صفحه 724 از 923 نخستنخست ... 224624674714715716717718719720721722723724725726727728729730731732733734774824 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 7,231 تا 7,240 , از مجموع 9228

موضوع: مشاوره به منظور آمادگی برای امتحان تافل iBT

Senior Member mokhteh آواتار ها

پیش فرض پاسخ : مشاوره به منظور آمادگی برای امتحان تافل iBT

نقل قول نوشته اصلی توسط SayeRoshan نمایش پست ها
    سلام من تافل باید بالای 100 بگیرم و زبانم هم خوبه الان از تستهای TPO داشتم کار می کردم به نظرم آسون میومد مخصوصا لیسنینگ خیلی واضح بود...می خواستم از دوستانی که امتحان تافل دادن بپرسم آیا سطح امتحان تافل از TPO بالاتر ئه یا پایین تر؟
    ممنون
    معمولا تو همون سطح یا مقداری سخت تر هست (بنا به تجربه خودم و دوستان).....TPOهای شماره 20 به بعد نزدیکتر به سطح ازمون اصلیند....
    تاریخ این ایام را هر کس که خواهد خواند، جز این سخن از ما نخواهد راند:
    این نسل سردرگم، بر توسن اندیشه هاشان لنگ
    ، فرسنگ در فرسنگ، جز سوی ترکستان نمی رانند؛
    تاریخ پیش از خویش را باری نمی خوانند.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : قصد اپلاي كردن دارم، از چه زماني و چگونه آغاز به مطالعه ي زبان نمايم؟؟!

با سلام و خسته نباشد
    من الان تقریبا 4 ماه زبان رو شوروع کردم ریدینگ و لیسنینگ و ریتینگ دلتا رو کامل خوندم 4تا ازمون اخرش رو هم واسه این دو اسکیل دادم نمرش رو حدود 23 واسه ریدینگ و 25 واسه لیسنینگ شدم ایا واسه تافلم همین حدود می تونم بشم؟ رایتینگ هم الان حدود دو هفته می شه روزی یکی می نویسم ولی اسپیکینگ رو شوروع نکردم . بنظرتون واسه اواسط مرداد امتحان بدم واسه 100 به بالا چقد دیگه باید بخونم و ایا اصلا شدنیه؟ ممنون میشم سریع جواب بدید

Banned

پیش فرض پاسخ : قصد اپلاي كردن دارم، از چه زماني و چگونه آغاز به مطالعه ي زبان نمايم؟؟!

نقل قول نوشته اصلی توسط davidson نمایش پست ها
    با سلام و خسته نباشد
    من الان تقریبا 4 ماه زبان رو شوروع کردم ریدینگ و لیسنینگ و ریتینگ دلتا رو کامل خوندم 4تا ازمون اخرش رو هم واسه این دو اسکیل دادم نمرش رو حدود 23 واسه ریدینگ و 25 واسه لیسنینگ شدم ایا واسه تافلم همین حدود می تونم بشم؟ رایتینگ هم الان حدود دو هفته می شه روزی یکی می نویسم ولی اسپیکینگ رو شوروع نکردم . بنظرتون واسه اواسط مرداد امتحان بدم واسه 100 به بالا چقد دیگه باید بخونم و ایا اصلا شدنیه؟ ممنون میشم سریع جواب بدید
    سلام

دلتا از چیزی که در آزمون با اون روبرو میشید مقداری ساده تر به حساب میاد. شما برای سنجش وضعیتتون باید به سراغ TPO ها برید و احتمالا در ابتدا نمره تون از چیزی که فرمودید کمتر خواهد شد تا زمانی که TPO ها رو بیشتر و بیشتر تمرین کنید.
    برای speaking باید تمرین مداوم داشته باشید. خصوصا اینکه تا اواسط مرداد چندان زمانی هم ندارید... با استفاده از متد notefull می تونید یه دید ذهنی کلی برای coherent صحبت کردن در آزمون پیدا کنید. من حیث المجموع با توجه به نمراتی که گفتید احساس من اینه که با نمره 100 هنوز فاصله دارید.

براتون آرزوی موفقیت دارم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ChE

سلام. من لیستنینگ واقعا مشکل دارم. پاک گیج شدم اصلا نمیدونم روی چی وقت بذارم بهتره، سریال ببینم یا پادکست گوش کنم یا همین لیستنینگ های تافل رو گوش کنم ! الان نمرم حدود 16 هستش.
    لیستنینگ های مسترینگ رو که کار میکنم 40-50 درصدشو اشتبا میزنم. یک ماهی هست حس میکنم اصلا پیشرفت نمیکنم.
    6 ماه دیگه ازمون دارم از طرفی بطور میانگین در روز 2 ساعت میتونم واسه لیستنینگ وقت بزارم.

اگه به نظرتون باید روی منابع تافل وقت بزارم برم سراغ هرچی کتاب تافل هست و ازموناشونو کار کنم ؟ متون درسا که واسه اموزش هست رو هم باید بخونم ؟ یا مستقیم برم سراغ ازمونها ؟
    اینم بگم که لانگمن و دلتا رو کار کردم و توی لانگمن 20 میزنم.
    به نظرتون با این شرایطم میتونم تا 6 ماه دیگه این اسکیل رو 25-26 بگیرم ؟
    لطفا اگه کسی تجربه این شرایط رو در گذشته داشته راهنماییم کنه.
    ممنون
    ویرایش توسط mohsen12345678 : May 19th, 2014 در ساعت 08:14 PM

Member Lili0721 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Applied Mathematics

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen12345678 نمایش پست ها
    سلام. من لیستنینگ واقعا مشکل دارم. پاک گیج شدم اصلا نمیدونم روی چی وقت بذارم بهتره، سریال ببینم یا پادکست گوش کنم یا همین لیستنینگ های تافل رو گوش کنم ! الان نمرم حدود 16 هستش.
    لیستنینگ های مسترینگ رو که کار میکنم 40-50 درصدشو اشتبا میزنم. یک ماهی هست حس میکنم اصلا پیشرفت نمیکنم.
    6 ماه دیگه ازمون دارم از طرفی بطور میانگین در روز 2 ساعت میتونم واسه لیستنینگ وقت بزارم.

اگه به نظرتون باید روی منابع تافل وقت بزارم برم سراغ هرچی کتاب تافل هست و ازموناشونو کار کنم ؟ متون درسا که واسه اموزش هست رو هم باید بخونم ؟ یا مستقیم برم سراغ ازمونها ؟
    اینم بگم که لانگمن و دلتا رو کار کردم و توی لانگمن 20 میزنم.
    به نظرتون با این شرایطم میتونم تا 6 ماه دیگه این اسکیل رو 25-26 بگیرم ؟
    لطفا اگه کسی تجربه این شرایط رو در گذشته داشته راهنماییم کنه.
    ممنون
    سلام، الان قصد تافل دادن دارید و شش ماه وقت دارید فیلم و پادکست و اینا وقت تلف کردنه. بهتر رو همون منابع تافل متمرکز بشید و اصولی مطالعه کنید. هرچند دلتا سوالات لیسنینگش استاندارد نیست و آسونه اما خود فایل های صوتیش خوبه. پیشنهاد من اینه که به این صورت مطالعه کنید که اول تست یه قسمت بزنید بعد از چک کردن جوابهاتون، برید سراغ اسکریپت همون فایل صوتی، چند بار با نگاه کردن به اسکریپت گوش بدید، لغت هایی که بلد نیستید معنیش دربیارید و حفظ کنید. یه سری از لغات مربوط به موضوعات مختلف لکچرها تکراری هستند و با یادگرفتن اونها لیسنینگتون به میزان قابل توجهی پیشرفت می کنه.
    بعد که دلتا رو تموم کردید برید سراغ مسترینگ و بقیه منابع و به همین نحو پیش ببرید. اما طوری برنامه ریزی کنید که دوماه آخر فقط TPO کار کنید که خیلی موثره.
    نکته دیگه مربوط به نت برداریه. نمی دونم نت بردارید، اگر آره روشتون چطوریه؟ ولی من خودم اوایل که تمرین می کردم نت بر می داشتم و متاسفانه موفق نبودم. تمرکز کاملمُ ار دست می دادم. اما بعد به توصیه چند تا از دوستان در همین فروم تصمیم گرفتم دیگه نت برندارم. بلکه با تمرکز و دقت بالا به لکچر یا مکالمه گوش کنم. انگار که سر کلاس درس نشستم و می خوام اون مطلب یادبگیرم. اینجوری شما نهایتا 5 تا کلمه مهم می نویسید شایدم چیزی ننویسید. اما اگر خوب گوش داده باشید و مطلب فهمیده باشید با تقریب بالایی سوالات درست جواب میدید. من نتیجه این روشم تو TPO ها دیدم و اغلب نمره لیسنینگم خوب میشد.
    برای انسان های بزرگ بن بستی وجود ندارد زیرا آنها براین باورند که یا راهی خواهند یافت یا راهی خواهند ساخت.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ChE

نقل قول نوشته اصلی توسط Lili0721 نمایش پست ها
    سلام، الان قصد تافل دادن دارید و شش ماه وقت دارید فیلم و پادکست و اینا وقت تلف کردنه. بهتر رو همون منابع تافل متمرکز بشید و اصولی مطالعه کنید. هرچند دلتا سوالات لیسنینگش استاندارد نیست و آسونه اما خود فایل های صوتیش خوبه. پیشنهاد من اینه که به این صورت مطالعه کنید که اول تست یه قسمت بزنید بعد از چک کردن جوابهاتون، برید سراغ اسکریپت همون فایل صوتی، چند بار با نگاه کردن به اسکریپت گوش بدید، لغت هایی که بلد نیستید معنیش دربیارید و حفظ کنید. یه سری از لغات مربوط به موضوعات مختلف لکچرها تکراری هستند و با یادگرفتن اونها لیسنینگتون به میزان قابل توجهی پیشرفت می کنه.
    بعد که دلتا رو تموم کردید برید سراغ مسترینگ و بقیه منابع و به همین نحو پیش ببرید. اما طوری برنامه ریزی کنید که دوماه آخر فقط TPO کار کنید که خیلی موثره.
    نکته دیگه مربوط به نت برداریه. نمی دونم نت بردارید، اگر آره روشتون چطوریه؟ ولی من خودم اوایل که تمرین می کردم نت بر می داشتم و متاسفانه موفق نبودم. تمرکز کاملمُ ار دست می دادم. اما بعد به توصیه چند تا از دوستان در همین فروم تصمیم گرفتم دیگه نت برندارم. بلکه با تمرکز و دقت بالا به لکچر یا مکالمه گوش کنم. انگار که سر کلاس درس نشستم و می خوام اون مطلب یادبگیرم. اینجوری شما نهایتا 5 تا کلمه مهم می نویسید شایدم چیزی ننویسید. اما اگر خوب گوش داده باشید و مطلب فهمیده باشید با تقریب بالایی سوالات درست جواب میدید. من نتیجه این روشم تو TPO ها دیدم و اغلب نمره لیسنینگم خوب میشد.

اره نت هم برمیدارم، و با نت برداری همیشه بعد از اینکه دفه دوم لکچر رو گوش میدم میبینم یه بخشایی رو اصلا نشنیدم انگار !! یا بعضی جاها از دستم در میره،
    به نظرتون بهتر نیست فعلا نت بردارم 2-3 ماه اخر بدون نت برداری تمرین کنم ؟
    شما چند ماه قبل از ازمون نمرتون چقد بود تقریبا ؟ در نهایت توی ازمون اصلی چند شد ؟ (ببخشید جزئیات رو فقط واسه مقایسه و اینکه میخوام ببینم تو این چند ماه و با این میزان وقتی که میزارم میتونم نمره بالا از این اسکیل بگیرم یا نه)

Junior Member

با تشکر از جوابتون
    این TPO که میگید چیه؟ من چیزی راجبش نشنیدم! من یکی از آزمونای بارونز رو هم دادم لیسننینگ 23 ریدینگ 21 بارونز چطوره سطحش؟ واسه اواسط مرداد بخوام امتحان بدم کی ثبتنام کنم ؟
    با تشکر از راهنماییتون

Banned

با تشکر از جوابتون
    این TPO که میگید چیه؟ من چیزی راجبش نشنیدم! من یکی از آزمونای بارونز رو هم دادم لیسننینگ 23 ریدینگ 21 بارونز چطوره سطحش؟ واسه اواسط مرداد بخوام امتحان بدم کی ثبتنام کنم ؟
    با تشکر از راهنماییتون
    سلام

TPO ها نمونه سوالات تافل هستند که به صورت 31 امتحان کامل و در قالب یک نرم افزار به وسیله چینی ها جمع آوری شده اند و مهمتریم منبع آشنایی و آمادگی با تافل محسوب میشن.
    بارونز کتاب نسلتا ساده ای به شمار میاد... TPO های اول رو تست بدید و اون نمره قابل تامل تر خواهد بود.
    باید مرتب اکانتETS خودتون رو چک کنید و ببینید که تاریخ های مورد نظرتون چه زمانی باز میشن.

براتون آرزوی موفقیت دارم

Member apocalypse2022 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Finance

با تشکر از جوابتون
    با تشکر از راهنماییتون
    دوست عزیز در تکمیل حرفهای دوستمون میتونین T**P**Oها رو از این لینک دریافت کنید ... فقط توجه داشته باید که همه ی پارتها رو اول دانلود کنید بعد اکسترکت کنید ... این آزمون بهترین و نزدیکترین آزمون ها به آزمون اصلی تافل هستند و سعی کنید زمانی که کامل مسلط شدید این تستها رو بزنید تا ارزششون از بین نره! میتونید قبلش از دلتا و یا حتی لانگمن شروع کنید..
    * و من یتوکل علی الله فهو حسبه *

The problem with the world is that the intelligent people are full of doubt while the stupid one's are full of confidence

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen12345678 نمایش پست ها
    اره نت هم برمیدارم، و با نت برداری همیشه بعد از اینکه دفه دوم لکچر رو گوش میدم میبینم یه بخشایی رو اصلا نشنیدم انگار !! یا بعضی جاها از دستم در میره،
    به نظرتون بهتر نیست فعلا نت بردارم 2-3 ماه اخر بدون نت برداری تمرین کنم ؟
    شما چند ماه قبل از ازمون نمرتون چقد بود تقریبا ؟ در نهایت توی ازمون اصلی چند شد ؟ (ببخشید جزئیات رو فقط واسه مقایسه و اینکه میخوام ببینم تو این چند ماه و با این میزان وقتی که میزارم میتونم نمره بالا از این اسکیل بگیرم یا نه)
    سلام

شما باید از همین الان با دید باز تمرین کنید تا زود متوجه بشید که با نت بهتر کار می کنید یا تمرکز روی tape ها و بعد روی همون روش مرتب تمرین داشته باشید... switch کردن روی و روش اصلا کارا نیست و فقط مهارت های کسب شده در روش درست و متناسب با شما رو متزلزل می کنه...
    اگر با TPO ها کار کنید نمرات شما در 15 آزمون دوم شباهت بسیار زیادی به نمرات واقعی تون خواهد داشت.

براتون آرزوی موفقیت دارم

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)