صفحه 10 از 406 نخستنخست 123456789101112131415161718192060110 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 91 تا 100 , از مجموع 4052

موضوع: معافیت پزشکی (شامل تمامی بیماریها و مسائل - قدیمی)

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    Building Structures

پیش فرض پاسخ : معافیت تحصیلی versus معافیت پزشکی؟؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrdaad
    سلام،
    گرچه اين موضوع قديميه، اما ممکنه کسی مثل من که دنبال اطلاعات برای گرفتن معافيت پزشکی ميگرده بهش مراجعه کنه. به خاطر همين سعی کردم که اطلاعات خاص خودم رو به صورت مختصر اينجا بيارم.

من به تازگی معاف پزشکی شدم ولی برای گرفتن اجازه ی خروج به موقع کلی دردسر کشيدم. چون در نظام وظيفه ی اصفهان به من گفتند که تا وقتی کارت معافيتم نرسه هيچ مدرکی به من نمی دهند و گرفتن مجوز خروج غير ممکنه. من با هزار تا دردسر يه راه پر پيچ و خم و استرسی رو رفتم تا تونستم اجازه ی خروج بگيرم. اگر کسی نياز به جزئيات داشت لطفاً مطرح کنه.

علاوه بر اينکه به هر حال ممکنه قوانين نظام وظيفه تغيير کنه و بهتره اگر معاف ميشيد براش اقدام کنيد، اين که لزومی به گذاشتن وثيقه نيست هم می تونه عامل تعيين کننده ای برای انتخاب معافيت پزشکی باشه.

در نهايت اين رو هم بگم که در اين فرايند معاف شدن و گرفتن اجازه ی خروج به نظر من اومد نظام وظيفه ی اصفهان کارهای غير متداول را (مثل دادن اجازه ی خروج قبل از اينکه کارت به دست شما برسه) تا حدی که بتونه انجام نمی ده. به هيچ وجه نمی تونيد زمان بندی اون ها رو هم بنا بر درخواست خودتون تغيير بديد. گرچه ممکنه شهرای ديگه کمی با شما راه بيان.
    خیلی ها در تهران بودن که معافی گرفتن، و قبل از اینکه کارت به دستشون برسه یه نامه از نظام وظیفه گرفتند که معاف شدن، و با همون نامه پاس گرفتن... کسی که معافیت پزشکی می گیره که دیگه اجازه خروج نمی خواد! می خواد؟ من خودم معافی پزشکی دارم، رفتم پلیس +10 مثل آب خوردن پاسپورت گرفتم! اجازه خروج برای چی؟ قوانین جدید به این شکله؟
    دوستان گرامی، متاسفانه بنده دیگر در این انجمن فعال نیستم و توانایی پاسخ به سوالات شما را ندارم، همینطور دانش و اطلاعاتم به روز و کمک حال شما نیست. سپاسگزارم.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : همه چيز درباره ي معافيت پزشكي

خوب معاف از رزم چیه؟خدمت غیر نظامی چیه؟

ApplyAbroad Veteran
    sepehr_jun آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Petroleum Engineering science of Drilling and Extraction

نقل قول نوشته اصلی توسط emad89
    خوب معاف از رزم چیه؟خدمت غیر نظامی چیه؟
    یعنی رژه نمیری. اگر جنگی شد خط مقدم نمیری. کلا کارهای سنگین انجام نمیدی و بیشتر کارهای خدماتی مثل اپراتور بودن آبدارچی بودن و ... انجام میدی. فایده نداره. دنبال معافیت دائم باش.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : معافیت تحصیلی versus معافیت پزشکی؟؟؟

نظام وظيفه ی اصفهان اون نامه رو نمی ده! به هيچ وجه! من با کمک يه نامه از ديدار با مسئولين که از نظام وظيفه ی تهران گرفتم (دوشنبه ها ميدون سپاه)، از نظام وظيفه ی اصفهان کارت موقت برای معافی دائم پزشکی رو گرفتم. البته يه کاغذ A5 عکس داره. فکر نمی کنم که می شد با اون کارت موقت پاسپورت گرفت، اگر صحيح بود اين همه مراحل بعد رو نمی داشت:

با اون نامه ی موقت رفتم گذرنامه ی اصفهان، بعد از چند بار مراجع و دردسر نامه ی استعلام بر اساس همون معافی موقت به من دادند خطاب به نظام وظيفه که فلانی اجازه ی خروج داره يا نه. بعد از اين قصه ها رفتم نظام وظيفه، اون ها هم شاکی که چرا زود اومدی (گفته بودند تا وارد سيستم نشده نيا، من فک کردم امتحانش ضرر نداره، بلافاصله بعد از گرفتن استعلام رفته بودم!) و نامه رو بده و معافيتو باطل می کنيم و .... بعد يه هفته به کمک پدرم رفتيم نظام وظيفه که پاسخ استعلام گذرنامه رو بگيريم. از صپ تا ظهر اونجا بوديم، از اين اتاق به اون يکی، مشکل اصلی هم اين بود که گواهی موقت از کجا اومده (همون طور که گفتم اصفهان اون گواهی رو صادر نمی کنه). جواب نامه هم اجازه ی يک بار خروجه که بايد با پاسپورت برم گذرنامه ی اصفهان تا بنويسند به گذرنامه ی تهران که توی پاسپورتم مهر خروج (برای يک بار) بزنن. اين قصه ای که گفتم تلخيص شده بود!

سلام.
    بچه ها اینجا کسی از "ژنووارم" معافیت گرفته؟
    میدونین چه جوریه چقدر سخت میگیرن یا ... ؟ فاصله بین زانوهای من 10.5 سانته و تو دفترچه نوشته بیش از 10 معافه دائم. ولی من از دکتر پرسیدم گفت این چیزا رو اختیار تام دادن به کمسیون گفت احتمالش 50 50 هست. کسی میدونه واقعا اینطوریه یا نه؟ من اقدام بکنم به نظرتون؟
    همیشه بهترین راه را برای پیمودن میبینیم، ولی تنها راهی را که به آن عادت کرده ایم را میرویم...

راستی دوستان این پروسه معاف شدن تقریبا چقدر طول میکشه؟
    ممنون
    همیشه بهترین راه را برای پیمودن میبینیم، ولی تنها راهی را که به آن عادت کرده ایم را میرویم...

Junior Member

با سلام
    دوستان من یکبار استخوان های کل صورتم (دو فک و چانه و گونه ها) رو جراحی کردم/
    جراحی هم خیلی سنگین بوده
    به نظرتون میتونم به معافیت پزشکی امید داشته باشم؟

سلام
    من 3 4 مورد براي معافيت پزشكي دارم. اما يه مشكل وجود داره اينه كه چون من داروسازي خوندم و دكتر حرفه اي هستم شامل معافيت پزشكي نمي شم. به نظرتون هيچ راهي وجود نداره؟
    خواهشا كمكم كنين

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Robotics/AI at USC

سلام
    من از نظام وظیفه تهران پرسیدم گفتن 2 ماه
    امروز از کرج پرسیدم گفت اگه پیگیر باشی 3 ماه
    فکر کنم تهران با این که شلوغ تره زودتر کار راه می اندازن..
    ولی میشه گفت ماکزیمم 3 ماه..
    "You cannot discover new oceans unless you have the courage to lose sight of the shore”

Junior Member

من تازه معافیت پزشکی گرفتم. 22 خرداد جواب معافی من اومد. 26 خرداد تمام مدارک رو تکمیل کردم دادم نظام وظیفه! هفته پیش کارتم رو گرفتم. 3 ماه طول کشید برای من. البته من سرباز بودم. ولی برای معافی پزشکی, زیره 2 ماه اصلاً فکرشو نکنید. بیشتر از 2 ماه طول میکشه.

البته, کسانی هم که سرباز هستند خدائی نکرده!! بین 5 الی 6 ماه پروسه معافیشون طول میکشه. در صورتی که صبح تا شب دنبال کارهاتون باشید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)