نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: UPM بهتره یا UTM ؟؟؟!

رأی دهندگان
64. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • UPM

34 53.13%
  • UTM

30 46.88%
صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 39

موضوع: UPM بهتره یا UTM ؟؟؟!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    PhD Of Microbiology

پیش فرض پاسخ : UPM بهتره یا UTM ؟؟؟!

دوستان براي رشته هاي زيستي...ميكروبيولوژي ..بيوتكنولوژي utm يا upm? البته فكر كنم utm فقط بيوتكنولوژي داره....نظر شما چيه؟

Senior Member amin_ict_5 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

یه تفاوت دیگه هم پیدا کردم
    در مورد نمره زبان
    موقع ثبتنام نهایی در دانشگاه
    دانشگاه UPM کسانی که نمره PBT 500 یا به بالا ندارند را اجازه ثبتنام نمیده و شما اجباراً مجبور به دیفر میشید
    ولی دانشگاه utm حتی اگه هیچ نمره زبانی نداشته باشید همون موقع ثبتنام امتحان تعیین سطح میگیره و همه را ثبتنام میکنه
    =============

نمره pbt یا امتحانات مشابه
    ------------------------
    550 حد نصاب بدون پیشنیاز زبان

بین 500 تا 550
    در utm یک ترم پیشنیاز زبان
    در upm چند تا واحد پیشنیاز زبان

زیر 500
    upm اجازه ثبتنام نمیده
    utm دو ترم پیش نیاز زبان

زیر 450
    utm سه ترم پیشنیاز زبان
    هدف بنده صرفاً یادگیری ایست؛ یادگیری علم، یادگیری اخلاق، ...
    هدف خودسازی ایست، نه خوشگذرانی

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    MEng in Mining @ UBC

برای رشته های مهندسی دانشگاه UTM امکانات و اساتید بهتری داره. توی رنکینگ رشته های مهندسی هم UTM رنک 240 هست و UPM رنک 292. اما برای رشته های Social science دانشگاه UPM قطعا بهتره. (UPM رنک 218 و UTM رنک 351-400).
    اما شرایط اطراف
    UPM برای زندگی مناسب تر هست. و این خصوصا برای دانشجوی دکترا که ۳-۴ سال باید در اون منطقه زندگی کنه خیلی تاثیرگذاره. من خودم شخصا نمیتونم توی جوهور زندگی کنم. چون توی مالزی ، کوالالامپور با همه شهرها از نظر توسعه یافتگی تفاوت فاحش داره و دسترسی به کی ال یک امتیاز مهم به حساب میاد.

در کل همه چی نسبی هست. بهتر اینه که هر دو جا دانشجو اپلای کنه و ۲-۳ هفته وقت بگذره ، دانشگاهها رو ببینه و تصمیم گیری کنه.
    The whole world steps aside for the man who knows where he is going

All the Best
    Mohammadi

Member meysam620 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Network Engineering, UPM

با توجه به اینکه همه به قصد تحصیل و طی کردن مراحل ترقی یکی پس از دیگری هست ، باید بدنبال فاکتورهای اصلی رو در نظر بگیریم.فاکتورهای از قبیل محیط دانشگاه ، هم کلاسی ها ، استادا و ....

البته در این زمینه دوستانی که هم اکنون دارن در دانشگاه ها تحصیل میکنند باید کمک کنند. که بشه تصمیم صحیح گرفت.

از دوستان تقاظای همکاری دارم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Master of manufacturing systems engineering

من خودم دانشجو UPM هستم قصد هیچگونه تبلیغی هم ندارم.ولی خارج از بحث علمیش که من نمیتونم در مورد UTM نظر بدم چون ندیدم شرایطش رو از نزدیک ولی از نظر محیط میگم که دانشگاه UPM خیلی خیلی بهتر از دانشگاه UTM شعبه جوهور هست اگر پذیرش KL دارید فرق میکنه بحث ولی زندگی در جوهور خیلی سخته اینو به عینه بین دوستام دیدم.
    ولی دانشگاه UPM در منطقه SERDANG قرار گرفته منطقه ای که خودتونم بیاید ببینید که تعداد ایرانیهاش زیادند و همه هم دانشجو UPM یا MMU یا UKM هستند کلا محیط دانشجویی هست.در ضمن شما به چول ایران با 500 تومان میتونید با ترن ملی مالزی KTM به مرکز حمل و نقل عمومی مالزی برسید حدودا 20 دقیقه ای با این ترن میرسید حتی میتونید در ایستگاه (سونای پسی ) با مونوریل 15 دقیقه ای برسید . از اونجا هم به هر جای KL بخواید برید میتونید با وسایل نقلیه عمومی سفر کنید.
    از نظر آپارتمانهای که در اون منطقه قرار گرفته من میتونم اطلاعات بدم بهتون :
    HERITAGE که درست با ایستگاه KTM سردانگ 5 دقیقه پیاده روی داره از شرایط خیلی خوبی بهره مند هست ولی قیمتها هم به همین نسبت زیاد هست تا اونجایی که من میدونم برای یک استودیو 1800 رینگت در ماه برای خانه دو خوابه 2500 و برای خانه سه خوابه 3900 تا باید بپردازید.البته این قیمتها ماله 2 ماه پیشه که من خودم برای کسی دنبال خونه بودم.
    پشت HERITAGE هم دو سری آپارتمان هست JUTAMINES و BLIMBING HIGHT که اتوبوس دانشگاه دقیقا جلوی JUTAMINES ایستگاه داره.قیمتها هم حدوده 1100 تا 1500 میچرخه برای خونه سه خوابه بستگی به متراژ خونه و فرنیش داره.
    منطقه دیگه که نزذیک SERDANG هست SOUTHCITY است که چندین سری آپارتمان داره شما SOUTHCITY CONDOMUNIUM ، EAST LAKE ، VILA PARK که اتوبوس دانشگاه از جلوی تک تک این آپارتمان ها رد میشه قیمتها هم از 900 تا 2500 تغییر میکنه بستگی به جاش داره ، فرنیش و متراژ.
    سوپر مارکت و 7-11 تا دلتون بخواد هست رستوران هم همینطور منجمله رستوران های ایرانی.
    در مورد دانشگاه هم تا اونجایی که من میدونم نمیخوام نا امیدتون کنم ولی دانشکده ENGINEERING دانشگاه UPM بین تمامی دانشگاه ها معروف هست منتهی نه اون معروفیتی که باعث افتخار بشه از این نظر معروف هست که طرف تا بخواد فارغ التخصیل بشه دهنش رو سرویس میکنند ما تقریبا در هر دپارتمان یک آدم مزخرف داریم که به بدترین شکل ممکن از دانشجو کار میکشه ولی از اونور هم نمره پایین میده.
    به قولی صابون هر کدوم از اینها به تن همه تون میخوره بالاخره. D: .

رشته و دانشگاه
    Computer Science

نقل قول نوشته اصلی توسط UPM نمایش پست ها
    من خودم دانشجو UPM هستم قصد هیچگونه تبلیغی هم ندارم.ولی خارج از بحث علمیش که من نمیتونم در مورد UTM نظر بدم چون ندیدم شرایطش رو از نزدیک ولی از نظر محیط میگم که دانشگاه UPM خیلی خیلی بهتر از دانشگاه UTM شعبه جوهور هست اگر پذیرش KL دارید فرق میکنه بحث ولی زندگی در جوهور خیلی سخته اینو به عینه بین دوستام دیدم.
    ولی دانشگاه UPM در منطقه SERDANG قرار گرفته منطقه ای که خودتونم بیاید ببینید که تعداد ایرانیهاش زیادند و همه هم دانشجو UPM یا MMU یا UKM هستند کلا محیط دانشجویی هست.در ضمن شما به چول ایران با 500 تومان میتونید با ترن ملی مالزی KTM به مرکز حمل و نقل عمومی مالزی برسید حدودا 20 دقیقه ای با این ترن میرسید حتی میتونید در ایستگاه (سونای پسی ) با مونوریل 15 دقیقه ای برسید . از اونجا هم به هر جای KL بخواید برید میتونید با وسایل نقلیه عمومی سفر کنید.
    از نظر آپارتمانهای که در اون منطقه قرار گرفته من میتونم اطلاعات بدم بهتون :
    HERITAGE که درست با ایستگاه KTM سردانگ 5 دقیقه پیاده روی داره از شرایط خیلی خوبی بهره مند هست ولی قیمتها هم به همین نسبت زیاد هست تا اونجایی که من میدونم برای یک استودیو 1800 رینگت در ماه برای خانه دو خوابه 2500 و برای خانه سه خوابه 3900 تا باید بپردازید.البته این قیمتها ماله 2 ماه پیشه که من خودم برای کسی دنبال خونه بودم.
    پشت HERITAGE هم دو سری آپارتمان هست JUTAMINES و BLIMBING HIGHT که اتوبوس دانشگاه دقیقا جلوی JUTAMINES ایستگاه داره.قیمتها هم حدوده 1100 تا 1500 میچرخه برای خونه سه خوابه بستگی به متراژ خونه و فرنیش داره.
    منطقه دیگه که نزذیک SERDANG هست SOUTHCITY است که چندین سری آپارتمان داره شما SOUTHCITY CONDOMUNIUM ، EAST LAKE ، VILA PARK که اتوبوس دانشگاه از جلوی تک تک این آپارتمان ها رد میشه قیمتها هم از 900 تا 2500 تغییر میکنه بستگی به جاش داره ، فرنیش و متراژ.
    سوپر مارکت و 7-11 تا دلتون بخواد هست رستوران هم همینطور منجمله رستوران های ایرانی.
    در مورد دانشگاه هم تا اونجایی که من میدونم نمیخوام نا امیدتون کنم ولی دانشکده ENGINEERING دانشگاه UPM بین تمامی دانشگاه ها معروف هست منتهی نه اون معروفیتی که باعث افتخار بشه از این نظر معروف هست که طرف تا بخواد فارغ التخصیل بشه دهنش رو سرویس میکنند ما تقریبا در هر دپارتمان یک آدم مزخرف داریم که به بدترین شکل ممکن از دانشجو کار میکشه ولی از اونور هم نمره پایین میده.
    به قولی صابون هر کدوم از اینها به تن همه تون میخوره بالاخره. D: .

آقا دستتون درد نکنه ممنون از توضیحتون

آیا میشه در مورد خوابگاه upm هم توضیحاتی اینجا بزارید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Master of manufacturing systems engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط amin_ict_5 نمایش پست ها
    آقا دستتون درد نکنه ممنون از توضیحتون

آیا میشه در مورد خوابگاه upm هم توضیحاتی اینجا بزارید
    upm ماشاالله اینقدر بزرگ هست که به همین منوال تعداد خوابگاهاش هم زیاد هست ولی معمولا دانشجوهای international به خوابگاه های شماره 12 تا 15 فرستاده میشند که در نزدیک sgs که اینجا بهش gso گفته میشه (مرکز تحصیلات تکمیلی ) هست نزدیک اونجا یک فوت کورت هست ایستگاه اتوبوس از اونجا شما رو به main campus دانشگاه میارند.کلا upm یکی از پوئن های منفیش اینه که خیلی بزرگه از یک دانشکده به یک دانشکده دیگه مسافتها زیاده که خوشبختانه با سرویس دهی خوب و سیستم اتوبوسرانیش به هرجا که میخواید میتونید برید.
    در مورد خوابگاه kolej 10-11 نزدیکترین خوابگاه به engineering هست. املا kolej درسته یک وقت فکر نکنید اشتباه نوشتم اینجا به مالایی اینجوری مینویسند.
    در مورد Kolej 12-15 من خودم از چند تا از بچه ها پرسیدم کلا با هم فرق میکنه.ما هم اتاق داریم که اشتراکی هست و دو نفری میتونید توش زندگی کنید با کمترین امکانات به مراتب کمترین هزینه.هم اتاق داریم که یک نفری هست با کولر و اینترنت و .... که قیمتشم به مراتب بالا هست.یکسری خونه هم هست که خوده دانشگاه برای متاهل ها در نظر گرفته در نزدیکی کتابخونه مرکزی دانشگاه به اسم international house که کرایه هر خونه سه خوابه 1000 رینگت به همراه اینترنت ، برق و آب که شرایط مطلوبی داره.
    پیشنهاد من اینه که اگر میتونید تا حدود 500 رینگت برای خونه و کلا utility هاش خرج کنید خونه بگیرید با بچه ها share کنید.یکخونه در juta mines سه نفره بگیرید خیلی به صرفه تر هست تا خوابگاه.حتی شده 200 رینگت در ماه هم اگر اضافه بدید خونه رو انتخاب کنید چون مشکلاتی که خوابگاه ها داره اینه که سرویس حمل و نقل دانشگاهی داخل دانشگاهش خوبه ولی به خارج دانشگاه دارای محدودیته.با تاکسی هم که بخواید رفت و آمد کنید از همون اختلاف 200 رینگتی هم میزنه بالا.
    یک سری پوئن های دیگه ها داره مثل آب گرم، شلوغ نبودن دور و برت و .... که از نظر من میصرفه به خوابگاه.ولی خوابگاه هم یکسری پوئن هایی داره که خونه نداره.خوابگاه ها ارزون تر هست و رفت آمد داخل دانشگاه راحتتر و محیط دانشجویی خوبی هم داره اگر اهل رفیق بازی هستید گزینه خوبی هست.
    سوال دیگه ای دارید بپرسید جواب میدم.

رشته و دانشگاه
    Computer Science

نقل قول نوشته اصلی توسط UPM نمایش پست ها
    upm ماشاالله اینقدر بزرگ هست که به همین منوال تعداد خوابگاهاش هم زیاد هست ولی معمولا دانشجوهای international به خوابگاه های شماره 12 تا 15 فرستاده میشند که در نزدیک sgs که اینجا بهش gso گفته میشه (مرکز تحصیلات تکمیلی ) هست نزدیک اونجا یک فوت کورت هست ایستگاه اتوبوس از اونجا شما رو به main campus دانشگاه میارند.کلا upm یکی از پوئن های منفیش اینه که خیلی بزرگه از یک دانشکده به یک دانشکده دیگه مسافتها زیاده که خوشبختانه با سرویس دهی خوب و سیستم اتوبوسرانیش به هرجا که میخواید میتونید برید.
    در مورد خوابگاه kolej 10-11 نزدیکترین خوابگاه به engineering هست. املا kolej درسته یک وقت فکر نکنید اشتباه نوشتم اینجا به مالایی اینجوری مینویسند.
    در مورد Kolej 12-15 من خودم از چند تا از بچه ها پرسیدم کلا با هم فرق میکنه.ما هم اتاق داریم که اشتراکی هست و دو نفری میتونید توش زندگی کنید با کمترین امکانات به مراتب کمترین هزینه.هم اتاق داریم که یک نفری هست با کولر و اینترنت و .... که قیمتشم به مراتب بالا هست.یکسری خونه هم هست که خوده دانشگاه برای متاهل ها در نظر گرفته در نزدیکی کتابخونه مرکزی دانشگاه به اسم international house که کرایه هر خونه سه خوابه 1000 رینگت به همراه اینترنت ، برق و آب که شرایط مطلوبی داره.
    پیشنهاد من اینه که اگر میتونید تا حدود 500 رینگت برای خونه و کلا utility هاش خرج کنید خونه بگیرید با بچه ها share کنید.یکخونه در juta mines سه نفره بگیرید خیلی به صرفه تر هست تا خوابگاه.حتی شده 200 رینگت در ماه هم اگر اضافه بدید خونه رو انتخاب کنید چون مشکلاتی که خوابگاه ها داره اینه که سرویس حمل و نقل دانشگاهی داخل دانشگاهش خوبه ولی به خارج دانشگاه دارای محدودیته.با تاکسی هم که بخواید رفت و آمد کنید از همون اختلاف 200 رینگتی هم میزنه بالا.
    یک سری پوئن های دیگه ها داره مثل آب گرم، شلوغ نبودن دور و برت و .... که از نظر من میصرفه به خوابگاه.ولی خوابگاه هم یکسری پوئن هایی داره که خونه نداره.خوابگاه ها ارزون تر هست و رفت آمد داخل دانشگاه راحتتر و محیط دانشجویی خوبی هم داره اگر اهل رفیق بازی هستید گزینه خوبی هست.
    سوال دیگه ای دارید بپرسید جواب میدم.
    اگه فرضاً یک دانشجو یک اتاق تکنفره بخواد حالا یا با سایرین خونه سه خوابه اجاره کنه یا اینکه خوابگاه یا ...

به نظر شما یک دانشجوی upm (بدون در نظر گرفتن شهریه دانشگاه) چقدر هزینه برای هر ماه باید درنظر بگیره؟؟
    حداقل چقدر؟؟ متوسط چقدر؟؟ لطفاً به رینگت بگید بخاطر نوسان قیمت رینگت و ریال ایران
    شما اونجا بیشتر با مسائل اشنا هستید

علت اصلی بچه هایی که قید upm را میزنند و utm را انتخاب میکنند استدلالشون اینه که هزینه ها خیلی خیلی بالاتر از utm درمیاد، درصورتی که شهریه این دو دانشگاه تقریباً یکی هستش فقط هزینه زندگی میمونه، حالا من میخوام بدونم واقعاً چقدر بالاتر درمیاد؟

بازم تشکر میکنم

Junior Member

سلام بر دوستان
    من در رشته دکترای شیمی از هر دو دانشگاه UPM و UTM پذیرش دارم و هنوز نتوانتسم یکی رو انتخاب کنم . لطفا اگه کسی میدونه امکانات دانشگاهی و حتی گرفتن بورس در کدام دانشگاه بهتره یک کمکی به من بکنه . با تشکر فراوان

Member anathema.pca آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

نقل قول نوشته اصلی توسط amin_ict_5 نمایش پست ها
    اگه فرضاً یک دانشجو یک اتاق تکنفره بخواد حالا یا با سایرین خونه سه خوابه اجاره کنه یا اینکه خوابگاه یا ...

به نظر شما یک دانشجوی upm (بدون در نظر گرفتن شهریه دانشگاه) چقدر هزینه برای هر ماه باید درنظر بگیره؟؟
    حداقل چقدر؟؟ متوسط چقدر؟؟ لطفاً به رینگت بگید بخاطر نوسان قیمت رینگت و ریال ایران
    شما اونجا بیشتر با مسائل اشنا هستید

علت اصلی بچه هایی که قید upm را میزنند و utm را انتخاب میکنند استدلالشون اینه که هزینه ها خیلی خیلی بالاتر از utm درمیاد، درصورتی که شهریه این دو دانشگاه تقریباً یکی هستش فقط هزینه زندگی میمونه، حالا من میخوام بدونم واقعاً چقدر بالاتر درمیاد؟

بازم تشکر میکنم
    امین جان شما هنوز تصمیم نگرفتی؟؟

تا وقتی که تو خوابگاه و محیط دانشگاه هستی UPM و UTM فرق زیادی با هم ندارند. خرج ها وقتی تغییر می کنه که از دانشگاه خارج میشی حالا برای زندگی یا نه اصلا برای تفریح ! اونوقت که هزینه با شیب خیلی زیاد رشد می کنند. من حس می کنم اگه تو UTM باشی هم هزینه هات کمتر میشه و هم بیشتر و بهتر می تونی درس بخونی هرچند که اکثر بچه های اینجا از نبود تفریحات گله دارند.
    داره میباره بارون و تو نیستی/ شده این خونه زندون و تو نیستی / چقدر حس بدیه، حس تنهایی / دارم میشکنم آسونو، تو نیستی

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین