه ميكنم با ديدي فراي يك كتاب ساده كه بايد خونده شه بهش نگاه شه. تك تك حرفهاي گفته شدي نكات كليديه كه در كلاس ها از همون ها استفاده ميشه. متاسفانه همچين موردي نداريم ولي اگر فرصت شه بد نيست كه چنين چيزي ايجاد شه. شايد به شما نرسه .
    بعد از دلتا كتاب كمبريج كه كمي البته غير استاندراد سوالاتش اما نكان خوبي داره و كتاب كركينگ. فكر ميكنم بيشتر منابع در كتابخانه موجوده. اگر نبود اطلاع بديد.
    براي همه ي بخش ها ريدينگ و ليسنينگ و تمرين زياد روي اين دو مورد شديد توصيه ميشه. اصلا تحولي در نمره اتون ميبينيد.
    شادزي
    اطلاعیه مهم در بخش آمریکا
    اطلاعیه مهم در بخش کانادا

شبیه ساز آزمون تافل را از کجا دانلود کنیم؟
    از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

نقل قول نوشته اصلی توسط Abolqasemi نمایش پست ها
    درود بر شما،
    به باور من گوش کردن و تمرین هر فایل لیسنینگی میتونه برای زبان آموز سودمند باشه ولی چون زمان بسیار اندک هست باید بهترین ها رو برگزید. متقاضیان تافل و آیلتس رو گروهی بسیار بزرگ و ناهمسان از دانشجویان و دانش آموختگان با پیشینه های آموزشی و حرفه ای گوناگون پدید آوردن که هر کدوم با دیگری ناهمسان هستند برای همین این شیوه که فرمودید گرچه ممکنه برای برخی سودمند باشه ولی به ویژه برای زبان آموزانی که پایه ضعیفی از لیسنینگ دارند نمیتونه به نمره بالای 70 بیانجامه. من بنا به پیشه ای که دارم نمونه های بسیاری رو دیدم که در دانشگاه های برتر کشور درس میخوندند و میخونن و شوربختانه با "تمرین و گوش کردن زیاد متن های لیسنینگ" که فرمودید نتونستن بجز آشنایی نسبی با چهارچوب آزمون ها(تافل و آیلتس) به نمره ای بالای 70 در تافل یا 5.5 آیلتس دست پیدا کنند و ناگزیر از برگزاری چندباره آزمون و پرداختن هزینه های بسیار شدند.

نوشته ای در اینجا هست که در اون رویکردی که از دیدگاه من میتونه در پایه و پیش-آیلتس/تافل برای بیشتر زبان آموزان سودمند باشه و بازدهش رو در بسیاری از اونها دیدم رو نشون میده. امیدوارم برای شما سودمند باشه.

http://www.applyabroad.org/forum/gro...561&do=discuss

پیروز باشید
    این روش شما که لیسنینگ را از پایه شروع میکنه خوبه اما نه برای کسانی مثل من که زمان کمی برای آزمون دارند. روش شما چیزی در حدود یک سال زمان میبره.
    به نطر من همون لیسنینگ های دلتا،بارونز و لانگمن خوب هستند. مطالعه همین سه رفرنس و مسلط شدن به اون زمان زیادی میطلبه (لیسنینگهای بخش لیسنینگ،اسپیکینگ و رایتینگ) خودش دربرگیرنده متون زیادی است.

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

دوستان کسی میدونه اون سه ست تکراری که معمولاً تو لیسنینگ لانگ فرمت میاد فایل هاش رو میشه از کجا گیر اورد؟ تو فروم هست؟

نقل قول نوشته اصلی توسط aammott نمایش پست ها
    دوستان کسی میدونه اون سه ست تکراری که معمولاً تو لیسنینگ لانگ فرمت میاد فایل هاش رو میشه از کجا گیر اورد؟ تو فروم هست؟
    سلام دوست عزیز
    شما از اینجا میتونید دانلود بفرمایید.
    موفق و مؤید باشید

Member Caltech آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Engineering

سلام. سایمون عزیز یک سوال داشتم. من فقط یک ماه به تافلم مونده. همه چیز رو هم خوندم ولی حالا که TPO می زنم کلا غافلگیر شدم. همیشه از 42 سوال 6-9 تا غلط می زنم که باعث می شه نمرم به 22-24 سقوط کنه. من حتما باید بالای 102 بیارم. وقتی به سوالاتی که اشتباه زدم نگاه می کنم می بینم خیلی جوابهای واضح و راحتی داشتن ولی نمی دونم چرا غلط می زنم. سوالات هم اینا هستن: Summory; Essential Information; Put the sentence in proper place
    اغلب Summory رو اشتباه می زنم. این لینک رو امتحان کردم. یکم جواب داد ولی باز هم مشکل هستش https://www.youtube.com/watch?v=hjKjBj4959E
    در مورد لیسینینگ هم شروع کردم به برنداشتن نت و فقط گوش می دم. فکر کنم از اون برداشتن نت بهتر بشه چون تو نت هام گم می شدم.
    با تشکر

Global Moderator

Simon آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Caltech نمایش پست ها
    سلام. سایمون عزیز یک سوال داشتم. من فقط یک ماه به تافلم مونده. همه چیز رو هم خوندم ولی حالا که TPO می زنم کلا غافلگیر شدم. همیشه از 42 سوال 6-9 تا غلط می زنم که باعث می شه نمرم به 22-24 سقوط کنه. من حتما باید بالای 102 بیارم. وقتی به سوالاتی که اشتباه زدم نگاه می کنم می بینم خیلی جوابهای واضح و راحتی داشتن ولی نمی دونم چرا غلط می زنم. سوالات هم اینا هستن: Summory; Essential Information; Put the sentence in proper place
    اغلب Summory رو اشتباه می زنم. این لینک رو امتحان کردم. یکم جواب داد ولی باز هم مشکل هستش https://www.youtube.com/watch?v=hjKjBj4959E
    در مورد لیسینینگ هم شروع کردم به برنداشتن نت و فقط گوش می دم. فکر کنم از اون برداشتن نت بهتر بشه چون تو نت هام گم می شدم.
    با تشکر
    سلام
    TPO ها اولش همه رو غافلگير ميكنند. نگران نباشيد . به مرور دستتون راه ميوفته فقط الان زمان شما خيلي با ارزشه و اگر از اين 1ماه درست استفاده كنيد بالاي 102 هم خواهيد آورد. summary رو معمولا اكثر افراد درست نميزنند. علتشم اينه كه افراد ياد ميگيرند وقت كمه و كل متن رو نميخونند و از شيوه هاي Skim و Scan استفاده ميكنند. اين باعث ميشه هميشه نكاتي از قلم بيوفته و در انتها شما براي شناسايي اصل مطلب دچار اشتباه بشيد. البته معمولا ممكنه يك گزينه رو اشتباه انتخاب كنيداما به هر حال كل نمره متاثر ميشه. كتابي به اسم كركينگ هست مال پرينستون كه تا اونجا كه يادمه تعدادي تمرين در اين مورد داشت. عملا شما بايد بتوندي از متن main idea رو بيرون بكشيد support هاي اون رو كه معمولا به تعداد پاراگراف هاي بدنه هستند. حالا ما در شناسيايي اين ساپورت ها اشتباه ميكنيم و ETS با قرار دادن كلي اطلاعات بيمورد در هر پاراگراف ما رو mislead ميكنه. شما بايد بدونيد ساپورت اگر نباشه به اصل قضيه لطمه ميخوره. گاهي ميشه با اين روش فهميد كه در هر پاراگرف ايده ي اصلي چيه. اين مورد فقط با خواندن زياد برطرف ميشه. سعي كنيد تمرين كنيد و همين ريدينگ هاي TPO ها رو كه ميخونيد ببينيد اصل موضوع چيه. شما وقتتون محدوده بيشتر توصيه ميكنم هر چي تا حالا اموختيد تقويت كنيد و فايل جديد براي خودتون باز نكنيد. دقيقا مدل ديگه رو هم كه جاگذاريه به همين علت نميتونيد درست انجام بديد چون كل پاراگراف رو به خوبي لمس نكرديد. تو اين قسمت ميشه جاي دريافت انتزاعي از گرامر استفاده كنيد. مثلا يك سري قيود هستند كه نميتونند در جاي خاصي بيان.
    ليسنينگ نت برداري براش خوبه به شرطي كه اون نت درست نوشته بشه. نتي كه حاوي كلي اطلاعات بيمورد و دور از هدف باشه ارزشي نداره چون به قول خودتون فرصت نميكنيد داخلش چيزي پيدا كنيد. اما توصيه نميكنم به ذهنتون اعتماد كنيد. استرس ازمون رو فراموش نكنيد. نت برداريد اما كم و گزيده.
    شادزي

از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

سلام
    من می خام برای امتحان تافل خودموآماده کنم سطح زبانم متوسط برای شروع به نظرتون با delta شروع کنم یا longman ؟ و برای هر کتاب چند روز وقت بزارم؟؟
    ممنون

Global Moderator

Simon آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mariya1367 نمایش پست ها
    سلام
    من می خام برای امتحان تافل خودموآماده کنم سطح زبانم متوسط برای شروع به نظرتون با delta شروع کنم یا longman ؟ و برای هر کتاب چند روز وقت بزارم؟؟
    ممنون
    سلام
    لطفا از سطحتون اطلاعات بديد. چه كتابها يا سطوحي رو خونديد و كلا تجربه ي زبانتون در چه حده؟
    شادزي

ممنون از توجهتون دوست عزیز
    عرض کردم سطحم متوسط هستش و کتابهای متفاوتی خوندم برای زبان
    ولی تا الان به طور محض در آزمون زبانی شرکت نکردم صرفا برا آمادگی در آزمون زبان دکتری مطالعه داشتم کتابهای کنکور و امتحانات تافل دانشگاهای تهران و تربیت مدرس.. لغات 504 و تافل را هم بطور کامل بلدم و کمی هم از 1100 خوندم
    تصمیم دارم حدود 5-4 ماه برای زبان وقت بزارم

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)