صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 39

موضوع: مسائل مربوط به Defer

پیش فرض مسائل مربوط به Defer

به نظر شما چه زمانی برای Defer کردن ترم fall مناسب تره؟ آیا deadline خاصی در این مورد وجود داره؟

من برای fall پذیرش با فاند کامل دارم و باید قبل از 14 اگوست US باشم. اما از اونجایی که هنوز موفق نشدم وقت سفارت بگیرم (اگه شانس بیارم بتونم برای june وقت بگیرم) فکر کنم به موقع نتونم به ترمم برسم. می خوام بدونم بهترین زمان برای Defer کردن کی هست که بتونه موافقت دانشگاه و استادمو جلب کنه؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مسائل مربوط به Defer

Hi, this is my problem too.
    I have not yet recieved my I20 form though, and do not have full fund yet so more likely to differ for other semesters.

Please let me know how long I will be permitted to postpone initiation of my studies and to whom actually I must apply for this?
    May I differ for the other Fall semester to acquire full financial assisstantship position?

thanks you all beforehnad for your caring responses.

Member
    رشته و دانشگاه
    N/A

عنوان کاملا واضح هست. پس از پذیرش از دانشگاه فرض در ترم september در کشور هایی که امکان این کار هست مثل آمریکا و کانادا ،سوئد رو می دونم نمی شه و ... رو اطلاع ندارم )
    فقط از نظر فاند و امکاناتی که ممکنه بدست بیاد یا از دست بره ، از تجربه و شنیده های شما استفاده می کنیم (شامل انواع بورس ها ، accomodation و ....)
    ظاهرا فاند ها هم در ابتدای هر سال تحصیلی تکلیقش معلومه ، پس به عنوان مزیت فکر کنم کسی که فاند نداره و فکر می کنه اگه بره می تونه بگیره ، این کار رو بکنه به صرفه باشه
    در مورد خوابگاه و خونه من فکر می کنم ضرر می کنه ، هم جاهای خوب رو از دست می ده و همه جا پر شده هم باید گرونتر پرداخت کنه!
    در مورد بلیط هواپیما و تراکم جلوی سفارت هم چون خلوت تر می شه من فکر کنم ضرر نمی کنه
    گر نکوبی شیشه غم را به سنگ هفت رنگش میشود هفتاد رنگ

ببخشید منم یک سوال دیگه می خوام اضافه کنم. از جاهای می شنوم که می گن استادت ناراحت میشه اگر بفهمه که می خوای دیفر کنی و یا این که مثلا" فلان دانشگاه دیفر نداره؟ خوب این که سفارت بما دیر ویزا میده که تقصیر ما نیست؟ بنظر من یک جای این قضیه درست جواب نمی ده. چرا تمام دانشگاه ها دیفر ندارن.؟ چرا بعضی ها می گن از الان نگید که شاید نرسید؟ یعنی ممکنه دانشگاه بعد از صادر کردن I20 بگه خوب نمی رسی پس ما دیگه نمی خوایمت!! بنظر به منطق میاد. ببخشید یک سوالمون شد چند تا.
    اگر علم در ثريا باشد مرداني از پارس آن را به چنگ خواهند آورد.

تا جايى كه من اطلاع دارم شما از كنكرديا ادميشن دارى و كنكرديا اينكار رو انجام ميده.البته اگر شخصا احساس ميكنى كه آماده نيستى ميتونى ديفر كنى اما دلايلى كه ارايه كردى هيچ كدوم قابل قبول نيست!
    اگر استاد فاند داشته باشه و بخاد به شما بده خيلى وابسته به زمان نيست بلكه به شرايط استاد بستگى داره.

اقامت در خابگاه هم كه كلا ضرر هست و شما ميتونى با 65% همون قيمت با ادم هاى نرمال خونه بگيرى (اگه مونترال ومدى من ميتونم براى گرفتن خونه ارزون كمكت كنم)
    بليط هواپيما هم كه 100-50 دلار تو لو سيزن ارزون ميشه كه انگيزه ديفر كردن نيست!

اين شلوقى ها هم عامل ردى نيست چون سفارت تا سقف مشخصى پرونده ميگيره. به اضافه اينكه:
    1-اگر 6 ماه زودتر بيياى ،6 ماه زودتر درست تموم ميشه، و 6ماه زود تر سر كار ميرى. پاى حقوقت رو 60 تا در سال اگه بگيريم، اين تصميم 30 هزار دلار تو زندگى عقبت ميندازه !
    2-اگر ديفرنكنى و خدايى نكرده سفارت ريجكتت كرد تا ترم بعد ميتونى يك تصميم بهتر بگيرى.
    موفق باشيد

Member
    رشته و دانشگاه
    N/A

نقل قول نوشته اصلی توسط Aabed
    تا جايى كه من اطلاع دارم شما از كنكرديا ادميشن دارى و كنكرديا اينكار رو انجام ميده.البته اگر شخصا احساس ميكنى كه آماده نيستى ميتونى ديفر كنى اما دلايلى كه ارايه كردى هيچ كدوم قابل قبول نيست!
    اگر استاد فاند داشته باشه و بخاد به شما بده خيلى وابسته به زمان نيست بلكه به شرايط استاد بستگى داره.

اقامت در خابگاه هم كه كلا ضرر هست و شما ميتونى با 65% همون قيمت با ادم هاى نرمال خونه بگيرى (اگه مونترال ومدى من ميتونم براى گرفتن خونه ارزون كمكت كنم)
    بليط هواپيما هم كه 100-50 دلار تو لو سيزن ارزون ميشه كه انگيزه ديفر كردن نيست!

اين شلوقى ها هم عامل ردى نيست چون سفارت تا سقف مشخصى پرونده ميگيره. به اضافه اينكه:
    1-اگر 6 ماه زودتر بيياى ،6 ماه زودتر درست تموم ميشه، و 6ماه زود تر سر كار ميرى. پاى حقوقت رو 60 تا در سال اگه بگيريم، اين تصميم 30 هزار دلار تو زندگى عقبت ميندازه !
    2-اگر ديفرنكنى و خدايى نكرده سفارت ريجكتت كرد تا ترم بعد ميتونى يك تصميم بهتر بگيرى.
    موفق باشيد
    عجب آماری دارین !
    مشکل اینجاست ، که هنوز کارت کفالتم نیومده( وثیقه رو نمی خام پول زور بدم) ، پس پاسپورت ندارم فعلن! رزرو بلیط هواپیما،و CAQ و ... هم که جنگولک بازی های دیگست! که پاس می خواد!
    من همیشه دقیقه 90 به به چیز می رسم.
    خداااااااااااااکمک.
    گر نکوبی شیشه غم را به سنگ هفت رنگش میشود هفتاد رنگ

من چی بگم که آخر وقت اضافه دوم میرسم؟
    من از شنبه تازه میتونم برم دنبال کارای فارغ التحصیلی و خیلی خوشحالم که 1 هفته کامل هم تعطیلی داریم که میتونم خستگی در کنم و با خیال راحت به عنوان نفر آخر برای سپتامبر 2008 برم سفارت! اگر وثیقه رو هم پول نقد بذارم که کم طول بکشه، بازم زودتر از هفته اول تیر نمیتونم برم سفارت. حالا شدنیه به نظرتون که مدیر از پرواز جا نمونه؟؟

Asman: لطفا فقط در راستای موضوع مورد بحث اقدام به ارسال پست جدید فرمایید. ممنون
    غافل چون صبح کند می اندیشد که چه کند؛<br />عاقل می اندیشد که خدا با او چه خواهد کرد

با سلام

من از يه دانشگاه پرتغالي پذيرش با فاند گرفتم. چند ماه پيش موقع اپلاي كردن بهش گفته بودم كه تا آخر تابستون فارغ التحصيل ميشم. اما الان يه مشكلاتي برام پيش اومده كه تاريخ دفاع ام به احتمال زياد‌ بيافته واسه دور و بر آذر.
    فاند من به اين شكله كه پول رو يك موسسه تو پرتغال پرداخت ميكنه. نتيجه مثبت يا منفي رو هم سپتامبر ميگه. استادم اميدواره كه فاند رو بگيرم و گفته حتي اگه اون موسسه جواب رد داد خودم از پول پروژه هاي دانشگاهاي بهت فاند ميدم. همين موضوع رو هم تو نامه پذيرش ام نوشته.
    استاد پرتغالي نامه پذيرش رو فرستاده كه ببرم سفارت. من قبلا ازش پرسيده بودم كه اگه جواب فاند و در نتيجه ويزا رو دير دادن و به سپتامبر نرسيدم چي ميشه؟ گفته بود كه مشكلي نيست و قابل دركه كه مشكل ويزا بوده و دست من نبوده.

حالا من موندم كه كي باهاش درميون بزارم كه ممكنه با تاخير بيام ؟ و اصلا دليل اين تاخيرم رو بهش چي بگم؟‌ نميخوام بهش بگم كه با دانشگاه و استادم مشكل دارم. ممكنه اگه بهش بگم ديفر نكنه؟ پروپوزال پروژه رو باهم نوشتيم و فرستاديم واسه اون موسسه كه فاند ميده. شخصا فكر نميكنم با دير رفتن من كارش لنگ بمونه!

ممنون ميشم اگه راهنماييم كنين.

نقل قول نوشته اصلی توسط TheGeek
    با سلام

من از يه دانشگاه پرتغالي پذيرش با فاند گرفتم. چند ماه پيش موقع اپلاي كردن بهش گفته بودم كه تا آخر تابستون فارغ التحصيل ميشم. اما الان يه مشكلاتي برام پيش اومده كه تاريخ دفاع ام به احتمال زياد‌ بيافته واسه دور و بر آذر.
    فاند من به اين شكله كه پول رو يك موسسه تو پرتغال پرداخت ميكنه. نتيجه مثبت يا منفي رو هم سپتامبر ميگه. استادم اميدواره كه فاند رو بگيرم و گفته حتي اگه اون موسسه جواب رد داد خودم از پول پروژه هاي دانشگاهاي بهت فاند ميدم. همين موضوع رو هم تو نامه پذيرش ام نوشته.
    استاد پرتغالي نامه پذيرش رو فرستاده كه ببرم سفارت. من قبلا ازش پرسيده بودم كه اگه جواب فاند و در نتيجه ويزا رو دير دادن و به سپتامبر نرسيدم چي ميشه؟ گفته بود كه مشكلي نيست و قابل دركه كه مشكل ويزا بوده و دست من نبوده.

حالا من موندم كه كي باهاش درميون بزارم كه ممكنه با تاخير بيام ؟ و اصلا دليل اين تاخيرم رو بهش چي بگم؟‌ نميخوام بهش بگم كه با دانشگاه و استادم مشكل دارم. ممكنه اگه بهش بگم ديفر نكنه؟ پروپوزال پروژه رو باهم نوشتيم و فرستاديم واسه اون موسسه كه فاند ميده. شخصا فكر نميكنم با دير رفتن من كارش لنگ بمونه!

ممنون ميشم اگه راهنماييم كنين.
    جواب فاند رو هم ديروز دادن. (فاند گرفتم، 6 ماه وقت دارم مداركم رو كامل كنم و شماره حساب بدم بهشون). هميشه تاخير ميكنن ها ايدنفعه از شانس بد من زودتر از موعد هم جواب دادن!
    اگه كسي نظري داره كه كمكم كنه ممنون ميشم. بايد سريعتر با استاد پرتغاليم تماس بگيرم. ايشون بهم ايميل زده كه به سفارت بگم كه استادم به من نياز داره تا سريعتر بهم ويزا بدن. موندم چي بهش بگم؟! چطوري بهش بگم بابا من هنوز دفاع نكردم و احتمالا يكي دوماهي هم طول ميكشه؟‌ ميترسم همه چي از دستم بره. موقعيت خوبي برام نميخوام از دست بدمش. چيكار كنم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط TheGeek
    جواب فاند رو هم ديروز دادن. (فاند گرفتم، 6 ماه وقت دارم مداركم رو كامل كنم و شماره حساب بدم بهشون). هميشه تاخير ميكنن ها ايدنفعه از شانس بد من زودتر از موعد هم جواب دادن!
    اگه كسي نظري داره كه كمكم كنه ممنون ميشم. بايد سريعتر با استاد پرتغاليم تماس بگيرم. ايشون بهم ايميل زده كه به سفارت بگم كه استادم به من نياز داره تا سريعتر بهم ويزا بدن. موندم چي بهش بگم؟! چطوري بهش بگم بابا من هنوز دفاع نكردم و احتمالا يكي دوماهي هم طول ميكشه؟‌ ميترسم همه چي از دستم بره. موقعيت خوبي برام نميخوام از دست بدمش. چيكار كنم؟

بگو به خاطر سیستم اداری و تعطیل بودن دانشگاه تو تابستون و... و... کارنامه نهایی رو تا قبل از آذر نمی تونی بگیری برای ثبت نام و.. .

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)