صفحه 19 از 406 نخستنخست ... 9101112131415161718192021222324252627282969119 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 181 تا 190 , از مجموع 4052

موضوع: معافیت پزشکی (شامل تمامی بیماریها و مسائل - قدیمی)

پیش فرض پاسخ : همه چيز درباره ي معافيت پزشكي

سلام ،امکان داره
    هوای خونه برگشته/تموم جاده بارونه/یه حسی تو دلم میگه/تو نزدیکی به این خونه

Junior Member

سلام.
    من برای معافیت پزشکی ( نزدیکبینی چشم بالاتر از 10 ) درخواست دادم. البته مجموع شماره چشمم در دستگاههای مختلف بین 9.75 تا 10.5 نشان داده می شود (بدون قطره) برای همین نگران این هستم که معاف دائم نشوم. اما در کنار شماره چشم ، تنبلی چشم هم دارم که موجب می شود حداکثر دید من با بهترین عینک به 9/10 برسد. آیا می توانم از مجموع این موضوع برای معافیت دائم استفاده کنم؟

در ضمن انگار سابقاً قانونی بوده که دو معافیت از رزم ( مثلاً شماره بالای چشم و تنبلی ) برابر با معافیت دائم به حساب می آمدند. آیا این قانون هنوز هم هست؟

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Comp. Eng

سلام

به احتمال زیاد بتونید معافیت دائم بگیرید. چون بعضی جاها آستیگمات رو هم جمع می زنن و حتی بعضی جاها داشتن آشنا هم می تونه کارساز باشه. در مورد تنبلی هم یه نگاهی به آیین نامه بندازین ببینید اگه اونم شامل شما بشه شانستون بیشتر خواهد شد

Junior Member

سلام خدمت همه عزیزان

من دست راستم سه بار تابحال شکسته و دفعه اخر که دو سه سال پیش بود عملش کردم و توی هردوتا استخوانهای ساعد دست راستم پلاتین گذاشتن.حدود ۲۰ تا بخیه هم خورد.میخوام ببینم اینجوری میتونم معافی بگیرم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط pini نمایش پست ها
    احتمالا گرفتگي عضله داري همراه با تپش قلب...
    كه 95% اينها اگه تحت درمان قرار بگيري حل ميشه
    كاملا شرايط پركاري تيروئيد رو داري. تا حالا به خاطر تيروئيد رفتي دكتر غدد؟ اگه نرفتي بهت پيشنهاد مي نم كه هرچه سريعتر اقدام كني، چون اگه اينطوري بمونه خداي نكرده عوارض شديدي ميتونه داشته باشه.
    در مورد معافيت هم بگم كه من فعلا نميتونم نظر قطعي بدم كه با چه بيماري اقدام به معافيت بكني چون خودم وسط پروسه هستم. بهت پيشنهاد ميكنم پست هاي قبلي من رو بخوني. ولي ميتونم با استناد به چيزهايي كه درباره معافيت از طريق افسردگي شنيدم (يكي از دوستام و همچنين پسردايي خودم از اين طريق معاف شدن) ميتونم بگم كه اگه از طريق تيروئيد اقدام كني راحت تره. بهت پيشنهاد مي كنم كه حتما چند پست قبلي من كه مربوط به كمسيون پزشكي بخوني.
    درضمن من نميدونم ميزان تحصيلاتت چقدره ولي اينو بگم كه تو كمسيون نظام وظيفه (نه كمسيون پزشكي) مدرك تحصيلي رو خيلي لحاظ ميكنن. مثلا دوست من كه از طريق افسردگي اقدام كرده بود فوق ديپلم بود. دكتر نظام وظيفه بهش گير داده بود كه اگه تو افسرده اي پس چه جوري تا فوق ديپلم درس خوندي؟!؟ آدم افسرده بايد بشينه كنج خونه، غصه بخوره و گريه كنه!!!

بازم اگه سوالي داشتي درخدمتم.
    pini عزیز حالا مطمئنی برا پرکاری تیرویید معافیت دائم میدن؟؟ من شنیدم موقت میدنا...
    یه سوال دیگه شما غده تیروییدتون بزرگه یعنی از بیرون قابل لمسه..آخه مال من اینجوری نیست؟؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Engineering, METU

amoohamed24 جان . خدمتت عرض كنم كه دكتر خودم كه خيلي با قاطعيت و اطمينان گفت كه معافيت دائم ميدن. حتي يه مطلبي گفت كه من مطمئن تر شدم. بهم گفت اگه حتي عمل هم بكني باز پركاري تيروئيد خواهي داشت و واجد شرايط معافيت دائم ميشي.

در مورد بزرگي تيروئيدم هم بگم كه بله مال من كمي هم بزرگي داره (البته نه زياد ) بطوري كه وقتي دستم رو روي انتهايي ترين قسمت گلوم ميزارم و آب دهنم رو قورت ميدم احساس ميكنم كه يه حلقه (كه همون غده تيروئيد حجيم هست) از زير انگشتام ميره بالا بعد برميگرده پايين.
    اصلا خود دكتر معالجم و دكتري كه توي كمسيون پزشكي معاينم كرد با همين روش معاينه رو انجام داد.

سلام. دوستان کسی تا به حال به نتیجه ی معاینه اولیه یا نظر کمیسیونی که تو نظام وظیفه تشکیل می شه اعتراض کرده ؟ من رفتم بیمارستان خانواده ، دکتر بدون اینکه آزمایشی بنویسه و حتی اینکه به آزمایشات قبلیم نگاه کنه تشخیص مزخرفشو داد که متغیر با سونوگرافی و نظر پزشک خودمه . حالا تو کمیسیون هم که پزشک عمومی نشستن و اصلا منو راه هم نمی دن تو و طبقه نظر پزشک قبلی نظر می دن . حالا سوالم اینه که اگه من اعتراض کنم به رای کمیسیون آیا منو مجددا می فرستن برای معاینه یا خیر ؟ ممنون .

pini عزیز چه طوری؟ کارت به کجا رسید؟
    امروز رفتم یه آزمایش اساسی از همه جای بدنم دادم(از تیرویید و کم خونی گرفته تا نوار مغز و اکو قلب) تا شاید یه چیزی پیدا کنیم باش معاف شیم...وقتی جوابا بیاد همه چیز معلوم میشه...خیلی دارم تلاش می کنم یه جوری معاف شم...
    تمام امیدم به دستای ساقی ( ساده بگم که خیلی مردی عباس )...یاابالفضل(ع)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Engineering, METU

نقل قول نوشته اصلی توسط amoohamed24 نمایش پست ها
    pini عزیز چه طوری؟ کارت به کجا رسید؟
    امروز رفتم یه آزمایش اساسی از همه جای بدنم دادم(از تیرویید و کم خونی گرفته تا نوار مغز و اکو قلب) تا شاید یه چیزی پیدا کنیم باش معاف شیم...وقتی جوابا بیاد همه چیز معلوم میشه...خیلی دارم تلاش می کنم یه جوری معاف شم...
    تمام امیدم به دستای ساقی ( ساده بگم که خیلی مردی عباس )...یاابالفضل(ع)

خيلي ممنون.
    آخرين وضعيتم هموني هست كه چند پست قبلتر كاملا شرح دادم. فعلا منتظرم كه نامه نظام وظيفه كه وقت كمسيون نظام وظيفه رو مشخص ميكنه به دستم برسه. فكر ميكنم حداقل يك ماه طول بكشه.

خيلي كار خوبي كردي كه يه چك آپ كامل رفتي. حتما بعدش يه دكتر برو تا جواب آزمايشت رو آناليز بكنه. انشاالله هرچي به صلاحته همون بشه.

Junior Member

سلام دوستان،خواستم ببینم کسی معافیت پزشکی‌ گرفته،،برای فاصلهٔ ۲ زانو بیشتر از ۱۰ سانتی متر،،،،چقدر طول میکشه اقدام کردن تا گرفتنش،،،دکتر به من گفت برای شما ۱۱ سانتی متره ،،و معافی،،می‌خواستم بدونم چقدر باید امیدوار باشم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)