صفحه 7 از 14 نخستنخست 1234567891011121314 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 136

موضوع: University of Iowa

Senior Member EHSM آواتار ها

پیش فرض پاسخ : University of Iowa

دوستان این دانشگاه تا چه اندازه سر نمره زبان راه میاد؟؟ حد مین این دانشگاه 100 هست تا چند نمره پایینتر رو ریجکت نمیکنه؟

Member ghorob آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Iowa_Mechanical Engineering

تافل من 94 بود.
    GRE هم خوب نبود. پذيرش از دانشكده مكانيك.
    نقل قول نوشته اصلی توسط EHSM نمایش پست ها
    دوستان این دانشگاه تا چه اندازه سر نمره زبان راه میاد؟؟ حد مین این دانشگاه 100 هست تا چند نمره پایینتر رو ریجکت نمیکنه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط ghorob نمایش پست ها
    تافل من 94 بود.
    GRE هم خوب نبود. پذيرش از دانشكده مكانيك.
    آیا قبل اپلای جواب از استادی داشتین ؟
    میشه دقیق بگین GRE تون هم چند بود ؟ و چه سالی ؟

اگه هم الآن اونجا هستین میشه راج به شهر و زندگی دانشچویی در اونجا توضیح بدین ؟
    که آیا شهر خوبی برای ما دانشجو های اینترنشنال هست ؟

مخصوصاً از لحاظ مالی .

مرسی.
    "Energy and persistence conquer all things"

B. Franklin

Member ghorob آواتار ها
    رشته و دانشگاه

سلام
    من استادم تو دانشكده خيلي نفوذ داره و مرتبه علمي بالايي داره. فيلد كاري من هم خيلي مشابه اون بود. 4 ماه قبل از ددلاين ايميل زدم و خيلي محكم و قوي منو تشويق به اپلاي كرد. جوابي كه از اين استاد گرفته ام از همه محكمتر بود و معلوم بود سركاري نيست. 1 هفته بعد از ددلاين هم نامه offer اومد برام. به دليل طولاني شدن كلييرينس مجبور شدم ديفر بكنم و هنوز ايرانم. اما شنيدم كه ميگند شهر كوچيك، امن و ارزونيه....
    GRE فكر كنم 2.5//142//168 بود ..مطمين نيستم. اصلا نخونده بودم و فقط سر جلسه نشستم.
    اما الان نامه ADMISSION من توش نوشته كه بايد بيايي اينجا و دوره زبان بري يا تافل 100 رو بياري.
    موفق باشيد

نقل قول نوشته اصلی توسط majid1991 نمایش پست ها
    آیا قبل اپلای جواب از استادی داشتین ؟
    میشه دقیق بگین GRE تون هم چند بود ؟ و چه سالی ؟

اگه هم الآن اونجا هستین میشه راج به شهر و زندگی دانشچویی در اونجا توضیح بدین ؟
    که آیا شهر خوبی برای ما دانشجو های اینترنشنال هست ؟

مخصوصاً از لحاظ مالی .

مرسی.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Textile Engineer , Amirkabir University of Technology

بچه ها قسمت application fees و کلا فاند رو توی سایت دانشگاه نمیتونم پیدا کنم !!!! میشه راهنمایی کنید.

ApplyAbroad Hero OMID-313 آواتار ها

سلام دوستان

راستش من اکثر صفحات این تاپیک را مطالعه کردم ولی باز چند تا سوال دارم :

1. دانشجویان دکترا (رشته های فنی مهندسی) به طور متوسط چقدر فاند دریافت میکنند !؟ چقدر برای RA میدن و چقدر برای TA !؟ میشه هر دو را گرفت !؟
    2. هزینه زندگی خیلی ساده دانشجویی متاهلی (بدون ولخرجی اضافه) حدودا و بطور متوسط چقدر است در آیووا سیتی!؟ 1500 دلار در ماه کافیه !؟ کمتر هم میشه !؟ یا بیشتره !؟

میدونم که مقادیر فاند و هزینه ها متفاوته ، ولی یک مقدار حدودی میخام بدونم.

خیلی خیلی ممنون
    .You can either have results or excuses; not both

Senior Member mokhteh آواتار ها

دوستان اگه سوالی دارند بپرسن اینجا...من سعی میکنم با توجه به زمانی که دارم پاسخگو باشم...البته من خودم هنوز جدیدم ولی سعی میکنم اطلاعات موثق بدم......
    تاریخ این ایام را هر کس که خواهد خواند، جز این سخن از ما نخواهد راند:
    این نسل سردرگم، بر توسن اندیشه هاشان لنگ
    ، فرسنگ در فرسنگ، جز سوی ترکستان نمی رانند؛
    تاریخ پیش از خویش را باری نمی خوانند.

نقل قول نوشته اصلی توسط OMID-313 نمایش پست ها
    سلام دوستان

راستش من اکثر صفحات این تاپیک را مطالعه کردم ولی باز چند تا سوال دارم :

1. دانشجویان دکترا (رشته های فنی مهندسی) به طور متوسط چقدر فاند دریافت میکنند !؟ چقدر برای RA میدن و چقدر برای TA !؟ میشه هر دو را گرفت !؟
    2. هزینه زندگی خیلی ساده دانشجویی متاهلی (بدون ولخرجی اضافه) حدودا و بطور متوسط چقدر است در آیووا سیتی!؟ 1500 دلار در ماه کافیه !؟ کمتر هم میشه !؟ یا بیشتره !؟

میدونم که مقادیر فاند و هزینه ها متفاوته ، ولی یک مقدار حدودی میخام بدونم.

خیلی خیلی ممنون
    سلام دوست من...
    1- بصورت نت حدودا 1500 تا برای RA. برای TA هم همین فقط تابستونا امکان داره بی فاند بمونین....هر دو رو هم بدن پول یکیشو میدن...
    2- بله فاندی که شما دارید می گیرید برای زندگی متاهلی کافیه...تنها برای اوایل بد نیست حدود سه هزار تا حداقل همراهتون باشه.....
    سوال دیگه ای دارید بپرسید حتما.....در ضمن خیلی مخلصیم....
    ویرایش توسط mokhteh : October 15th, 2014 در ساعت 02:48 AM

Member ghorob آواتار ها
    رشته و دانشگاه

سلام مخته عزيز
    شرمنده ...صندوق پيامت پر بود اينجا كامنت گذاشتم
    خيلي ممنون كه وقت ميگزاري و بچه ها رو راهنمايي ميكني.

من 23 دسامبر به همراه همسرم ميام به Iowa City. ميرم دانشكده مهندسي-مكانيك. چندتا سوال داشتم و ممنون ميشم اگه بتوني راهنماييم كني چون شما تازه رفتين اونجا و شرايطتون مشابه منه:

1- چه وسايلي ضروري هست كه از ايران بياريم؟

2- به نظرت از ايران و اينترنتي خونه بگيريم بهتره (در صورت بلي چجوري؟)
    يا بيام اونجا و از اونجا دنبال خونه بگردم؟

3- شما در بدو ورود كجا رفتين؟ دانشگاه براي international ها اسكان موقت نميده؟

4- اگه بخواهم يك خونه يك خوابه بگيرم نزديك باشه به دانشكده (پياده 20-30 دقيقه) چقدر بايد ماهي بپردازم؟

5- من فاندم 22000 دلار هست. يعني ماهي 1830 دلار چقدر ازش ماليات كسر ميشه من آيا ميتونم با اين پول زندگي متاهلي رو بچرخونم؟

6- وسايل خونه مثل ميز و صندلي و تخت خواب ...تهيه كردي شما؟ حدودا جمع و جور كردن وسايل اوليه خونه چقدر هزينه بر هستش؟

7- خيلي پر حرفي كردم واقعا خجالت ميكشم بپرسم ولي تو اين چند وقت كه اونجا بودي برخورد اونها (آمريكايي ها، اساتيد، دانشجوها) چجوري بوده با شما؟
    خيلي ممنونم

8- من پروازم Tehran-Rome-Atlanta-Cedar Rapids هستش. 3 و ربع راه ميوفه و 21 و 45 دقيقه شب ميرسه. يعني من 27 ساعت تو راهم !!!
    شما هم با همين پرواز اومدين؟ خيلي سخت بود؟ چه توصيه هايي براي پرواز دارين؟

خيلي خيلي ممنونم. شرمنده زياد سوال پرسيدم. ميدونم وضعيت منو درك ميكنيد.
    فعلا خداحافظ

نقل قول نوشته اصلی توسط mokhteh نمایش پست ها
    دوستان اگه سوالی دارند بپرسن اینجا...من سعی میکنم با توجه به زمانی که دارم پاسخگو باشم...البته من خودم هنوز جدیدم ولی سعی میکنم اطلاعات موثق بدم......

نقل قول نوشته اصلی توسط ghorob نمایش پست ها
    سلام مخته عزيز
    خيلي خيلي ممنونم. شرمنده زياد سوال پرسيدم. ميدونم وضعيت منو درك ميكنيد.
    فعلا خداحافظ
    سلام. به سلامتی....
    1- از ایران والا بسته به خودتون داره....معمولا بچه ها آجیل، زرشک، زعفران بعنوان خوردنی جات میارن....من خودم چیز خاصی نیاوردم و اینجام به اون صورت احساس نکردم نیاز خاصی باشه....لباس گرم با خودتون بیارید چون تا شما بیاین هوا کلی سرد شده و ممکنه اوایل زمان کافی برای خرید نداشته باشید. smart phone اگه دارید بیارید که اوایل اینجا به google map زیاد نیاز دارید....
    2- یه سایتی هست که فکر کنم میدونی به اسم craigslist که می تونی از اونجا خونه ها رو سرچ کنی و وقتی رسیدی بری لیستی رو که تهیه کردی چک کنی....
    3- فکر کنم میبایست هتل بگیرین برای چند روز اول با توجه به اینکه دو نفر هستین....اسکان موقت رو نشنیدم چیزی در موردش...
    4- اینکار رو نکنین...شما نمی تونین تو زمستون اینجا 20 دقیقه پیاده برین تا دانشگاه....بجاش یه خونه بگیرین که نزدیک ایستگاه اتوبوس باشه که راحت برسین دانشکتون. معمولا یه خوابه ها 570-640 در میاد + پول برق و اینترنت...
    5- شما ماهی حدودا 1400-1500 دستتون می مونه که برای زندگی دونفره کافیه....ولی در بدو ورود پول همراتون باشه که اوایل به مشکل بر نخورید...معمولا 3000 تا به بالا حداقل باشه....
    6- بله. تقریبا چیزای که می خواستم گرفتم....از همون سایتی که گفتم می تونی وسایل کارکرده (اگه مشکلی ندارین) سرچ کنین...وسایل نو معمولا گرون در میاد ولی میشه اونایی رو که باید نو گرفت رو اینجا تهیه کنین...
    7- برخوردها بستگی به آدمایی داره که دور و برتون هستن....بیشترش شانسی هست...یه مقدارشم به خودتون بر میگرده....من برخوردای مختلفی دیدم....خیلی به این فکر نکین که حالا اینجا همه جروه احترام آدمو نگه می دارن و از گل بالاتر بهت نمیگن...ولی نسبت به ایران معمولا یک یا چند level از لحاظ برخوردی بهترن...
    8- منم پروازم همین بود دقیقا...فقط فکر کنم 26 ساعت تو راه بودم....من کلا راضی بودم....فقط آلیتالیا غذاش یکم جالب نیست..با خودتون خوردنی برای داخل هواپیما بیارید....رم تا آتلانا عالی بود...دم به دقیقه به آدم می رسیدن...سعی کنید 2 ساعت زودتر فرودگاه باشید....نکته اصلی تو فرودگاه اتلانتا هست....سعی کنید کاراتون رو سریع انجام بدین....سریع باشید تا آخر صف نمونید....
    9- ایشالله سفر خوبی داشته باشی....