صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 26

موضوع: فوق لیسانس از فنلاند،دکترا در آمریکا و کانادا

پیش فرض فوق لیسانس از فنلاند،دکترا در آمریکا و کانادا

آیا تحصیل و گرفتن فوق لیسانس از فنلاند مسیر خوبی برای اپلای برای دکترا در آمریکا و کانادا می تواند باشد؟

Member mohhhamad آواتار ها

پیش فرض پاسخ : فوق لیسانس از فنلاند،دکترا در آمریکا و کانادا

نقل قول نوشته اصلی توسط Gharibeh نمایش پست ها
    آیا تحصیل و گرفتن فوق لیسانس از فنلاند مسیر خوبی برای اپلای برای دکترا در آمریکا و کانادا می تواند باشد؟
    سلام
    من جز یه دوستی عزیز تو این فروم ندیدم کسی فنلاند باشه،پس نتیجه میگیریم اطلاعات در باره اونجا کمه ویا ناقص خواهد بود.شما باید ببینی کسی از اونجا تونست این کار رو بکنه یا نه؟بابچه های خود اونجا تماس بگیر ببین انجمن چیزی نداردند(ایرانی ویا غیر ایرانی)
    اما اگر شما یه فارغاتحصیل خبو باشید خیلی جاها شانس دارید
    این کاربر ،غیر فعال است.

نقل قول نوشته اصلی توسط mohhhamad نمایش پست ها
    سلام
    من جز یه دوستی عزیز تو این فروم ندیدم کسی فنلاند باشه،پس نتیجه میگیریم اطلاعات در باره اونجا کمه ویا ناقص خواهد بود.شما باید ببینی کسی از اونجا تونست این کار رو بکنه یا نه؟بابچه های خود اونجا تماس بگیر ببین انجمن چیزی نداردند(ایرانی ویا غیر ایرانی)
    اما اگر شما یه فارغاتحصیل خبو باشید خیلی جاها شانس دارید
    ممنون محمد جان.در اینکه دانشگاه های فنلاند سطح بالایی دارند و همه جا قبولشون دارند شکی نیست. ولی بحث من اینه که برای کسی که هدفش مثلا آمریکاست آیا با همین تلاش و وقت و انرژی ( با در نظر گرفتن بحث هزینه ها و مشکلات یادگیری زبانی که هیچ جای دیگر به کار نمی یاد و دیگر مشکلات) اگر از یک دانشگاه در ایران با معدل خوب و امکان ارایه راحت تر مقاله و... بتونه Master بگیره و بعد برای PhD آمریکا اقدام کنه راحت تر به هدفش نمی رسه؟
    به عبارت دیگر شاید کسی هدفش تحصیل یا زندگی تو فنلاند باشه که خوب حرفی توش نیست، ولی سؤال اینه که آیا فنلاند مسیر مناسبی هم هست یا نه!؟

خیلی سوالت سخته.شدیدا به رشته ای که داری میخونی ربط داره
    ببین اوضاع تو خیلی از رشته های مهندسی اصلا جالب نیست.اصلا!!!
    اما بازم باید خودت بشینی با خودت سنگ هاتو وا بکنی.نظر من بر رویم اینه که آره خیلی بهتره که بری.
    اما مثلا اگه مکانیک هستی(بسته به رشتت داره) ومیتونی شریف یا تهران قبول بشی فکر کنم بمونی بهتره
    وهمچیننی بسته به رزومت هم داره که اوضاع رزومت چطوریه دیگه.
    من کسی رو میشناسم تو قسمت نایج هم بری از اینها زیاد میبینی
    معدل 14 امیرکبیر!(فکر کن بگردی میبینی امیر کبیر بین بچه ها به چی معروفه ومعدل 14 اونجا چه موجودی میتونه باشه)
    بود.فوق شریف قبول شد وخوب درس خوند الان جرجیا تکنولوژی درس میخونه.به خواب هم نمیدید همچین چیزی رو!
    این کاربر ،غیر فعال است.

Junior Member

ببین غریبه جان شما اگه بتونی فوقت رو اینجا از شریف یا تهران بگیری بمونی بهتره اما مطمئن باش بقیه ی دانشگاه های ایران با فنلاند قابل قیاس نیستن.در ضمن اونجا روی research خیلی سرمایه گذاری می کنن. دانشگاه ها هم با شرکتهای بزرگی مثه nokia,ericson,intel,siemens و .... قرار داد دارن به نظرم اگه بری واسه آمریکا رفتن راحتتر باشی.

نقل قول نوشته اصلی توسط saeed pc نمایش پست ها
    ببین غریبه جان شما اگه بتونی فوقت رو اینجا از شریف یا تهران بگیری بمونی بهتره اما مطمئن باش بقیه ی دانشگاه های ایران با فنلاند قابل قیاس نیستن.در ضمن اونجا روی research خیلی سرمایه گذاری می کنن. دانشگاه ها هم با شرکتهای بزرگی مثه nokia,ericson,intel,siemens و .... قرار داد دارن به نظرم اگه بری واسه آمریکا رفتن راحتتر باشی.
    شریف وتهرانم چندان خوب نیستن بابا.اا اگه کارت ردیفه برا رفتن برو اگه مشکل مالی وو..داری بری تو این دو تا یونی خیلی عالبه
    این کاربر ،غیر فعال است.

دوستان من الان خودم در فنلاند زندگی می کنم! این سوال رو پرسیدم چون خیلی از دوستان و آشنا ها از من می پرسند و من می خواستم بدونم از بچه های اینجا کسی این کارو کرده یا می خواد بکنه.اگر آره ، نظرشو بدونم.
    چون من فکر می کنم خیلی از ایرانی ها به تحصیل به عنوان پلی برای اقامت فکر می کنند . وقتی شما 2 سال و اندی در فنلاند درس بخونید بعد که می خواهید برای دکترا یا حتی کار فکر کنید حتما موارد زیر رو در نظر می گیرید:
    1 شما تاره با محیط سخت اینجا کنار اومدید و آشنا ها و روابطی پیدا کردید
    2 تا حدی می تونید به زبان سخت و خاص اینجا صحبت کنید ( اگر خوب خونده باشید تازه!)
    3 حتما فرصت ها و پوزیشن هایی برای دکترا یا کار دارید
    4 مهم تر از همه، رقتی 2 سال اقامت داشتید دلتون نمی یاد نصفه رهاش کنید برید، می گین خوب بذار بمونم 4 سال بشه که دایمی بشه!
    شاید شما الان جوون باشید و عزم رو جزم هجرت کرده! ولی بعد ار 6 یا 7 سال زندگی تو این کشور و آن امکاناتی که خب بد هم نیست در جای خودش، دیگه این ریسک و هزینه کندن و رفتن رو نمی کنید. در نتیجه موندگار می شید همین جا!
    شاید بگید خب اینکه بد نیست! ولی حتی با توجه به سلیقه ای بودن قضیه ، زندکی اینجا خیلی سخته و من هر روز ایرانی ها یی رو می بینم که میگن ای کاش از اول درست اقدام کرده بودیم!
    به هر حال، بیام تو بحث خودمون، شما با رویای یک زندگی سطح بالای پر جاذبه و ماجراجویانه تو آمریکا یا هر جای دیگه شبیه اون، سر از یک زندگی آروم و کسل کننده و یکنواخت در این گوشه دنیا در می آرید!
    من بهش می گم : مرگ تدریجی یک رویا!

پسر از اول بگو خب
    اگه امکانات مالی داری یه سفر برو کانادا ویا آمریکا ببین همون هست که میخوای یا نه .بعدش من جای تو بودم دو سال بعد درسم کار میکردم و هم اقامت اوکی میکردم وهم رزومم بهتر میکردم وهم پول جمع میکردم.
    نگران نباش دکترا سرجاشه!
    اون موقع تو شرایط خیلی فوقالعاده تری خواهی داشت.
    خودت این کاره ای میدونی ومیفهمی دوسال وقفه افتادن ودیر رفتن سر دکترا کسی رو نمیکشه ومیدونی خیلی دیدت باز میشه و...با همه وجود بچسب به فنلاند
    در ضمن اگه میتونی بصورت موازی برای اقامت کانادا اقدام بکن
    ایشالا که موفق وموید باشی هر جای دنیا که هستی
    این کاربر ،غیر فعال است.

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Gharibeh نمایش پست ها
    دوستان من الان خودم در فنلاند زندگی می کنم! این سوال رو پرسیدم چون خیلی از دوستان و آشنا ها از من می پرسند و من می خواستم بدونم از بچه های اینجا کسی این کارو کرده یا می خواد بکنه.اگر آره ، نظرشو بدونم.
    چون من فکر می کنم خیلی از ایرانی ها به تحصیل به عنوان پلی برای اقامت فکر می کنند . وقتی شما 2 سال و اندی در فنلاند درس بخونید بعد که می خواهید برای دکترا یا حتی کار فکر کنید حتما موارد زیر رو در نظر می گیرید:
    1 شما تاره با محیط سخت اینجا کنار اومدید و آشنا ها و روابطی پیدا کردید
    2 تا حدی می تونید به زبان سخت و خاص اینجا صحبت کنید ( اگر خوب خونده باشید تازه!)
    3 حتما فرصت ها و پوزیشن هایی برای دکترا یا کار دارید
    4 مهم تر از همه، رقتی 2 سال اقامت داشتید دلتون نمی یاد نصفه رهاش کنید برید، می گین خوب بذار بمونم 4 سال بشه که دایمی بشه!
    شاید شما الان جوون باشید و عزم رو جزم هجرت کرده! ولی بعد ار 6 یا 7 سال زندگی تو این کشور و آن امکاناتی که خب بد هم نیست در جای خودش، دیگه این ریسک و هزینه کندن و رفتن رو نمی کنید. در نتیجه موندگار می شید همین جا!
    شاید بگید خب اینکه بد نیست! ولی حتی با توجه به سلیقه ای بودن قضیه ، زندکی اینجا خیلی سخته و من هر روز ایرانی ها یی رو می بینم که میگن ای کاش از اول درست اقدام کرده بودیم!
    به هر حال، بیام تو بحث خودمون، شما با رویای یک زندگی سطح بالای پر جاذبه و ماجراجویانه تو آمریکا یا هر جای دیگه شبیه اون، سر از یک زندگی آروم و کسل کننده و یکنواخت در این گوشه دنیا در می آرید!
    من بهش می گم : مرگ تدریجی یک رویا!
    دوست من غریبه!!
    این تحلیلت از وظعیت فنلاند بسیار بسیار عالی بود....
    خیلی چیز ها رو که هم ههم درست بودن گفتی...

اگر اصلا به طور کامل بحث محاجرت رو در نظر نگیریم
    راجع به دانشگاه ها فقط باید بگم که ببین اولا کشور فنلاند دانشگاه هاش غیر از هلسینکی کلا خیلی معروف نیست نسبت به بقیه کشور های مطرح اروپا اما به شدت دارن تلاش میکنن که قوی تر بشن و این یه شانس بزرگ هست برای شما... اما یه چیزی که به تجربه به من ثابت شده اینه که اگه درس خون باشی خیلی فرقی نمیکنه کجا باشی... همه جا خودت رو میتونی نشون بدی...
    مثلا نسبت به کشور های انگلیس، آلمان، هلند و حتی سوئد متوسط رنک دانشگاه های فنلاند پایین تره اما اگه نمره هات خوب باشه (که خودت میدونی توی فنلاند خیلی سخت نیست نمره های خوب گرفتن) و اگه کار های علمی بکنی در کنار درس (که اونم توی فنلاند خیلی محیطش مساعده) مطمئنا میتونی پذیرش ها و فاند های خوبی از آمریکا داشته باشی....

امیدوارم به اون سوال اولت جواب داده باشم...
    یه چیز دیگه هم بگم که بازم خوبیه اینه که اینجا موضوع های مطرح و توی بورس بیشتر با دنیا هماهنگ هست تا ایران (برای تز) و تز هم یکی از مهم ترین عوامل هست توی قبولی برای دکترا...
    اما توی ایران شما مجبوری بیشتر درس بخونی... برای بعضی ها اجبار باید باشه که درس بخونن...
    کلا این ها که من گفتم یه سری فکت ها هست...
    نتیجه رو خودت باید با توجه به ذهنیت های خودت بگیری....
    موفق باشی
    دانشگاه واسا : http://www.applyabroad.org/forum/sho...A7%D9%87-VAASA
    این حساب کاربری از 28 فبریه غیر فعال میشود.

نقل قول نوشته اصلی توسط spt نمایش پست ها
    دوست من غریبه!!
    این تحلیلت از وظعیت فنلاند بسیار بسیار عالی بود....
    خیلی چیز ها رو که هم ههم درست بودن گفتی...

اگر اصلا به طور کامل بحث محاجرت رو در نظر نگیریم
    راجع به دانشگاه ها فقط باید بگم که ببین اولا کشور فنلاند دانشگاه هاش غیر از هلسینکی کلا خیلی معروف نیست نسبت به بقیه کشور های مطرح اروپا اما به شدت دارن تلاش میکنن که قوی تر بشن و این یه شانس بزرگ هست برای شما... اما یه چیزی که به تجربه به من ثابت شده اینه که اگه درس خون باشی خیلی فرقی نمیکنه کجا باشی... همه جا خودت رو میتونی نشون بدی...
    مثلا نسبت به کشور های انگلیس، آلمان، هلند و حتی سوئد متوسط رنک دانشگاه های فنلاند پایین تره اما اگه نمره هات خوب باشه (که خودت میدونی توی فنلاند خیلی سخت نیست نمره های خوب گرفتن) و اگه کار های علمی بکنی در کنار درس (که اونم توی فنلاند خیلی محیطش مساعده) مطمئنا میتونی پذیرش ها و فاند های خوبی از آمریکا داشته باشی....

امیدوارم به اون سوال اولت جواب داده باشم...
    یه چیز دیگه هم بگم که بازم خوبیه اینه که اینجا موضوع های مطرح و توی بورس بیشتر با دنیا هماهنگ هست تا ایران (برای تز) و تز هم یکی از مهم ترین عوامل هست توی قبولی برای دکترا...
    اما توی ایران شما مجبوری بیشتر درس بخونی... برای بعضی ها اجبار باید باشه که درس بخونن...
    کلا این ها که من گفتم یه سری فکت ها هست...
    نتیجه رو خودت باید با توجه به ذهنیت های خودت بگیری....
    موفق باشی
    دوست من! من در این که اگر اینجا یا هر جای دیگه خوب درس بخونی در آینده می تونی برای دانشگاه های خوب اپلای کنی شکی ندارم. متاسفانه شرایطی در کشورمون داریم که موقع اپلای فقط فکرمون حول محور ایران/خارج بود. و اصلا فکر نمی کنیم که کجا داریم می ریم! شما می دونی تو شهر های اینجا غیر از هلسینکی (البته وانتا و اسپو هم تقریبا چسبیده به هلسینکی و جزو اوونه) فقط تامپره است که بالای 200 هزار جمعیت داره. دوستان، کمی به این موضوع فکر کنید ، شما یه کم فکر کنین که زندگی تو یه شهر 80 هزار نفری (مثل لاپنرانتا) با شرایط اقلیمی اینجا چه جوری می تونه باشه!
    برگردم به بحث! که آیا ارزش داره بیای 2 سال و نیم اینجا دووم بیاری که بخوای بری جای دیگه!؟
    آقا لپ کلام، اگر می تونید تو شهر هایی مثل مونیخ ،تورین، بارسلون،زوریخ و پاریس یا کلا یه همچین شهر ها یا کشور هایی که هم زیبا و جذابن هم مردمشون از نظر فرهنگی
    شاد تر و بین المللی ترند هم آب و هوای مناسب تری دارند و هم کلی چیز برای یاد گرفتن و تجربه کردن هست، درس بخونید و لذت ببرید. بعد هم هر جای دنیا که خواستید برای دکترا برید.
    چون همتون ماشالا تحصیل کرده اید می دونید، تحصیل یک بخش از زندگی شماست، تو این 2 یا چند سال می تونید خیلی چیزای دیگه هم یاد بگیرید. تو همون دوران لیسانس چقدر شخصیتمون شکل گرفت!؟آیا فرق نمی کرد ،مثلا تو همون ایران، تو یه دانشگاه خوب تو تهران درس بخونی یا مثلا توی یه شهر کوچیک (اسم نبردم توهین نشه!)!
    ببینید شما می خواید برای یک زندگی 2 ساله ریاضتمندانه اینجا 20 ملیون حداقل خرج کنید، پس لنگ شهریه های مثلا ترمی 400 یورویی اون دانشگاه هایی که اسم بردم نیستید (که اکثرا هم waive می شه! ).
    ایشالا هر راهی میروید موفق باشید. اینجا هم اومدید که ما از تنهایی در می آیم!!!

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)