صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 29

موضوع: ارسال دعوتنامه از طرف دانشجو !

پیش فرض ارسال دعوتنامه از طرف دانشجو !

آیا دانشجو (کسی که ویزای دانشجویی داره) میتونه برای خانواده دعوتنامه ارسال کنه؟

ویزای دیداری چیه و آیا به این موضوع ارتباطی داره؟ لطفا هم در مورد شینگن و هم در مورد آمریکا و کانادا توضیح بدید.
    ممنون.

پیش فرض پاسخ : ارسال دعوتنامه از طرف دانشجو !

This is about US:

Yes you can. The visa type gonna be visitor visa (B1).z
    Read, Think, then Talk....z

در مورد شینگن چطور؟ کسی اطلاع داره؟

در مورد آمريكا و شينگن اطلاعى ندارم اما در مورد كانادا شما ميتونيد براى هر كسى كه خواستيد دعوت نامه تنظيم كنيد و بفرستيد. چه خانوده و حتى دوستان! و سفارت هم از نظر قانونى موظف هست كه پرونده رو برسى كنه.ولى نكته مهم گرفتن ويزا هست كه به نظر من شانس براى كيس هاى عادى دقيقا "صفر" هست. چون:

1-پروسه اصلا منطقى نيست. كسى كه دانشجو هست اگه ميخواد خانودش رو ببينه ميتونه به كشورش برگرده! نه اينكه خانوادش رو به آون كشور ببره.

2-از ديدگاه سفارت و در مورد بازديد پدر و مادر ها فرض سفارت اين هست كه خانواده شما ديگه به ايران باز نخواهند گشت. پس شما بايد در كانادا كارى داشت باشيد كه قادر به ساپورت آنها باشيد.

من چهار نفر دانشجو رو ميشناسم كه با اينكه اقامت كانادا داشتند, ولى به خاطر دانشجو بودنشون پدر و مادر هاشون ريجكت شدند!
    در نقطه مقابل كسانى كه در كانادا كار ودرامد خوبى دارند راحت ميتونند خانوادشون رو براى ويزيت به كانادا بيارند.
    موفق باشيد

نقل قول نوشته اصلی توسط aabed
    .ولى نكته مهم گرفتن ويزا هست كه به نظر من شانس براى كيس هاى عادى دقيقا "صفر" هست.
    I know many students who invite their parents to canada and they got their visa without any problem. So the chance is ok. These days, the visa situation for parents to canada is not good as before (actually it is bad!) but the desicion is based on each case. You need to show the ties of your parents to Iran. (like job, real states, family ties to iran...) sometimes they grant visa to only one of your parents

For US, actually the sitation these days is quite good. Both my parents got their visa to visi me last month. And I also know at least 3 more students whom their parents got the visa by the student invitation very recently....z

نقل قول نوشته اصلی توسط aabed
    2-از ديدگاه سفارت و در مورد بازديد پدر و مادر ها فرض سفارت اين هست كه خانواده شما ديگه به ايران باز نخواهند گشت. پس شما بايد در كانادا كارى داشت باشيد كه قادر به ساپورت آنها باشيد.

من چهار نفر دانشجو رو ميشناسم كه با اينكه اقامت كانادا داشتند, ولى به خاطر دانشجو بودنشون پدر و مادر هاشون ريجكت شدند!
    در نقطه مقابل كسانى كه در كانادا كار ودرامد خوبى دارند راحت ميتونند خانوادشون رو براى ويزيت به كانادا بيارند.
    BTW, for US I know that the case is viseversa! If you are student in the middle of your study your parents have a good chance to come to visit you but if you are a green card holder or even if you are on H1 (work visa) the chance of getting visitor visa for them goes down... z

این دعوت میتونه تنها برای پدر و مادر ارسال بشه یا برادر و خواهر رو هم شامل میشه؟

Senior Member

من اطلاعاتم در مورد هلند هست. دانشجوی PhD در هلند می تونه برای خانواده اش دعوتنامه بفرسته. و خانوده اش می تونند درخواست ویزای توریستی کنند با اون دعوتنامه. این به این خاطره که دانشجوهای PhD در هلند همه fund دارند و این support مالی رو حل می کنه. ولی موافقت با ویزای توریستی والدین شانسی هست.

Junior Member

سلام. اطالاعات من در مورد شینگنه. اصلا ارسال دعوتنامه برای apply کردن جهت گرفتن ویزای short stay لازمه.یعنی یکی از مدارکی که officer میخواد دعوتنامست که میتونه از هر کسی باشه ولی اگه فامیل درجه 1 باشه احتمال خیلی میره بالا. موردی که برای officer مهمه وضغیت فردی که دعوتنامه رو فرستاده که کجا سکونت میکنه و چه رشته ای میخونه و این تیپ سوالا. در مورد فرانسه که من خودم تجربشو دارم چون کلا رشته های دانشگاهی اونجا پولی نیستن و همه تقریبا بورس دولت محسوب میشن بحث فاند مطرح نیست و مشکل خرج تحصیل وجود نداره.
    چند ماه پیش که من سفارت فرانسه بودم حتی یه نفر که از پسرخالش دعوتنامه داشت گرفت. البته عوامل دیگه ای هم مطرحه مثل کار که خیلی مهمه.
    در مورد هلند یکی از دوستای من 2 بار یکی 2 ماه پیش و یکی هم پارسال برای مادرش دعوتنامه فرستاد که هر 2بار ok شد.

سلام .
    ببخشيد اين سوالو ميكنم ميدونم يه كمي بي ربطه ولي اگه ميدونيد جواب بدين ممنون ميشم.
    اگه يكي تو امريكا اقامت دائم داشته باشه و واسه كسي در ايران دعوت نامه بفرسته ايا اون طرف ميتونه تو دانشگاههاي امريكا ادامه تحصيل بده؟

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)