صفحه 395 از 406 نخستنخست ... 295345385386387388389390391392393394395396397398399400401402403404405 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 3,941 تا 3,950 , از مجموع 4052

موضوع: معافیت پزشکی (شامل تمامی بیماریها و مسائل - قدیمی)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : معافیت پزشکی

دوستان
    اگه کسی بعد از دفع ادرار و وقتی بلند میشه تو حالت ایستاده و بی اختیار باز چند قطره دفع ادرار داشته باشه میتونه معافیت بگیره؟
    یه جورایی مربوط به پروستات میشه این قضیه ....
    درجه عرق کفه دست چقدر باشه واسه معافی؟و تو چه حالتی

Senior Member krig1960 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط naaji نمایش پست ها
    دوستان
    اگه کسی بعد از دفع ادرار و وقتی بلند میشه تو حالت ایستاده و بی اختیار باز چند قطره دفع ادرار داشته باشه میتونه معافیت بگیره؟
    یه جورایی مربوط به پروستات میشه این قضیه ....
    درجه عرق کفه دست چقدر باشه واسه معافی؟و تو چه حالتی
    سلام.
    درباره مورد اول چیزی در آئین نامه ذکر نشده ولی بی اختیاری ادرار و شب ادراری رو به شرط اثبات در بیمارستانهای نظامی رو به عنوان معاف دائم ذکر کرده است. البته اگر مشکل مربوط به پروستات باشد، ممکن است مشمول دیگر بندها هم بشود. در مورد تعریق بدن، آئین نامه هایپرهیدروز شدید رو معاف دائم ذکر کرده که میشه همون تعریق کف دست (درجه ذکر نکرده است). در مورد تعریق کف دست، ممکنه تو همون کمیسیون پزشکی هم کف دست شخص رو معاینه کنن. در هر صورت بهتره از مشاوره پزشکان متخصص استفاده کنین، به طور معمول اونها بهتر می تونن راهنمایی تون کنن.
    موفق باشین.
    ویرایش توسط krig1960 : February 4th, 2012 در ساعت 03:46 PM
    سلام دوستان، متاسفانه من نمیرسم تاپیکهای اینجا رو چک کنم، ضمن این که خیلی وقته اطلاعاتم به روز نیست، لطفاً سوالاتتون رو به صورت پیام خصوصی برای من نفرستین چون نمیتونم پاسختون رو بدم، با سپاس.

نقل قول نوشته اصلی توسط Sha2ow نمایش پست ها
    سلام اگه یه نفر که تو ساق پاش یه پلاتین هست (تقریبا" 20 سانت) اقدام کنه واسه معافیت امیدی هست معاف دائم بشه ؟
    اگه کسی اطلاعی در این مورد داره لطفا" جواب بده !
    تو آیین نامه پزشکی هم چیزی در این مورد ننوشته ! ممنون میشم راهنماییم کنید !
    سلام.
    شما باید سعی کنین بین مشکلی که دارین و مواردی که آئین نامه ذکر کرده ارتباطی پیدا کنین. حالا هر چقدر نوع مشکل شما با مواردی که در آئین نامه به عنوان معاف دائم ذکر کرده همخوانی و انطباق بیشتری داشته باشه، شانس معافیتتون به نوعی بالا میره. البته ممکنه مشکل شما در آئین نامه ذکر نشده باشه. در هر صورت اگه با یه پزشک متخصص (به خصوص پزشکانی که در بیمارستانهای نظامی طبابت می کنن) در این باره مشورت کنین ضرر نداره، به طور معمول اون بهتر می تونه راهنمایی تون کنه و بگه که برای چه بندهایی از آئین نامه شانس گرفتن معافیت دارین. البته ممکنه حرف پزشک متخصص در مورد معافیت، 100% درست از آب در نیاد ولی در آغاز کار، مشورت با یه فرد باتجربه تر می تونه مفید واقع بشه.
    موفق باشین.
    سلام دوستان، متاسفانه من نمیرسم تاپیکهای اینجا رو چک کنم، ضمن این که خیلی وقته اطلاعاتم به روز نیست، لطفاً سوالاتتون رو به صورت پیام خصوصی برای من نفرستین چون نمیتونم پاسختون رو بدم، با سپاس.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط krig1960 نمایش پست ها
    سلام.
    شما باید سعی کنین بین مشکلی که دارین و مواردی که آئین نامه ذکر کرده ارتباطی پیدا کنین. حالا هر چقدر نوع مشکل شما با مواردی که در آئین نامه به عنوان معاف دائم ذکر کرده همخوانی و انطباق بیشتری داشته باشه، شانس معافیتتون به نوعی بالا میره. البته ممکنه مشکل شما در آئین نامه ذکر نشده باشه. در هر صورت اگه با یه پزشک متخصص (به خصوص پزشکانی که در بیمارستانهای نظامی طبابت می کنن) در این باره مشورت کنین ضرر نداره، به طور معمول اون بهتر می تونه راهنمایی تون کنه و بگه که برای چه بندهایی از آئین نامه شانس گرفتن معافیت دارین. البته ممکنه حرف پزشک متخصص در مورد معافیت، 100% درست از آب در نیاد ولی در آغاز کار، مشورت با یه فرد باتجربه تر می تونه مفید واقع بشه.
    موفق باشین.
    یه نمونه اش برادر من که هموفیلی هست پارسال هر کاری کرد نتونست بگیره
    تو دفترچه زده بود مشکلات انعقادی و پلاتلت ها معاف دائم
    اما می گفتن با این مال شما مربوط به انعقادی و پلاتلت ها هست اما چون نیاوردن اسم رو نمی دیم
    و منطقشون این بود که اگر هموفیلی انقدر مهم بود که شامل معافی بشه عمراً از قلم نمی افتاد
    بعد از 6 7 ماه دوندگی و وارد غیبت شدن بالاخره تو کمیسیون عالی با بدبختی و فلاکت معاف شد
    دادگاه به خاطر غیبت هم رفت
    از کسایی هم که چند سال غیبت داشتن بیشتر جریمه شد
    منطقشون تو همین حده

Junior Member

دوستان من یه سوال دو قسمتی دارم.

اول اینکه من کیست استخوان در بازوی چپ دارم.
    هفت هشت سال پیش هم دوبار طی یکی دو سال دستم از همون ناحیه شکست و حتی کار به یه جراحی کوچیک برای تزریق کورتون رسید.

دوم اینکه من به بیماری کرون مبتلا شدم پارسال، و انواع و اقسام داروها برام تجویز شد اما هیچ کدوم رو مصرف نکردم و به جاش با یه دکتر گیاهی خیلی خوب کار کردم و الان شاید بالای هشتاد درصد بهبودی دارم فقط با مصرف داروهای گیاهی!

حالا به نظر شما، با این دو مورد، میشه معافیت پزشکی گرفت یا نه؟ احتمالش چقدره؟ من تا بیست روز دیگه ایرانم آیا میتونم جایی برم مشاوره کنم برای این مسئله؟

Junior Member

سلام دوستان
    کسی در مورد معافیت گوش چیزی میدونه ؟
    من هر 2 گوشم پردش پاره هستش اگه آب بره توش چرک میکنه ؟ کاهش شنوایی یک گوش 30% و یک گوش 40% دارم. یه دکتر بهم گفت حتما معافی بعد رفتم پیش دکتر معتمد گفت معاف از رزمی !!!

حالا باید چه کار کنم؟

یه سوال دیگه - برای سنجش شنوایی ازمون نوار مغزی میگیرن ؟ اخه این جوری که شنوایی سنجی میگیرن آدم راحت میتونه خودشو بزنه به کری ؟؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط hamed2012 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من هر 2 گوشم پردش پاره هستش اگه آب بره توش چرک میکنه ؟ کاهش شنوایی یک گوش 30% و یک گوش 40% دارم. یه دکتر بهم گفت حتما معافی بعد رفتم پیش دکتر معتمد گفت معاف از رزمی !!!

حالا باید چه کار کنم؟

یه سوال دیگه - برای سنجش شنوایی ازمون نوار مغزی میگیرن ؟ اخه این جوری که شنوایی سنجی میگیرن آدم راحت میتونه خودشو بزنه به کری ؟؟؟
    سلام دوست عزیز.
    آئین نامه در مورد مشکل شما این دو بند رو ذکر کرده:
    - کاهش شنوایی هر دو گوش به طوری که معدل کاهش شنوایی در فرکانس های چهارگانه در یک گوش بالای 25 دسی بل و در گوش دیگر بالای 50 دسی بل باشد معاف دائم.
    - کاهش شنوایی هر دو گوش در فرکانس های چهارگانه بین 25 تا 50 دسی بل خدمات غیررزمی.

حالا شما بر حسب نتایج آزمایشات (کاهش شنوایی بر حسب دسی بل) باید چک کنی ببینی مشمول کدوم بند میشی (یا می تونی از پزشک بپرسی برات توضیح بده).
    در مورد سوال دومت اطلاع دقیق ندارم ولی به احتمال زیاد اونها از روش هایی استفاده می کنن که بتونن بفهمن طرف واقعاً مشکل داره یا تظاهر به داشتن مشکل می کنه.
    موفق باشی.

نقل قول نوشته اصلی توسط hamed2012 نمایش پست ها
    سلام دوستان

حالا باید چه کار کنم؟

سلام.
    بهترین حالت واسه معافیت در مورد شما اینه که از بند " کاهش شنوایی دوطرفه" استفاده کنی
    طبق این بند "کاهش شنوایی در فرکانسهای 4 گانه در یک گوش حداقل 50 دسی بل و در گوش دیگر حداقل حداقل 25 دسی بل، معافیت دائم"
    شما الان توی چه مرحله ای هستی؟ دفترچه رو پست کردی؟ بیمارستان رفتی؟ کمیسیون چی؟
    هیچکس جز کمیسیون نمیتونه نظر قطعی بده ولی احتمالش هست معاف شی.
    شما نوارگوشت رو آپلود کن اینجا تا بهت بگم.
    واسه معافیت 2 جور آزمایش ازت میگیرن. یکی ارادی(شنوایی سنجی)، یکی غیر ارادی(ABR)
    ABRنوار مغز نیست، بلکه یه آزمایش هست که بوسیله عصبهای گوش و مغز گرفته میشه که 3 تا سیم رو میچسبونن به قسمتهای مختلف سرت و دستگاه شروع به گرفتن نوار میکنه(این رو واسه تست شنوایی نوزادان استفاده میکردن و شاید هم هنوز استفاده کنن)
    در مورد تست شنوایی سنجی باید بگم که اصلا اینجور که فکرمیکنی نیست، و اگر شخصی که نوارگوش میگیره یکم بخواد دقت کنه مثل آب خوردن میتونه مچت رو بگیره.

راستی اگه تا الان آزمایش ABR دادی همه صفحات اون رو هم آپلود کن
    ویرایش توسط daniyal_arj : February 5th, 2012 در ساعت 07:28 PM

نقل قول نوشته اصلی توسط behrooz66 نمایش پست ها
    دوستان من یه سوال دو قسمتی دارم.

اول اینکه من کیست استخوان در بازوی چپ دارم.
    هفت هشت سال پیش هم دوبار طی یکی دو سال دستم از همون ناحیه شکست و حتی کار به یه جراحی کوچیک برای تزریق کورتون رسید.

دوم اینکه من به بیماری کرون مبتلا شدم پارسال، و انواع و اقسام داروها برام تجویز شد اما هیچ کدوم رو مصرف نکردم و به جاش با یه دکتر گیاهی خیلی خوب کار کردم و الان شاید بالای هشتاد درصد بهبودی دارم فقط با مصرف داروهای گیاهی!

حالا به نظر شما، با این دو مورد، میشه معافیت پزشکی گرفت یا نه؟ احتمالش چقدره؟ من تا بیست روز دیگه ایرانم آیا میتونم جایی برم مشاوره کنم برای این مسئله؟
    سلام دوست عزیز.
    آئین نامه در مورد کیست استخوانی این بند رو داره:
    الف) کیستهای بزرگ با خطر شکستگی یا به اندازه بیش از یک سوم قطر استخوان معاف دائم.
    ب) کیستهای کوچک و بدون عارضه خدمات غیررزمی.

در مورد بیماری کرون، اگه منظورت التهاب روده هست، آئین نامه این بند رو ذکر کرده:
    - کلیه بیماریهای التهابی دستگاه گوارش (IBD) به ثبوت رسیده مانند کرون، کولیت، اولسر و ... معاف دائم.
    البته بیماری کرون خودش عوارضی هم ممکنه ایجاد کنه مثل فیستول یا تنگی های بخشهای مختلف روده که اونها هم در بندهای دیگری از آئین نامه به عنوان بیماری های شامل معافیت ذکر شدن. در هر صورت شما اگه میخوای اقدام کنی بهتره برای هر دو مشکل اقدام کنی، منتهی یادت باشه اگه بابت هر کدوم از بیماری ها یه معافیت از رزم بگیری اینها با هم جمع نمیشن (تبدیل به معافیت دائم نمیشن) و در نهایت همون معاف از رزم میشی. شما می تونی پیش از تکمیل دفترچه سربازی، برای هر کدوم از بیماری ها به یه پزشک متخصص مراجعه کنی و ازشون بخوای بعد از معاینه شما (و احیاناً انجام آزمایشات لازم) تشخیصشون رو در مورد مشکلات شما تو سربرگ خودشون بنویسن و مهر و امضا کنن. در مجموع بهتره تمام مدارک مربوط به بیماری ها رو هم روز معاینه و هم روز کمیسیون همراه داشته باشی.
    به نظر میاد شانست برای گرفتن معافیت دائم کم نباشه.
    موفق باشی.

Junior Member Behnam89 آواتار ها

با سلام
    2تا سوال دارم:
    1.اگه کسی مقدار مریضیش مثلا 90% مقداری که معاف دائم میکنه،باشه(مواردی که اندازه داره مثل شماره چشم) و دو مورد از این مشکلا داشته باشه (2 عضو مشکل دار که هر کدوم جداگانه معاف از رزم میکنه) معاف دائم میتونه بگیره؟اصلا توجه میکنن که طرف چنتا مشکل داره یا تک به تک بررسی میکنن؟
    2.دکترای شاغل توی بیمارستانهای نظامی (ترججیحا امام سجاد (ع) ) همشون مورد اطمینان نظام وظیفه هستن؟
    همین جوری برم پیشه یکیشون بگم که ببین مشکل من اینه،آیا معاف دائم میکنه یا نه؟(البته بعد از سلام دادن)
    اگه فرق دارن،یه دکتر اورتپد توی بیمارستان امام سجاد (ع) معرفی کنید.
    با تشکر فراوان

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)