صفحه 52 از 406 نخستنخست ... 2424344454647484950515253545556575859606162102152 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 511 تا 520 , از مجموع 4052

موضوع: معافیت پزشکی (شامل تمامی بیماریها و مسائل - قدیمی)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    BA in ELT

پیش فرض پاسخ : همه چيز درباره ي معافيت پزشكي

آقا لطفا جواب من بدبخت رو هم بدین. صفحه پیش سوال کردم. البته الان تصحیح می کنم. من حدود 3.5 ساله که غایبم. آیا می تونم برای معافیت پزشکی اقدام کنم؟ و اگر میشه، دوندگی هایی که داره چیه؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsandh نمایش پست ها
    آقا لطفا جواب من بدبخت رو هم بدین. صفحه پیش سوال کردم. البته الان تصحیح می کنم. من حدود 3.5 ساله که غایبم. آیا می تونم برای معافیت پزشکی اقدام کنم؟ و اگر میشه، دوندگی هایی که داره چیه؟
    بله مشكل خاصي نداره و شما مي‌توانيد براي معافيت پزشكي اقدام كنيد. فقط توجه كنيد كه اگر معاف نشويد، طبق قانون 3 ماه اضافه خدمت مي‌خوريد. دفترچه را بگيريد و مدارك لازم رو تهيه كنيد بفرستيد از طريق پليس +10 . بعد نامه مياد كه ميگن بريد فلان بيمارستان. بيمارستان مي‌ريد و معاينه مي‌شيد. بعد بايد منتظر دعوت نامه شورا باشيد و بريد شورا و اونجا تصميم نهايي گرفته ميشه كه معاف هستيد يا نه.

Junior Member

سلام من معاف شدم . در اراک / برای بیماری قلبی . مراحل بدین شکله :
    1. خرید دفترچه
    2. پر کردن صفحات لازم + واکسن + نظر یک پزشک که بیماری شما رو تائید کنه که این زشک عمومی هم میتونه باشه
    3. ارسال از طریق پلیس +10
    4. یک هفته بعد رفتم نظام وظیفه اراک و یک نامه بهم دادن که معرفیم کرده بود به بیمارستان وابسته به دانشگاه پزشکی.
    5. نامه رو تحویل مدیر بیمارستان دادم و پذیرش بیمارستان برای 3 روز بعد بهم وقت داد.
    6. 3 روز بعد برای معاینه رفتم و مبلغ 11 هزار تومن برای معاینه گرفتن و نامه ای که تحویل مدیر بیمارستان داده بودم روی میز دکتر متخصص بود. بعد از معاینه گفت 10 روز بعد برو نظام وظیفه و نامه رو خود بیمارستان بصورت محرمانه ارسال کرد.
    7. من 5 روز بعد رفتم و دیدم نامه رسیده ااونجا و برای 2 روز بعد وقت کمیسیون دادن بهم
    8. روز کمیسیون از 8 تا 11 نوبتم نشد و وقتی رفتم تو 3 تا دکتر عمومی نشسته بودن و نامه ی بیمارستان رو باز کردن و من هم مدارکی که داشتم رو دادم و اونها هم یه معاینه کردن و گفتن باید برای تائید برم تهران.
    9. نامه ی معرفی به بیمارستان امام سجاد رو تا ساعت 12 بهم دادن.
    10. 4 روز بعد اومدم تهران و رفتم بیمارستان امام سجاد و مبلغ 76 هزار تومن گرفتن و معاینه شدم و بنظرم اومد که برخوردشونم خیلی خوب بود ، بهم گفتن 2 ماه دیگه برم اراک و پیگیری کنم.
    11. 3 هفته بعد بهم تلفن زدن از اراک که نتیجه معاینه از تهران ارسال شده و 8 صبح فردا بیام کمیسیون.
    12. فرداش باز 3 تا دکتر جدید معاینم کردن اما این بار کاملا معلوم بود که رو نظر دکتر تهران حرفی نمی زنن ، اونم واسم یه عالمه مشکل نوشته بود.
    13. 4 ساعت بعد صدان زدن چندجا چنتا سرهنگ تو اتاقای مختلف سوال پیجم کردن و نهایتا گفتن معافم و باید 3 فیش بمبلغ 100 هزار تومن ، 1000 تومن و 2200 تومن به حساب های مختلف بریزم
    14. فردا صبحش پول رو ریختم و فیش ها رو با 4 تا عکس بردم تحویل دایره صدور کارت دادم.
    15. خلاص شدم.

Junior Member

بله آقا بعد از این که معاف شدین باید برید شورای حل اختلاف ازتون حدودا 300 هزار تومن می گیرن که باید فیش اون رو بدید به دایره صدورکارت. اما اگه معاف نشید قیبتش رو می خورید

Banned
    رشته و دانشگاه
    دانشجوی انصرافی دانشگاه علوم دارویی تهران

نقل قول نوشته اصلی توسط kavehman1 نمایش پست ها
    سلام من معاف شدم . در اراک / برای بیماری قلبی . مراحل بدین شکله :
    1. خرید دفترچه
    2. پر کردن صفحات لازم + واکسن + نظر یک پزشک که بیماری شما رو تائید کنه که این زشک عمومی هم میتونه باشه
    3. ارسال از طریق پلیس +10
    4. یک هفته بعد رفتم نظام وظیفه اراک و یک نامه بهم دادن که معرفیم کرده بود به بیمارستان وابسته به دانشگاه پزشکی.
    5. نامه رو تحویل مدیر بیمارستان دادم و پذیرش بیمارستان برای 3 روز بعد بهم وقت داد.
    6. 3 روز بعد برای معاینه رفتم و مبلغ 11 هزار تومن برای معاینه گرفتن و نامه ای که تحویل مدیر بیمارستان داده بودم روی میز دکتر متخصص بود. بعد از معاینه گفت 10 روز بعد برو نظام وظیفه و نامه رو خود بیمارستان بصورت محرمانه ارسال کرد.
    7. من 5 روز بعد رفتم و دیدم نامه رسیده ااونجا و برای 2 روز بعد وقت کمیسیون دادن بهم
    8. روز کمیسیون از 8 تا 11 نوبتم نشد و وقتی رفتم تو 3 تا دکتر عمومی نشسته بودن و نامه ی بیمارستان رو باز کردن و من هم مدارکی که داشتم رو دادم و اونها هم یه معاینه کردن و گفتن باید برای تائید برم تهران.
    9. نامه ی معرفی به بیمارستان امام سجاد رو تا ساعت 12 بهم دادن.
    10. 4 روز بعد اومدم تهران و رفتم بیمارستان امام سجاد و مبلغ 76 هزار تومن گرفتن و معاینه شدم و بنظرم اومد که برخوردشونم خیلی خوب بود ، بهم گفتن 2 ماه دیگه برم اراک و پیگیری کنم.
    11. 3 هفته بعد بهم تلفن زدن از اراک که نتیجه معاینه از تهران ارسال شده و 8 صبح فردا بیام کمیسیون.
    12. فرداش باز 3 تا دکتر جدید معاینم کردن اما این بار کاملا معلوم بود که رو نظر دکتر تهران حرفی نمی زنن ، اونم واسم یه عالمه مشکل نوشته بود.
    13. 4 ساعت بعد صدان زدن چندجا چنتا سرهنگ تو اتاقای مختلف سوال پیجم کردن و نهایتا گفتن معافم و باید 3 فیش بمبلغ 100 هزار تومن ، 1000 تومن و 2200 تومن به حساب های مختلف بریزم
    14. فردا صبحش پول رو ریختم و فیش ها رو با 4 تا عکس بردم تحویل دایره صدور کارت دادم.
    15. خلاص شدم.
    یا... !!!! این چند خوان رستم بود ؟؟؟!!!! برای همه به این شکل نیست که ؟!!! خدا رحم کنه ! میرفتی خدمت بهتر نبود ؟!
    کلا در چه حالتی میفرستن تهران ؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    BA in ELT

پس با این اوصاف مشکلی جز پول نیست؟ نمی پرسن این چند سال کجا بودی؟ دادگاه نداره؟ چون تقریبا مطمئنم که از نظر چشم معاف میشم.

Junior Member

سلام . من هم اولین پستمه . ضمن تشکر از همه عزیزانی که امثال ما را راهنمایی می کنند. سوال من بیشتر مربوط به بعد از معافیت میشه. من به خاطر زخم معده نسبتا بدی که دارم به گفته دکترم می تونم معافیت بگیرم. اما بعضی ها من رو نگران می کنند. مثلا اینکه ممکنه بابت ادامه تحصیل در خارج از کشور با مشکل روبرو بشم . یا استخدام و تدریس و اینجور چیزا . کسی خبر داره که مریضی یا معافیت پزشکی آیا فرد رو از بعضی موقعیتها محروم می کنه؟ نمونه خاصی شنیده بودین تا حالا . کلا معافیت پزشکی چه محدودیتهایی برای ماها می تونه ایجاد کنه . ممنون می شوم اگه من رو یه کم سریع راهنمایی کنین.

Banned
    رشته و دانشگاه
    دانشجوی انصرافی دانشگاه علوم دارویی تهران

نقل قول نوشته اصلی توسط htc نمایش پست ها
    سلام . من هم اولین پستمه . ضمن تشکر از همه عزیزانی که امثال ما را راهنمایی می کنند. سوال من بیشتر مربوط به بعد از معافیت میشه. من به خاطر زخم معده نسبتا بدی که دارم به گفته دکترم می تونم معافیت بگیرم. اما بعضی ها من رو نگران می کنند. مثلا اینکه ممکنه بابت ادامه تحصیل در خارج از کشور با مشکل روبرو بشم . یا استخدام و تدریس و اینجور چیزا . کسی خبر داره که مریضی یا معافیت پزشکی آیا فرد رو از بعضی موقعیتها محروم می کنه؟ نمونه خاصی شنیده بودین تا حالا . کلا معافیت پزشکی چه محدودیتهایی برای ماها می تونه ایجاد کنه . ممنون می شوم اگه من رو یه کم سریع راهنمایی کنین.
    اتفاقا یکی از دوستام هم برای همین رفت خدمت , با اینکه کفه دستش عرق میکرد و میتونست معاف بشه , چون میخواست به گفته ی خودش استخدام دولت بشه . من بهش گفتم برای فقط بعضی مشاغل مشکل ایجاد میکنه . اون کسی که قرار شما رو به خاطر اینکه زخم معده دارید استخدام نکنه , همون نکنه بهتره . اگه کسی واقعا به دانش و سواد کسی نیاز داشته باشه میتونه بفرستتش یه معاینه پزشکی . مثل خیلی از اداره ها از جمله تاکسی رانی . فکر کنم مشاغلی که برای شما محدودیت درست کنه فقط مشاغل نظامی یا وابسته به ارگانهای نظامی باشه . برای همین وقتی از افراد نظامی ( بازنشسته یا در حال کار ) همینو میپرسی 90% میگن مشکل ایجاد میکنه . میشه این مشکل ساده حل کرد . من بازم میپرسم و خبر دقیقشو میدم بهتون .
    سوالی بود بازم در خدمتم , از همین تاپیک پیگیر باش لطفا...
    علی...

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Dr.Alik نمایش پست ها
    یا... !!!! این چند خوان رستم بود ؟؟؟!!!! برای همه به این شکل نیست که ؟!!! خدا رحم کنه ! میرفتی خدمت بهتر نبود ؟!
    کلا در چه حالتی میفرستن تهران ؟
    نه بابا ، 2 سال زحمت بکشی بیشتره یا 4 روز ؟
    واسه همه بیماری ها بغیر از معده و استخوان می فرستادن تهران ، دلیلش هم این بود که از سر خودشون باز کنن تا زیر سوال نرن. و عملا روی نظر بیمارستان تهران حرفی نزدن
    بعد از شورا هم چنجا ازتون سوال می کنن و مهر می زنن ، فک کنم فقط آبدارچی نظام وظیفه نباید مهر کنه پروندتونو.

پس با این اوصاف مشکلی جز پول نیست؟ نمی پرسن این چند سال کجا بودی؟ دادگاه نداره؟ چون تقریبا مطمئنم که از نظر چشم معاف میشم.
    البته قانونا باید دادگاه تشکیل بشه اما خیلی روال انجام میشه نگرانی نداره با کمال میل هم ازتون استقبال می کنن و کارتون رو راه میندازن چون فک کی کنم بین 300 تا 400 برای این مدت غیبت ازتون شارژ می کنن که یکی دو نفر هم نیستین که ، یه منبع درامدی خیلی خوبه.

Junior Member

نتیجه تجربم هم این بود که :
    اصلا نا امید نشید ، تا اونجا که می تونین آشنا پیدا کنید قبل از این که پیش هر دکتری برین ( البته بغیر از بیمارستان سجاد که عملا کسی رو به اسم نمی تونین پیدا کنید ) ، چون هر لغتی که توی اون نامه نوشته میشه سرنوشت 4 سالتون ( 2 سال زحمت + 2 سال عقب موندن از بقیه هم سن و سال ها ) رو رقم می زنه پس بی مسئولیتی نکنید تو این زمینه و برای 5 روز تو کل این پروسه بخودتون زحمت بدین و وقت کامل بگذارین .
    یه سری جمله آماده داشته باشید ، بیماریتون رو کاملا بشناسید و همه ی مضراتش رو از بر کنید و ببندید به خودتون اگه حتی سالم هم هستید ، بعد از این که پزشک ها حکم دادن به معافیتون ، معاون سازمان + جانشین سازمان + معاون امور پزشکی هم شمارو جدا جدا می خوان و ازتون سوال می کنن راجع به بیماریتون ، خیلی کوتاه و ساده مریضیتون رو به بدترین شکل بگید چون اون سوال هم اصلا مهم نیست و فقط می خوان وظیفه کادریشون رو انجام بدن و مهر کنن پرونده رو ، همیشه هم در دسترس باشین چون چند بار باهاتون تلفنی هماهنک می کنن موقع شورا رو .
    حالا کسی میدونه کی کارت میاد ؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)