نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrdaad
سلام،
گرچه اين موضوع قديميه، اما ممکنه کسی مثل من که دنبال اطلاعات برای گرفتن معافيت پزشکی ميگرده بهش مراجعه کنه. به خاطر همين سعی کردم که اطلاعات خاص خودم رو به صورت مختصر اينجا بيارم.

من به تازگی معاف پزشکی شدم ولی برای گرفتن اجازه ی خروج به موقع کلی دردسر کشيدم. چون در نظام وظيفه ی اصفهان به من گفتند که تا وقتی کارت معافيتم نرسه هيچ مدرکی به من نمی دهند و گرفتن مجوز خروج غير ممکنه. من با هزار تا دردسر يه راه پر پيچ و خم و استرسی رو رفتم تا تونستم اجازه ی خروج بگيرم. اگر کسی نياز به جزئيات داشت لطفاً مطرح کنه.

علاوه بر اينکه به هر حال ممکنه قوانين نظام وظيفه تغيير کنه و بهتره اگر معاف ميشيد براش اقدام کنيد، اين که لزومی به گذاشتن وثيقه نيست هم می تونه عامل تعيين کننده ای برای انتخاب معافيت پزشکی باشه.

در نهايت اين رو هم بگم که در اين فرايند معاف شدن و گرفتن اجازه ی خروج به نظر من اومد نظام وظيفه ی اصفهان کارهای غير متداول را (مثل دادن اجازه ی خروج قبل از اينکه کارت به دست شما برسه) تا حدی که بتونه انجام نمی ده. به هيچ وجه نمی تونيد زمان بندی اون ها رو هم بنا بر درخواست خودتون تغيير بديد. گرچه ممکنه شهرای ديگه کمی با شما راه بيان.
خیلی ها در تهران بودن که معافی گرفتن، و قبل از اینکه کارت به دستشون برسه یه نامه از نظام وظیفه گرفتند که معاف شدن، و با همون نامه پاس گرفتن... کسی که معافیت پزشکی می گیره که دیگه اجازه خروج نمی خواد! می خواد؟ من خودم معافی پزشکی دارم، رفتم پلیس +10 مثل آب خوردن پاسپورت گرفتم! اجازه خروج برای چی؟ قوانین جدید به این شکله؟