صفحه 2 از 85 نخستنخست 12345678910111252 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 841

موضوع: چه ايتم هايي از نظر سفارت باعث رد متقاضي ميشه ؟

king_wanderer
    Guest

پیش فرض پاسخ : نمره GRE چقدر در گرفتن ویزا تاثیر داره؟

sorry i do not have Persian font!
    Despite what everyone says the ANALYTICAL WRITING is a very important part of the GRE. be aware that it is more about your ANALYTICAL abilities rather than writing abilities. and how can your "analytical abilities" be unimportant for graduate studies???

Senior Member saheb آواتار ها

سعي كن قابليت هات رو به استادن نشون بدي در اين صورت toefl and gre scores مهم نيستند
    اگه نتوني يه استاد پيدا كني چرا حالا مهم ميشه هم براي ابتدا پذيرش و بعد در گرفتن فاند
    HAPPINESS

Member
    رشته و دانشگاه
    مطالعات خاورمیانه- دانشگاه کلمبیا- نیویورک

اگه استاد بخواد تو رو واقعا اصلا GRE مهم نیست. من نمره GRE واقعا خوب نشده و تونستم از یک دانشگاه خیلی خوب هم پذیرش با فاند کامل بگیرم. البته هنوز نرفتم واسه مصاحبه ویزا ببینم چی می گن.

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Stanford, Mechanical Eng

پیش فرض تكرار مجدد MS در يك رشته هم خانواده و شانس گرفتن ويزا

اگر كسي بعد از تموم كردن دوره MS در ايران از آمريكا مجدداً براي MS در يك رشته مشابه پذيرش با fund كامل بگيره (به عنوان نمونه توي ايران هوافضا خونده براي آمريكا بره مكانيك يا توي ايران سخت افزار خونده الان بخواد بره برق يا مثل تاپيك كه در انتها گذاشتم كامپيوتر خونده تو ايران و آمريكا مي خواد logic & computation بخونه).

1) آيا در ويزا گرفتن ممكنه به مشكل بر بخوره؟ پاسخ هاي مناسب براي توجيه كردن officer چيه؟
    2) آيا بهتره بگه در ادامه مي خوام توي همين دانشگاه PhD بخونم يا بهتره بگه بعد از اتمام MS بر مي گردم ايران؟

البته مي تونه به officer بگه كه من گرايشم عوض شده و دوست دارم توي اين زمينه جديد كار كنم. اين نكته رو هم بگم من افراد زيادي رو ديدم كه چندتا MS دارن (توي رشته هاي مشابه و مرتبط) البته همه استاد هاي دانشگاه هاي آمريكا يا كانادا بودن و ايراني نبودن. يعني مي خوام بگم اين كار خيلي غيرمنطقي نيست.
    در مورد سوال دومم كلي تر هم مي شه بيان بشه يعني كلاً كسايي كه دارن براي MS مي رن حالا مي خواد دفعه اولشون باشه يا مجدداً دارن MS مي خونن آيا بهتره بگن بعد از اتمام دوره به ايران بر مي گردن يا اشكالي نداره بگن مي خوان PhD بخونن؟

در ضمن لطفاً فرض رو بر اين بگذاريد كه خوندن مجدد MS ارزششو داره و لطفاً در مورد اينكه فايده نداره دوباره MS بخونين بحث نكنين.

من جستجو كردم و مرتبط ترين تاپيكي كه پيدا كردم در مورد تكرار مجدد MS با fund ناقص بود و سوال دوم من رو هم شامل نمي شد. اينم لينكش:
    http://www.applyabroad.org/forum/ind....html#msg20292
    Don't be afraid that your life will end;
    be afraid that it will never begin

Member
    رشته و دانشگاه
    Philosophy - University of Toronto

پیش فرض پاسخ : تكرار مجدد MS در يك رشته هم خانواده و شانس گرفتن ويزا

سلام. خواستم به سوالهای جناب ars این رو اضافه کنم:

اگه تکرار MS در رشته ی کاملاً بی ربط باشه چی؟

من همون کسی هستم که کامپیوتر خوندم و می خواستم برای MS برم CMU. اما حالا تصمیم ام عوض شد و ممکنه برای MA فلسفه برم UWM. با این حال یه گزینه ی دیگه هم دارم و اگه ریسک فلسفه برای ویزا بالا باشه اونو می رم.

خیلی ممنون می شم اگه نظرتون رو بگید. من برای تصمیم گیری باید عجله کنم.

پ.ن. لطفاً فقط در مورد ویزا نظر بدید ;-)

ApplyAbroad Champion

خوب همون طور که خودتون هم گفتیم، ممکنه قانع کردن officer کمی سخت باشه، اما به نظر من مطرح کردنِ این مساله که در گرایش متفاوتی می‌خواهید فوق بگیرید و بعدش هم می‌خواهید در اون گرایش دکترا بگیرید می‌تونه قانع کننده باشه. به نظر من اشکالی نداره که بگید قصد دارید بعد از MS، دکترا بگیرید و فکر نمی‌کنم مشکلی ایجاد کنه. واضحه که باید بگید بعد از PhD می‌خواهید به ایران برگردید.

در مورد سوال melodyssa هم به نظرم، اگر رشته کاملا متفاوت باشه قانع کردن officer ساده‌تره ولی این که برای فلسفه ویزا گرفتن سخته یا آسون رو نمی‌دونم.

Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Science, University of Calgary

منم یادمه که این مساله رو توی یک Document یا منبعی دیده بودم (ولی اصلاً یادم نیست که کجا) که تکرار یک پایه تحصیلی در همون زمینه می تونه برای ویزا ایجاد مشکل کنه ولی تکرار مقطع تحصیلی با هدف تغییر گرایش یا زمینه تحصیلی هیچ اشکالی نداره!
    لطفاً در صورتیکه از طریق پیغام خصوصی یا ایمیل با من (یا سایر دوستان خارج از کشور) تماس می گیرید سوال و جواب را بر روی فروم هم قرار دهید تا هم برای سایر اعضای فروم قابل استفاده باشد و هم وقت ما صرف پاسخ دادن به سوالات تکراری نشود.

Junior Member

من خودم توی سفارت یه اقایی رو دیدم که چون رشته ای که ازش واسه phd پذیرش داشت (رشته تاریخ full fund )با رشته خودش متفاوت بود بهش ویزا نداد
    ولی من هم به این موضوع معتقدام که اگه نخوان به کسی ویزا بدن بهونه الکی می گیرن

Global Moderator

Simon آواتار ها

پیش فرض چه ايتم هايي از نظر سفارت باعث رد متقاضي ميشه ؟

يكي از دوستام بهم گفت اگه سفر حج رفته باشي و مهرش در پاسپورت باشه سفارت ردت مي كنه چون اسمت تو ليسته سياهه . يكي هم گفت عضو نهادهاي خاص اگه بوده باشيد ممكنه روي مساله ويزا اثر بد بزاره . مي خواستم ببينم چه كارهايي هست كه بشه انجام داد تا موقع درخواست ويزا به عنوان فرد مشكل دار مطرح نشيم ؟ اصلا اينجور صحبتها صحت داره و بايد نگران باشم ؟
    اطلاعیه مهم در بخش آمریکا
    اطلاعیه مهم در بخش کانادا

شبیه ساز آزمون تافل را از کجا دانلود کنیم؟
    از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

Member lida_a86 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Law

پیش فرض پاسخ : چه ايتم هايي از نظر سفارت باعث رد متقاضي ميشه ؟

I read an interview here.The applicant had gone to "Haj" two times(once with the university and the second time with her family).the interviewer had asked her about it but finally she had got her visa.just take it easy

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)