صفحه 3 از 3 نخستنخست 123
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 26 , از مجموع 26

موضوع: فوق لیسانس از فنلاند،دکترا در آمریکا و کانادا

Junior Member azarestan آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Tübingen, Cognitive Neuroscience

پیش فرض پاسخ : فوق لیسانس از فنلاند،دکترا در آمریکا و کانادا

سلام
    دوستان کسی‌ می‌تونه بگه که دقیقا تفاوت آمریکا با بقیه کشورهای پیشرفته دنیا از نظر پذیرش برای دکترا چیه؟و اینکه به فرض گرفتن مدرک با معدل خوب چه چیزایی می‌تونه شانس ما رو بیشتر کنه؟
    ساقیا جام میم ده که نگارنده غیب نیست معلوم که در پرده اسرار چه کرد

Junior Member

بچه‌ها کسایی‌ که فکر این هستن که برن یک کشور دیگه از اونجا برن یک جای دیگه سخت در اشتباهن.حداقل خیلی‌ سخت می‌شه این کار...
    راستش من خودم تازه دو ماهه اومدم دوبی‌،قبلن عشق این بودم که برم یک کشوری که پاسش رو بگیرم،الان موقعیت استرالیا واسمون هست ،دارم به فنلاند هم فک می‌کنم،ولی‌ راستش ادم از ایران که خارج می‌شه دنیای فکریش عوض می‌شه خصوصا واسه تغییر دوباره...
    مسائلی‌ مثل مسافت الان واسم اهمیت داره، مسائلی‌ مثل ارتباط با همزبان(من الان دو ماه فارسی حرف نزدم مگه با مامان اینا تلی)....مسالهٔ دیگه تفریحات شهری هست که کاملا تاثیر گذاره اگه مثلا اینجا مرکز خرید خوب ،ساحل،امکانات تفریحی نبود که ادم دق میکرد...
    خلاصه کنم هرجا میخواید برید از همون اول همونجا برید چون جابه جایی‌ سخت می‌شه خیلی‌ و ادم انرژی که الان داره دو سال بعد نداره...
    گاهی حس می‌کنم فارسی یادم رفته حتی همسرم هم بهم گفت این مدت غیر این چند تا جمله هیچی فارسی نگفتی...
    گفتم که بدونین به همهٔ جنبه‌ها قبل رفتن فکر کنین با این حساب که به احتمال ۷۰-۸۰% هماونجا موندگارین و اگه بخواین برید جای دیگه روز از نو روزی از نو

نقل قول نوشته اصلی توسط basy نمایش پست ها
    غریبه عزیز! من امشب اتفاقی این تاپیک رو دیدم. خیلی برام جالبه چون خودم هم چند ماه پیش همچین تاپیکی رو در بخش مالزی ایجاد کردم و بحث خیلی خوبی شکل گرفت (تاپیک "آیا واقعا مالزی پلی برای اروپا/امریکا هست؟")
    من خودم به دلیل زمان تمام شدن سربازیم (نوامبر)بین این دو راهی قرار گرفتم که برم مالزی (چون ترم در ژانویه شروع میشد) یا تقریبا یکسال منتظر بمونم تا سال بعد برای فرانسه اقدام کنم (تمام کار ها رو هم به هدف فرانسه انجام داده بودم از جمله گرفتن مدرک زبانش، ولی خب زمانبندی سربازی دست من نبود) به هر حال من اومدم مالزی با این فکر که بعد از سه ترم دوباره اپلای کنم برای فرانسه و سال دوم فوق رو بخونم (در سیستم فرانسوی امکانش هست) ولی یکسال که اینجا موندم و دو ترم سخت رو گذروندم دیدم به هیچ عنوان نمی تونم این زحماتی که کشیدم رو بیخیال بشم و دوباره فوق بخونم میخواد فرانسه باشه که باشه! تصمیمم این شد که یکراست برای دکترا اقدام کنم ولی ته دلم این حسی که شما می گی رو دارم که آدم یه جا "جا می افته" من تازه الان احساس می کنم از گیجی در اومدم و میتونم با راندمان بالا اینجا کار کنم و دوستای آکادمیکی دارم که خیلی راحت میتونم باهاشون کار کنم و بودن کنارشون برای کار تحقیقی و پابلیکیشن خیلی برام مغتنم هست...با استاد ها هم تازه "آشنا" شدم...از آرامش و زیبایی و بارون و آفتاب متناوب و طبیعت استوایی و تک فصل مالزی هم واقعا واقعا لذت می برم و گاهی فکر می کنم اگه استادم برای دکترا بهم بورس بده وسوسه بدی خواهد بود...برای یک شروع دوباره در کشور کاملا جدید اونقدر انرژی ندارم که یک سال پیش در ایران داشتم...

به هر حال درتاپیک ما در بخش مالزی بچه های زیادی اومدن نظر دادن.بچه هایی که از ایران نظر میدادن عمدتا می گفتن بدون شک خیلی خوبه که آدم بره مالزی و از اونجا اقدام کنه برای بقیه کشورها...بچه های ساکن مالزی اما کمی محتاط تر بودن و با اما و اگر حرف میزدن. بچه هایی که بطور موفق از مالزی یک پل ساخته بودن هم وارد بحث شدن (بورس امریکا استرالیا نروژ...) و نظر خودشون رو گفتن
    اگه بخوام نکات خوبی که اونجا مطرح شد رو بگم خلاصشون اینه که: دلیل عمدن ای که بچه ها سرد میسن اینه که تفکر ایران/خارج براشون تموم میشه. رویای حبابی خارج، جایی که میتونی شلوارک بپوشی و انگلیسی حرف بزنی و بری کلاب و دوست های موبور داشته باشی ...ساختمون های بلند، مک دونالد اصل، ساحل های مختلط همه برات از حالت رویا خارج میشن. بنا بر این واقعیت میمونه که اما و اگر هاش خیلی زیاده. مثالش دقیقا مثل وقتی هست که کسی عاشق میشه و می خواد ازدواج کنه با حالتی که فرد میخواد بصورت منطقی کسی رو برای ازدواج پیدا کنه. در مورد اول همه مشکلات براحتی حل میشن یا نادیده گرفته میشن چون فرد با تمام وجود یه چیزو میخواد ولی در مورد دوم فرد خیلی محتاطانه حرکت میکنه و معمولا نمیتونه راحت کسی رو انتخاب کنه. ما قبل از اینکه بیایم بیرون عاشق "خارج" بودیم ولی الان میخواهیم بطور منطقی یک "خارج خوب" برای خودمون پیدا کنیم. آدم وقتی میاد و در یه محیط دیگه زندگی میکنه واقعا متوجه میشه که هر کشور برای خودش یه هویت خاص داره و وارد مرزهای جغرافیاییش شدن راحترین کاره ولی وارد مرزهای نامرئی اون جامعه شدن زمان و انرژی می بره و باید باهاش کلنجار رفت. بنا بر این به عنوان مثال فرانسه دیگه برای من بیشتر به معنای یه چلنج دیگه هست تا یه رویا (طوری که یکسال پیش در ایران بود) بنا بر این محتاطانه و منطقی به سمتش میرم و "عاشقش" نیستم.فرانسه خواهم رفت اگر واقعا مجاب بشم ارزش زحمتش رو داره.

بنا بر این به عنوان جمع بندی اگر واقعا ته قلبت فکر می کنی دوست داری از فنلاند بری ولی میبینی که شور و حرارتت برای اپلای کردن و ... کمتر از زمانی هست که برای فوق اپلای کردی، این کاملا طبیعی هست و همه ما همینطوریم و این مسئله در واقع جنبه ی مثبتی هم داره و اون اینه که فاز عشق تموم شده و منطق مونده...
    به توصیه یکی از دوستان خوبم که از مالزی پل ساخت و الان امریکاست، تنها فرق بچه هایی که میرن اینه هر روز به خودشون یادآوری می کنن چرا اینجان و میخوان چکار کنن.هدفشون براشون زنده میمونه و از بقول خودت "مرگ تدریجی یک رویا" جلوگیری می کنن...
    دوست عزیز این جوابت رو باید با طلا نوشت من خودم اون اول که اومدم اینجا (فنلاند) همش تو فکر این بودم که هر جور شده برم بعدش آمریکا اما الان بسیار نظرم تغییر کرده با فکرای نو اشنا شدم وقتی میبینم کلی آمریکایی اومده فنلاند برا درس خوندن میگم چرا موقعیتی که الان دارمو برای یه اینده نا معلوم به هم بزنم ..زندگی بی دغدغه فنلاندی ها ..نبودن اختلاف طبقاتی چیزایی نیست که همه جا پیدا بشه در ضمن شرایطی که برای گرفتن پاس فنلاندی هست به مراتب راحت تر از خیلی کشورای دیگست ..القصه مهم اینه که شما هر جا هستی یه کاری منبع درآمدی چیزی داشته باشی و الان دیگه واقعا فاز منطق هست به قول شما

Junior Member

سلام من تا چند ماهه دیگه مدرک فوق لیسانسم رو اینجا می گیرم و میخوام برم فنلاند دوباره فوق لیسانس بخونم و اینکه از تمامی deadline ها جا موندم و مجبورم که برای پلی تکینک ها اقدام کنم به نظر شما شانس پذیرش برای پلی تکنیک راحت تره ؟ و یا اینکه برای دکتر اقدام کنم ؟
    اکثر این پست ها برای 4-5 سال پیشه کسی هنوز تو این page ها را می خونه ؟

Junior Member

سلام دوستان عزیز بخصوص شما basy یه مثله بزرگ رو برام حل کردین من این مشکل رو دارم و خیلی واسم حل شد امیدوارم ایرانیان به زودی بتونن تو ایران فنلاند ها و ... کشور های سطح رفاه خوب رو بسازن یا بسازیم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    صنایع- پلی تکنیک امیر کبیر

سلام من ميخوام براي دانشگاههاي فنلاند اقدام كنم و فوق ليسانس از امير كبير دارم اما معدلم ١٤.٢٠ هست هدفم فقط اقامت در حال حاضرم كارمند بانكم آيا فنلاند ميتونه گزينه خوبي باشه و كدام دانشگاه راحتتر پذيرش ميدن؟!

صفحه 3 از 3 نخستنخست 123

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)