صفحه 12 از 406 نخستنخست ... 234567891011121314151617181920212262112 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 111 تا 120 , از مجموع 4052

موضوع: معافیت پزشکی (شامل تمامی بیماریها و مسائل - قدیمی)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Engineering, METU

پیش فرض پاسخ : همه چيز درباره ي معافيت پزشكي

نقل قول نوشته اصلی توسط komeil4life نمایش پست ها
    سلام

ببخشید این معافیتی که برای غده تیروئید گذاشتن، مثلا من که پرکاری غده تیروئید دارم یعنی بی‌چون و چرا معافم؟ و البته آزمایش خونم رو هم توی یکی از معتبرترین آزمایشگاه‌های تهران گرفتم و ارائه همین آزمایش کافیه یا باید برم باز جایی که نظام وظیفه مشخص می‌کنه هم آزمایش تیروئید بدم؟

http://www.police.ir/portal/Home/Sho...e-5e68c60294a4

بند 2- بيماريهاي غدد تيروئيد.
    ب) هيپرتيروئيدي (پرکاری) و هيپوتيروئيدي (کم کاری) معاف دائم.
    سلام
    اتفاقا منم پركاري تيروئيد دارم
    درباره مداركي كه بايد ارائه بدي با دكترت صحبت كن. نميدونم شما كجا ساكن هستيد ولي من كه تبريز هستم. من دو سه نفر رو ميشناسم كه با عناوين مختلف معافيت پزشكي گرفتن . اينجا ميگن كه حتي زن يا مرد بودن پزشك تو تصميم شوراي پزشكي مي تونه دخيل باشه.
    من 2 هفته پيش اين موضوع معافيت رو فهميدم و شك داشتم كه به اين راحتي برام معافيت بدن. با دكترم كه حرف زدم چنان با قاطعيت گفت كه من معافم ديگه هيچ جاي شكي برام نذاشت. مي گفت بيماري من از نوع حاد و سمي هستش. يعني هم پركاري دارم و هم بزرگي تيروئيد (بهش مي گن "گريوز") .
    (اگه خواستي بدوني دقيقا دكتر چي بهم گفته و بخواي نكات ريزشو بدوني پيغام بده كاملا برات بنويسم.)
    خلاصه من همه كارا رو كردم و ديروز دفترچم رو تحويل پليس + 10 دادم. گفتن تا 3 هفته ديگه يه نامه مياد دم در خونت و اونجا تاريخ و مكان شوراي پزشكي رو نوشتن.
    ميري شوراي پزشكي و اونجا دكتر ها تشخيص مي دن كه مريض و معاف هستي يا نه.
    شايد اونجا بگن دوباره بايد آزمايش بدم،‌شايد هم نه؟ هيچكس نميتونه حدسي بزنه.
    فعلا كه منتظرم.
    خوشحال ميشم بتونم كاري كه از دستم بر مياد برات انجام بدم.

نقل قول نوشته اصلی توسط pini نمایش پست ها
    سلام
    اتفاقا منم پركاري تيروئيد دارم
    درباره مداركي كه بايد ارائه بدي با دكترت صحبت كن. نميدونم شما كجا ساكن هستيد ولي من كه تبريز هستم. من دو سه نفر رو ميشناسم كه با عناوين مختلف معافيت پزشكي گرفتن . اينجا ميگن كه حتي زن يا مرد بودن پزشك تو تصميم شوراي پزشكي مي تونه دخيل باشه.
    من 2 هفته پيش اين موضوع معافيت رو فهميدم و شك داشتم كه به اين راحتي برام معافيت بدن. با دكترم كه حرف زدم چنان با قاطعيت گفت كه من معافم ديگه هيچ جاي شكي برام نذاشت. مي گفت بيماري من از نوع حاد و سمي هستش. يعني هم پركاري دارم و هم بزرگي تيروئيد (بهش مي گن "گريوز") .
    (اگه خواستي بدوني دقيقا دكتر چي بهم گفته و بخواي نكات ريزشو بدوني پيغام بده كاملا برات بنويسم.)
    خلاصه من همه كارا رو كردم و ديروز دفترچم رو تحويل پليس + 10 دادم. گفتن تا 3 هفته ديگه يه نامه مياد دم در خونت و اونجا تاريخ و مكان شوراي پزشكي رو نوشتن.
    ميري شوراي پزشكي و اونجا دكتر ها تشخيص مي دن كه مريض و معاف هستي يا نه.
    شايد اونجا بگن دوباره بايد آزمايش بدم،‌شايد هم نه؟ هيچكس نميتونه حدسي بزنه.
    فعلا كه منتظرم.
    خوشحال ميشم بتونم كاري كه از دستم بر مياد برات انجام بدم.
    سلام، ممنون از جواب. فکر کنم باید برم یه پزشک غدد درست و حسابی ببینم نظر دقیقش چیه...میزان پرکاری مهم هست یا نیست؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه

سلام، ممنون از جواب. فکر کنم باید برم یه پزشک غدد درست و حسابی ببینم نظر دقیقش چیه...میزان پرکاری مهم هست یا نیست؟
    دوباره سلام
    خواهش مي كنم. بله فكر ميكنم مهم باشه.
    راستي، يكي از دوستام كه معافيت گرفته بود برگه پر شده سلامت من رو ديد. روي مهر دكتري كه من رفتم پيشش نوشته "استاديار تمام وقت جغرافيايي".
    دوستم گفت كه توي كمسيون نظر مثبتي روي اينجور دكترها دارن.

نقل قول نوشته اصلی توسط pini نمایش پست ها
    دوباره سلام
    خواهش مي كنم. بله فكر ميكنم مهم باشه.
    راستي، يكي از دوستام كه معافيت گرفته بود برگه پر شده سلامت من رو ديد. روي مهر دكتري كه من رفتم پيشش نوشته "استاديار تمام وقت جغرافيايي".
    دوستم گفت كه توي كمسيون نظر مثبتي روي اينجور دكترها دارن.
    سلام، ممنون که وقتتون رو می‌زارید. این هم به عنوان آخرین سوال.
    کمسیون نسبت به تشخیص پزشک نظر می‌ده یا خودشون مراحل آزمایش و تست گیری خاصی رو انجام مي‌دن؟ من از یکی از دوستام که اصلا قضیه تیروئید رو بهم گفته بود، شنیدم که مثلا یکی از تست‌هایی که می‌گیرن مشت کردن دست هست و اگر دستت خیلی عرق کنه، یکی از چیزهایی که توی نظر مثبت دادن خیلی تاثیر داره که البته من بخاطر پرکاری تیروئید اگر ده ثانیه مثلا دستم و ببندم،‌ دستم خیس آب میشه...

به هر حال ای کاش از نحوه بررسی شواری پزشکی می‌شد یه اطلاعاتی داشت...من می‌ترسم دفترچه پر کنم و معاف نشم و مجبور بشم برم سربازی...البته دانشجو هستم ولی خوب کلا نگرانم چون خیلی تو زندگیم تاثیر داره.

Junior Member
    رشته و دانشگاه

سلام، ممنون که وقتتون رو می‌زارید. این هم به عنوان آخرین سوال.
    کمسیون نسبت به تشخیص پزشک نظر می‌ده یا خودشون مراحل آزمایش و تست گیری خاصی رو انجام مي‌دن؟ من از یکی از دوستام که اصلا قضیه تیروئید رو بهم گفته بود، شنیدم که مثلا یکی از تست‌هایی که می‌گیرن مشت کردن دست هست و اگر دستت خیلی عرق کنه، یکی از چیزهایی که توی نظر مثبت دادن خیلی تاثیر داره که البته من بخاطر پرکاری تیروئید اگر ده ثانیه مثلا دستم و ببندم،‌ دستم خیس آب میشه...

به هر حال ای کاش از نحوه بررسی شواری پزشکی می‌شد یه اطلاعاتی داشت...من می‌ترسم دفترچه پر کنم و معاف نشم و مجبور بشم برم سربازی...البته دانشجو هستم ولی خوب کلا نگرانم چون خیلی تو زندگیم تاثیر داره.

خواهش مي كنم.
    اول از همه اينكه چون دانشجو هستي تا زماني كه فارغ التحصيل نشي (كه داري از معافيت تحصيلي استفاده ميكني) نميتوني واسه معافيت پزشكي اقدام كني.
    من قضيه تست عرق كردن دست رو براي پركاري تيروئيد دارم از تو براي اولين بار مي شنوم. حتي دكتر معالجم وقتي براي اولين بار رفتم پيشش ازم چنين تستي نگرفت.
    تعريق شديد دست خودش يه بند از معافيت هست كه جدا از پركاري تيروئيده. يعني شايد يكي اصلا پركاري تيروئيد نداشته باشه ولي دستش زياد عرق ميكنه. به اونم معافيت ميدن.
    به هر حال من نميدونم تو كمسيون پزشكي ميفرستن واسه آزمايش دوباره يا نه ولي تا اونجايي كه شنيدم اينه كه براي بيماري تيروئيد به احتمال زياد همونجا آزمايشات قبلي رو بررسي مي كنن و معاينات از قبيل گشادي چشم، بزرگي غده تيروئيد و علائم ظاهري ديگه رو انجام مي دن و نتيجه رو همونجا رو برگه مي نويسن.
    راستي شما كه حالا نميتوني اقدام بكني. ولي من دفترچم رو فرستادم و همونطور كه گفتم تا 3 هفته ديگه نامه كمسيون مياد دم در خونه. اگه زياد عجله نكني من تصميم دارم هر جا كه رفتم و هر اقدامي كه كردم و كلا هرچي دستگيرم شد اينجا بنويسم.
    صبر كن تا نامه بياد، برم كمسيون حتما مي گم كه چي شد. چي پرسيدن، چه آزمايشاتي كردن.
    ولي اگه تا اون موقع شما هم اگه چيزي شنيدي لطفا با ما هم در ميون بزار . ممنون.

Member
    رشته و دانشگاه
    Eelectrical Engineering - POWER

سلام.
    کسی در مورد قانون جدید خبری داره که معافیت های دائم پزشکی هم باید آموزشی برن؟ لطفا زودتر جواب بدید. ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط arash642004 نمایش پست ها
    سلام.
    کسی در مورد قانون جدید خبری داره که معافیت های دائم پزشکی هم باید آموزشی برن؟ لطفا زودتر جواب بدید. ممنون
    همچین چیزی رو از کجا شنیدی؟ معافیت پزشکی اگر دائم باشه که دیگه کلا سربازی نمی‌ری... ولی یکسری معافیت‌ها معاف از رزم داره که فکر مي‌کنم به اونا فقط 2 ماه آموزشی می‌دن!

Junior Member
    رشته و دانشگاه

همچین چیزی رو از کجا شنیدی؟ معافیت پزشکی اگر دائم باشه که دیگه کلا سربازی نمی‌ری... ولی یکسری معافیت‌ها معاف از رزم داره که فکر مي‌کنم به اونا فقط 2 ماه آموزشی می‌دن!
    من از قانون جديد خبري ندارم. دنبالش تو اينترنت هم گشتم ولي چيزي دستگيرم نشد. ولي يكي از فاميل هاي نزديك ما دو سال پيش معافيت پزشكي گرفته، نه آموزشي رفت و نه سربازي! فكر مي كنم الان هم اينجوري باشه.
    در ضمن اگه كسي معاف از رزم بشه هم آموزشي ميره و هم دوره سربازي !. الان دو نفر از دوستاي من معاف از زرم هستن و دارن دوره سربازيشون رو ميگزرونن. فقط ساعات پست ايستادنشون كمه،‌كاراي سنگين بهشون نميدن و ...
    اگه يكي معاف از زرم بشه بايد كل 18 ماه رو بره سربازي.

Member
    رشته و دانشگاه
    Eelectrical Engineering - POWER

یکی از دوستام که پارسال معاف دائم شد آموزشی هم نرفت. اون میگفت شنیدم که تازه تصویب شده اما مطمئن نبود. اینجوری باشه که خیلی مسخرست! مثلا یکی 2 تا پا نداشته باشه بره آموزشی؟!!!
    اینا بیکارن هی میشینن قانون عوض میکنن! اما منم تو اینترنت نه آموزشی داشتن و نه نداشتنشو پیدا نکردم.

نقل قول نوشته اصلی توسط arash642004 نمایش پست ها
    یکی از دوستام که پارسال معاف دائم شد آموزشی هم نرفت. اون میگفت شنیدم که تازه تصویب شده اما مطمئن نبود. اینجوری باشه که خیلی مسخرست! مثلا یکی 2 تا پا نداشته باشه بره آموزشی؟!!!
    اینا بیکارن هی میشینن قانون عوض میکنن! اما منم تو اینترنت نه آموزشی داشتن و نه نداشتنشو پیدا نکردم.
    همونطور که پینی عزیز هم فرمودن چیزی در این رابطه موجود نیست، در حقیقت مي‌شه گفت این‌ها در حد شایعه است...معافیت دائم یعنی شما کلا معاف هستی و سربازی نمی‌ری دیگه

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)