صفحه 714 از 923 نخستنخست ... 214614664704705706707708709710711712713714715716717718719720721722723724764814 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 7,131 تا 7,140 , از مجموع 9228

موضوع: مشاوره به منظور آمادگی برای امتحان تافل iBT

Global Moderator

Simon آواتار ها

پیش فرض پاسخ : مشاوره به منظور آمادگی برای امتحان تافل iBT

نقل قول نوشته اصلی توسط capitan84 نمایش پست ها
    سلام
    با توجه به پست های قبلی بین کتاب دلتا و کرکینگ کدوم یکی بهتره برای مطالعه؟ من می خوام الان دلتا را شروع کنم برای ریدینگ و لیسنینگ
    اسپیکینگ، نوت فول
    رایتینگم که بارونز
    سلام
    دوستان راهنمایی کردند. ولی چون امر کردید پاسخ میدم. من هم فکر میکنم برای آزمون دلتا ، ETS و بقیه ی منابع که خودتون فرمودید خوبه ولی کرکینگ هم اگر برسید بخونید از زوایای دیگه به آزمون نگاه کرده و نکات خوبی بهتون یاد میده. دلتا رو با دقت و حوصله ی بالا بخونید. نصف آزمون تافل آشنایی با مفایم و روش کسب مهارت هاست.
    شادزی
    اطلاعیه مهم در بخش آمریکا
    اطلاعیه مهم در بخش کانادا

شبیه ساز آزمون تافل را از کجا دانلود کنیم؟
    از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

Member Caltech آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط capitan84 نمایش پست ها
    سلام
    با توجه به پست های قبلی بین کتاب دلتا و کرکینگ کدوم یکی بهتره برای مطالعه؟ من می خوام الان دلتا را شروع کنم برای ریدینگ و لیسنینگ
    اسپیکینگ، نوت فول
    رایتینگم که بارونز
    دوست عزیز این یه نظر شخصی هست و نظر دوستان باتجربه تر ارجح تره
    برای دو تسک اول خیلی زود با کتاب ای تی اس با سوالات آشنا شو بعد برو کرکینگ. سایمون این کتابو به من گفت و من خوندم ولی حیف که فقط 25 روز به امتحانم مونده. روشهاش تو ریدینگ مانند منهتن جی آر ای هست. حیف که دیر فهمیدم ... چندبار اینو بخون. نت برداری کن و هی تو سوالات روش هاشو تکرار کن. وقتی 30 گرفتی به منم بگو.
    اسپیکینگ حرفی ندارم.
    رایتینگ اول : نوت فول
    رایتینگ دوم: وقتتو با این آت آشغالا هدر نده بارونز اومده اسکلت ماهی توضیح می ده. واقعا نا امید کننده هستند این کتابا. برو Practical Writer که تو کتابخونه هم هست بخون تا بدونی تو اعماق رایتینگ چی هست. اصلا هم کتاب خسته کننده ای نیست. کتابهای دیگه سطحی هستند.
    من دیگه تو ریدینگ و لیسینینگ کارم به دعا کشیده!
    با تشکر
    ویرایش توسط Caltech : April 1st, 2014 در ساعت 04:30 PM

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط soheil_sh نمایش پست ها
    با سلام
    اول از همه شما نمره تک تک مهارت ها را بیان کنید. بعد بهتر می شود نظر داد.
    اما به نظر من زمان خود را روی تی***پی**او ها بگذارید و تست بزنید. روزی یک تست بزنید و بعد اشکالات خود را تصحیح کنید.
    Good Luck
    سلام دوست عزیز: اسپیکینگ ۲۰
    لیسنینگ=۲۲
    رایتینگ ۲۱
    ریدینگ=۲۱

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Mechatronic نمایش پست ها
    چون نمرۀ تک تک مهارتها مشخص نیست؛ اظهارنظر دقیق میسر نیست.

معمولاً توی زمان کم، لیسنینگ زیاد جواب نمیده؛ ایضاً حفظ لغت.

پیشنهاد من اینه که به task 2 رایتینگ توجه ویژه بکنید که میتونه جواب بده. بررسی کنید که آیا تمپلیت ذهنی شما به قدر کافی غنی هست یا نه. اگر به کتاب بارونز نگاهی بیندازید خوبه. هم ایده میده هم یک سری ساختار استاندارد. مرور کنید که هم ایده داشته باشید هم ساختار نوشتارتون به قدر کافی حرفه ای باشه. میشه با تمرکز، بهبود نمره داشته باشید.

پیشنهاد دیگر من، رفع ضعف در اسپیکینگ هست. بررسی کنید که اگر توی اسپیکینگ عدم تمرکز دارید، توی این چند روزه با یک پارتنر مناسب، روزی یکی دو ساعت منطبق بر استاندارد آزمون، صحبت کنید. بهتره روی موضوعات آزمونی مثلاً موضوعات موجود در تی _ پی _ O تمرکز کنید. میشه متصور شد که توی این فاصله، بتونید بهتر از داشته هاتون توی اسپیکینگ استفاده کنید و آمادۀ آزمون بشید.

در کنار دو پیشنهاد بالا، پیشنهاد دوستمون soheil_sh هم خوبه؛ تنها مسئله اینه که شاید توی این فاصلۀ کم، کار کردن روی لیسنینگ و احتمالاً ریدینگ، خیلی تغییر چشمگیری ایجاد نکنه. توی ریدینگ البته میشه روی سؤالات خاص انتهایی ریدینگ زمان گذاشت و از کتاب cracking برای موشکافی مشکل استفاده کرد. منظورم سؤالات مربوط به خلاصۀ متن و جایگذاری جمله در متن هست.

امیدوارم به نتیجۀ مطلوب برسید.
    ممنونم دوست عزیز: منم فکر می کنم باید روی اسپیکینگ بیشتر تمرکز کنم.
    اسپیکینگ ۲۰
    لیستنینگ ۲۲
    رایتینگ۲۱
    ریدینگ ۲۱
    اوردم. ولی واقعا روی اسپیکینگ و رایتینگ وقت نگذاشته بودم. این مدت همش دارم اخبار و روزنامه می خونم. چون دیگه تست جدیدی ندارم که کار کنم. یک سوال. برای بخش اول رایتینگ من متود نوت فول انجام می دم. به نظرتون چه جوری قوی کنم رایتینگ این بخش را؟
    ممنونم ازتون

نقل قول نوشته اصلی توسط nedasky نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز: اسپیکینگ ۲۰
    لیسنینگ=۲۲
    رایتینگ ۲۱
    ریدینگ=۲۱
    دوست عزیز در زبان ما یک ورودی داریم (reading , listening) و یک خروجی داریم. (writing , speaking)
    فکر میکنم این را صد در صد شنیده باشید. برای بهتر شدن writing , speaking باید انگلیسی فکر کنید. که در این امر فقط از طریق خواندن متون انگلیسی و دیدن فیلم یا گوش کردن زبان تقویت میشود. (همان بخش ورودی)
    معمولا در بیشتر نمره های بالای 100 تافل! نمره های بخش reading , listening بالاتر است. یعنی حدود 28 تا 30 متغییر است. و ضعف بیشتر در speaking , writing است.
    من فکر میکنم شما نیازمند تقویت در بخش ورودی هستید که این امر با بالا بردن دامنه لغت و خواندن متن دیدن فیلم و . . . باید جبران شود.

از جهات دیگر من فکر میکنم دانش زبانی شما خوب باشد چون نمره speaking , writing با نمره reading , listening تقریبا برابر است. به نظر من دو حالت وجود دارد :
    1 - شما در قسمت reading , listening با تکنیک ها آشنا نیستید و نمره خوبی نتوانسته اید بگیرید.
    2- شما دانش زبانی در حد نمره 20 در همه اسکیل ها دارید و به خوبی توانسته اید نمره speaking , writing را نیز کسب کنید.
    .
    برای مدت کوتا آماده شدن برای تافل هم باز پیشنهاد میکنم reading , listening تی----پیی---- اووووها را کار بکنید.

good Luck
    "To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all."Oscar Wilde
    "Be generous with your kindness"

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط soheil_sh نمایش پست ها
    دوست عزیز در زبان ما یک ورودی داریم (reading , listening) و یک خروجی داریم. (writing , speaking)
    فکر میکنم این را صد در صد شنیده باشید. برای بهتر شدن writing , speaking باید انگلیسی فکر کنید. که در این امر فقط از طریق خواندن متون انگلیسی و دیدن فیلم یا گوش کردن زبان تقویت میشود. (همان بخش ورودی)
    معمولا در بیشتر نمره های بالای 100 تافل! نمره های بخش reading , listening بالاتر است. یعنی حدود 28 تا 30 متغییر است. و ضعف بیشتر در speaking , writing است.
    من فکر میکنم شما نیازمند تقویت در بخش ورودی هستید که این امر با بالا بردن دامنه لغت و خواندن متن دیدن فیلم و . . . باید جبران شود.

از جهات دیگر من فکر میکنم دانش زبانی شما خوب باشد چون نمره speaking , writing با نمره reading , listening تقریبا برابر است. به نظر من دو حالت وجود دارد :
    1 - شما در قسمت reading , listening با تکنیک ها آشنا نیستید و نمره خوبی نتوانسته اید بگیرید.
    2- شما دانش زبانی در حد نمره 20 در همه اسکیل ها دارید و به خوبی توانسته اید نمره speaking , writing را نیز کسب کنید.
    .
    برای مدت کوتا آماده شدن برای تافل هم باز پیشنهاد میکنم reading , listening تی----پیی---- اووووها را کار بکنید.

good Luck
    ممنونم دوست عزیزاز راهنمایی تون. من حتما هر روز ریدینگ و لیسنینگ تی پی او را کار می کنم. ولی هنوز در ریدینگ و لیستنینگ تمرکزم را از دست می دم. و به خاطر این هول شدن ترس از دیت دادن زمان نمی تونم خوب تمرکز کنم. زیاد هم تلاش می کنم ولی هنوز موفق نشدم. ایا شما فرمت خوبی به غیر از نوت فول برای اسپیکینگ و برای بخش اول ریدینگ در اختیار دارید . ممنون میشم در این بخش هم راهنماییم کنید

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

ممنونم دوست عزیز: منم فکر می کنم باید روی اسپیکینگ بیشتر تمرکز کنم.
    اسپیکینگ ۲۰
    لیستنینگ ۲۲
    رایتینگ۲۱
    ریدینگ ۲۱
    اوردم. ولی واقعا روی اسپیکینگ و رایتینگ وقت نگذاشته بودم. این مدت همش دارم اخبار و روزنامه می خونم. چون دیگه تست جدیدی ندارم که کار کنم. یک سوال. برای بخش اول رایتینگ من متود نوت فول انجام می دم. به نظرتون چه جوری قوی کنم رایتینگ این بخش را؟
    ممنونم ازتون
    به نظر من، اسپیکینگ و رایتینگ مهارت هایی هستند که با 10 روز تلاش هدفمند و منسجم، خوب میشه بهبودشون داد؛ البته به شرط این که گرامر و لغت به قدر کافی بدونید.
    در مورد بخش اول رایتینگ، اگر توی لیسنینگ مشکلی ندارید، بهتره روی الگوی نوت فول کار کنید. برای این کار، تی P اوو منبع مناسبی هست.

علاوه بر تلاشی که میکنید، سعی کنید آمادگی ذهنی خودتون رو برای امتحان بالا ببرید تا تمرکز بالایی در روز امتحان داشته باشید.
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Mechatronic نمایش پست ها
    به نظر من، اسپیکینگ و رایتینگ مهارت هایی هستند که با 10 روز تلاش هدفمند و منسجم، خوب میشه بهبودشون داد؛ البته به شرط این که گرامر و لغت به قدر کافی بدونید.
    در مورد بخش اول رایتینگ، اگر توی لیسنینگ مشکلی ندارید، بهتره روی الگوی نوت فول کار کنید. برای این کار، تی P اوو منبع مناسبی هست.

علاوه بر تلاشی که میکنید، سعی کنید آمادگی ذهنی خودتون رو برای امتحان بالا ببرید تا تمرکز بالایی در روز امتحان داشته باشید.
    ممنونم دوست عزیز. امیدوارم که این دفعه دیگه سربلند بشم.

سلام دوستان من جواب تافل امد شدم ۸۴ باید یکی دیگه بدم تا ۹۰ بشم ۱۲ روز دیگه امتحان دارم . میشه راهنماییم کنید بیشتر تو چه بخشی تو این مدت کار کنم تا نتیجه بده؟ همه نمرههای بالای ۲۰ است. خواهش می کنم سریع راهنمایی کنید وقت ندارم. با سپاس فراوان
    سلام دوست عزیز،

گفتنیها رو داداش سهیل گل و دوست عزیزمون Mechatronic گفتند. منم سعی میکنم چیزایی که میتونه در این فرصت هشت ده روزه بهتون کمکی هر چند کم کنه رو خدمتتون عرض میکنم.

هر روز باید یک تست کامل بزنید.

لیسنینگ:
    به نظرم یکی از کارهایی که میتونه تا دو سه نمره در این بخش توی این هشت ده روز نمرتونو افزایش بده گوش کردن با سرعت بالاست.

ابتدا این پست وسپس اینو بخونید تا با اهمیت بالا بردن سرعت آشنا بشین، و اینو تا با یه نمونه از نمونه های زیادی که اینکارو انجام دادند و نتیجه گرفتند.

برای این فرصت اندکتون به نظرم اینطوری عمل کنید بهتره:

1-اگه از دوستانی هستید که موقع تست زدن میخوان هر چی میشنوند رو بنویسند:
    ابتدا با سرعت معمولی یک امتحان کامل رو (یعنی دو ست) تست بزنین و تصحیح کنید.
    کل امتحانتون که تموم شد یکبار دیگه با سرعت 1.6x به کل امتحان اون روزتون گوش بدین.
    سپس 1 ساعت به لیسنینگهایی که قبلنا کار کردین و میدونین بحثش دور و بر چی میگرده و لغاتی که داخلش بوده و نمیدونستینو در آوردین و یاد گرفتین را با سرعت 1.6 گوش کنید. (دقت کنید که این یکساعت رو باید به لیسنینگی گوش بدین که قبلن کار کردین و تمام لغاتی که میگه رو بلدین، اما با تمام وجود به خودتون فشار میارین که همه چیشو با پیوستگی کامل درک کنید. اشکال نداره که این موضوع براتون ممکن نیست ولی همواره در این سعی باشین و به مغزتون فشار بیارین)

2- اگه از دوستانی هستید که موقع تست بیشتر گوش میدند و همه چیو نت بر نمیدارند، بنابراین با سرعت 1.4x تست بزنین و بقیه مراحل بعد تست زدن و تصحیح کردن رو مثل بالایی انجام بدین.

ریدینگ:
    لطفا این پست و پستهای بعدیشو بخونین. ممکنه چیز بدرد بخوری توشون پیدا بشه.
    سپس حتما این پست رو بخونین و فایلی که آپلود شده را دانلود و اون لغات رو حتما تا روز امتحانتون بخونید.

اسپیکینگ:
    خودم در این بخش زیاد خوب نبودم و کمترین نمرم مال این بخش بوده. اما تنها چیزی که اخیرا به چند تا از بچه ها گفتم و نسبت به امتحان قبلیشون خیلی راضی بودند اینه که سعی کنید در بخش اسپیکینگ بی وقفه حرف بزنید! زیاد به اینکه دلایلتون کوبنده و محکم باشن، زیاد به اینکه گرامرتون الان درسته یا نه و از این جور چیزها گیر ندین. چون خود به خود وقتی میخواین همزمان توی مغزتون اینها رو چک کنید و حرف هم بزنین ایجاد مکث و من من میکنه. و طبق نمونه هایی که سراغ دارم تقریبا دیگه این موضوع برام ثابت شده که در اسپیکینگ هیچی مثه مکث کردن و من من زیاد، قاتل نمره این بخش نیست. تمام سعیتون بر این باشه که فلوانت بودنتونو نشون بدین بنابراین فقط حرف بزنین. نمرتونم در کل خوب شده و اگه اصلا استرس مسترس نداشته باشین و با کمال آرامش حرف بزنید و این آرامشو در صداتون نشون بدین فکر میکنم تا 23 براتون دور از دسترس نیست.

رایتینگ:
    به نظرم در این فاصله هشت ده روز سطح رایتینگتون تکون عجیب غریب نمیتونه بخوره، اما چیزی که میتونه مفید باشه و نمرتونو افزایش بده نوشتن تعداد بالای کلمات هست. سعی کنید برا اولی بالای 300 و برا دومی بالای 500 برسونید. اگه این تعداد کلمه رو بنویسین احتمال اینکه توی یکیشون good بگیرین و نمرتون به بالای 24 برسه زیاده. بنابراین روی اینکه جملتون زیاد پیچیده نیست گیر ندین و تعداد کلمه رو تا میتونین افزایش بدین.

منبع برای کار کردن هر چهار بخش بالایی که توضیح دادیم هر روز یکی از TPO ها است.

روز امتحان:
    در فاصله خونه تا سنتر، زمانی که در اتوبوس یا ماشینتون هستین، هدفن رو در گوش گذاشته و حدود 10 - 15 دقیقه به یک لیسنینگ گوش بدین. بیشتر ازاین مدت گوش ندین چون باعث خستگی میشه. اینکار رو صرفا برای گرم کردن گوش و مغزتون و در مود امتحان قرار گرفتن و در اومدن از حالت کرختی بعد خواب و اول صبح انجام میدین. بنابراین بازم تاکید میکنم که بیشتر از این مدت گوش ندین که ایجاد خستگی نکنه ...... فقط گرم کنید خودتونو. این پستم برا سر جلسه بخونین شاید بد نباشه .

موفق باشید
    Have a heart that never hardens, and a temper that never tires, and a touch that never hurts
    Charles Dickens

ممنونم دوست عزیزاز راهنمایی تون. من حتما هر روز ریدینگ و لیسنینگ تی پی او را کار می کنم. ولی هنوز در ریدینگ و لیستنینگ تمرکزم را از دست می دم. و به خاطر این هول شدن ترس از دیت دادن زمان نمی تونم خوب تمرکز کنم. زیاد هم تلاش می کنم ولی هنوز موفق نشدم. ایا شما فرمت خوبی به غیر از نوت فول برای اسپیکینگ و برای بخش اول ریدینگ در اختیار دارید . ممنون میشم در این بخش هم راهنماییم کنید
    پس نتیجه میشه گرفت نمره reading , listening کم گرفته اید.
    اول برای reading شما اصلا به زمان کاری نداشته باشید و تست بزنید اما سعی کنید سریع تست بزنید. ولی در این حالت 2 ست تست بزنید یعنی 6 متن.
    زمانی که خسته شدید مثلا در متن چهارم یا پنجم هرگز تست زدن را رها نکنید. زمانی می شود که شما سردرد میگیرید اما ادامه بدهید. این تمرین قدرت شما را بالا می برد.
    حتی اگر خیلی خیلی خسته شدید 2 یا 3 دقیقه از پست میز خود بلند بشوید و آب بخوردید و باز ادامه بدهید. (قول میدهم کمتر از 10 روز پیشرفت خود را مشاهده خواهید کرد.)
    معمولا کم آوردن زمان یکی از دلیل هاش خسته شدن است. و دلیل دیگر سنگین بودن متن است.
    برای اینکه متن را هم روان بخوانید نیز باید متن سنگین زیاد بخوانید (برای تافل همان تی--پی-اوو ها خوب هستند.) .
    ولی اگر برای GRE هم می خواهید امتحان بدهید. من به شما پیشنهاد می کنم متن های Big Book را بخوانید.
    زمانی که من big book را خواندم دیگر متن های تافل بسیار ساده بنظر می رسید.

برای listening هم سعی نکنید زیاد نت بردارید. بیشتر سعی کنید بفهمید و قسمتهای که موارد را لیست می کند و یا مثالی که می آورد را نت بردارید.
    مثلا در lecture فقط و فقط تیترها و مثالها و زیرمجموعه ها را نت بردارید. اصلا اصلا جمله ننویسید. تا جایی هم می توانید خلاصه بنویسید.
    مثلا برای student بنویسید s و برای Professor بنویسید pro و برای example بنویسید Exm و . . . . . !
    در ضمن سعی کنید حالات chart مانند بنویسید و بزرگ باشد و اگر هم اشاره ای به موضوعی که قبل گفته بود کرد راحت بتوانید زیرش بنویسید.
    من خودم هر lecture را در یک صفحه می نوشتم و از استفاده کردن کاغذهای سنتر هم نترسید شما کلی پول دادید.

برای speaking , writing هم به شما پیشنهاد میکنم سعی کنید برای خود یک سمپل بسازید و آن هم از جملات ساخته شده توسط خودتان باشد.
    من زمانی که امتحان تافل داشتم برای خودم یک سمپل ساختم که تماما جملات جمع آوری شده توسط خودم بود. و توانستم به راحتی نمره کامل writing را بگیرم.

Good Luck
    ویرایش توسط Shahab2020 : April 2nd, 2014 در ساعت 08:26 AM
    "To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all."Oscar Wilde
    "Be generous with your kindness"

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)