صفحه 9 از 923 نخستنخست 1234567891011121314151617181959109509 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 9228

موضوع: مشاوره به منظور آمادگی برای امتحان تافل iBT

yahoo
    Guest

پیش فرض پاسخ : مشاوره به منظور آمادگی برای امتحان تافل iBT

یادم رفت اینو بگم ..من ETS رو زدم واسه امتحان قبلیم..readig و listening رو 29 شدم!!!!!!!!!!!!!به خاطر همین هم فکر میکنم اصلا شبیه امتحان نیست..
    شاید هم بخاطر استرس بوده..ولی واقعا موندم که چی کار کنم!! :'( :'(

Member
    رشته و دانشگاه
    BIOMEDICAL ENGINEERING

سلام
    من 3 هفته برای ibt وقت دارم. میشه در مورد کتاب ETS یک کم توضیح بدین. در مقایسه با longman چطوره
    Nothing is impossible

ApplyAbroad Champion

ETS يه ديد كلي راجع به امتحان و نحوه نمره دهي مي ده. اگه وقت نداري همش رو بخوني حتما تستهاي آخر هر بخش رو بزن و نمونه speaking ها رو گوش بده . شايد كلا 4-5 ساعت هم وقت نگيره

yahoo
    Guest

چرا بارونز و دلتا انقد listening اش سخته..نمیتونم تمرکز کنم؟ چی کار کنم؟
    :-\ :-\

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط yahoo
    چرا بارونز و دلتا انقد listening اش سخته..نمیتونم تمرکز کنم؟ چی کار کنم؟
    :-\ :-\
    شاهکار Morning از Grieg رو بذار پخش بشه... در طول آهنگ چشاتو ببند و نفس های خیلی عمیق بکش... و به این فکر کن که چیزی به نام آینده وجود نداره چون هنوز نیومده ... و گذشته هم گذشته و اون هم الان دیگه وجود نداره ... فقط حالاست و همین نفسهاست که الان وجود داره ... به همین حالا فکر کن ... و اینکه چقدر چیز با ارزش از توش در می آد ... به اینکه چقدر همین لحظه با شکوهه ....
    موسیقی که تموم شد چشاتو باز کن و از زندگیت لذت ببر... بارونز و دلتا هم آسون خواهد شد.
    این بامداد گریگ، اگه نداریش: (6 مگابایته)
    http://218.65.89.162/music/%B4%BF%D2%F4%C0%D6.-.%5BGrieg.Bizet%5D%D7%A8%BC%AD.(mp3).%5BVeryCD.com %5D/Grieg%20-%20(01)Morning.mp3
    موفق باشی.
    I've got a little black book with my poems in / got a bag with a toothbrush and a comb in / when I'm a good dog, they sometimes throw me a bone in.

Senior Member

اولش سخته. اول با دلتا کار کن ، بعد برو سراغ بارنز. بارنز واسه تست زدن بعدا خوبه . الان با Skill هاي دلتا کار کن. (البته اگه هنوز لانگمن رو کار نکردي، اول با اون کار کن. خيلي سريع. چون سرعتش پايين تره خيلي آمادت مي کنه.)

yahoo
    Guest

در جوابRoger:
    ممنونم.حرفایی که میزنی درسته ولی من اگه انقدر آروم بودم و استرس نداشتم که امتحان اولم رو خراب نمیکردم..اونم بعد اون همه زحمتی که تو کانون زبان کشیدم..
    باورتون نمیشه اگه بگم که از استرس چندان هم نمیتونم زبان بخونم..نباید باشه ولی هست..
    در جواب niva:
    لانگمن خیلی آسونه..واسه امتحان قبلیم یه خوردشو خوندم..Reading های امتحان خیلی خیلی سخت بود..نمیدونم بچهها چه جوری نمرشون انقدر خوب میشه..شایدم من یه کم گیجم ???

سلام آقا یا هو
    مهمترین نکته مثبت شما اینه که تجربه یکبار امتحان دادن رو داری! و این خیلی خوبه! ببین که چی باعث شده که امتحان رو خراب کنی و رفعش کن.
    1. برای خوندن: همون ETS به نظر خوب باشه!
    2. یه نکته ای که من با توجه به گفته دوستانم تو امتحانای iBT دیدم اینه که بسته به نوع امتحان یک section اون نسبت به نرم سخت تره، مساله اصلی اینه که به خاطر سختی اون بخش روحیت خراب نشه و تسلطت رو بقیه امتحان از دست نره!
    3. سعی کن تو این دو هفته تست های کامل رو با شرایط مشابه آزمون بزنی، اینجوری تسلطت رو زمانبندی امتحان بیشتر میشه و سر جلسه خیالت راحت تره!

یه پیشنهاد هم دارم که برای خودم همیشه جواب داده، اول از همه یک روز کامل به یه تفریحی که خیلی دوست داری برو و اصلا تو فکر امتحان نباش (من خودم کوه میرم، فکر کنم roger هم اون آهنگ رو گوش میکنه) این کار باعث میشه که بتونم به خودم راحت تر مسلط بشم.

در آخر هم اگه بیشتر از 95 شدی، شیرینی فروم (و صد البته من ;D ) یادت نره! ;D

شاد و پیروز باشی
    «مسائلی که بدلیل سطح فعلی تفکر ما بوجود می‌آیند، نمی‌توانند با همان سطح تفکر حل گردند .» انشتین
    - تا حد ممکن پیغام خصوصی ندید، ولی اگه هم لازمه، لطفا لینک موضوع رو هم بفرستید.

پیشنهاد من اینه که دقیقا شرایط امتحانو برای خودت فراهم کنی و تا میتونی نمونه امتحانا رو نجام بدی، چون بعید می دونم از لحاظ زمان مشکل خاصی داشته باشی.
    دوستان عزیز، متاسفانه امکان مشاهده پیام‌های شما در اینجا برام مقدور نیست، همچنین اطلاعات من دیگه به روز نیست. اگر در زمینه کار پژوهشیتون سوالی هست که فکر می‌کنید می‌تونم کمک کنم، حتما ایمیل بزنید. در خصوص معلم زبانم باید بگم که ایشون ایران نیستن. موفق باشید!

كلا اگه يه كسي زبانش خوب باشه شايد فقط احتمال خوب امتحان تافل دادن رو ببره بالا... ( من خودم كانون زبان رو تموم كردم و ميفهمم چي ميگيد) ... زبان عمومي آدم مثل دستپخت كلي آشپزي ميمونه و امتحان تافل دادن مثل پختن فسنجون!! براي همين ممكنه يكي واقعا زبانش متوسط باشه و با تمرين دقيق مدل امتحان بتونه نمره خوبي بگيره ولي يه كسي هم كلا زبانش خوب باشه و تمرين نكرده باشه و نمره پايين تر از سطح خودش بگيره..

من تازه تافل دادم ولي نمره ام هنوز نيومده... وقتم آزاد نبود و خيلي فرصتم براي خوندنش كم يود ( شايد در حد چند روز) ولي حس ميكنم راه درستي براي خوندن رفتم... براي من سخت ترين قسمتش reading بود... از سه تاي ديگه خودم راضيم ( تا خدا و ETS چقدر راضي باشن!!) ولي فكر ميكردم برعكس باشه...يعني واقعا از reading ‌و listening ام مطمئن مطمئن بودم قبل از امتحان!!

چند وقت پيش همين حس رو تجربه كردم و بچه هاي همين جا چند تا راهنمايي خوب كردن براي تافل و من هم به نوبه خودم سعي ميكنم اين سنت حسنه رو به جا بيارم!!

توصيه ها و تجربيات من:

به كتابهاي كانون زبان اصلا دست نزن و فقط منابع تافل رو بخون...

استرس اصلا نداشته باش... اصلا فكر نكن كه من چي مي خوام و اگه چند بشم چي مي شه و چي نميشه... من از reading اولش شوكه شدم و اين باعث ميشد كه فقط كلمات از جلوي چشمم رد بشن و هيچ مفهومي به مغزم منتقل نشه!! انگار كه دارم ژاپني ميخونم!! بعد از مدتي ( اولين passage ) همه چيز به حالت عادي برگشت و به خودم بازگشتم! (حتي آخراي امتحان انقدر ازش خوشم اومده بود ناراحت شدم داره تموم ميشه!!)

مثلا براي speaking واقعا فرض كن در campus دانشگاه هستي و يه نفر ازت سوال پرسيده يا داري جواب استادتو ميدي... اين خيلي حس بهتري به آدم ميده... يا براي writing اينكه توي دفتر كارت نشستي و داري يه گزارش علمي مينويسي!

listening هاش به نظرم خيلي آسونه و اگه از كانون زبان آسونتر نباشه در همون حده... فقط موقع شنيدنش بايد شش دونگ حواست جمع باشه... من يه لحظه وسطش حواسم رفت به عكسش و به يه جمله شو گوش ندادم و يه سوالش پريد!

reading به تجربه من ( خودتون بهتر ميدونيد) اولش متن رو نخون و با سوالات پيش برو ،و جواب بده چون اكثرش نوشته مربوط به پاراگراف چنده... اين جوري ذهن آدم جهت پيدا ميكنه و سرعت بالاتر ميره...بعد كه يه متن دستت اومد يه بار سريع از اول تا آخر بخون... سوالاتي كه ميدونيد درد سر داره رو رد كنيد و موقع برگشتن اگر رسيدي جواب بده...

writing كتاب how to prepare for TOEFL ESSAYS رو حتما حتما بخون...شايد از نون شب واجب تر باشه و معركه است... خيلي راحت ميتوني با تكنيكها و مهارتهايي كه ياد ميده ( شايد يك روز كامل وقت ببره با تمريناش ) خيالت رو از اين بخش راحت كني... من 5 دقيقه اولش همون طور كه كتابه گفته بود فقط داشتم فكر ميكردم چي بنويسم و topic sentence هاي هر پاراگراف رو انتخاب ميكردم كه خيلي بهم كمك كرد... ماهيگيري رو كامل ياد ميده و عاليه... از روي انشاهاي آخرش هم فقط يه بار بخون ( اگه برسي چند تاشو بنويسي كه معركه است)

speaking از نرم افزار Longman تمام مواردش رو يه بار واسه خودت بگو و جواب پيشنهادي اون رو گوش بده و دوباره جواب خودت رو بهتر بگو ... مال بارونز رو هم همين طور... من فكر ميكردم اين قسمت رو از همه بدتر بدم با همين كار به نظرم از همه قسمتهاي ديگه بهتر شد..

نميدونم چند ميشم ولي مطمئن هستم اگر قسمت review of toefl sections رو از كتاب بارونز IBT‌نخونده بودم نمره ام 20 نمره كمتر ميشد!!!! مهارتهاي لازم براي هر بخش رو كامل توضيح داده ... به نظرم اين از تست زدن واجبتره... شايد خوندن اين هم 6-7 ساعت ( با تمريناش) طول بكشه ولي نتيجه ميده...بخش academic skills رو هم از همين كتاب قبلش بخون...

I keep my fingers crossed

عقل و دانایی در نوک قله تحصیلات عالیه نبود ، بلکه آنرا در جعبه شن بازی کودکستان یافتم&nbsp; :<br />در همه چیز شریک شدن ، عادلانه بازی کردن،به دیگران ضربه نزدن ، تمیز کردن ریخت و پاشهایم ،عذر خواهی کردن از کسی که به او صدمه زدم، هر روز کمی یاد گرفتن،کمی فکر کردن، کمی نقاشی، کمی آواز خواندن ،کمی بازی و کمی کار

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)