صفحه 1 از 368 123456789101151101 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 4052

موضوع: معافیت پزشکی (شامل تمامی بیماریها و مسائل - قدیمی)

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی

پیش فرض معافیت پزشکی (شامل تمامی بیماریها و مسائل - قدیمی)

سلام،

برای September اگه مجبور باشیم که آمریکا باشیم اقدام برای کدوم معافیت رو توصیه می کنین؟
    من امروز که از نظام وظیفه پرسیدم یکی از اون خانوما گفت معافیت پزشکی یه 3 ماهی طول میکشه؟؟؟ درسته؟ بچه ها یی که برا معافیت پزشکی اقدام کردن راهنمایی کنن لطفا؟
    معافیت تحصیلی راحت تره و در زمان کوتاه تری اتفاق میفته؟؟؟

اگر دوستی داشتین یا شنیده ای و تجربه ای و توصیه ای و نظری دارین بگین ممنون میشم.
    ThinK DifferenT

پیش فرض پاسخ : معافیت تحصیلی versus معافیت پزشکی؟؟؟

چون گفتی شنیده ها رو بگیم میگم:
    من 2 ماه پیش اونجا بودم و به طور ناشناس و با لباس مبدل با حدود 10 نفر از دوستان معاف شده گپ و گفتگوی صمیمانه ای داشتم! هیچ کدومشون کارشون بیشتر از 1 ماه طول نکشیده بود. اما اون خانوما میگفتن 4 مااااه!! در مورد پروسه هم که ازشون میپرسیدم میدیدم لزومی نداره بیشتر از یه ماه یه ماهو نیم طول بکشه. اما از اونجایی که اونجا صاحاب نداره، هیچ چیزی بعید نیست. مثل آشنای بیچاره من که کارش 6 ماه طول کشید و آخرم معاف نشد.
    اینجا میتونی در همین زمینه، تصمیم کبرای من رو هم ببینی:
    (پاسخ #37)
    http://www.applyabroad.org/forum/ind...ic,207.30.html
    غافل چون صبح کند می اندیشد که چه کند؛<br />عاقل می اندیشد که خدا با او چه خواهد کرد

Junior Member

من داداشم معاف پزشكي شد براي چشم. از زمان پست دفترچه تا وقتي اون گواهي موقته را بهش دادن تقزيبا 2 ماه (1ماه 20 ،21 روز )طول كشيد به نظر من پزشكي خيلي بهتر از تحصيليه ولي به شرطي كه مطمئن باشي معاف ميشي يعني مثلا اگه مجموع شماره چشم بايد 10 باشه تو 12 باشي كه ديگه خيالت راحت باشه چون خداي نكرده اگه معاف نشي حق اعتراض نداري بايد بري سربازي

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ali_mahbod نمایش پست ها
    من داداشم معاف پزشكي شد براي چشم. از زمان پست دفترچه تا وقتي اون گواهي موقته را بهش دادن تقزيبا 2 ماه (1ماه 20 ،21 روز )طول كشيد به نظر من پزشكي خيلي بهتر از تحصيليه ولي به شرطي كه مطمئن باشي معاف ميشي يعني مثلا اگه مجموع شماره چشم بايد 10 باشه تو 12 باشي كه ديگه خيالت راحت باشه چون خداي نكرده اگه معاف نشي حق اعتراض نداري بايد بري سربازي
    یه سوال واسه من پیش اومده. فرض کنید لیسانس رو تموم کنم. (مثلا تیرماه) و فوق هم بدونم قبول می شم (ثبت نامش اواخر شهریور هستش) حالا این جا یه فاصله سه ماهی هست. فکر می کنید برم دنبال معافیت پزشکی؟؟ اگه هم معاف نشدم که فوق رو شروع می کنم و معافیت تحصیلی می گیرم. فکر کنم این بهترین کار باشه.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط meisam_629 نمایش پست ها
    یه سوال واسه من پیش اومده. فرض کنید لیسانس رو تموم کنم. (مثلا تیرماه) و فوق هم بدونم قبول می شم (ثبت نامش اواخر شهریور هستش) حالا این جا یه فاصله سه ماهی هست. فکر می کنید برم دنبال معافیت پزشکی؟؟ اگه هم معاف نشدم که فوق رو شروع می کنم و معافیت تحصیلی می گیرم. فکر کنم این بهترین کار باشه.
    البته من دیگه فوق لیسانسو شروع کردم. یه جایی هم خوندم وقتی که واسه معافیت پزشکی درخواست بدیم تا ۶ ماه هیچ معافیت دیگه ای صادر نمی شه. با این اوصاف جواب این موقعیتی که پرسیدم چی میشه؟؟ به هر حال وقتی فوق قبول شیم باید معافیت تحصیلی صادر بشه دیگه.
    یه نکته دیگه:‌ فکر می کنید که قوانین مربوط به معافیت چشم تا ۲ سال آینده تغییر کنه؟؟؟ الان که تو پرونده های پزشکیم نگاه می کردم دیدم که سال ۸۶ نمرات چشم من به صورت زیر بوده:
    OD: -5.5
    که جمعش ۱۰.۵ میشه. البته خیال دارم برم یه تست هم حالا انجام بدم ببینم چقدر رفته روش. اگه حدود ۱۱ یا ۱۲ بشه احتمال زیاد معافم دیگه. درسته؟؟

Junior Member

Question پاسخ : معافیت پزشکی

سلام درود
    من طی یک نزاع با ضربات چاقو مجروح شدم (دادگاه می رو مقصر ندونست) تاندون انگشت سبابه دست راتسم کامل پاره شد الان دارم فیزیو تراپی میکنم و نصف حس دو بند انگشت بالای همان انگشت از کار افتاده برای معافیت یا معاف از رزم ؟ ایا میتونم اقدام کنم یا نه راهنمایی کنید لطفا با سپاس

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering at Bogazici University

البته من دیگه فوق لیسانسو شروع کردم. یه جایی هم خوندم وقتی که واسه معافیت پزشکی درخواست بدیم تا ۶ ماه هیچ معافیت دیگه ای صادر نمی شه. با این اوصاف جواب این موقعیتی که پرسیدم چی میشه؟؟ به هر حال وقتی فوق قبول شیم باید معافیت تحصیلی صادر بشه دیگه.
    یه نکته دیگه:‌ فکر می کنید که قوانین مربوط به معافیت چشم تا ۲ سال آینده تغییر کنه؟؟؟ الان که تو پرونده های پزشکیم نگاه می کردم دیدم که سال ۸۶ نمرات چشم من به صورت زیر بوده:
    OD: -5.5
    که جمعش ۱۰.۵ میشه. البته خیال دارم برم یه تست هم حالا انجام بدم ببینم چقدر رفته روش. اگه حدود ۱۱ یا ۱۲ بشه احتمال زیاد معافم دیگه. درسته؟؟
    سلام
    دوست عزیز اگر شما الان ثبت نام کردید و دارید ارشد میخونید دیگه نمیتونید برای معافیت پزشکی اقدام کنید تا وقتی که درستون تموم شه. بهترین راه همون چیزی بود که گفتید. حتی اگر قبل ازموعد ثبت نام دانشگاه هم مدارکتون رو تحویل میدادید به پلیس +10 در حین تحصیل هم پروندتون در جریان بود و میتونستید معاف شید.
    در مورد اینکه قوانین تغییر کنه فکر نمیکنم کسی بتونه جواب قطعی بده. خودشون هم مطمئنا نمیدونن تغییر میکنه یا نه.
    با این شماره چشم احتمال معافی هست. چون قطره توی چشم شما میریزن ممکنه کاهش پیدا کنه و به زیر 10 برسه ولی با توجه به اینکه میگید برای 4 سال پیش احتمالا الان افزایش پیدا کرده. اگر به 12 برسه بله حتما معاف میشید. من خودم با 11.25 معاف شدم و قطره هم اگر درست خاطرم باشه 0.25 کاهش داد شماره چشممو. موفق باشید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sahand11_m27 نمایش پست ها
    سلام
    دوست عزیز اگر شما الان ثبت نام کردید و دارید ارشد میخونید دیگه نمیتونید برای معافیت پزشکی اقدام کنید تا وقتی که درستون تموم شه. بهترین راه همون چیزی بود که گفتید. حتی اگر قبل ازموعد ثبت نام دانشگاه هم مدارکتون رو تحویل میدادید به پلیس +10 در حین تحصیل هم پروندتون در جریان بود و میتونستید معاف شید.
    ممنون از جواب. آره کاش زودتر به فکر افتاده بودم و مدارکو می فرستادم. فقط نکته ای که هست یه جایی تو همین فروم خوندم که وقتی پرونده تشکیل میشه دیگه هیچ معافیتی صادر نمی شه. خوب اگه کسی این کارو کنه و آخرش معاف نشه و بخواد فوق بخونه مشکلی ایجاد میشه؟؟ چون طبق قانون وقتی کسی معاف نشد حق اعتراض نداره و باید بره خدمت. حالا بالاخره معافیت تحصیلی صادر میشه واسش؟؟

پیش فرض همه چيز درباره ي معافيت پزشكي

یک مورد خیلی مهم جدیدا به بند های معافیت پزشکی اضاقه شده.

خیلی پست ها هنوز دفترچه قدیمی رو میدن، سعی کنین دفترچه جدیدو بگیرین.

- کلیه مشمولین معاف که طبق نظر شورای پزشکی قادر به رزم باشند باید دوره آموزش رزم مقدماتی رو طی کنن.

این یعنی 3-4 ماه تو نوبت بودن و 3 ماه آموزشی که برا کسی که بخواد الان ویزا بگیره، مثل من، نا ممکنه.

خواهش میکنم، این خبرو به همه بدین و بطور جدی به این مسئله اعتراض کنیم. این هم ظالمانس هم احمقانه چرا که اصولا معافی پزشکی برای کسایی است که نمی تونن برن رزم.

Junior Member

پیش فرض کارت بایان خدمت....

سلام من می خواستم کارت معافی بزشکی بگیرم البته با استفاده از بند ب{4میلیون نا قابل } البته از نوع معافیت بزشکی .. می خاستم بدونم معافیت بزشکی مشکلی در گرفتن ویزا مشکلی ایجاد نمی کنه؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)