صفحه 13 از 406 نخستنخست ... 3456789101112131415161718192021222363113 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 121 تا 130 , از مجموع 4052

موضوع: معافیت پزشکی (شامل تمامی بیماریها و مسائل - قدیمی)

پیش فرض پاسخ : همه چيز درباره ي معافيت پزشكي

دوستان سلام
    چون من يك ساليه در مورد همين معافيت پزشكي و ... دارم پرس و جو ميكنم گفتم كه قضيه رو اينجا واسه دوستايي كه معاف پزشكي ميشن و نگران آموزشي هستن بگم...

يكي بود يكي نبود...
    قصه ما از اونجايي شروع ميشه كه تابستون سال 84 اخبار اعلام كرد كه نظام وظيفه گفته از اين به بعد همه معافي ها بايد آموزشي رو برن...
    اين طرح تا سال 86 عملي نشد اما هميشه حرفش بود....تا اينكه سال 86 اين قانون رو اينطور اصلاح كردن كه كسايي كه كارت معافيت ميگيرن تا 3 سال موقت خواهد بود و توي مدت اين 3 سال اگه براي آموزشي نخواستنشون كارت معافيت دائم بهشون ميدن...

تا امروز هم هيچ كسي با معاف دائم آمزشي نرفته...اما قسمت اصلي داستان ما برميگرده به طرحي كه تابستون امسال تو مجلس تصويب شد....
    ...به موجب اين قانون كه متنش رو ميتونين تو سايت مجلس هم پيدا كنين....تمام معافي ها (پزشكي و غير پزشكي ) بايد آموزشي برن...البته اين مصوبه هنوز اجرا نشده و تا پايان 88 هم اجرا نميشه...بعد از 88 هم باز جاي نگراني نيست...چون توي متن مصوبه نوشته بودن كه اين دوره آموزشي
    به صورت واحد هاي تئوري و پودماني اعمال خواهد شد...

موفق باشيد

نقل قول نوشته اصلی توسط shhd نمایش پست ها
    یه سئواله دیگه !
    من مجموع شماره چشمام 8.75 هستش. با این وضع میتونم از دوره آموزشی معاف بشم؟(فقط دوره آموزشی برام مهمه) تو سایت نظام وظیفه که نوشته این مجموع نمره چشم خدمت غیر رزمی میشه.
    یه سری از بچه ها تو پست هاشون گفته بودن که معاف پزشکی ها باید آموزشی برن !
    اگه نوشته خوب میشی دیگه! 11 معاف دائم بود؟!
    معاف از رزم چیز جالبیم نیستا! البته اگه میخای بری خدمت بهتره باز..
    همیشه بهترین راه را برای پیمودن میبینیم، ولی تنها راهی را که به آن عادت کرده ایم را میرویم...

Member
    رشته و دانشگاه
    Eelectrical Engineering - POWER

نقل قول نوشته اصلی توسط Blue.Dragon نمایش پست ها
    دوستان سلام
    چون من يك ساليه در مورد همين معافيت پزشكي و ... دارم پرس و جو ميكنم گفتم كه قضيه رو اينجا واسه دوستايي كه معاف پزشكي ميشن و نگران آموزشي هستن بگم...

يكي بود يكي نبود...
    قصه ما از اونجايي شروع ميشه كه تابستون سال 84 اخبار اعلام كرد كه نظام وظيفه گفته از اين به بعد همه معافي ها بايد آموزشي رو برن...
    اين طرح تا سال 86 عملي نشد اما هميشه حرفش بود....تا اينكه سال 86 اين قانون رو اينطور اصلاح كردن كه كسايي كه كارت معافيت ميگيرن تا 3 سال موقت خواهد بود و توي مدت اين 3 سال اگه براي آموزشي نخواستنشون كارت معافيت دائم بهشون ميدن...

تا امروز هم هيچ كسي با معاف دائم آمزشي نرفته...اما قسمت اصلي داستان ما برميگرده به طرحي كه تابستون امسال تو مجلس تصويب شد....
    ...به موجب اين قانون كه متنش رو ميتونين تو سايت مجلس هم پيدا كنين....تمام معافي ها (پزشكي و غير پزشكي ) بايد آموزشي برن...البته اين مصوبه هنوز اجرا نشده و تا پايان 88 هم اجرا نميشه...بعد از 88 هم باز جاي نگراني نيست...چون توي متن مصوبه نوشته بودن كه اين دوره آموزشي
    به صورت واحد هاي تئوري و پودماني اعمال خواهد شد...

موفق باشيد
    دوست من اسفند 87 کارت معافیت پزشکی رو گرفت و امروز که نگاه میکردم چیزی از موقت یا 3 ساله یا ... ننوشته بود. فقط نوشته بود معاف پزشکی، بند فلان.
    در ضمن حالا چه تئوری چه عملی علافی و گرفتاریشو داره دیگه یعنی 6 ماه منتظر موندن و ... یعنی برا کسایی که وقت ندارن فرقی نمیکنه

Junior Member

پیش فرض تغییر معافیت چشم

مثل اینکه معافیت ضعف چشم میخواد تغییر کنه ! این لینک رو نگاه کنین http://www.aftab.ir/news/2009/oct/13...ganization.php
    کسی اطلاعات بیشتری داره ؟
    یه سئوالی ! بیشتر از یه بار میشه برای معافیت از طریق یه بیماری اقدام کرد ؟ مجموع نمره چشمام 9.75 هستش. به نظرتون اقدام کنم یا صبر کنم ضعیف تر بشه !؟

نقل قول نوشته اصلی توسط m.jabarouti نمایش پست ها
    سلام
    برای گرفتن معافی از راه چاقی و لاغری حتما باید علتش غددی باشه در غیر این صورت معافی نمی دن. بهتره بری پیش یک دکتر غدد و اون بررسی کنه که لاغریت علتش غددی هست یا نه!
    سلام.من تو سایت نظام وظیفه ماده 24 بیماریهای پیش بینی نشده دیدم که نوشته بود bmi>40 میشه چاقی مفرط و معاف دائم.ولی تو نظام وظیفه بهم جواب ندادن.اگه میدونین چیکار باید بکنم لطفا" زود بم کمک کونید چون نزدیک اعزاممه.ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط isatis2006 نمایش پست ها
    در مورد اينكه بايد اموزسي بريد يا نه
    اين قانو ن جديده يكي از دوستاي من تقاضا داده بود براي معافيت گفتن باشه معافيد ولي برج 4 بايد بيايي اموزشي
    ميگه بابا اين ديگه چه جور معافيه
    گفتن بهش ديگه ديگه" قانون جديده" :'(
    اقا شما تك فرزند پسر بوديد اخه من هم شرايط كفالتو دارم بجز تك فرزند پسر بودن
    يعني 2 تا داداش بزرگتر از خودم دارم كه البته هردوتاشون هم ازدواج كردن
    ميشه يه جوري پيچيوندش
    سلام.من تو سایت نظام وظیفه ماده 24 بیماریهای پیش بینی نشده دیدم که نوشته بود bmi>40 میشه چاقی مفرط و معاف دائم.ولی تو نظام وظیفه بهم جواب ندادن.اگه میدونین چیکار باید بکنم لطفا" زود بم کمک کونید چون نزدیک اعزاممه.ممنون

Junior Member

با سلام
    من دیروز معاف پزشکی گرفتم (برا قلبم). میخام کل پروسه رو بگم شاید به درد دوستان بخوره. چندی پیش رفته بودن سایت police.ir برا شرایط وثیقه و این حرفا. اتفاقی بند های معافیت پزشکی رو دیدم و بند مریضیم رو یادداشت کردم و چون نمیخاستم معطل بشم (اصضلا فکر نمیکردم بهم معافبت بدن)، رفتم سراغ دکترم اونم بررسی کرد و گفت که با بند مربوطه سازگاری داره بعدش 15 مرداد دفترچه رو فرستادم و درست 1 ماه بعد نامه اومد برا کمسیون در حدود 3 هفته 3 بار پرونده منو با چندتا آزمایش بررسی کردن، بر خلاف بعضی از گفته ها (تو کمسیون نوشته بودن 45 روز) حدود 17 روز بعد برا شورای پزشکی (توی نظام وظیفه)دعوتنامه اومد، 4 آبان رفتم وظیفه،یه دکتر بود با سه تا فرمانده نظامی، دکتره پرونده رو نگاه کرد و ازم نوار قلبی خاست و بعدم نوشت معاف دائم (تا اون لحظه قلبم داشت از دهنم میزد بیرون!) دکتره خیلی با کلاس بود ( فرمانده وظیفه از اون با کلاس تر (سرهنگ محمودی))، نوار قلبی رو واسه فرمانده به خوبی توضیح داد و فرمانده یه نگاه به من و بعدشم امضا... چند تا مورد هست که میخام دوستان توجه داشته باشن:

1- اولین قدم مراجعه به www.police.ir تا بند های پزشکی رو ببینید. و در مورد تطبیق بند مربوطه با دکتر متخصص مشورت کنید.

2- سعی کنید بیماری خودتون رو خوب بشناسید، من خودم دو تا کتاب قلب خوندم، چرا که تو کمسیون دکترا معمولا حال ندارن و اشتباه میکنن، مثلا در مورد من، دکتره تو یه محاسبات ریاضی اشتبا می کرد که من از اصطلاحاتش سردر آوردم گفتم و شکر خدا اونم قبول کرد و حل شد ( البته شاید باورتون نشه ولی جدا اینطوری بود. واقعا !!!!!!!!!!) و اینکه احیانا میتونید مریضیتون رو تعمدی شدید ترش بکنید (البته موقتی)

3- به شایعات زیاد توجه نکنید، مثلا اینکه، فقط قیافه رو نگاه میکنن! چون خیلی ها میگفتن. تو جلسه شورای پزشکی رفتار دکتر و فرماندها خیلی منطقی بود و من اصلا انتظار نداشتم. لااقل نظام وظیفه تبریز اینطوری بود.

4- تو تمامی مراحل، مدارک پزشکیتون همراهتون باشه، مثلا اگه من اون روز نوار قلبی همرام نداشتم معلوم نبود چی میشد (چون دکترای اونجا متخصص نیستن و عمومین)

تو یکی از سوالات دوستان در صفحات قبلی دیدم که گفته بود معروف بودن دکتری که سابقه بیماریتون به اسم ایشون ممهوره چقدر تاثیر داره، بگم که تو مورد من تاثیر داشت چون دکتر نظام وظیفه به فرمانده گفت که فلانی این آزمایش رو امضا کرده. کل پروسه 80 روز طول کشید و الانم منتظره کارت معافیت هستم.

البته اینم بگم، که مدرکم لیسانس و حوزه وظیفه تبریز و اینکه بند 4 و 2 عرایضم خیلی خیلی مهمه! به خدا توکل کنیم.
    ببخشید خیلی شد!

Member
    رشته و دانشگاه
    Eelectrical Engineering - POWER

نقل قول نوشته اصلی توسط SMiner نمایش پست ها
    با سلام
    من دیروز معاف پزشکی گرفتم (برا قلبم). میخام کل پروسه رو بگم شاید به درد دوستان بخوره. چندی پیش رفته بودن سایت police.ir برا شرایط وثیقه و این حرفا. اتفاقی بند های معافیت پزشکی رو دیدم و بند مریضیم رو یادداشت کردم و چون نمیخاستم معطل بشم (اصضلا فکر نمیکردم بهم معافبت بدن)، رفتم سراغ دکترم اونم بررسی کرد و گفت که با بند مربوطه سازگاری داره بعدش 15 مرداد دفترچه رو فرستادم و درست 1 ماه بعد نامه اومد برا کمسیون در حدود 3 هفته 3 بار پرونده منو با چندتا آزمایش بررسی کردن، بر خلاف بعضی از گفته ها (تو کمسیون نوشته بودن 45 روز) حدود 17 روز بعد برا شورای پزشکی (توی نظام وظیفه)دعوتنامه اومد، 4 آبان رفتم وظیفه،یه دکتر بود با سه تا فرمانده نظامی، دکتره پرونده رو نگاه کرد و ازم نوار قلبی خاست و بعدم نوشت معاف دائم (تا اون لحظه قلبم داشت از دهنم میزد بیرون!) دکتره خیلی با کلاس بود ( فرمانده وظیفه از اون با کلاس تر (سرهنگ محمودی))، نوار قلبی رو واسه فرمانده به خوبی توضیح داد و فرمانده یه نگاه به من و بعدشم امضا... چند تا مورد هست که میخام دوستان توجه داشته باشن:

1- اولین قدم مراجعه به www.police.ir تا بند های پزشکی رو ببینید. و در مورد تطبیق بند مربوطه با دکتر متخصص مشورت کنید.

2- سعی کنید بیماری خودتون رو خوب بشناسید، من خودم دو تا کتاب قلب خوندم، چرا که تو کمسیون دکترا معمولا حال ندارن و اشتباه میکنن، مثلا در مورد من، دکتره تو یه محاسبات ریاضی اشتبا می کرد که من از اصطلاحاتش سردر آوردم گفتم و شکر خدا اونم قبول کرد و حل شد ( البته شاید باورتون نشه ولی جدا اینطوری بود. واقعا !!!!!!!!!!) و اینکه احیانا میتونید مریضیتون رو تعمدی شدید ترش بکنید (البته موقتی)

3- به شایعات زیاد توجه نکنید، مثلا اینکه، فقط قیافه رو نگاه میکنن! چون خیلی ها میگفتن. تو جلسه شورای پزشکی رفتار دکتر و فرماندها خیلی منطقی بود و من اصلا انتظار نداشتم. لااقل نظام وظیفه تبریز اینطوری بود.

4- تو تمامی مراحل، مدارک پزشکیتون همراهتون باشه، مثلا اگه من اون روز نوار قلبی همرام نداشتم معلوم نبود چی میشد (چون دکترای اونجا متخصص نیستن و عمومین)

تو یکی از سوالات دوستان در صفحات قبلی دیدم که گفته بود معروف بودن دکتری که سابقه بیماریتون به اسم ایشون ممهوره چقدر تاثیر داره، بگم که تو مورد من تاثیر داشت چون دکتر نظام وظیفه به فرمانده گفت که فلانی این آزمایش رو امضا کرده. کل پروسه 80 روز طول کشید و الانم منتظره کارت معافیت هستم.

البته اینم بگم، که مدرکم لیسانس و حوزه وظیفه تبریز و اینکه بند 4 و 2 عرایضم خیلی خیلی مهمه! به خدا توکل کنیم.
    ببخشید خیلی شد!
    سلام. مرسی از توضیحاتتون.
    منم شانسی بیماریمو پیدا کردم تازه دکتر به من گفت شدیدشو داری البته اون موقع از معافیت خبر نداشتم. فقط یه سوال ازتون داشتم. احیانا هیچ حرفی از آموزشی یا موقت سه ساله یا اینکه بعدا قراره اینجوری بشه و ... بهتون نزدن یا اطلاعی ندارید؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : معافیت تحصیلی versus معافیت پزشکی؟؟؟

کسی که معافیت پزشکی می گیره که دیگه اجازه خروج نمی خواد! می خواد؟ من خودم معافی پزشکی دارم، رفتم پلیس +10 مثل آب خوردن پاسپورت گرفتم! اجازه خروج برای چی؟ قوانین جدید به این شکله؟؟؟
    ضمنا در مورد آموزشی؟!!! وقتی معافیت گرفتم بهم هیچ چی در این مورد نگفتن! ( از خدمت دوره ضرورت معاف شدم)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)