صفحه 2 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 51

موضوع: سوالات راجع به رشته‌هاي IT و Information Management

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : سوالات راجع به رشته‌هاي IT و Information Management

نقل قول نوشته اصلی توسط siana_k1980 نمایش پست ها
    سلام
    سوالت خنده دار نیست.ممکن برای هر کسی که تازه داره پروسه کاراش رو دنبال میکنه پیش بیاد.

فرقی ندارن با هم . هر دو به معنای دانشکده هستند . من توی خیلی از سایتهای دانشگاهها دیدم که به جای department از school استفاده کردند.
    School معمولا بزرگتر از department است و چند رشته مربوط به هم رو شامل میشه. faculty یک رده بالاتره و تمام رشته های مربوط به یک زمینه مثلا مهندسی یا پزشکی رو شامل میشه.

مثلا در دانشگاه اتاوا Faculty of Engineering وجود داره و زیر مجموعه های اون شامل department های مختلف عمران و مکانیک و برق و غیره بود ولی چند سال پیش دپارتمانهای برق و علوم کامپیوتر رو تلفیق کردند و school of Information technology رو بوجود آوردند که در سه رشته مهندسی برق، مهندسی کامپیوتر و علوم کامپیوتر مدرک میده ولی هنوز زیرمجموعه faculty of engineering است.

ApplyAbroad Veteran
    kasra-dan آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Marketing @ BI

لیست پردرامدتری موقعیت های شغلی در زمینه ی آی تی :

73556_112.jpg
    Galaxy Lights, Solar Echoes and Dark Matters Calling Us to Sth Bigger

John Oliver Explains Everything That is Wrong With Standardized Testing

با سلام،
    دوستان میدونم ممکنه این سوال من مربوط به این تاپیک نباشه، بنا بر این پیشاپیش عذر خواهی میکنم.

من فارغ التحصیل مدیریت هستم (postgraduate in Business administration from NCFE uk )، اخیرا با یک master program آشنا شدم که به صورت کنسرسیوم داره بین 6-7 دانشگاه اروپایی برگزار میشه (www.em-mdkm.eu)، در خصوص data mining and knowledge manaement که من بشدت به این رشته علاقه دارم.
    در خود وب سایت اختصاصی این program قید شده که دانشجویان کامپوتر، ریاضی و آمار میتونن برای پزیرش ثبت نام کنن.
    حالا من می خواهم بدونم من شانسی برای گرفتن پزیرش دارم؟؟؟
    البته این رو بگم که من CV مورتبط نسبتا خوبی در it دارم. برای مثال: یک شرکت کامپوتری دارم که پروژهای خوبی رو انجام دادیم، مثل اولین سیستم آموزش مجازی کشور در زمینه هتلداری و گردشگری یا یک سیستم تصمیم یار برای آژانسهای مسافرتی . ...
    البته یک سری تالیف هم در زمینه MIS دارم و این course رو تدریس هم میکنم، یک مقاله هم در همین c data mining و Marketing دارم مینویسم.
    ممنون میشم اگر یکی از دوستان کمک کنه.

Junior Member aghsajjy آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    computer engineering, Politecnico di Milano

نقل قول نوشته اصلی توسط alikhalili نمایش پست ها
    با سلام،
    دوستان میدونم ممکنه این سوال من مربوط به این تاپیک نباشه، بنا بر این پیشاپیش عذر خواهی میکنم.

من فارغ التحصیل مدیریت هستم (postgraduate in Business administration from NCFE uk )، اخیرا با یک master program آشنا شدم که به صورت کنسرسیوم داره بین 6-7 دانشگاه اروپایی برگزار میشه (www.em-mdkm.eu)، در خصوص data mining and knowledge manaement که من بشدت به این رشته علاقه دارم.
    در خود وب سایت اختصاصی این program قید شده که دانشجویان کامپوتر، ریاضی و آمار میتونن برای پزیرش ثبت نام کنن.
    حالا من می خواهم بدونم من شانسی برای گرفتن پزیرش دارم؟؟؟
    البته این رو بگم که من CV مورتبط نسبتا خوبی در it دارم. برای مثال: یک شرکت کامپوتری دارم که پروژهای خوبی رو انجام دادیم، مثل اولین سیستم آموزش مجازی کشور در زمینه هتلداری و گردشگری یا یک سیستم تصمیم یار برای آژانسهای مسافرتی . ...
    البته یک سری تالیف هم در زمینه MIS دارم و این course رو تدریس هم میکنم، یک مقاله هم در همین c data mining و Marketing دارم مینویسم.
    ممنون میشم اگر یکی از دوستان کمک کنه.
    سلام دوست من
    راستش توی اکثر طرح های اینجوری که بین چند رشته ای هست (همونطور که خور فناوری اطلاعات هم هست) ارائه دهنده های بورس میخان مطمئن باشن که شما اطلاعات کافی در اون زمینه دارید.
    و اینکه متوجه میزان اطلاعاتتون بشن خیلی بهتره که با خودشون تماس بگیرید.
    اما دقت کنید که بعضی اوقات یکسری چیزها قانونه و نمیشه کاریش کرد.
    به نظرم بهترین کار اینه که به مسئولش ایمیل بزنی و شرایط رو توضیح بدی، فکر می کنم خودشون بهترین فرد برای پاسخگویی هستن.
    من هم یه مشکل مشابه داشتم، خودم IT خوندم و می خواستم توی یه master program که نیاز به مدرک کامپیوتر داشت ثبت نام کنم. ایمیل زدم و گفتم اکثر کورس های مهم کامپیوتر رو گذروندم، اونها هم قبول کردن که راند بعدی مدارکم رو بفرستم
    کارهاتون هم خیلی خوبه، کاش یه مدرک کامپیوتر داشتین با این همه کار توی این زمینه.

سلام دوست عزیز
    قبل از هر چیز باید تشکر کنم از اینکه وقت گذاشتید و جواب دادید.

فکر میکنم در آخر باید همین کار رو انجام بدم (تماس با admin همون department)

اما یک سوال دیگه، شما فرمودید مدرک مرتبط، به نظرتون مدارک غیر آکادمیک اما معتبر میتونه تاثیر داشته باشه؟ (برای مثال تو این رشته, Database , Markup Language و ... خیلی کاربرد دارن، فکر میکنید داشتن مدارک معتبر در این زمینه (مثل: Oracle,... ) میتونه کمک قابل توجه و تاثیر گذاری داشته باشه؟؟؟

Junior Member aghsajjy آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    computer engineering, Politecnico di Milano

نقل قول نوشته اصلی توسط alikhalili نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    قبل از هر چیز باید تشکر کنم از اینکه وقت گذاشتید و جواب دادید.

فکر میکنم در آخر باید همین کار رو انجام بدم (تماس با admin همون department)

اما یک سوال دیگه، شما فرمودید مدرک مرتبط، به نظرتون مدارک غیر آکادمیک اما معتبر میتونه تاثیر داشته باشه؟ (برای مثال تو این رشته, Database , Markup Language و ... خیلی کاربرد دارن، فکر میکنید داشتن مدارک معتبر در این زمینه (مثل: Oracle,... ) میتونه کمک قابل توجه و تاثیر گذاری داشته باشه؟؟؟
    خواهش می کنم عزیز، جواب دادن وظیفه همه ماست
    راستش جواب این سوالت رو نمی دونم، چون خودم تجربه ای نسبت بهش نداشتم، اما فکر می کنم خوب باشه.
    از طرفی یادم میاد یکی از استادامون می گفت مدارک فنی حرفه ای و ایزایران مدارک خوبیه، حدس میرنم به احتمال خیلی زیاد میتونه بهتون کمک کنه، حتما توی ایمیلی که میزنید این موضوع رو هم قید کنید، ایشالا که درست شه.

Member
    رشته و دانشگاه
    Istanbul Zaim University-CS

سلام دوستان
    من لیسانس مهندسی فناوری اطلاعات دارم و می خوام برا master برم ترکیه و اونچا شبکه های کامپیوتری بخونم اما از اونجایی که تو دانشگاه مورد نظر من گرایش شبکه تو زیر شاخه ی مهندسی کامپیوتر هست و من باید وارد دانشکده اونا بشم.آیا بعد از تمام شدن درسم وقتی ایران اومدم مدرک من مهندسی فناوری اطلاعات گرایش شبکه میشه یا مهندسی کامپیوتر گرایش شبکه (که تو ایران نداریم)؟

سلام
    من دانشجوی یکی از رشته های تجربی هستم اما اصلا از رشته م خوشم نمیاد و میخوام آی تی بخونم
    با توجه به اینکه رشته من تجربی هست آیا مشکلی هست برای پذیرش در رشته آی تی؟ میخوام از کالج شروع کنم
    قصد دارم به انگلیس یا فرانسه برم برم، هزینه ی تحصیل در کالج و دانشگاههای دولتی و خصوصی چقدر هست؟

ضمنا معدل دیپلم و پیش دانشگاهی حدود 12-13 هست، آیا با این نمره پذیرش میدن؟

Member Rezaa آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Information Technology IAUM

نقل قول نوشته اصلی توسط bardiyauser نمایش پست ها
    سلام
    من دانشجوی یکی از رشته های تجربی هستم اما اصلا از رشته م خوشم نمیاد و میخوام آی تی بخونم
    با توجه به اینکه رشته من تجربی هست آیا مشکلی هست برای پذیرش در رشته آی تی؟ میخوام از کالج شروع کنم
    قصد دارم به انگلیس یا فرانسه برم برم، هزینه ی تحصیل در کالج و دانشگاههای دولتی و خصوصی چقدر هست؟

ضمنا معدل دیپلم و پیش دانشگاهی حدود 12-13 هست، آیا با این نمره پذیرش میدن؟
    سلام

بعضی از دانشگاهها برای متقاضیانی که رشته شون فرق میکنه یک دوره پیش دانشگاهی ارائه میدن
    با توجه به اینکه معدل شما خیلی پایینه، حتی اگر رشته مرتبط هم داشتی میبایست دوباره پیش دانشگاهی رو میگذروندید
    همچنین شما باید مدرک زبان داشته باشید. برای تحصیل در فرانسه باید مدرک زبان فرانسوی داشته باشید
    من خودم تجربی خوندم و الان دارم آی تی میخونم. البته توی ایران. برای مستر قصد دارم برای خارج از کشور اپلای کنم و الان مشغول جمع آوری اطلاعات در مورد کشورهای مختلف هستم. اطلاعات نسبتا خوبی هم کسب کردم
    توصیه میکنم شما هم لیسانس رو توی ایران بگیرید و برای مستر برید کشورهای دیگه. اینجوری خیلی راحتتر هم پذیرش میگیرید. چون خیلی از کشورها درصد قابل توجهی از ظرفیت مقطع لیسانسشون رو به متقاضیان بومی تعلق میدن

Junior Member

دانشجوی سال ۲ - ترم ۳- کارشناسی ارشد رشته فناوری اطلاعات در دانشگاه صنعتی شریف- پردیس بین‌الملل کیش هستم، در حال حاضر تنها کلاس‌ گذروندم و هنوز تز‌ و مقاله ندارم. می‌خواستم ببینم چقدر امکان گرفتن پذیرش- به همراه کمک مالی- از دانشگاههای کانادا برای پائیز ۲۰۱۲ که زمان اقدامش گویا اواخر آذر هست دارم! و آیا اقدامی در این جهت می‌تونم انجام بدم؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)