صفحه 715 از 923 نخستنخست ... 215615665705706707708709710711712713714715716717718719720721722723724725765815 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 7,141 تا 7,150 , از مجموع 9228

موضوع: مشاوره به منظور آمادگی برای امتحان تافل iBT

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مشاوره به منظور آمادگی برای امتحان تافل iBT

نقل قول نوشته اصلی توسط soheil_sh نمایش پست ها
    پس نتیجه میشه گرفت نمره reading , listening کم گرفته اید.
    اول برای reading شما اصلا به زمان کاری نداشته باشید و تست بزنید اما سعی کنید سریع تست بزنید. ولی در این حالت 2 ست تست بزنید یعنی 6 متن.
    زمانی که خسته شدید مثلا در متن چهارم یا پنجم هرگز تست زدن را رها نکنید. زمانی می شود که شما سردرد میگیرید اما ادامه بدهید. این تمرین قدرت شما را بالا می برد.
    حتی اگر خیلی خیلی خسته شدید 2 یا 3 دقیقه از پست میز خود بلند بشوید و آب بخوردید و باز ادامه بدهید. (قول میدهم کمتر از 10 روز پیشرفت خود را مشاهده خواهید کرد.)
    معمولا کم آوردن زمان یکی از دلیل هاش خسته شدن است. و دلیل دیگر سنگین بودن متن است.
    برای اینکه متن را هم روان بخوانید نیز باید متن سنگین زیاد بخوانید (برای تافل همان تی--پی-اوو ها خوب هستند.) .
    ولی اگر برای GRE هم می خواهید امتحان بدهید. من به شما پیشنهاد می کنم متن های Big Book را بخوانید.
    زمانی که من big book را خواندم دیگر متن های تافل بسیار ساده بنظر می رسید.

برای listening هم سعی نکنید زیاد نت بردارید. بیشتر سعی کنید بفهمید و قسمتهای که موارد را لیست می کند و یا مثالی که می آورد را نت بردارید.
    مثلا در lecture فقط و فقط تیترها و مثالها و زیرمجموعه ها را نت بردارید. اصلا اصلا جمله ننویسید. تا جایی هم می توانید خلاصه بنویسید.
    مثلا برای student بنویسید s و برای Professor بنویسید pro و برای example بنویسید Exm و . . . . . !
    در ضمن سعی کنید حالات chart مانند بنویسید و بزرگ باشد و اگر هم اشاره ای به موضوعی که قبل گفته بود کرد راحت بتوانید زیرش بنویسید.
    من خودم هر lecture را در یک صفحه می نوشتم و از استفاده کردن کاغذهای سنتر هم نترسید شما کلی پول دادید.

برای speaking , writing هم به شما پیشنهاد میکنم سعی کنید برای خود یک سمپل بسازید و آن هم از جملات ساخته شده توسط خودتان باشد.
    من زمانی که امتحان تافل داشتم برای خودم یک سمپل ساختم که تماما جملات جمع آوری شده توسط خودم بود. و توانستم به راحتی نمره کامل writing را بگیرم.

Good Luck
    خیلی ممنونم دوست عزیز از راهنماییتون. برای بخش ریدینگ من این کاری که شما گفتید را انجام میدم. ولی هنوز خیلی در ریدینگ مشکل دارم. دوم در لیسنینگ من خیلی سعی می کنم که چیزی ننویسم ولی همیشه از این می ترسم که مسله فراموش کنم. به خاطر همین ناخوداگاه شروع به نوشتن می کنم.

Member Caltech آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Engineering

دوستان امتحان واقعی شبیه کدام یکی هست؟
    یعنی پاراگراف ها مثل اولی درهم برهمه یا مثل دومی مرتب؟
    با تشکر
    تصاویر پیوست تصاویر پیوست
    • نوع فایل: jpg 1.jpg (412.6 کیلوبایت, 29 views)
    • نوع فایل: jpg 2.jpg (414.5 کیلوبایت, 24 views)

نقل قول نوشته اصلی توسط Caltech نمایش پست ها
    با تشکر
    سلام دوست عزیز،

کاملا واضح و مجزا و مرتب با یک خط فاصله مثل دومی.
    ضمنا در مورد رایتینگ اینتگریتد در قسمت ریدینگش هم چهار پاراگراف کاملا مجزا و مرتب ملاحظه خواهید فرمود. پاراگراف اول یه جور introduction که بحث راجع به چی هست و سه تای بعدی هر کدام یکی از دلایل ریدینگ را بیان میکنند.

موفق باشید
    Have a heart that never hardens, and a temper that never tires, and a touch that never hurts
    Charles Dickens

نقل قول نوشته اصلی توسط nedasky نمایش پست ها
    خیلی ممنونم دوست عزیز اول از وقتی که برای من گذاشتید و دوم از راهنمایی های بسیار خوبتون. من الان تمام این مسایل را که گفتید دارم انجام می دم ولی همچنان ضعف در ریدینگ را احساس می کنم. امیدوارم بخش وربال ریدینگ را بتونم ب استفاده از فایل به صورت کامل بزنم . باز هم سپاس گزارم
    خواهش میکنم دوست من،

نمیشه انتظار پیشرفت زیاد در یکی دو روزه داشت، شما به تلاشتون به همین منوال ادامه بدین ایشالا نمره مطلوبتونو میگیرین. فراموش نکنید که در حال حاضر تمرکزتون روی این موضوع باشه که 6 نمره ای که احتیاج دارین تا به 90 برسونید رو باید توی این یه هفته تا امتحانتون برنامه ریزی کنید نه اینکه یهو توی این مدت 20-30 نمره نمرتون تغییر کنه. بنابراین حتما نقاط قوتتون مثله اسپیک رو که میتونه براتون نمره بسازه رو ازش غافل نشین. یعنی سعی کنید این 6 نمره رو با کمک از هر 4 بخش امتحان به نوعی بالا بکشید و فعلا به نمره مطلوبتون برسید.

با آرزوی موفقیت
    Have a heart that never hardens, and a temper that never tires, and a touch that never hurts
    Charles Dickens

Senior Member mokhteh آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Caltech نمایش پست ها
    با تشکر
    در مورد رایتینگ با دوست عزیزم Michael82 کاملا موافقم...اما با احترام کامل به نظر این عزیز باید بگم که برای ریدینگ من طی دو باری که امتحان دادم گاها تشخیص پاراگراف ها برام سخت بود، چون هیچ فاصله ای این بین نیست. و شما می بایست با استفاده از صورت سوال که می پرسه "طبق پاراگراف فلان" و فلشی که روی اون پاراگراف خواهد آمد پاراگراف مورد نظر رو تشخیص بدید..معمولا این مشکل زمانی پدید خواهد آمد که جمله آخر پاراگراف قبلی تا آخر امده باشد و زمانی که برای پاراگراف بعدی نقطه سرخط! می شود تشخیص شروع یک پاراگراف جدید کمی سخت خواهد بود..ولی اصلا مشکلی نیست که بخواد نگران کننده باشه و یا وقتی از شما تلف کنه...تصویر اولی که شما گذاشتی از نرم افزار 30 آزمون TPO هست که نزدیک تر به فرمت ریدینگ هست. این نکته رو هم باید اضافه کنم که به احتمال بسیار زیاد در یکی از ریدینگها اولین پاراگراف بسیار طولانی تر از حد معمول خواهد بود...
    تاریخ این ایام را هر کس که خواهد خواند، جز این سخن از ما نخواهد راند:
    این نسل سردرگم، بر توسن اندیشه هاشان لنگ
    ، فرسنگ در فرسنگ، جز سوی ترکستان نمی رانند؛
    تاریخ پیش از خویش را باری نمی خوانند.

من با این لیسنینگ دیوونه شدم اصلا تو مخم نمیره. چجوری کار کنم که لیسنیگم خوب بشه؟؟؟؟؟؟؟؟ (دو بار ازمون ازمایشی دادم و هر بار 13-14 شدم)
    الان لیسنینگ بارونز را دارم ترنسکریپ میکنم ی لکچر 5 دقیقه ای یه ساعت میکشه. یه جمله را سه چهار بار گوش میکنم تا بتونم ترنس کنم و وقتی تمام شد حدود 70-80% درست نوشتم . وقتی هم که بدون ترنسکریپ پیش میرم مغزم رو ترجمه یه جمله گیر میکنه و تمرکز را بهم میزنه و کلی مطلب از دست میره.
    بچه هایی که تجربه دارند من با چه روشی پیش برم که بتونم این مهارت را هم بالا ببرم. من همینجوری به خودم فشار بیارم برای ترنسکریپت و بعد یه مدتی خوب میشه یا روش را باید عوض کرد. فعلا هم دنبال note taking نرفتم. فکر میکنم اول باید ترنس اکی بشه
    تو رو خدا، کلافم کرده و دیوونه کننده است

نقل قول نوشته اصلی توسط mokhteh نمایش پست ها
    در مورد رایتینگ با دوست عزیزم Michael82 کاملا موافقم...اما با احترام کامل به نظر این عزیز باید بگم که برای ریدینگ من طی دو باری که امتحان دادم گاها تشخیص پاراگراف ها برام سخت بود، چون هیچ فاصله ای این بین نیست. و شما می بایست با استفاده از صورت سوال که می پرسه "طبق پاراگراف فلان" و فلشی که روی اون پاراگراف خواهد آمد پاراگراف مورد نظر رو تشخیص بدید..معمولا این مشکل زمانی پدید خواهد آمد که جمله آخر پاراگراف قبلی تا آخر امده باشد و زمانی که برای پاراگراف بعدی نقطه سرخط! می شود تشخیص شروع یک پاراگراف جدید کمی سخت خواهد بود..ولی اصلا مشکلی نیست که بخواد نگران کننده باشه و یا وقتی از شما تلف کنه...تصویر اولی که شما گذاشتی از نرم افزار 30 آزمون TPO هست که نزدیک تر به فرمت ریدینگ هست. این نکته رو هم باید اضافه کنم که به احتمال بسیار زیاد در یکی از ریدینگها اولین پاراگراف بسیار طولانی تر از حد معمول خواهد بود...
    سلام mokhteh عزیز،

خیلی ممنونم بابت توضیحتون. والا نظرم در مورد ریدینگ رو با توجه به دو امتحان اصلی که دادم عرض کردم. ممکنه در امتحان اصلی هر دو حالت وجود داشته باشه، باعث تعجب خودمم هست این موضوع. با این حال اگه دوستان دیگرمون هم که تازگیها امتحان دادند هم بیان راجع به چه طوری بودن امتحانشون نظرشونو بگن شاید نتیجه بهتر و شفاف تری دست دوستانی که الان میخوان امتحان بدند بیاد که برا کدوم حالت آمادگی داشته باشند.

بازم مرسی بابت توضیحتون
    Charles Dickens

Junior Member spring64 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط capitan84 نمایش پست ها
    من با این لیسنینگ دیوونه شدم اصلا تو مخم نمیره. چجوری کار کنم که لیسنیگم خوب بشه؟؟؟؟؟؟؟؟ (دو بار ازمون ازمایشی دادم و هر بار 13-14 شدم)
    الان لیسنینگ بارونز را دارم ترنسکریپ میکنم ی لکچر 5 دقیقه ای یه ساعت میکشه. یه جمله را سه چهار بار گوش میکنم تا بتونم ترنس کنم و وقتی تمام شد حدود 70-80% درست نوشتم . وقتی هم که بدون ترنسکریپ پیش میرم مغزم رو ترجمه یه جمله گیر میکنه و تمرکز را بهم میزنه و کلی مطلب از دست میره.
    بچه هایی که تجربه دارند من با چه روشی پیش برم که بتونم این مهارت را هم بالا ببرم. من همینجوری به خودم فشار بیارم برای ترنسکریپت و بعد یه مدتی خوب میشه یا روش را باید عوض کرد. فعلا هم دنبال note taking نرفتم. فکر میکنم اول باید ترنس اکی بشه
    تو رو خدا، کلافم کرده و دیوونه کننده است
    یه نکته فقط من با خوندن پست شما به نظرم رسید که بگم، این هست که چطور به فکر ترنسکریپت لیسنینگ افتادید؟ببینید ترنسکریپت برداشتن برای لکچر ها و کانورسیشن های اسپیکینگ توصیه شده، به این صورت که برای اسپیکینگ بگذارید 6 ثانیه از لکچر یا کانورسیشن پخش بشه و پخش رو همینجا نگه دارید و اون 6 ثانیه رو بصورت کامل بنویسید. و تا زمانی که بتونید کامل اون 6 ثانیه ی پخش شده رو بنویسید به تکرار این کار ادامه بدید. این روش برای کسایی هست که در نوت برداری واقعا ضعیف هستند ولی بعد تسلط پیدا کردن به این مهارت، بدون تکرار فایل صوتی، یعنی مشابه حالت امتحانی، میتونند نوت برداری کنند. ولی من شخصا! ندیدم که توصیه به ترنسکریپت برداشتن فایل های لیسنینگ بشه.چون اینها به وضوح هم از لحاظ سرعت و هم از لحاظ محتوا سریعتر و بیشتر هستند نسبت به فایل های صوتی اسپیکینگ.
    شما نباید سعی کنید جملات رو ترجمه کنید! چون فرصت این کار وجود نداره و کمکی هم به شما نمیکنه.جملات فایل های لیسنینگ ترجمه های سنگین یا گرامر سطح بالایی ندارند که ذهن از سمت نوت برداری منحرف بشه و بخواد اول جمله رو معنی کنه. من پیشنهاد میکنم از همین الان شروع کنید به نوت برداری.ابتدا ممکنه سخت باشه از جهت اینکه ندونید دقیقا باید به چه نکاتی توجه ویژه داشته باشید و از چه جملاتی حتما نوت برداری کنید، اما این مهارت در اثر تمرین به دست میاد. همینطور بعد از اینکه سوال ها رو میبینید، متوجه میشید که توجه سوالات بیشتر به چه قسمت هایی هست. پیشنهاد میکنم برای زمانتون طوری برنامه ریزی کنید که حتما حتما برسید تمام سوالات تی پی او ها رو کار کنید.پست مربوط به لیسنینگ رو در امضای من هم بخونید امیدوارم کمکتون کنه.
    If you're going to San Francisco, Be sure to wear some flowers in your hair

Senior Member mokhteh آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Michael82 نمایش پست ها
    سلام mokhteh عزیز،

خیلی ممنونم بابت توضیحتون. والا نظرم در مورد ریدینگ رو با توجه به دو امتحان اصلی که دادم عرض کردم. ممکنه در امتحان اصلی هر دو حالت وجود داشته باشه، باعث تعجب خودمم هست این موضوع. با این حال اگه دوستان دیگرمون هم که تازگیها امتحان دادند هم بیان راجع به چه طوری بودن امتحانشون نظرشونو بگن شاید نتیجه بهتر و شفاف تری دست دوستانی که الان میخوان امتحان بدند بیاد که برا کدوم حالت آمادگی داشته باشند.

بازم مرسی بابت توضیحتون
    مرسی داداش...
    والا من دو امتحان در تاریخ های 7 دسامبر 2013 (که بدلایلی کنسل شد) و 18 ژانویه 2014 دادم بدین صورت بود...البته برا خودمم عجیب بود...اینم بگم که من خودم کلا رو شرایط برگزاری آزمون و تغییرات کوچیک حساسم ولی این موضوع ذره ای بر عملکرد من تاثیری نداشت...کلا فکر می کنم به برخی مسائل حاشیه ای چه قبل و چه سرجلسه امتحان نباید فکر کرد....فقط باید سعی بشه رو متریال های آزمون تمرکز کرد و به فرمت و فونت و مسائل جزیی هرچه کمتر اهمیت بدیم کمتر برامون مهم جلوه می کنن. گاهی اوقات همین اهمیت دادن های بی مورد عملکرد اصلی آدمو تحت تاثیر قرار میده....
    تاریخ این ایام را هر کس که خواهد خواند، جز این سخن از ما نخواهد راند:
    این نسل سردرگم، بر توسن اندیشه هاشان لنگ
    ، فرسنگ در فرسنگ، جز سوی ترکستان نمی رانند؛
    تاریخ پیش از خویش را باری نمی خوانند.

Junior Member spring64 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mokhteh نمایش پست ها
    نقل قول نوشته اصلی توسط Michael82 نمایش پست ها
    سلام mokhteh عزیز،

بازم مرسی بابت توضیحتون
    من اسفند ماه امتحان دادم.همینطوری هست که دوستمون mokhteh اشاره کردند.
    If you're going to San Francisco, Be sure to wear some flowers in your hair

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)