صفحه 727 از 923 نخستنخست ... 227627677717718719720721722723724725726727728729730731732733734735736737777827 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 7,261 تا 7,270 , از مجموع 9228

موضوع: مشاوره به منظور آمادگی برای امتحان تافل iBT

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ChE

پیش فرض پاسخ : مشاوره به منظور آمادگی برای امتحان تافل iBT

نقل قول نوشته اصلی توسط simmun نمایش پست ها
    واقعا خیلی ممنونم, روحیه دادید

504 رو سریع میتونم تموم کنم چون میانگین از هر درس 2-3 لغت حفظم نیس

فقط از اسپیکینگ میترسم چون ضعیفم, به نظرتون تو اسکیلی که ضعیف باشیم باید بیشتر زمان بزاریم یا کمتر

و واسه اسپیکینگ چی توصیه میکنین؟

فکر میکنم حتی واسه 75 باید از هر 4 اسکیل نمره بیارم درسته؟

یعنی نمیشه گفت یه اسکیل رو کلا بی خیال شم! موافقید؟
    خواهش میکنم، امیدوارم به خواستتون برسید.
    نه به هیچوجه هیچ اسکیلی رو حذف نکنید که مثه کنکور بالا اوردن میانگین از سه اسکیل دیگه سخت میشه، در اینکه اسپیکینگ چی کار کنید من چون خودم هنوز زیاد درگیر اسپیکینگ نشدم نمیتونم چیزی پیشنهاد کنم، افراد با تجربه زیادی اینجا هستن که بهتر میتونن تو این زمینه راهنمایی کنند.

Member Lili0721 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Applied Mathematics

واقعا خیلی ممنونم, روحیه دادید

504 رو سریع میتونم تموم کنم چون میانگین از هر درس 2-3 لغت حفظم نیس

فقط از اسپیکینگ میترسم چون ضعیفم, به نظرتون تو اسکیلی که ضعیف باشیم باید بیشتر زمان بزاریم یا کمتر

و واسه اسپیکینگ چی توصیه میکنین؟

فکر میکنم حتی واسه 75 باید از هر 4 اسکیل نمره بیارم درسته؟

یعنی نمیشه گفت یه اسکیل رو کلا بی خیال شم! موافقید؟
    برای اسکیلی که ضعیف هستید باید بیشتر زمان بگذارید. نکته ای که باید توجه داشته باشید اینه که برای آزمون TOEFL iBT مهارت لیسنینگ خیلی مهمه چون هم قسمت اسپیکینگ هم قسمت رایتینگ شامل سوالاتی هستند که مستلزم مهارت شنیداری خوب هستند پس از این قسمت هم غافل نشید. در ضمن نمره اسپیکینگ پایین هم اصلا خوب نیست به ویژه اگر نوع فاندی که دانشگاه میده از نوع TA باشه.
    الان چون یه ماه وقت دارید سریغ ویدئوها و پاورپوینت های Notefull که تو کتابخونه فروم هست دانلود کنید و نگاه کنید و برای جواب دادن به سوالات ایده بگیرید. بعد هر روز یه ساعت برای تمرین سوالات 1تا 6 تی پی او ها وقت بگذارید اونم با زمان گرفتن یعنی اینقدر تمرین کنید تا بتونید فرضا سوالات 1 و 2 رو تو 45 ثانیه به طور کامل جواب بدید. به همین ترتیب برای باقی سوالات. اصلا نگران نباشید چون نتیجه خوب برای اسپیکینگ تافل فقط مستلزم تمرین و اعتماد به نفس بالاست.
    برای انسان های بزرگ بن بستی وجود ندارد زیرا آنها براین باورند که یا راهی خواهند یافت یا راهی خواهند ساخت.

دوست عزیز اگر کلاس نرفتی تا حالا و 67 شدی باید بگم که وضعیت خوبی داری. با چند ماه تمرین می تونی خودتو به 90 برسونی. برای reading تنها کاری که باید بکنی چند تا کتاب مثل delta, ... رو با برنامه ریزی تایم بگیر روزی چند تا از reading هاشو بزن و بعد روی vocab هاش کار کن و سعی کن هی سرعتتو ببری بالا. برای listening فقط کافیه فیلم ببینی و برای Speaking باید چندین نمونه از speaking هارو شب قبل از خواب گوش بدی هر چند ثانیه pause کنی و باهاش تکرار کنی. واقعا این تکرار کردن معجزه می کنه چون بدون اینکه متوجه شی بعد 2و3 ماه همه ی جمله ها ملکه ذهنت میشه.

Banned

من هر چی ریدینگ میخونم نمرم بیشتر از 13-14 نمیشه چی کار کنم؟( البته زمانم کمه تازه شروع کردم,10 روز فقط Reading کار کردم, 3 روز فقط Listening
    آزمون آزمایشی میگیرم از خودم با همونTPO ها بد جور حوصلم سر میره,میترسم زمان کم بیارم تند تند رد میشم چیزی نمیفهمم. بعد دلتا TPO واسم سنگینه
    آزمون آزمایشی بد جوری روحیم رو میاره پایین, امتحان بگیرم یا بخونم فقط؟ با توجه به این که 22 روز وقت دارم
    الان 3 هفته وقت مونده Reading و Listening رو فقط از دلتا کار کردم
    Speaking و Writing رو هنوز شروع نکردم, به نظر شما اسکیل هارو یکی یکی بخونم بهتره؟ یا هر روز از همش کار کنم
    لطفا بگین چیکار کنم, 72 میخوام نه بیشتر
    خیلی گیج شدم, تضعیف روحیه شدم بدجور
    ویرایش توسط simmun : June 2nd, 2014 در ساعت 01:11 PM

رشته و دانشگاه
    Applied Mathematics

من هر چی ریدینگ میخونم نمرم بیشتر از 13-14 نمیشه چی کار کنم؟( البته زمانم کمه تازه شروع کردم,10 روز فقط Reading کار کردم, 3 روز فقط Listening
    آزمون آزمایشی میگیرم از خودم با همونTPO ها بد جور حوصلم سر میره,میترسم زمان کم بیارم تند تند رد میشم چیزی نمیفهمم. بعد دلتا TPO واسم سنگینه
    آزمون آزمایشی بد جوری روحیم رو میاره پایین, امتحان بگیرم یا بخونم فقط؟ با توجه به این که 22 روز وقت دارم
    الان 3 هفته وقت مونده Reading و Listening رو فقط از دلتا کار کردم
    Speaking و Writing رو هنوز شروع نکردم, به نظر شما اسکیل هارو یکی یکی بخونم بهتره؟ یا هر روز از همش کار کنم
    لطفا بگین چیکار کنم, 72 میخوام نه بیشتر
    خیلی گیج شدم, تضعیف روحیه شدم بدجور
    دوست عزیز شما نمره 72 می خواهی پس به طور میانگین باید هر اسکیل 18 بیاری. 22 روز وقت دارید و بهتره دیگه وقتتون رو دلتا تلف نکنید و از همین امروز برید سراغ TPO. از شماره های اخر شروع کنید شما 5 تا TPO رو هم خوب و اصولی کار کنید بهتر از اینه که فقط 30 تا TPO رو به قول خودتون بی حوصله تست بزنید. اتفاقا اگر تو این سه هفته سعی کنید TPO هر رو مشابه شرایط امتحان تست بزنید روز امتحان هم اذیت نمیشید چون عادت کردید که 4 ساعت سر جلسه امتحان بشینید. تافل امتحانی که به تمرکز نیاز داره. پس توصیه من به شما اینه که این سه هفته فقط TPO کار کنید اونم با زمان بندی، حتما هر چهار مهارت و حتما با رفع اشکال.
    برای انسان های بزرگ بن بستی وجود ندارد زیرا آنها براین باورند که یا راهی خواهند یافت یا راهی خواهند ساخت.

Banned

ممنون, فقط تا جایی که من میدونم TPO ها جواب تشریحی ندارن, درسته؟

فقط کلید آزمون رو میزنه, اونم فقط دو اسکیل اول, کتابی چیزی هست جواب TPO هارو کامل زده باشه؟

و اینکه واسه لغت هم چندان وقت نزاشتم, اسنشیال رو بخونم بهتره یا مال متن TPO ها رو؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ChE

فقط کلید آزمون رو میزنه, اونم فقط دو اسکیل اول, کتابی چیزی هست جواب TPO هارو کامل زده باشه؟

و اینکه واسه لغت هم چندان وقت نزاشتم, اسنشیال رو بخونم بهتره یا مال متن TPO ها رو؟
    بله درسته، جواب تشریحی ندارن، راجع به TPO ها هرچی که هست توی همون نرم افزار یا پاورپوینت هاست.
    به نظرم چون روز زمان دارید نمیتونید اسنشیال رو خوب و با تمرکز بخونید چون همش ذهنتون درگیر اسکیل ها هم هست.
    بهتره برید سراغ TPO ها و همونطور که LiLi گفتن چند TPO رو خوب و اصولی کار کنید.

رشته و دانشگاه
    Applied Mathematics

البته دوستان چینی زحمت کشیدند و برای TPO ها جواب تشریحی هم آماده کردند. شما به کتابخونه همین فروم سر بزن و هرچی مربوط به TPO هست دانلود کن. فکر کنم برای اسپیکینگ و رایتینگ ها هم نمونه جواب هست که می تونه بهتون ایده بده. اما برای رفع اشکال و تصحیح هم باز می تونید از بچه های همین فروم کمک بگیرید. تاپیک رفع اشکال TPO هست که می تونید سوال خودتون در مورد سوال های ریدینگ و لیسنینگ بپیرسید و در مورد جواب درست گزینه ها راهنمایی بگیرید. همین طور برای اسپیکینگ و رایتینگ هم مجدد تاپیک هایی هست که بچه ها نمونه رایتینگ و اسپیکینگشون می گذارند و دوستان با تجربه اشکالات رو متذکر میشند و راهنمایی می کنند. در ضمن سایت هایی هستند که رایتینگ و اسپیکینگ شما رو به طور رایگان تصحیح می کنند، به عنوان مثال این سایت ها رو ببینید:
    http://www.testbig.com/

http://www.lang-8.com/

http://www.english-test.net/forum/ftopic90697.html

یکی از دلایل ضعف شما در ریدینگ و لیسنینگ دایره واژگانی شماست و به نظرم اگر وقت می کنید لغات اسنشیال و همین طور حداقل لغات سوال های vocab تی پی او ها رو حفظ کنید. 50 تا لغت پرکاربرد هم که یادبگیرید و بلد باشید بهتر از ندونستن اونهاست.

سلام
    من گیج شدم
    برای رایتینگ و اسپیکینگ چکار کنم؟
    شاید باید برم یه کلاس خوب
    نمی دونم
    من گیج شدم

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط Hamedshaho1 نمایش پست ها
    سلام
    من گیج شدم
    برای رایتینگ و اسپیکینگ چکار کنم؟
    شاید باید برم یه کلاس خوب
    نمی دونم
    من گیج شدم
    سلام

دوست عزیز به تایپک های مرتبط با این دو مبحث یعنی Writing و Speaking مراجعه بفرمایید... اونجا اطلاعات بسیاری وجود داره که اگر راهگشای شما نبودند هم امکان دارید که به صورت جزئی مشکلتون رو در اون مبحث مطرح بفرمایید.

براتون آرزوی موفقیت دارم

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)