صفحه 1 از 406 123456789101151101 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 4052

موضوع: معافیت پزشکی (شامل تمامی بیماریها و مسائل - قدیمی)

پیش فرض معافیت پزشکی (شامل تمامی بیماریها و مسائل - قدیمی)

سلام،

برای September اگه مجبور باشیم که آمریکا باشیم اقدام برای کدوم معافیت رو توصیه می کنین؟
    من امروز که از نظام وظیفه پرسیدم یکی از اون خانوما گفت معافیت پزشکی یه 3 ماهی طول میکشه؟؟؟ درسته؟ بچه ها یی که برا معافیت پزشکی اقدام کردن راهنمایی کنن لطفا؟
    معافیت تحصیلی راحت تره و در زمان کوتاه تری اتفاق میفته؟؟؟

اگر دوستی داشتین یا شنیده ای و تجربه ای و توصیه ای و نظری دارین بگین ممنون میشم.
    ThinK DifferenT

پیش فرض پاسخ : معافیت تحصیلی versus معافیت پزشکی؟؟؟

چون گفتی شنیده ها رو بگیم میگم:
    من 2 ماه پیش اونجا بودم و به طور ناشناس و با لباس مبدل با حدود 10 نفر از دوستان معاف شده گپ و گفتگوی صمیمانه ای داشتم! هیچ کدومشون کارشون بیشتر از 1 ماه طول نکشیده بود. اما اون خانوما میگفتن 4 مااااه!! در مورد پروسه هم که ازشون میپرسیدم میدیدم لزومی نداره بیشتر از یه ماه یه ماهو نیم طول بکشه. اما از اونجایی که اونجا صاحاب نداره، هیچ چیزی بعید نیست. مثل آشنای بیچاره من که کارش 6 ماه طول کشید و آخرم معاف نشد.
    اینجا میتونی در همین زمینه، تصمیم کبرای من رو هم ببینی:
    (پاسخ #37)
    http://www.applyabroad.org/forum/ind...ic,207.30.html
    غافل چون صبح کند می اندیشد که چه کند؛<br />عاقل می اندیشد که خدا با او چه خواهد کرد

Junior Member

من داداشم معاف پزشكي شد براي چشم. از زمان پست دفترچه تا وقتي اون گواهي موقته را بهش دادن تقزيبا 2 ماه (1ماه 20 ،21 روز )طول كشيد به نظر من پزشكي خيلي بهتر از تحصيليه ولي به شرطي كه مطمئن باشي معاف ميشي يعني مثلا اگه مجموع شماره چشم بايد 10 باشه تو 12 باشي كه ديگه خيالت راحت باشه چون خداي نكرده اگه معاف نشي حق اعتراض نداري بايد بري سربازي

پیش فرض همه چيز درباره ي معافيت پزشكي

یک مورد خیلی مهم جدیدا به بند های معافیت پزشکی اضاقه شده.

خیلی پست ها هنوز دفترچه قدیمی رو میدن، سعی کنین دفترچه جدیدو بگیرین.

- کلیه مشمولین معاف که طبق نظر شورای پزشکی قادر به رزم باشند باید دوره آموزش رزم مقدماتی رو طی کنن.

این یعنی 3-4 ماه تو نوبت بودن و 3 ماه آموزشی که برا کسی که بخواد الان ویزا بگیره، مثل من، نا ممکنه.

خواهش میکنم، این خبرو به همه بدین و بطور جدی به این مسئله اعتراض کنیم. این هم ظالمانس هم احمقانه چرا که اصولا معافی پزشکی برای کسایی است که نمی تونن برن رزم.

Junior Member

پیش فرض کارت بایان خدمت....

سلام من می خواستم کارت معافی بزشکی بگیرم البته با استفاده از بند ب{4میلیون نا قابل } البته از نوع معافیت بزشکی .. می خاستم بدونم معافیت بزشکی مشکلی در گرفتن ویزا مشکلی ایجاد نمی کنه؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : کارت بایان خدمت....

ایا معافیت بزشکی مشکلی ایجاد می کنه؟ در داخل..خارج سفارت.... کلا هرجا

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    Building Structures

پیش فرض پاسخ : همه چيز درباره ي معافيت پزشكي

من جديدا معاف شدم(قبل از عيد)...مداركم رو براي صدور كارت تحويل دادم ولي كسي چنين چيزي نگفت...بهتره به رو خودت نياري
    دوستان گرامی، متاسفانه بنده دیگر در این انجمن فعال نیستم و توانایی پاسخ به سوالات شما را ندارم، همینطور دانش و اطلاعاتم به روز و کمک حال شما نیست. سپاسگزارم.

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    Building Structures

100% پزشكي بهتره...من معاف شدم ولي سه ماه الكي معطل بودم...بايد پيگير نامت باشي!دوستمون درست ميگن كه اونجا صاحاب نداره...من نامه ي بيمارستانم گم شده بود به زور تونستم درستش كنم...يه سري كارا مي توني كني كه من نكردم اگه اون كارارو كني حتما كارت 1.5 ماهه راه ميفته فقط بايد مطمئن باشي كه معافي!اگه نميشي همون تحصيليو بگير و برو چون اگه معاف نشي اونجا برات پرونده تشكيل ميشه
    دوستان گرامی، متاسفانه بنده دیگر در این انجمن فعال نیستم و توانایی پاسخ به سوالات شما را ندارم، همینطور دانش و اطلاعاتم به روز و کمک حال شما نیست. سپاسگزارم.

کلا معافیت پزشکی یعنی حل شدن مشکل سربازی شما برای همیشه...پس طبیعتا بهتر از معافیت تحصیلی هست...مدت زمان گرفتن معافیت پزشکی بستگی داره به موردی که می خواهید به خاطرش معافیت بگیرید...اگه مورد خیلی بارز باشه می تونم بگم 1 ماهه هم می تونید بگیرید ولی اگه مورد لب مرزی باشه یا مشکوک بشن ممکه تا 6 ماه هم طول بکشه و بعد تازه آخرش بگن نه...
    Keep calm...Time will solve any problem

پیش فرض پاسخ : همه چيز درباره ي معافيت پزشكي

سلام،

این قانون در مورد معافیت کفالت هم هست؟
    شما چاپ چندم دفترچه را خوندی که توش اینو نوشته بود؟
    یک نسخه از چاپ هفتم دفترچه مال آذرماه 1386 رو سایت نظام وظیفه هست که توش این مسئله را برای معافیت پزشکی نوشته اما برای معافیت کفالت چیزی در این مورد توش نیومده. دفترچه شما هم همینطوره؟

ممنون.
    &quot;A person who never made a mistake never tried anything new&quot;<br />Albert Einstein

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)