صفحه 15 از 406 نخستنخست ... 567891011121314151617181920212223242565115 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 141 تا 150 , از مجموع 4052

موضوع: معافیت پزشکی (شامل تمامی بیماریها و مسائل - قدیمی)

Unhappy آستيگماتم حسابه يا نه؟

سلام آقا
    من يك مشكلي دارم ليسانس رفتم پيش پزشك گفت
    مجموع چشمات 8 و نيم مي شه آستيگماتم حساب نيست
    معاف نمي شي
    بعدش تو دوره فوق رفتيم دكتر گفتم آستيگمات تقسيم بر دو مي شه با مجموع چشما جمع مي شه
    الان يكي از دوستام مي گفت معاف شده چون آستيگمات و همه رو با هم جمع مي كنن
    من اين فيش كامپيتوريشو آوردم
    اينجا اتچ كردم
    اگر كسي سر در مياره ببينه من معاف مي شم يا الكي اقدام نكنم
    مدركم فوق ليسانس است
    با تشكر
    تصاویر پیوست تصاویر پیوست

Junior Member

پیش فرض پاسخ : همه چيز درباره ي معافيت پزشكي

سلام دوستان

من سال آخر لیسانس هستم و کف دستم خیلی عرق میکنه به دی که نمی تونم خوب بنویسم مگر با دستکش!! می خواستم بدونم می تونم معافیت بگیرم از این طریق و اینکه حین تحصیل میشه اقدام کرد یا نه؟!
    لطفا راهنمایی کنید. مرسی

ApplyAbroad Veteran
    sepehr_jun آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Petroleum Engineering science of Drilling and Extraction

نقل قول نوشته اصلی توسط mojtba نمایش پست ها
    سلام دوستان

من سال آخر لیسانس هستم و کف دستم خیلی عرق میکنه به دی که نمی تونم خوب بنویسم مگر با دستکش!! می خواستم بدونم می تونم معافیت بگیرم از این طریق و اینکه حین تحصیل میشه اقدام کرد یا نه؟!
    لطفا راهنمایی کنید. مرسی
    سلام

بله میتونید معافیت بگیرید منتها در حین تحصیل خیر. ( خوشبحالتون)

موفق باشید

Junior Member mohamad آواتار ها

دوستان دقت کنن یک نکته ای که امروز پزشک معالج من به اون اشاره کرد رو اینجا مطرح می کنم چون دیدم بعضی دوستان در خلال بحث ها نکته ی عکس اون رو تاییدکردن.

من به علت اینکه سالهاست چندین مشکل پزشکی دارم و تحت درمان بودم و به تازگی متوجه شدم که می تونم از طریق اونها معافیت بگیرم امروز پیش متخصص قلب معالجم رفتم . ایشون توصیه ی اکید کردن که اگر هم حتی از چندین ناراحتی رنج می بری برای اخذ معافیت فقط یک مشکل (و طبیعتاً حاد ترین مشکل پزشکی) رو مبنای پرونده ی پزشکی قرار بده!

چون به تازگی با زیاد شدن پزشکانی که با معاینه های کلی (به زور) دنبال یک راه برای معافیت پزشکی فرد می گردن زیاد شده و این امر باعث شده پزشکانی که قراره درخواست های پزشکی رو در نظام وظیفه بررسی کنن نسبت به مواردی که چندین رقم بیماری ذکر شده یا پرونده شلوغی از طرف فرد تنظیم شده عکس العمل منفی نشون میدن و میگن "این فرد داره پرونده سازی میکنه و به عبارتی دنبال عیب و علت توی بدنش گشته که اینقدر موارد رنگارنگ پیدا کرده و نوشته" ! به هر حال توصیه ی پزشک معالجم بود گفتم با شما در میون بگذارم.

Junior Member

با سلام
    من خودم دو تا مورد داشتم ولي به يكي اقدام كردم. البته تو جلسه شوراي پزشكي كه آخرين مرحله تصميم گيري هست گفتن كه اگه درخواست معافيت رد شد و شما بيماري ديگه اي داريد حتما بگيد تا دوباره بريد كمسيون. اين نشون ميده كه اونا زياد حساس نيستن. بيشتر بستگي به شرايط داره و دكتري كه داره معاينه ميكنه. در مورد من جريان بسيار منطقي بود.

نقل قول نوشته اصلی توسط mohamad نمایش پست ها
    دوستان دقت کنن یک نکته ای که امروز پزشک معالج من به اون اشاره کرد رو اینجا مطرح می کنم چون دیدم بعضی دوستان در خلال بحث ها نکته ی عکس اون رو تاییدکردن.

من به علت اینکه سالهاست چندین مشکل پزشکی دارم و تحت درمان بودم و به تازگی متوجه شدم که می تونم از طریق اونها معافیت بگیرم امروز پیش متخصص قلب معالجم رفتم . ایشون توصیه ی اکید کردن که اگر هم حتی از چندین ناراحتی رنج می بری برای اخذ معافیت فقط یک مشکل (و طبیعتاً حاد ترین مشکل پزشکی) رو مبنای پرونده ی پزشکی قرار بده!

چون به تازگی با زیاد شدن پزشکانی که با معاینه های کلی (به زور) دنبال یک راه برای معافیت پزشکی فرد می گردن زیاد شده و این امر باعث شده پزشکانی که قراره درخواست های پزشکی رو در نظام وظیفه بررسی کنن نسبت به مواردی که چندین رقم بیماری ذکر شده یا پرونده شلوغی از طرف فرد تنظیم شده عکس العمل منفی نشون میدن و میگن "این فرد داره پرونده سازی میکنه و به عبارتی دنبال عیب و علت توی بدنش گشته که اینقدر موارد رنگارنگ پیدا کرده و نوشته" ! به هر حال توصیه ی پزشک معالجم بود گفتم با شما در میون بگذارم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کامپیوتر امیرکبیر

سلام بچه های گل و بلبل
    آقا من یه سوال داشتم. اگه لطف کنید جواب بدید ممنون می شم.
    من چشمام ضعیفه و مجموعش از 10 بیشتره. الان دانشجوی کارشناسی ام و اگه خدا بخواهد اول تابستون سال آینده درسم تموم می شه. الان می خوام اپلای کنم و وضعم هم خوبه. احتمالاٌ بتونم پذیرش بگیرم. می خواست ببینم می تونم بعد از اتمام تحصیل دنبال معافیت برم یا نه. زمانش چه قدر طول می کشه تا کارت صادر شه و بعد گذرنامه بگیرم. تا آخر تابستون می شه یا نه.
    خیلی ممنون.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Engineering, METU

سلام به همه دوستان
    من براي معافيت پزشكي (پركاري تيروئيد) اقدام كردم.
    نامه معرفي من به بيمارستان امروز بعد از حدود 1 ماه به دستم رسيد. (تاريخ ارسال مدارك 27-7-88 ، تاريخ دريافت نامه 26-8-88)
    رفتم نامه رو به دكترم نشون دادم. اونم يه سابقه كتبي نوشت و بهم داد تا با نامه بدم به دكتري كه قراره معاينم كنه.
    فردا صبح ميرم بيمارستان براي معاينه. شرح ماوقعه رو براتون مي نويسم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Engineering, METU

دوباره سلام
    امروز رفتم براي معاينه ولي گفتن كه همين امروز نميشه بايد وقت بگيري بعدا بياي.
    يه دكتر عمومي تو اون بخش بود. رفتم پيشش. پرسيد چه بيماري داري؟ گفتم: پركاري تيروئيد.
    ديگه هيچي ازم نخواست. فقط اسم پزشك معالجم رو پرسيد.

1- يه نامه سربسته بهم داد تا ببرم پيش پزشك معالجم و اون هم نظرش رو تو نامه بنويسه.

2- يه معرفي به آزمايشگاه داد و TSH,T4,T3,TG TPO خونم رو براي آزمايش نوشت. كه قراره جواب آزمايش رو بازم تو نامه سربسته بهم بدن.

3- يه شماره حساب كه بايد 10000 تومان واريز كنم و فيشش رو براشون ببرم.

يه وقت هم براي حدود سه هفته بعد برام دادن (21-9-88) و گفتن تمام موارد بالا+هرچي كه قبلا در مورد بيماريت داري تو اين تاريخ بيار تا كمسيونت تشكيل بشه.

فعلا كه منتظرم تا تاريخ برسه و برم كمسيون. انشاالله اگه عمري باقي بود وقتي رفتم كمسيون،‌باز هم تمام ماجرا رو همينجا درج مي كنم.

بچه ها از ژنواروم معافیت نگیرین که نمیدن **** ها.... مگر اینکه واقعا پاهاتون پرانتزی باشه به 10 سانت و اینا نیست....
    کسی اینجا از افسردگی اقدام کرده؟ میدونین چطوریه؟
    همیشه بهترین راه را برای پیمودن میبینیم، ولی تنها راهی را که به آن عادت کرده ایم را میرویم...

Junior Member

Lightbulb پاسخ : همه چيز درباره ي معافيت پزشكي

با سلام
    بنده چند مورد از شرایط معافیت دائم رو دارم :
    مجموع چشم 12-قوز قرنیه-مشکل عصبی
    با توجه به این موارد معاف دائم هستم و دوره آموزشی ندارم پس چرا باید واکسن ها رو بزنم؟ تو دفترچه نوشته شده کسانی که از معافیت ها خاص استفاده می کنند نیاز به تلقیح واکسن ندارند پس چرا معافیت دائم پزشکی این گونه نیست ایا تزریق واکسن به این معنی نیست که باید دوره آموزشی طی شود؟ چون کسانی که دارای کارت سبز نمسا هستند و یا همانطور که گفتم شامل شرایط خاص می باشند نیاز به تزریق واکسن ندارند ، در ضمن من به علت مشکل عصبی ذکر شده نمی توانم واکسن بزنم (حرکات عصبی و سفت شدن عضلات غیر ارادی) آیا می توانم بدون تزریق واکسن دفترچه رو ارسال کنم؟
    ویرایش توسط m-azizi : November 28th, 2009 در ساعت 07:25 PM دلیل: اشکال در سوال

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)