صفحه 6 از 406 نخستنخست 1234567891011121314151656106 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 4052

موضوع: معافیت پزشکی (شامل تمامی بیماریها و مسائل - قدیمی)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : همه چيز درباره ي معافيت پزشكي

سلام
    من برا معافيت پزشكي برا چشمام كه جمع ضعيفي و آستيگمات دوتا چشمام 13 هست اقدام كردم. يه نامه اومد كه برم شوراي پزشكي. وقتي رفتم يه دكتر بود كه سريع شماره چشمو گرفت و معاينه كرد و بعدش برگمو گرفت گفت 1 ماه ديگه برات نامه مياد ولي ديگه هيچي نگفت. حالا مي خوام ببينم برا معافيت همين يه دكتر هست كه بايد معاينه كنه يا دوباره نامه مياد كه برم يه دكتر ديگه؟ اصلا ميشه يكي كه تجربه داره مراحلشو بگه؟
    مرسي دوستان

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    Building Structures

نقل قول نوشته اصلی توسط OK
    سلام
    من برا معافيت پزشكي برا چشمام كه جمع ضعيفي و آستيگمات دوتا چشمام 13 هست اقدام كردم. يه نامه اومد كه برم شوراي پزشكي. وقتي رفتم يه دكتر بود كه سريع شماره چشمو گرفت و معاينه كرد و بعدش برگمو گرفت گفت 1 ماه ديگه برات نامه مياد ولي ديگه هيچي نگفت. حالا مي خوام ببينم برا معافيت همين يه دكتر هست كه بايد معاينه كنه يا دوباره نامه مياد كه برم يه دكتر ديگه؟ اصلا ميشه يكي كه تجربه داره مراحلشو بگه؟
    مرسي دوستان
    1 ماه دیگه یه نامه برات میاد که شما رو دعوت می کنه در کمیسیون پزشکی شرکت کنید و در اونجا تصمیم نهایی گرفته میشه... اونجا هم سه تا دکتر پروندتو بررسی می کنن...
    دوستان گرامی، متاسفانه بنده دیگر در این انجمن فعال نیستم و توانایی پاسخ به سوالات شما را ندارم، همینطور دانش و اطلاعاتم به روز و کمک حال شما نیست. سپاسگزارم.

Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering, University of Maryland College Park

نقل قول نوشته اصلی توسط OK
    سلام
    مرسي دوستان
    سلام
    خوب منم جمع دوتا چشمام با آستیگمات 11.25 هستش.ولی یکی از کسانیکه معفیت گرفته بود گفت که باید فقط ضعف چشماتون 10.25 با بالا باشه و اگر آستیگماتم داشته باشین تاثیری نداره!!!
    حالا شما که جمع 13 دارین، میشه لطفا بگین چقدرش آستیگمات هست؟

لطفا اگر کسی در این باره اطلاعات دقیق داره در اختیار بگذاره... :

Junior Member

حالا راهي داره اين 1 ماه رو كمتر كنم؟ بعد از كمسيون 3 نفره ؛ در صورت معاف تشخيص داده شدن چقدر طول ميكشه تا بشه رفت پاسپورت گرفت؟

11.5 تاش ضعيفيه بقيش آستيگمات ولي فكر كنم جمعش مهمه.

Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering, University of Maryland College Park

سلام

گرفتن پاسپورت بعد از اون ماکزیموم دو هفته طول میکشه...
    فرآیند معافیت معمولا یک تا دو ماه طول میکشه مگر اینکه پارتی داشته باشین...

مال من 9تاش ضعیفه و بقیش آستیگمات...اگر جمع ضعیفی و آستیگمات باشه که عالی میشه...

دوستان کس دیگری درباره این مسئله اطلاع دارن؟ :

سلام. یکی از دوستانم پارسال چشمش آب مروارید آورد و عمل کرد. کسی میدونه که تو این شرایط می تونه معافی بگیره؟
    در دایره قسمت ما نقطه پرگاریم/لطف آنچه تو اندیشی، حکم آنچه تو فرمایی

سلام دوستان؛

یه موضوعی پیش اومده که اگه دوستانی که در این زمینه تجربه دارن راهنمایی کنن ممنون میشم.
    من دارم برای معافیت پزشکی (چشم) اقدام می کنم، از طرفی زمانم برای گرفتن پاسپورت خیلی محدوده. فرض کنید که 2 ماه وقت لازم دارم تا کارت معافیم برسه دستم.
    و همچنین فرض کنید که حداکثر تا 1 ماه دیگه باید پاسپورتمو بگیرم.
    میخوام ببینم الان که وسط کارای معافیت هستم؛ میتونم وثیقه بذارم و با معافیت تحصیلی پاسپورتمو آزاد کنم؟ اگه این کارو بکنم و بفهمن گیر نمی دن؟ میشه بعد از اینکه معاف شدم، وثیقه رو آزاد کنم؟
    ممنون میشم اگه جوابمو بدین.

با تشکر
    امیر
    اینجا محل تبلیغات نیست!

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    Building Structures

نقل قول نوشته اصلی توسط amirtyz
    سلام دوستان؛

یه موضوعی پیش اومده که اگه دوستانی که در این زمینه تجربه دارن راهنمایی کنن ممنون میشم.
    من دارم برای معافیت پزشکی (چشم) اقدام می کنم، از طرفی زمانم برای گرفتن پاسپورت خیلی محدوده. فرض کنید که 2 ماه وقت لازم دارم تا کارت معافیم برسه دستم.
    و همچنین فرض کنید که حداکثر تا 1 ماه دیگه باید پاسپورتمو بگیرم.
    میخوام ببینم الان که وسط کارای معافیت هستم؛ میتونم وثیقه بذارم و با معافیت تحصیلی پاسپورتمو آزاد کنم؟ اگه این کارو بکنم و بفهمن گیر نمی دن؟ میشه بعد از اینکه معاف شدم، وثیقه رو آزاد کنم؟
    ممنون میشم اگه جوابمو بدین.

با تشکر
    امیر
    ببینید، قبلا" یکی از دوستان سوال مشابه ای رو مطرح کرده بودن...
    اگه شما برای معافیت تحصیلی اقدام کنید دیگه نمی تونین همزمان برای معافیت پزشکی کاری انجام بدین...
    اما ممکنه راه هایی موجود باشه، با رفتن به نظام وظیفه به راحتی می تونین از قضیه سر در بیارین و در فروم مطرح کنید (چون این سوال خیلی ها است)
    دوستان گرامی، متاسفانه بنده دیگر در این انجمن فعال نیستم و توانایی پاسخ به سوالات شما را ندارم، همینطور دانش و اطلاعاتم به روز و کمک حال شما نیست. سپاسگزارم.

نقل قول نوشته اصلی توسط azim_utd
    ببینید، قبلا" یکی از دوستان سوال مشابه ای رو مطرح کرده بودن...
    اگه شما برای معافیت تحصیلی اقدام کنید دیگه نمی تونین همزمان برای معافیت پزشکی کاری انجام بدین...
    اما ممکنه راه هایی موجود باشه، با رفتن به نظام وظیفه به راحتی می تونین از قضیه سر در بیارین و در فروم مطرح کنید (چون این سوال خیلی ها است)
    سلام دوست من

صحبت شما متین
    ولی اگر دقت کنید چیزی که من گفتم با سوالی که شما جواب دادین خیلی متفاوته.
    یک حالت اینه که شما معافیت تحصیلی داشته باشید و بخواین برای معافیت پزشکی اقدام کنید . که همانطور که شما گفتین غیر عملیه !
    ولی چیزی که من پرسیدم اینه که؛ در حالی که مشمول هستیم برای معافیت پزشکی اقدام کنیم، و در حین انجام کارهای پزشکی، برای معافیت تحصیلی هم اقدام کنیم تا پاسپورت بگیریم.(و لطمه ای هم بر جریان معافیت پزشکی نزنه.)
    اگه دوستان کسی در این زمینه اطلاعاتی داره بده ممنون میشم.

با تشکر
    امیر
    اینجا محل تبلیغات نیست!

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    Building Structures

نقل قول نوشته اصلی توسط amirtyz
    سلام دوست من

صحبت شما متین
    ولی اگر دقت کنید چیزی که من گفتم با سوالی که شما جواب دادین خیلی متفاوته.
    یک حالت اینه که شما معافیت تحصیلی داشته باشید و بخواین برای معافیت پزشکی اقدام کنید . که همانطور که شما گفتین غیر عملیه !
    ولی چیزی که من پرسیدم اینه که؛ در حالی که مشمول هستیم برای معافیت پزشکی اقدام کنیم، و در حین انجام کارهای پزشکی، برای معافیت تحصیلی هم اقدام کنیم تا پاسپورت بگیریم.(و لطمه ای هم بر جریان معافیت پزشکی نزنه.)
    اگه دوستان کسی در این زمینه اطلاعاتی داره بده ممنون میشم.

با تشکر
    امیر
    صحبت شما هم متین
    ولی وقتی شما وثیقه بذارید و پاسپورت دریافت کنید به این معناست که معافیت تحصیلی شما ثبت شده و بعد از اون می خواد کارت معافیت پزشکی شما مراحلش رو طی کنه که حتما" می دونین مراحل پزشکی وقت طی می شه که معافیت تحصیلی در پروندتون نباشه...
    این از اون سوالای خاصه که حتما" باید برید اونجا و حضوری از چند نفر بپرسید، ساختمان شهدای گمنام هم یه سر بزن (اونجا مربوط به معافی پزشکیه)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)