صفحه 8 از 406 نخستنخست 12345678910111213141516171858108 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 4052

موضوع: معافیت پزشکی (شامل تمامی بیماریها و مسائل - قدیمی)

Member alibme-1362 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    BME

پیش فرض پاسخ : همه چيز درباره ي معافيت پزشكي

خطاب به کسایی که می گن کلی گوئی شده، نظام وظیفه یه دفترچه مخصوص داره برای موارد معافیت پزشکی که اونو باید بپرسید ببینید از کجا میتونید گیر بیارید، شاید از پست بشه گیر آورد. تو اون دفترچه با جزییات کامل و حتی کدبندی، بیماری هائی رو که شامل معافیت میشه آورده که اگه بیماری شما تو این دفترچه باشه حتی قبل از کمیسیون پزشکی میدونید با چه کدی معاف میشید. روزی هم که میرید برای معاینه کسی که اونجا چک می کنه همین دفترچه رو داره و از روی اون کد بیماری رو تو پرونده میزنه. به کسایی که دنبال معافیت پزشکی هستند توصیه می کنم حتما این دفترچه رو گیر بیارن تا با خیال راحت بتونن کارشونو پیگیری کنن. سعی کنید آخرین نسخه رو بگیرید که اگه احیانا تغییری داده باشند توش لحاظ شده باشه. اگه بیماریتون تو این دفترچه نبود دور معافیت پزشکی رو خط بکشید. موفق باشید
    آینده از آن کسانی است که به استقبالش می روند . . .

Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering, University of Maryland College Park

سلام

دوستان عزیز من میخواستم اینجا یک نکته رو درباره معافیت پزشکی برای ضعف بینایی مشخص کنم.
    مجموع ضعیفی چشم من 11هست.8.5 ضعیفی و 2.5 آستیگمات...
    چون خیلی خودم اذیت شدم سر اینکه معاف میشم یا نه و خلاصه عرض کنم پاسخ های مختلفی دراین باره شنیدم باید عرض کنم که آقاجون اگر مجموع ضعیفی چشمات برای دیپلم بالای 8 و لیسانس 10.25 هست حتما اقدام کن واسه معافیت...

من با کلی استرس اقدام کردم غافل از اینکه حتما معاف میشدم چون خیلی از 10.25 فاصله داشتم...
    حتی 10.25 هم معاف کامل میشه و زیر اون شماره معاف از رزم(برای لیسانس)

***اگر مجموع چشماتون به 10.25 میرسه حتما اقدام کنین واسه معافیت***

موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط S@eed
    از دوستان کسی اطلاع داره برای تعریق شدید کف دست و پاها (بطوری که آب میچکه از دستام!!!)، معافی کامل میدن؟؟
    من چند جا پرسیدم، گفتن 100% معافی ولی چندتا دکتر معتقد بدون احتمالش ضعیفه!
    به نظرتون دفترچه بفرستم؟ :-\
    کلا الان سخت معافیت میدن ولی یکی از دوستای من همینطوری معافیت گرفت! جالب اینه که روز کمسیون اصلا دستاش اونطوری عرق نکرده بود فقط مرطوب بودن! ولی اینم در نظر داشته باش 1 سال طول میکشه بگن میشه یا نه!!
    همیشه بهترین راه را برای پیمودن میبینیم، ولی تنها راهی را که به آن عادت کرده ایم را میرویم...

Junior Member S@eed آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی کارگردانی انیمیشن - فرهنگ و هنر

نقل قول نوشته اصلی توسط dumb
    کلا الان سخت معافیت میدن ولی یکی از دوستای من همینطوری معافیت گرفت! جالب اینه که روز کمسیون اصلا دستاش اونطوری عرق نکرده بود فقط مرطوب بودن! ولی اینم در نظر داشته باش 1 سال طول میکشه بگن میشه یا نه!!
    منم خیلی حرفای مختلفی در این باره شنیدم.
    یک نفر میگفت چند بار میفرستنت کمیسیون تا اگه اون روز دستت عرق نکرد، یه روز دیگه بکنه!!
    ولی خودم فکر نمیکنم انقدر بیکار باشن!
    یک سال!!!؟؟؟ چرا انقدر دیر؟؟

دوستان عزیز سلام . سوالی که داشتم اینه که من آخر مرداد، 6 ماه مرخصی بعد از فارغ التحصیلیم تموم میشه .
    الان میخوام اقدام کنم واسه ارسال دفترچه و مجموع چشم هام هم تقریبا 9 هستش .
    میخواستم بیبینم با توجه به اینکه حدود چند ماه طول میکشه که به کمیسیون احضار بشی من از همین الان اقدام کنم واسه معافی یا اینکه الان فعلا دفترچه پست کنم و صبر کنم تو این چند وقت که واسه اعزام مونده چشام ضعیفتر بشه و قبل از اعزام دوباره واسه معافی اقدام کنم ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط nikoomaram
    دوستان عزیز سلام . سوالی که داشتم اینه که من آخر مرداد، 6 ماه مرخصی بعد از فارغ التحصیلیم تموم میشه .
    الان میخوام اقدام کنم واسه ارسال دفترچه و مجموع چشم هام هم تقریبا 9 هستش .
    میخواستم بیبینم با توجه به اینکه حدود چند ماه طول میکشه که به کمیسیون احضار بشی من از همین الان اقدام کنم واسه معافی یا اینکه الان فعلا دفترچه پست کنم و صبر کنم تو این چند وقت که واسه اعزام مونده چشام ضعیفتر بشه و قبل از اعزام دوباره واسه معافی اقدام کنم ؟
    شما باید همون اول که دفترچه پست میکنین، اگه وسه معافبت پزشکی میخوای اقدام کنی، قسمت معافی پزشکی رو پر کنی پست کنی.
    دیگه وقتی به صورت معمولی بفرستی، تموم شده کار و پزشکی گرفتن بعدش فکر کنم خیلی سخت باشه.

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Comp. Eng

من یکی از دوستام برای معافیت پزشکی اقدام کرد ولی معاف نشد. رفت که دوره رو شروع کنه دوباره اقدام کرد این دفعه معاف شد. می گفت اینا اینجوری فکر می کنن که کسی که از همون اول برا معافیت اقدام می کنه می خواد از سربازی در بره به همین خاطر گیر می دن.
    به هر حال اگه شما حد نصاب رو میاری از همون ابتدا هم می تونی اقدام کنی

من دیروز رفتم بیمارستان ناجا پیش متخصص چشم که معاینم کنه و ببینه اگه شرایطشو دارم واسه معافی اقدام کنم .
    مجموع چشام با استیگمات 8.75 هستش . اول قطره ریختنو بعد معاینه مجموع چشامو 1.5 تا کم نشون داد .
    بعدشم نصف استیگماتو حساب کرد و گفت شماره چشام تو کمیسیون 6.5 حساب میشه و با این اوضاع فقط معاف از رزم میشم .
    دوستان حواسشون باشه حساب کنن ببیننن اگه شرایط معافیو ندارن واسه معافی اقدام نکنن که غیبت نخورن .

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Comp. Eng

حتما در معاینه چشم باید یه حاشیه امنیت هم داشته باشید.

مجموع باید از 10 بالاتر بشه. اونم بعد از اینکه با قطره مردمک چشمت رو فلج کردن!

البته اگه یکیش هم بالای 6 باشه قبوله.

اما من شنیدم بچه هایی رفتن به پزشک معتمد ناجا گفتن هوای ما رو داشته باش بعدا ما جبران می کنیم و تونستن معافیت دائم بگیرن!

فکر نمیکنم اینجوری باشه ! آخه درسته اولش یه پزشک معاینت میکنه ! ولی در نهایت تو کمیسیون 3 تا پزشک هستن .

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)