صفحه 14 از 406 نخستنخست ... 45678910111213141516171819202122232464114 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 131 تا 140 , از مجموع 4052

موضوع: معافیت پزشکی (شامل تمامی بیماریها و مسائل - قدیمی)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : همه چيز درباره ي معافيت پزشكي

کسی که معافیت پزشکی می گیره که دیگه اجازه خروج نمی خواد! می خواد؟ من خودم معافی پزشکی دارم، رفتم پلیس +10 مثل آب خوردن پاسپورت گرفتم! اجازه خروج برای چی؟ قوانین جدید به این شکله؟؟؟
    ضمنا در مورد آموزشی؟!!! وقتی معافیت گرفتم بهم هیچ چی در این مورد نگفتن! ( از خدمت دوره ضرورت معاف شدم)
    اگه تو این مدت ویزا تحصیلی رو بگیرم واسه خروج از کشور مشکلی هست؟ ( آموزشی باید برم؟ اجازه خروج بگیرم؟)

من معافیت پزشکی ( تیرویید پرکار ...هیپو) دارم به نظرتون توی سفارت به مشکلی بر می خورم؟ (ویزای تحصیلی) چون توی فرم ویزا باید از سوابق بیماری نوشت) ( البته نمی دونم منظور سوابق هست یا بیماری کنونی...آخه مشکل تیرویید من در حال حاظر از بین رفته یعنی الان سالم هستم حتی توی آزمایش فقط احتمال اوت مجدد داره بیماریم)
    سوال رو مینویسم Do you suffer from any diseases?
    ویرایش توسط boyicelol : October 29th, 2009 در ساعت 12:44 AM

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط arash642004 نمایش پست ها
    سلام. مرسی از توضیحاتتون.
    منم شانسی بیماریمو پیدا کردم تازه دکتر به من گفت شدیدشو داری البته اون موقع از معافیت خبر نداشتم. فقط یه سوال ازتون داشتم. احیانا هیچ حرفی از آموزشی یا موقت سه ساله یا اینکه بعدا قراره اینجوری بشه و ... بهتون نزدن یا اطلاعی ندارید؟
    با سلام
    به من هیچی در مورد آموزش و دوره سه ساله اینا هیچی نگفتن. بنظرم دیگه سعی کنیم مورد آموزش رو فراموش کنیم تا حساسش نشه.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط boyicelol نمایش پست ها
    کسی که معافیت پزشکی می گیره که دیگه اجازه خروج نمی خواد! می خواد؟ من خودم معافی پزشکی دارم، رفتم پلیس +10 مثل آب خوردن پاسپورت گرفتم! اجازه خروج برای چی؟ قوانین جدید به این شکله؟؟؟
    ضمنا در مورد آموزشی؟!!! وقتی معافیت گرفتم بهم هیچ چی در این مورد نگفتن! ( از خدمت دوره ضرورت معاف شدم)
    اگه تو این مدت ویزا تحصیلی رو بگیرم واسه خروج از کشور مشکلی هست؟ ( آموزشی باید برم؟ اجازه خروج بگیرم؟)

من معافیت پزشکی ( تیرویید پرکار ...هیپو) دارم به نظرتون توی سفارت به مشکلی بر می خورم؟ (ویزای تحصیلی) چون توی فرم ویزا باید از سوابق بیماری نوشت) ( البته نمی دونم منظور سوابق هست یا بیماری کنونی...آخه مشکل تیرویید من در حال حاظر از بین رفته یعنی الان سالم هستم حتی توی آزمایش فقط احتمال اوت مجدد داره بیماریم)
    سوال رو مینویسم Do you suffer from any diseases?
    با سلام
    من تازه معاف شدم و کارتم نیومده، از پلیس+10 هم پرسیدم گفت باید یه تائیدیه از نظام بیاری، نظام هم میگه باید از گذرنامه درخواستی بیاد تا ما جواب بدیم و همون طور که حدس میزدم گذرنامه هم گفت ما نمی دیم. میخام بدونم چیکار میشه کرد؟ یکی میگفت باید برم تهران. خاهشن راهنمایی کنید.

Junior Member mohamad آواتار ها

دوستان من دو سالی هست که هیپوتیروئید دارم و توی سایت نظام وظیفه نوشته که معافیت دائم داره. پزشک معالجم میگه یک ماه دارو هامو نخورم که بیماریم از طریق آزمایش خون قابل اثبات باشه . اما من نمی دونم کی باید برای معافیت اقدام کنم؟ اگر امروز دفترچه رو پست کنم چقدر طول میکشه تا برای آزمایش به بیمارستان نظام وظیفه برم؟ میشه راهنماییم کنین لطفاً؟ در ضمن من برای پاییز 2010 قصد دارم پذیرش بگیرم. مهلت های زمانی و مدت طول کشیدن پروسه ی معافیت هیپوتیروئید رو کسی میدونه؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Engineering, METU

نقل قول نوشته اصلی توسط SMiner نمایش پست ها
    با سلام
    من دیروز معاف پزشکی گرفتم (برا قلبم). میخام کل پروسه رو بگم شاید به درد دوستان بخوره. چندی پیش رفته بودن سایت police.ir برا شرایط وثیقه و این حرفا. اتفاقی بند های معافیت پزشکی رو دیدم و بند مریضیم رو یادداشت کردم و چون نمیخاستم معطل بشم (اصضلا فکر نمیکردم بهم معافبت بدن)، رفتم سراغ دکترم اونم بررسی کرد و گفت که با بند مربوطه سازگاری داره بعدش 15 مرداد دفترچه رو فرستادم و درست 1 ماه بعد نامه اومد برا کمسیون در حدود 3 هفته 3 بار پرونده منو با چندتا آزمایش بررسی کردن، بر خلاف بعضی از گفته ها (تو کمسیون نوشته بودن 45 روز) حدود 17 روز بعد برا شورای پزشکی (توی نظام وظیفه)دعوتنامه اومد، 4 آبان رفتم وظیفه،یه دکتر بود با سه تا فرمانده نظامی، دکتره پرونده رو نگاه کرد و ازم نوار قلبی خاست و بعدم نوشت معاف دائم (تا اون لحظه قلبم داشت از دهنم میزد بیرون!) دکتره خیلی با کلاس بود ( فرمانده وظیفه از اون با کلاس تر (سرهنگ محمودی))، نوار قلبی رو واسه فرمانده به خوبی توضیح داد و فرمانده یه نگاه به من و بعدشم امضا... چند تا مورد هست که میخام دوستان توجه داشته باشن:

1- اولین قدم مراجعه به www.police.ir تا بند های پزشکی رو ببینید. و در مورد تطبیق بند مربوطه با دکتر متخصص مشورت کنید.

2- سعی کنید بیماری خودتون رو خوب بشناسید، من خودم دو تا کتاب قلب خوندم، چرا که تو کمسیون دکترا معمولا حال ندارن و اشتباه میکنن، مثلا در مورد من، دکتره تو یه محاسبات ریاضی اشتبا می کرد که من از اصطلاحاتش سردر آوردم گفتم و شکر خدا اونم قبول کرد و حل شد ( البته شاید باورتون نشه ولی جدا اینطوری بود. واقعا !!!!!!!!!!) و اینکه احیانا میتونید مریضیتون رو تعمدی شدید ترش بکنید (البته موقتی)

3- به شایعات زیاد توجه نکنید، مثلا اینکه، فقط قیافه رو نگاه میکنن! چون خیلی ها میگفتن. تو جلسه شورای پزشکی رفتار دکتر و فرماندها خیلی منطقی بود و من اصلا انتظار نداشتم. لااقل نظام وظیفه تبریز اینطوری بود.

4- تو تمامی مراحل، مدارک پزشکیتون همراهتون باشه، مثلا اگه من اون روز نوار قلبی همرام نداشتم معلوم نبود چی میشد (چون دکترای اونجا متخصص نیستن و عمومین)

تو یکی از سوالات دوستان در صفحات قبلی دیدم که گفته بود معروف بودن دکتری که سابقه بیماریتون به اسم ایشون ممهوره چقدر تاثیر داره، بگم که تو مورد من تاثیر داشت چون دکتر نظام وظیفه به فرمانده گفت که فلانی این آزمایش رو امضا کرده. کل پروسه 80 روز طول کشید و الانم منتظره کارت معافیت هستم.

البته اینم بگم، که مدرکم لیسانس و حوزه وظیفه تبریز و اینکه بند 4 و 2 عرایضم خیلی خیلی مهمه! به خدا توکل کنیم.
    ببخشید خیلی شد!
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohamad نمایش پست ها
    دوستان من دو سالی هست که هیپوتیروئید دارم و توی سایت نظام وظیفه نوشته که معافیت دائم داره. پزشک معالجم میگه یک ماه دارو هامو نخورم که بیماریم از طریق آزمایش خون قابل اثبات باشه . اما من نمی دونم کی باید برای معافیت اقدام کنم؟ اگر امروز دفترچه رو پست کنم چقدر طول میکشه تا برای آزمایش به بیمارستان نظام وظیفه برم؟ میشه راهنماییم کنین لطفاً؟ در ضمن من برای پاییز 2010 قصد دارم پذیرش بگیرم. مهلت های زمانی و مدت طول کشیدن پروسه ی معافیت هیپوتیروئید رو کسی میدونه؟
    سلام آقا محمد
    منم 3 - 4 ماهي هست كه فهميدم هايپرتيروئيدي دارم. اتفاقا هم تا آخر دي ما فرصت داشتم دفترچه خودم رو بفرستم. پس براي معافيت اقدام كردم. الان دو هفته ميشه كه دفترچه رو از پليس +10 فرستادم ولي هنوز نامه اي برام نيومده. هروقت خبر تازه اي بشه حتما اينجا به اطلاع همه خواهم رسوند.
    در ضمن ، جناب SMiner عزيز تو چند پست قبلي توضيح مفصلي نوشته بود كه برات نقل قول كردم.
    بازم اگه سوالي بود من در خدمتم.

Junior Member mohamad آواتار ها

pini عزیز یک دنیا سپاسگزارم از عنایتتون ؛ فقط یکی دو تا سئوال :
    اول اینکه دفترچه رو باید نزد پزشک معالجم پر کنم؟ نیاز به مهر یا تائید پزشک در بندهای دفترچه هست؟
    دوم اینکه اصلا اسم دفترچه چی هست؟ باید از پلیس +10 تهییه کنمش یا دفاتر پست؟
    سوم اینکه من بعلاوه ی مورد هیپوتیروئیدی که معاف دائم داره ، واریکوسل و پرولاپس دریچه میترال قلب هم دارم که معافیت از رزم دارن، خواستم ببینم تاثیری داره که مدارک پزشکی اون بیماری هام رو هم ضمیمه کنم؟ یا فقط میشه از طریق یکی از بیماری ها اقدام کرد؟
    باز هم از لطفتون ممنونم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط mohamad نمایش پست ها
    pini عزیز یک دنیا سپاسگزارم از عنایتتون ؛ فقط یکی دو تا سئوال :
    اول اینکه دفترچه رو باید نزد پزشک معالجم پر کنم؟ نیاز به مهر یا تائید پزشک در بندهای دفترچه هست؟
    دوم اینکه اصلا اسم دفترچه چی هست؟ باید از پلیس +10 تهییه کنمش یا دفاتر پست؟
    سوم اینکه من بعلاوه ی مورد هیپوتیروئیدی که معاف دائم داره ، واریکوسل و پرولاپس دریچه میترال قلب هم دارم که معافیت از رزم دارن، خواستم ببینم تاثیری داره که مدارک پزشکی اون بیماری هام رو هم ضمیمه کنم؟ یا فقط میشه از طریق یکی از بیماری ها اقدام کرد؟
    باز هم از لطفتون ممنونم.
    خواهش ميكنم.
    1 - بله دفتر چه رو بايد در حضور دكترتون پر كنيد. اصلا دفتر چه من رو خود دكتر گرفت پر كرد. آخه بغير از موارد بيماري بايد چك آپ عمومي مثل فشار خون، قد،‌وزن و ... رو هم انجام بده و بنويسه . آخرش هم هم پايين دفترچه رو مهر و امضا ميكنه و هم روي عكس شما كه در بالاي فرم خواهيد چسبوند مهر ميزنه.

2 - دفترچه همان "دفترچه آماده به خدمت" هست كه تو مراكز پستي معروفه. به هركي بگي سريعا كمكت ميكنه، چون دفترچه خيلي مشهوريه !!!

3 - در مود اينكه براي كدوم بيماريتون اقدام كنيد. ببين كدوم بيماريت جدي تره واسه اون اقدام كن. در ضمن حتما با دكترت (مثلا با دكتر غدد) در مورد بيماريهاي ديگه مشورت بكن حتي اگه متخصص اون بيماري نباشه و حتما بهش بگو كه تا ميتونه برگه بيماريت رو پر كنه. من خودم يه جراحي 2 روزه آپانديس داشتم. به نظر خودم چيز مهمي نميومد. وقتي دكترم پرسيد سابقه جراحي داري بي تفاوت گفتم كه آپانديسم رو عمل كردم . اونم هم سابقه عمل برام نوشت و هم سابقه بستري!
    خلاصه از كنار جزئي ترين بيماريهات هم به سادگي رد نشو.

بازم در خدمتم.

Junior Member

Unhappy پاسخ : همه چيز درباره ي معافيت پزشكي

با سلام
    دوستان میدونن بدون کارت معافیت پزشکی چطور میشه پاسپورت گرفت؟ چون آخه میگن 3 ماه طول میکشه تا کارت بیاد! خیلی فوریه لطفا جواب بدین.

Junior Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط SMiner نمایش پست ها
    با سلام
    دوستان میدونن بدون کارت معافیت پزشکی چطور میشه پاسپورت گرفت؟ چون آخه میگن 3 ماه طول میکشه تا کارت بیاد! خیلی فوریه لطفا جواب بدین.
    1 - حوزه ها عملكرد هاي مختلفي دارن. يعني ممكنه توي حوزه تهران يه كار 3 ماه طول بكشه ولي تو يه حوزه ديگه تو شهرستان همون كار 15 روزه تموم بشه.

2 - همه كساني كه مي خواستن به دلايل مختلف زودتر كارتشون به دستشون برسه، شخصا رفتن و از نظام وظيفه پيگير شدن. كارشون هم واقعا زودتر راه افتاده. توصيه ميكنم شخصا به نظام وظيفه مراجعه كني.

Senior Member amin_ict_5 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

پیش فرض پاسخ : کسی راهی برای معافی سراغ داره

سلام مجدد
    من فارغ التحصیل 20 مهر امسال هستم لیسانس
    برای کارشناسی ارشد داخل امسال هم ثبتنام کردم

آیا می تونم تاریخ اعزام به خدمت ام را عقب بندازم تا مرداد یا شهریور یعنی تاوقتی که بتونم از یک دانشگاه خارجی پذیرش ok بشه سربازی نرم ودیعه بزارم
    یعنی میرسم برم خارج ؟؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)