صفحه 3 از 406 نخستنخست 1234567891011121353103 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 4052

موضوع: معافیت پزشکی (شامل تمامی بیماریها و مسائل - قدیمی)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : همه چيز درباره ي معافيت پزشكي

بله آموزشي ميخواد! از امسال كسايي كه معافيت پزشكي ميگيرن بايد آموزشي را برن تو دفترچه نوشته

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    Building Structures

البته اين طور كه من فهميدم كسايي بايد برن آموزشي كه بيماريشون مانع تمرينات رزمي نشه!
    اين موضوع هم بنا بر تشخيص كمسيون پزشكي تعيين ميشه...
    اگه همه بايد برن كه خيلي بد ميشه...تمام سختي سربازي به آموزشيشه...مثلا اون آدمي كه نقص عضو داره مي تونه بره سربازي؟!
    دوستان گرامی، متاسفانه بنده دیگر در این انجمن فعال نیستم و توانایی پاسخ به سوالات شما را ندارم، همینطور دانش و اطلاعاتم به روز و کمک حال شما نیست. سپاسگزارم.

ApplyAbroad Hero Sadra آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE Alabama Huntsville

لیست جدید انواع بیماری ها با آخرین تغییرات در آیین نامه پزشکی:
    سفرنامه عشق آباد
    تصویر خانم Aleta Kovensky آفیسر عشق آباد
    سلام بچه ها! من الان امریکا هستم اگه کسی کردیت کارت خواست بهم بگه

farzam2007
    Guest

اگه برا معافییت پزشکی اقدام بشه و در فرجه 6 ماهه قرار داشته باشیم ، آیا اگه با تقاضای معافیت موافقت نشه و هنوز فرجه تمام نشده باشه اعزام میکنن به سربازی و دیگه نمیشه با گذاشتن وثیقه برای معافیت تحصیلی اقدام کرد ؟

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    Building Structures

تو دفترچه كه نوشته كساني كه كميسيون پزشكي بيماريشان را تصديق نكند سرباز شناخته مي شوند!...اگه معاف از رزم شي مي توني يه كارايي كني مثلا" غيبتت بخشيده ميشه اگه غيبت كني ولي به نظر من اگه مطمئني كه معافي اقدام كن چون جديدا" به بعضي موارد معافي، آموزشي تعلق ميگيره...در كل يه سفر به نظام وظيفه داشته باش بد نيست با آقايان يه گپي بزني...
    دوستان گرامی، متاسفانه بنده دیگر در این انجمن فعال نیستم و توانایی پاسخ به سوالات شما را ندارم، همینطور دانش و اطلاعاتم به روز و کمک حال شما نیست. سپاسگزارم.

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    Building Structures

اگه ميخواين مطمئن شين كه معاف هستين يا نه من يه دكتر مي شناسم كه كارش همينه شما رو يه معاينه ي جانانه مي كنه و اگه خدايي نكرده مشكلي داشته باشين(البته براي معاف شدن بهتره بگيم خدايي كرده!) بهتون ميگه معاف هستين يا نه... كلا" در اين زمينه مشاوره ميده...دفترچه رو هم خودش براتون پر ميكنه!...اگه خواستين بگين تا بهتون شمارشو بدم(پيغام خصوصي بذارين كه تبليغ نشه)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : معافیت تحصیلی versus معافیت پزشکی؟؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Majid_1981
    کلا معافیت پزشکی یعنی حل شدن مشکل سربازی شما برای همیشه...پس طبیعتا بهتر از معافیت تحصیلی هست...مدت زمان گرفتن معافیت پزشکی بستگی داره به موردی که می خواهید به خاطرش معافیت بگیرید...اگه مورد خیلی بارز باشه می تونم بگم 1 ماهه هم می تونید بگیرید ولی اگه مورد لب مرزی باشه یا مشکوک بشن ممکه تا 6 ماه هم طول بکشه و بعد تازه آخرش بگن نه...
    سلام

اینکه شما میگید 1 ماه، آیا موردی داشتید که 1 ماهه کارش انجام شده باشه ؟

یه مسئله دیگه، آیا میشه قبل از تسویه حساب با دانشگاه ( ترم آخر یا ماه آخر) پرونده معافییت رو به جریان انداخت؟ مثلا فرم های دفترچه رو پست کرد؟

ممنون.

سلام

یه مسئله دیگه، آیا میشه قبل از تسویه حساب با دانشگاه ( ترم آخر یا ماه آخر) پرونده معافییت رو به جریان انداخت؟ مثلا فرم های دفترچه رو پست کرد؟

ممنون.
    [/quote]

سلام...کلا زمانی می شه برای امور نظام وظیفه اقدام کرد که دانشگاه اون نامه اتمام معافیت تحصیلی رو به شما بده...در مورد من این نامه 3 روز بعد از دفاع از پایان نامه آماده شده بود در حالی که کارای تسویه من 1.5 ماه طول کشید...معمولا اگر پیگیر باشید قبل از تسویه می شه اون نامه رو گرفت...

در مورد زمان انجام کارهای معافیت...بعد از اینکه مدارک رو پست کردید و جواب نظام وظیفه اومد اگه مثلا برای چشم اقدام کردید و نمره چشم شما 12 یا بالاتر باشه با همون معاینه اول معاف هستید...ولی اگر نمره چشم مثلا 10.25 باشه و همین حول و حوش...شما رو چند بار می فرستن جاهای مختلف واسه معاینه...همونطور که گفتم بستگی به مورد و شدتش داره....
    Keep calm...Time will solve any problem

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Majid_1981
    سلام

ممنون.
    سلام، من همین تازگی معاف چشم شدم. تازگی هوبیش اینه که شما از طریق پلیس +10 درخواست مدید و دیگه نیازی به پست نیست! من شماره واقعیم 11 بود ولی تو بیمارستان نظام وظیفه برام 10.25 زدن! ولی تو کمیسیون پزشکی همون دفعه اول معاف شدم. من خیلی پیگیری می کردم تو نظام وظیفه که کارم جلو بیفته. برا من 1.5 ماه طول کشید. ولی بستگی به شانستم داره که کدوم بیمارستان بفرستنت. ممکنه جایی بفرستنت که فرستادن نامه شون طول بکشه.
    توصیه من هم مثل دوستان اینه که اول از معاف شدنت مطمئن بشی. بعد چک کنی ببینی این بند جدیدی که تو دفترچه اومده(دوره آموزشی برای برخی معافیت های پزشکی)شامل شما می شه یا نه. به نظرم اگه این 2 مورد حل باشه با یکم پیگیری حتما می تونی 2 ماه معافیتو بگیری. اینجا رو هم چک کن:http://www.applyabroad.org/forum/ind....html#msg77854

بچه ها من پام از زانو به بالا پلاتین هست اش حدود 30 سانتی میشه...به نظرتون میتونم معافی بگیرم؟
    Life is your creation

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)