صفحه 729 از 923 نخستنخست ... 229629679719720721722723724725726727728729730731732733734735736737738739779829 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 7,281 تا 7,290 , از مجموع 9228

موضوع: مشاوره به منظور آمادگی برای امتحان تافل iBT

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Accounting - Shahid Beheshti University

پیش فرض پاسخ : مشاوره به منظور آمادگی برای امتحان تافل iBT

سلام بر همه دوستان و ممنون بابت همه راهنمایی هاتون
    بنده مدتی است که برای آزمون تافل شروع به مطالعه کرده ام با کتاب دلتا
    در قسمت ریدینگ با توجه به اینکه دایره لغتم کم بود، احساس کردم که باید کتاب های 504 و اسنشال رو حتما بخونم
    برای اینکار تمام لغات اصلی این دو کتاب رو وارد جی برگ ها کردم که با استفاده از جعبه جی 5 (جعبه لایتنر) اون ها رو مرور و حفظ کنم انجام این کار تقریبا زمان تقریبا یک هفته ای یا یکم بیشتر (به صورت ناپیوسته) از من گرفت خواهشمندم با توجه به این توضیحات به سه سوال من پاسخ دهید:
    1. به نظر شما از رو جعبه لایتر فیزیکی (مثل جی 5) لغت ها رو خوندن و مرور کردن بهتره یا با نرم افزارها؟
    2. کدوم یک از این دو روش به لحاظ خوندن و وارد کردن لغت و .... سریعتر و از لحاظ زمانی به صرفه تره؟
    3. من میخوام هر لغت جدیدی رو که در حین مطالعه ام از منابع تافل میبینم، وارد جی برگ کنم (البته اگر این روش نسبت به نرف افزار سریع تر هست) تا اون ها رو مرور و حفظ کنم آیا این روش به نظر شما خوبه؟ چه توصیه ای دارید؟
    واقعا ممنون میشم به سوالاتم دوستان جواب بدید خیلی خیلی برام مهمن. واقعا زمان برام مهمه.
    تو اگر سخت به من ميگيري،با خبر باش که پژمردن من آسان نيست،گرچه دلگيرتر از ديروزم،گر چه فرداي غم انگيز مرا ميخواند،ليک باور دارم دلخوشيها کم نيستزندگي بايد کرد.

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط arghavani نمایش پست ها
    در قسمت ریدینگ با توجه به اینکه دایره لغتم کم بود، احساس کردم که باید کتاب های 504 و اسنشال رو حتما بخونم
    برای اینکار تمام لغات اصلی این دو کتاب رو وارد جی برگ ها کردم که با استفاده از جعبه جی 5 (جعبه لایتنر) اون ها رو مرور و حفظ کنم انجام این کار تقریبا زمان تقریبا یک هفته ای یا یکم بیشتر (به صورت ناپیوسته) از من گرفت خواهشمندم با توجه به این توضیحات به سه سوال من پاسخ دهید:
    1. به نظر شما از رو جعبه لایتر فیزیکی (مثل جی 5) لغت ها رو خوندن و مرور کردن بهتره یا با نرم افزارها؟
    2. کدوم یک از این دو روش به لحاظ خوندن و وارد کردن لغت و .... سریعتر و از لحاظ زمانی به صرفه تره؟
    3. من میخوام هر لغت جدیدی رو که در حین مطالعه ام از منابع تافل میبینم، وارد جی برگ کنم (البته اگر این روش نسبت به نرف افزار سریع تر هست) تا اون ها رو مرور و حفظ کنم آیا این روش به نظر شما خوبه؟ چه توصیه ای دارید؟
    واقعا ممنون میشم به سوالاتم دوستان جواب بدید خیلی خیلی برام مهمن. واقعا زمان برام مهمه.
    سلام

1- اون نرم افزارها عملا نسخه کامپیوتری همون جعبه هستند که به یه سری report ها مجهز شده!!! در واقع اگر قصد دارید مرتب در همه جا با این کلمات کار کنید، طبیعتا جعبه بیشتر به کار میاد... مگر اینکه از نرم افزارهای اندروید مربوطه استفاده کنید تا همیشه به کلماتتون دسترسی داشته باشید... بنابراین مطالعه لغات به هر دو روش یکسانه... انتخاب روش بهتر منحصرا برمی گرده به سلیقه و روش مطالعه شما...

2- خب طبیعتا وارد کردن لغات و این که نرم افزار خودش اتوماتیک براساس عملکرد شما، کلمات رو برای مطالعات بعدی sort می کنه خیلی راحت تر هست... دیگه نیازی هم به نوشتن و کاغذ و این مسائل نیست (هرچند حتما تایید می فرمایید خود نوشتن یه گام مهم در فرآیند یادگیری به حساب میاد... You take this Paradox)

3- روش خوبی هست فقط به یه نکته همه باید توجه کنید اون هم قید "هر" هست!!!!! ممکنه در متون تافل بخورید به کلمه ای مثل pathology... خب این کلمه در یک متن اومده که الزاما معنی مجرد اون مهم نیست.. بلکه فرد در متن می تونه راحت اونو درک کنه... شما باید کلمات جدید که "عام" هستند رو پیدا و وارد مجموعه کلماتتون کنید... کلماتی که در جملات و متون بارها تکرار می شن و بار معنایی به مراتب مهمتری دارند.

براتون آرزوی موفقیت دارم

Junior Member

سلام دوستان گلم.
    میدونم که سوالام میتونه تکراری باشه ولی ازبس این صفحاتو زیرو رو کردم چشمهام کور شد بخدا :-)
    راستش من باید 4 ماهه دیگه تافلمو بگیرم واسه امریکا و نمره حداقل 85. تا حالا به عمرم ازمون زبان ندادم و نخوندم فقط 4 ماهه قبل رو کلاس مکالمه فشرده تو ونک رفتم که خوب بود :-(
    ببعد از کلی سرچ تصمیمم این شد که با کتاب بارونز و یا دلتا شروع کنم که بیشتر reading , listening خوبی دارند، تا روند ازمون دستم بیاد
    و در کنارش essential - 400 بخونم و notefull
    و یک ماه قبل از ازمونم tpo کار کنم
    نظرتوووووووووووووووون چیه؟

ضمنااا ببخشید چون نمیدونم سوالم رو جای درستی مطرح کردم یا نه؟

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط TofelIBT نمایش پست ها
    سلام دوستان گلم.
    میدونم که سوالام میتونه تکراری باشه ولی ازبس این صفحاتو زیرو رو کردم چشمهام کور شد بخدا :-)
    راستش من باید 4 ماهه دیگه تافلمو بگیرم واسه امریکا و نمره حداقل 85. تا حالا به عمرم ازمون زبان ندادم و نخوندم فقط 4 ماهه قبل رو کلاس مکالمه فشرده تو ونک رفتم که خوب بود :-(
    ببعد از کلی سرچ تصمیمم این شد که با کتاب بارونز و یا دلتا شروع کنم که بیشتر reading , listening خوبی دارند، تا روند ازمون دستم بیاد

سلام

بازه زمانی 4 ماهه برای چنین نمره ای زیاد هم هست!...
    و کتاب هایی هم که فرمودید تا حد زیادی نیازهای شما رو برطرف خواهند کرد. توجه به متد notefull باید در قسمت های speaking و writing بیشتر باشه...
    برای تمرین speaking و روش های اون که مفصل در فروم بحث شده به تایپک اون مراجعه بفرمایید.
    کلا برنامه تون برنامه مناسبی به نظر میاد.

براتون آرزوی موفقیت دارم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Chemical Engineering- Sharif University and Technology

نقل قول نوشته اصلی توسط arghavani نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    من متن شما رو که دیدم دقیقا یاد خودم افتادم فقز من قبل از دلتا 504 و اسنشیال رو خونده بودم و دقیقا جعبه لایتنر من هم به قول شما فیریکی هست
    راستش میتونم بگم من به 2 دلیل از نرم افزار استفاده نکردم
    1) چون من کنکور ارشدم رو هم با این جعبه خودم فرمول ها رو حفظ کردم احساس خوبی بهش داشتم و وانگهی نتونستم با نرم افزار ارتباط خوبی برقرار کنم برام غریبه بود و خیلی هم علاقه نداشتم بخوام با نحوه ی کارش آشنا بشم
    2) حس میکنم همین نوشتن رو کاغذ باعث میشه بیشتر لغات حفظ بشه. احتمالا میدونید الزاما لغاتی که از جعبه در میاد تو حافظه فعال نیست لذا فکرمیکنم اینجوری (فیزیکی) بیشتر لغات حفظ میشم

در نهایت بهتون توصیه میکنم بعد از اسنشیال و 504 که دلتارو ایشالا تموم کردید و بعدش احیانا بارونز و TPO تمام لغات ریدینگ ها و لیسنینگ ها رو در بیارید (اگر وقت دارید) به شدت توصیه میکنم پون باعث میشه تو تمام اسکیل ها نمرتون زیاد شه
    برخلاف توصیه دوستان که میگن تافل لغت محور نیست ( که البته حرفه درستیه ولی برای حالتی هست که فرد تسلط نسبی و کافی به زبان داره و گیر لغات نیست و میتونه حدس بزنه) دونستن لغت میتونه سرعت خوندن ریدینگ رو افزایش بده و واقعا بعضی از سوالات ریدینگ فقط با دونستن معنی یک لغت از تو متن میشه جواب داد. همچنین هر متن ریدینگ خودش چنذتا سوال لغت داره که درست زدنشون کلی نمرتون رو افزایش میده
    در لیستنینگ باعث میشه بهتر بفهمید و اگر لغاتتون اکتیو شه تو اسپیکینگ و رایتبنگ هم استفاده میشه

توجه کنید لغاتی که تو تافل میاد 90 آکادمیک و فرمال هست و نه اصطلاحات روزانه و محاوره ای و درصد بالایش هم هی تکرار میشه یعنی بعد از مدتی خودتون میبینید که یک سری لغات هی داره تکرار میشه

در نتیجه توصیه میکنم حتما حتما دایره لغتتون رو افزایش بدید حتات تگر احساس من رو داشتد با همون جعبه فیزیکی یا اگه نرم افزار بود با اون
    و در این مورد کمیت رو فدای کیفیت نکنید شاید (شاید) لغاتی که با کاغذ نوشتید ماندگاریش بیشتر باشه

موفق باشیدش

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Chemical Engineering- Sharif University and Technology

نقل قول نوشته اصلی توسط TofelIBT نمایش پست ها
    سلام دوستان گلم.

دوست عزیز منابعتون خوبه
    ولی به نظر من این منابع رو زودتر تموم کنید (یک ماه دلتا و اسنشیال) و برید سراغ بارونز (یک ماه) و 2 ماه باقی مانده TPO
    30 تا tpo هست و به نظر من یک روز درمیون تست بزنید و کامل چک کنید تا روز آزمون
    این تجربه من هست

چه جوري ميشه تو سه هفته از ٩٨ به ١٠٥ رسيد؟

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط kavehmo نمایش پست ها
    چه جوري ميشه تو سه هفته از ٩٨ به ١٠٥ رسيد؟
    سلام

این به عقبه مهارت های زبانی شما و درصد آشنایی تون با این آزمون برمیگرده.
    اصولا نمره 98 نشون میده که با مهارت ها به صورت کلی آشنا هستید... و حالا باید برای تعمیق اون ها کوشش کنید.
    اگر برای هر مهارت به تایپک مربوطه مراجعه کنید، توصیه های خوبی برای کسب نمرات بالا در دسترستون خواهد بود.

براتون آرزوی موفقیت دارم

نقل قول نوشته اصلی توسط matinking نمایش پست ها
    سلام

این به عقبه مهارت های زبانی شما و درصد آشنایی تون با این آزمون برمیگرده.
    اصولا نمره 98 نشون میده که با مهارت ها به صورت کلی آشنا هستید... و حالا باید برای تعمیق اون ها کوشش کنید.
    اگر برای هر مهارت به تایپک مربوطه مراجعه کنید، توصیه های خوبی برای کسب نمرات بالا در دسترستون خواهد بود.

براتون آرزوی موفقیت دارم
    نمراتم اينا بود:
    R 28
    L 29
    S 20
    R 21

خيلي متشكرم از جواب، اما اميدوارم بودم پاسخ مستقيمتري بگيرم

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط kavehmo نمایش پست ها
    نمراتم اينا بود:
    R 28
    L 29
    S 20
    R 21

خيلي متشكرم از جواب، اما اميدوارم بودم پاسخ مستقيمتري بگيرم
    سلام

نمرات دو مهارت اولتون که مناسب هستند...
    در مورد writing مشخص هست که منسجم نمینویسید... کتاب nova رو مطالعه بفرمایید تا با یک چارچوب مناسب آشنا بشید و بتونید برای خودتون همانندسازی template داشته باشید.
    برای speaking می تونید روی notefull متمرکز بشید... ولی نمرتون هم در این بخش و هم در writing نشون میده که احتمالا در کاربرد موثر و درست ساختارهای گرامری مشکل دارید... پس به اون بپردازید...
    تمرینات speaking رو در برنامه هر روزه تون قرار بدید... همگرایی پیشرفت در این مهارت کمی کند هست و باید براش وقت کافی بگذارید.

براتون آرزوی موفقیت دارم

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)