صفحه 53 از 406 نخستنخست ... 3434445464748495051525354555657585960616263103153 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 521 تا 530 , از مجموع 4052

موضوع: معافیت پزشکی (شامل تمامی بیماریها و مسائل - قدیمی)

Banned
    رشته و دانشگاه
    دانشجوی انصرافی دانشگاه علوم دارویی تهران

پیش فرض پاسخ : همه چيز درباره ي معافيت پزشكي

نقل قول نوشته اصلی توسط kavehman1 نمایش پست ها
    نتیجه تجربم هم این بود که :
    اصلا نا امید نشید ، تا اونجا که می تونین آشنا پیدا کنید قبل از این که پیش هر دکتری برین ( البته بغیر از بیمارستان سجاد که عملا کسی رو به اسم نمی تونین پیدا کنید ) ، چون هر لغتی که توی اون نامه نوشته میشه سرنوشت 4 سالتون ( 2 سال زحمت + 2 سال عقب موندن از بقیه هم سن و سال ها ) رو رقم می زنه پس بی مسئولیتی نکنید تو این زمینه و برای 5 روز تو کل این پروسه بخودتون زحمت بدین و وقت کامل بگذارین .
    یه سری جمله آماده داشته باشید ، بیماریتون رو کاملا بشناسید و همه ی مضراتش رو از بر کنید و ببندید به خودتون اگه حتی سالم هم هستید ، بعد از این که پزشک ها حکم دادن به معافیتون ، معاون سازمان + جانشین سازمان + معاون امور پزشکی هم شمارو جدا جدا می خوان و ازتون سوال می کنن راجع به بیماریتون ، خیلی کوتاه و ساده مریضیتون رو به بدترین شکل بگید چون اون سوال هم اصلا مهم نیست و فقط می خوان وظیفه کادریشون رو انجام بدن و مهر کنن پرونده رو ، همیشه هم در دسترس باشین چون چند بار باهاتون تلفنی هماهنک می کنن موقع شورا رو .
    حالا کسی میدونه کی کارت میاد ؟
    نگرانم کردی ؟!!! من دارم میرم چند روز دیگه . منظورت از جمله های اماده چیه ؟ اونا که گفتی ازت مشکلتو میپرسن برات مشکلی بوجود نمیارن که ؟ به بدترین شکل بیماریمو بگم یعنی سیاه بازی دربیارم دیگه ؟ ولی پست با محتوایی زدی . با اینکه خیلی وقته دنباله این کار هستم ولی پستت چیزای خوبی بهم یاد داد و البته ترسوندم .
    کارت هم برای یه عده یه ماه میاد برای یه عده سه ماه ( هر دوشو من دیدم ) ولی بیشتر 3 ماه اصلا نمیشه روش حساب کرد . زمان دقیقی نداره . کاش برای من 1 ماه میومد که برای پذیرش اقدام میکردم ... کاش ...
    ممنون
    علی...

ApplyAbroad Champion
    halandoon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

سلام بر همه دوستان، کسی میدونه کور رنگی معافیتی داره یا نه؟ معاف از رزمه یا کلیه؟

از یکی از دوستان شنیدم که دنبالش بود، اما خودشم نمیدونست فایده ای داره یا نه!
    That is not your aptitude that is your attitude that make your altitude.
    For a greater goal, Sacrifices must be made.
    As you sow, so shall you reap

Banned
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط halandoon نمایش پست ها
    سلام بر همه دوستان، کسی میدونه کور رنگی معافیتی داره یا نه؟ معاف از رزمه یا کلیه؟

از یکی از دوستان شنیدم که دنبالش بود، اما خودشم نمیدونست فایده ای داره یا نه!
    شب بخیر . در مورد دوست شما اگه کوررنگی از نوع کامل و همراه با نوسانات متناوب تکراری و ریتمیک هر دو چشم (نیستاگوس) باشه معافه دائمه . ادامه ی پست برای اطلاع بیشتر مراجعین تاپیک :
    اول یه توضیح در مورد کوررنگی یا blindness :
    Monochromacy همان کور رنگی کامل است. که بسیار نادر و به ندرت رخ می دهد .
    و زمانی است که ۲ یا هر ۳ پیگمان های سلول کان غایب هستند .
    که خود شامل راد مونو کرو ماسی ( همراه با دید کم و نیستاگموس و فوتو فوبیا) و کان مونو کرو ماسی ( همراه با دید و electoretinogram, electrooculogram نرمال) می باشد .
    Dichromacy نقص نسبتا شدید تر که یکی از ۳ مکانیسم رنگی کار نمی کنند.
    و شامل Protanopia که فوتورسپتور قرمز به طور کامل غایب است . و Deuteranopia که فوتو رسبتور های سبز حضور ندارند . وTritanopia که عدم حضور پیگمان های آبی است و بسیار نادر است.
    در نوع Anomalous trichromacy حساسیت طیفی یکی از ۳ پیگمان تغییر کرده است . و شامل Protanomaly و Deuteranomaly و Tritanomaly می باشد که به ترتیب حساسیت طیفی فوتو رسپتورها ی قرمز سبز و آبی / زرد تغییر کرده است.
    ایین نامه ی پزشکی :
    ماده 41: مشمولان مبتلاء به بيماريهاي چشم و عوارض بينايي با توجه به نوع بيماري كه به آن مبتلاء مي‌باشند از معافيتهاي مندرج
    در هر بند به شرح زير استفاده خواهند نمود:
    بند11- لك مركزي قرنيه:
    الف) در صورتيكه وسيع باشد و مركز قرنيه را اشغال نموده باشد(لك وسيع در موضعي
    كه بيش از 3ميليمتر مربع سطح قرنيه را پوشانيده باشد) معاف دائم.
    ب) در موارد خفيف‌تر خدمات غيررزمي.
    بند12- كراتيت‌هاي آنترستيسيل و ديستروفيهاي قرنيه يك يا دو چشم معاف دائم.
    بند13- كلوبوم مادرزادي مردمك:
    الف) همراه با گرفتاري شبكيه (رتين) معاف دائم.
    ب) بدون گرفتاري شبكيه (رتين) خدمات غيررزمي.
    بند14- ايريدوسيكليتهاي شديد و مزمن يك يا دو چشم كه توليد چسبندگيهاي وسيع نموده باشد معاف دائم.
    بند15-اكلوزيون و سيكلوزيون كامل مردمك معاف دائم.
    بند16- ايريدكتومي يا اريدودياليز وسيع حاصل از حوادث يا اعمال جراحي.
    الف) در صورتيكه با كاهش ديد و عوارض قرنيه و عدسي توام باشد معاف دائم.
    ب) در صورتيكه با كاهش ديد و عوارض توام نباشد خدمات غيررزمي.
    بند17- كاتاراكت مادرزادي، ضربه‌اي، متابوليك و كاتاراكت عمل شده معاف دائم.
    تبصره: كدورتهاي عدسي كه ايجاد اختلال ديد در رتينوسكوپي نمي‌نمايد خدمات غيررزمي.
    بند18- كدورت وسيع زجاجيه به هر علت معاف دائم.
    بند19- كوريورتينيت مركزي و يا منتشر مزمن يك يا دو چشم معاف دائم.
    بند 20- رتينيت پيگمانترو رتينيتهاي غيرپيگمانتر
    به شرط اثبات توسط ERG (كه در آن افت ولتاژ حداقل نصف ميزان طبيعي باشد) معاف دائم.
    بند21- لوكساسيون كامل يا ناقص عدسي يا لنتيكيونوس و يا فقدان عدسي يك چشم معاف دائم.
    بند22- انفاصل شبكيه عمل شده و يا عمل نشده به هر علت معاف دائم.
    بند23- آمبولي شريان شاخه‌اي يا مركزي و يا ترومبوز وريد شاخه‌اي يا مركزي و يا هر نوع واسكوليت مزمن
    يك يا دو چشم معاف دائم.
    بند24- بيماريهاي ناحيه ماكولا و عصب باصره از قبيل آتروفي، هيپوپلازي، سوختگي، سوراخ ماكولا
    و يا خونريزيهاي ناحيه ماكولا و آتروفي عصب باصره معاف دائم.
    بند25- ميكروفتالمي و بوفتالمي يك يا دو چشم معاف دائم.
    بند26- اگزوفتالمي‌هاي تومورال يا پولساتيويك يا دو چشم معاف دائم.
    بند27- فلج كامل يك يا چند عضله چشم در صورتيكه استقرار يافته و دائمي باشد معاف دائم.
    بند28- لاكوفتالمي‌هاي مربوط به فلج عضلات پلكي معاف دائم.
    بند29- افتادگي دائمي پلك (در هر يك از چشمها) در صورتيكه بيش از نصف مردمك چشم را پوشانيده باشد معاف دائم.
    بند30- استرابيسم آمبليوپيك يك چشم و استرابيسم متناوب معاف دائم.
    بند31- نيستاگموس دائمي و مشهود معاف دائم.
    بند32- داگريوسيستيت مزمن و چركي معاف دائم.
    بند33- گلوكوم مزمن و مطلق و گلوكوم حاد زاويه بسته با عارضه و گلوكوم‌هاي عمل شده يك چشم معاف دائم.
    بند 34- اجسام خارجي داخل كره چشم معاف دائم.
    بند 35-پيوند قرينه معاف دائم.
    بند 36-كراتوكونوس با گزارش توپوگرافي بيمارستانهاي نظامي و دانشگاهي معاف دائم.
    بند 37-تومورهاي خوش خيم به هرصورت خدمات غير رزمي(درصورت ايجاد طبق بند مربوطه رفتار شود)
    بند 38-توموركاذب اوربيت درصورتيكه عود كننده ومقاوم به درمان باشد معاف دائم.
    بند 39-آمبليوپي يك چشم يا دوچشم خدمات غيررزمي
    علی...

ApplyAbroad Champion
    maziyarsh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master of Multimedia

نقل قول نوشته اصلی توسط htc نمایش پست ها
    کلا معافیت پزشکی چه محدودیتهایی برای ماها می تونه ایجاد کنه . ممنون می شوم اگه من رو یه کم سریع راهنمایی کنین.
    سلام
    همونطور که اینجا هم گفته یکی از بزرگترین محدودیتها استخدام هست بطوری که در کنار صدور کارت معافی شرایط ابطال آن را هم فراهم کردند:
    http://www.jamejamonline.ir/newstext...m=100957095443

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    BA in ELT

نقل قول نوشته اصلی توسط htc نمایش پست ها
    سلام . من هم اولین پستمه . ضمن تشکر از همه عزیزانی که امثال ما را راهنمایی می کنند. سوال من بیشتر مربوط به بعد از معافیت میشه. من به خاطر زخم معده نسبتا بدی که دارم به گفته دکترم می تونم معافیت بگیرم. اما بعضی ها من رو نگران می کنند. مثلا اینکه ممکنه بابت ادامه تحصیل در خارج از کشور با مشکل روبرو بشم . یا استخدام و تدریس و اینجور چیزا . کسی خبر داره که مریضی یا معافیت پزشکی آیا فرد رو از بعضی موقعیتها محروم می کنه؟ نمونه خاصی شنیده بودین تا حالا . کلا معافیت پزشکی چه محدودیتهایی برای ماها می تونه ایجاد کنه . ممنون می شوم اگه من رو یه کم سریع راهنمایی کنین.
    سلام دوست عزیز.
    من 8 ساله که مدرس IELTS هستم. بیش از 200 نفر از شاگردام الان اونور مرز دارن تحصیل می کنن. کارت معافیت پزشکی و خدمت و اینجور چیزا فقط مال این ور مرز، تو کشور خودمونه. اون ور آب هیچ کی ازت نمی پرسه معاف شدی یا نه. اونا خودشون آزمایش پزشکی دارن. اما استخدام این طرف بازی های مخصوص خودشو داره. بعضی ادارات ممکنه استخدام کنن، بعضی ها نه. معمولا به بندی که به خاطرش معافیت پزشکی داری مربوط میشه که اعصابه یا نه.
    یه نکته دیگه هم هست. اصلا جایی الان بدون پارتی استخدام می کنه؟!!! اگر پارتی داری که دیگه معافیت مهم نیست. اگر پارتی نداری که دیگه استخدام مهم نیست

Junior Member

من امروز رفتم شورای پزشکی . کف پای صاف و بیماری کهیر پوستی درخواست داده بودم . گفتن امروز پزشک پوست نیامده برید هفته دیگه بیاید و یعنی حتی اورتوپد هم معاینه نکرد. گفتن هر دو شو هفته دیگه با هم بیا. میخواستم راهنمایی کنید در مورد مدارکی که برای بیماری پوستی ببرم . مورد من بیشتر تشخیص مشاهده ای هست تا آزمایش و از این چیزها. به نظر شما چند درصد احتمال معافی وجود داره . هر 2 بیماری هم اسمشون تو آیین نامه هست . در ضمن میشه تو این یه هفته پزشک مربوط رو پیدا کرد و باهاش مشورت کرد .اینم بگم تو بیمارستان هر دو دکتر بیماری رو تایید کردن و تو برگه گزارش خودشونو نوشتن. ممنون.

Banned
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط taha-taha نمایش پست ها
    من امروز رفتم شورای پزشکی . کف پای صاف و بیماری کهیر پوستی درخواست داده بودم . گفتن امروز پزشک پوست نیامده برید هفته دیگه بیاید و یعنی حتی اورتوپد هم معاینه نکرد. گفتن هر دو شو هفته دیگه با هم بیا. میخواستم راهنمایی کنید در مورد مدارکی که برای بیماری پوستی ببرم . مورد من بیشتر تشخیص مشاهده ای هست تا آزمایش و از این چیزها. به نظر شما چند درصد احتمال معافی وجود داره . هر 2 بیماری هم اسمشون تو آیین نامه هست . در ضمن میشه تو این یه هفته پزشک مربوط رو پیدا کرد و باهاش مشورت کرد .اینم بگم تو بیمارستان هر دو دکتر بیماری رو تایید کردن و تو برگه گزارش خودشونو نوشتن. ممنون.
    سلام دوست عزیز
    منم برای صافی کف پا درخواست دادم و انشاالله همین روزا معافم . اگه اصفهان هستی من میتونم کمکت کنم . ولی اگرم نباشی باید بری و مطب همون دکتر مورد نظر که نبوده رو پیدا کنی و بدون برگه بری پیشش تا مثل یه بیمار عادی معاینت کنه . اخر معاینه بهش بگو که با این شرایط معاف میشی یا نه . از اینم که میدونی تو شوراست هیچی بهش نگو .
    سوالی بود در خدمتم .
    علی...

Junior Member

پیش فرض کمک

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmad1369 نمایش پست ها
    طبق بند 20 بيماري هاي گوش و حلق و بيني،‌ پان سينوزيت مزمن طبق سي تي اسكن معاف دائم داره. پيگيري كن انشاالله حله.
    سلام
    اسم دکتر گوش و حلق و بینی که در روز کمیسیون پزشکی در سازمان وظیفه عمومی تهران هست و همچنین سرهنگی که امضای آخر را میزنه داری بهم بدی ....؟؟ ضروری هست...
    از دوستان دیگه هم اگر کسی میتونه اسم دکتر گوش و حلق و بینی و سرهنگی که امضای آخر را میزنه دربیاره تقاضای کمک دارم.
    باتشکر

Junior Member

پیش فرض پاسخ : کمک

اسم پزشک تو شورای پزشکی رو کسی میدونه(پوست و اورتوپد) - در ضمن وقتی تو بیمارستان بیماری تایید بشه ممکنه تو شورا نظرشون خلاف نظر متخصص باشه و معاف نکنن . روز شورا چه مدارک پزشکی باید نشونشون بدیم ؟
    با تشکر.

آقا من انحراف شدید بینی دارم که اختلالات تنفسی زیادی برام ایجاد کرده میخواستم ببینم طبق این بند میتونم اقدام کنم؟

بند 16- عوارض مادرزادي يا عفوني در بيني ، كام ، لب وحلق كه توليد اختلالات شديد نفسي ، صوتي، گوارشي نموده باشد
    و يا كراهت منظر ايجاد كرده باشد در صورتي كه قابل درمان نباشد معاف دائم.

همینطور یه لیپوم ( غده چربی) زیر بند دوم انگشت سبابه دست راستم هست که مانع از خم شدن کامل انگشت میشه.
    ممنونم میشم اگه نظرتون رو بگید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)