صفحه 33 از 85 نخستنخست ... 23242526272829303132333435363738394041424383 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 321 تا 330 , از مجموع 841

موضوع: چه ايتم هايي از نظر سفارت باعث رد متقاضي ميشه ؟

Senior Member

پیش فرض پاسخ : چه ايتم هايي از نظر سفارت باعث رد متقاضي ميشه ؟

من سوالی دارم ممنون میشم اگه کسی تجربه ای داره بهم بگه:ایا درخواست دوباره ویزا بعد از یکبار ریجکتی برای رشته ای متفاوت با دفعه قبل میتونه دلیل رد ویزا بشه؟

Global Moderator

Simon آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Nastarann نمایش پست ها
    من سوالی دارم ممنون میشم اگه کسی تجربه ای داره بهم بگه:ایا درخواست دوباره ویزا بعد از یکبار ریجکتی برای رشته ای متفاوت با دفعه قبل میتونه دلیل رد ویزا بشه؟
    سلام

ممكنه. البته به رشته هم بستگي داره. معمولا كسي كه با اين شرايط ريجكت شه وقتي دنبال علت ميگرده و جز تغيير رشته چيز ديگه ايي در شرايطش تغيير نكرده ، اين مورد رو دليل ريجكت محسوب ميكنه در حاليكه بهتره ببينه دليل ريجكت قبلي چي بوده و اون رو برطرف كنه. چه بسا همون دليل قبلي اينبار هم باعث ريجكت شده باشه و نه تغيير رشته.

شادزي
    اطلاعیه مهم در بخش آمریکا
    اطلاعیه مهم در بخش کانادا

شبیه ساز آزمون تافل را از کجا دانلود کنیم؟
    از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

ApplyAbroad Superstar Heisenberg7 آواتار ها

اگر تصمیم به این کار دارید باید دلیل خوبی هم داشته باشید. من یه مورد مشابه میشناختم که تو مصاحبه ریجکت شد و با یه I-20 رشته دیگه رفت. و اولین سوال همین بوده که چرا فیلدت رو عوض کردی ؟ (از مکانیک به عمران) و دوست ما که آمادگی رو بهش داده بودم گفته بوده که فیلدم؟ فیلدم عوض نشده! و بعد که آفیسر میگه من دارم میبینم که تو قبلاً از فلان جا مکانیک اقدام کردی رد شدی الان داری میری عمران!!! میگه آهان اسم رشته عوض شده.. ولی فیلدم همونه و کارم همون structure هست!!! و می گفت آفیسر نیشش به وسعت بسیار زیادی باز شد....

خلاصه حواستون باشه به این نکته... شاید اگر رشته هاتون رو می گفتید بهتر میشد راهنماییتون کرد!
    کمک فوری به کودک با مشکل قلبی اینجا. از جواب دادن سوالاتی که امکان مطرح شدن در فُرِم رو دارند... در پیام خصوصی معذورم!

Senior Member

من نمیتونم اینو بگم.چون من دفعه قبل با بیولوژی رفته بودم در مقطع لیسانس و الان میخوام با زبان شناسی برم در مقطع مستر!یعنی اصلا یک چیز دیگه ای...

من نمیتونم اینو بگم.چون من دفعه قبل با بیولوژی رفته بودم در مقطع لیسانس و الان میخوام با زبان شناسی برم در مقطع مستر!یعنی اصلا یک چیز دیگه ای...
    ببینید 1000 تا چیز میتونید بگید و باید خودتون فکر کنید.

مثلاً اگر من بودم می گفتم خوبی این زبان شناسیه اینه که گفتن اگر معدلم ترم یک خوب باشه میتونم تبدیلش کنم به phd direct... و احتمال فاند گرفتن هم هست... (فقط چک کنید ببینید دانشگاهتون دکتری این رشته رو داشته باشه). و از این حرفا...

این دلایل رو خودتون باید ایجاد کنید. همه ما فقط برای رفتن و موندن اقدام می کنیم... و درس تقریباً بهونه است. حداقل خودم... گرچه که مطمئناً تو درس کم نخواهیم گذاشت...! ولی اونا از ما دلایلی می خوان که مطمئن شن هدف اول ما درس هست!
    کمک فوری به کودک با مشکل قلبی اینجا. از جواب دادن سوالاتی که امکان مطرح شدن در فُرِم رو دارند... در پیام خصوصی معذورم!

Senior Member

هدف من هم همینه ولی میخوام بدونم مثلا این توجیحات و دلایل روگوش میکنن یا نه اینکه میبینه رشته ام عوض شده رودلیل ردی میدونه.کسی اینطوری رفته یا نه؟

هدف من هم همینه ولی میخوام بدونم مثلا این توجیحات و دلایل روگوش میکنن یا نه اینکه میبینه رشته ام عوض شده رودلیل ردی میدونه.کسی اینطوری رفته یا نه؟
    ببین خیلی بستگی به طرف داره... بعضی ها کلاً آدم های سختی هستن و ساده ترین مورد رو گیر میدن... بعضی ها نه... اصلاً گیر زیادی نمیدن... و شاید طرف تو یه کیسی مثل شما بگه ... عوض کرده که کرده!! حتماً این رو بیشتر دوست داره!!! بستگی داره به کی بخورید!

من پیشنهادم به یک کیسی مثل شما فقط ترکیه هست... و باید شانس بیارید که به آفیسر مرد مو بور بخوری.. البته کلاً باید خیلی آماده باشی... چون اون هم دیده شده که رد کرده... ولی کلاً خصوصیات اصلیش اینه که زیاد روی ریجکتی های قبلی حساسیت نشون نمیده....

Junior Member

سلام،
    من واسه مَستِر اَدمیژن گرفتم و اینجا هم یِ لیسانسِ 6 ساله با معدّلِ بسیار پایین دارم. برادرم تو آمریکا لیگال رِزیدِنت شده (1 ساله گرین کارتش اومده.) و خواهرم کاناداست. فاند ندارم ولی دانشگاه تو نامۀ تبریکش نوشته معمولن بالایِ 80 % از دانشجو ها فاند بهشون میرسه. برایِ گرفتنِ I-20 تمکّنِ مالیِ 36600 $ میخواستن ازم و من 24000 $ خودم گذاشتم و باقیش رو داداشم از اونجا کامپلیت کرد تو فرمشون. تو نامۀ دانشگاه نوشته بود کاندیشنال ولی تو I-20 همچین لغتی ننوشته. از دانشگام که پرسیدم گفته چون معدّلت پایینه باس تو 12 واحدِ ترمِ اوّل 3 (B) بگیرم. میخواستم بدونم که از الآن خودم رو واسه چه گیرایی باس آماده کنم و با توجه به متن هایی که خوندم فقط باس برم ترکیه پیشِ آقا مو بوره؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Meisam1360 نمایش پست ها
    سلام،
    من واسه مَستِر اَدمیژن گرفتم و اینجا هم یِ لیسانسِ 6 ساله با معدّلِ بسیار پایین دارم. برادرم تو آمریکا لیگال رِزیدِنت شده (1 ساله گرین کارتش اومده.) و خواهرم کاناداست. فاند ندارم ولی دانشگاه تو نامۀ تبریکش نوشته معمولن بالایِ 80 % از دانشجو ها فاند بهشون میرسه. برایِ گرفتنِ I-20 تمکّنِ مالیِ 36600 $ میخواستن ازم و من 24000 $ خودم گذاشتم و باقیش رو داداشم از اونجا کامپلیت کرد تو فرمشون. تو نامۀ دانشگاه نوشته بود کاندیشنال ولی تو I-20 همچین لغتی ننوشته. از دانشگام که پرسیدم گفته چون معدّلت پایینه باس تو 12 واحدِ ترمِ اوّل 3 (B) بگیرم. میخواستم بدونم که از الآن خودم رو واسه چه گیرایی باس آماده کنم و با توجه به متن هایی که خوندم فقط باس برم ترکیه پیشِ آقا مو بوره؟
    انتخابت نشون میده با دقت همه چیز رو خوندی... همه چیزت کامله.. و مو بوره به یکی از دوستانی که معدلش 12.5 بود گفته بود نمره هات خوبه و دانشجویه credible هستی!! این آقا خیلی شبیه شما بود... برادرش اونجا گرین کارت داشت یا تازه سیتیزن شده بود... پدر مادرش هم گرین کارت داشتن و می رفتن و میومدن... فاند هم نداشت... لیسانس هم فکر کنم 5 یا 6 ساله تموم کرده بود... بعد از 6 سال وقفه میرفت برای مستر (اگر اشتباه نکنم...وقفه زیاد بود خلاصه) از کاربرهای فعال قسمت آنکارا هم بود پارسال! خلاصه یه مشکل بزرگ هم داشت... اون هم یه قسمت از BS به نام مادرش بود و 90% یادمه که بقیه از برادرش بود تو I-20 زده بود Family in Iran and Family in US.... تو قسمت source of funding!

این بنده خدا خورد به برادر موبور و اوکی شد رفت!!! ولی باید بگم که خییلی ها بودن به خاطر source of funding به غیر از مادر پدر رد شدند!

شما یه ایراد دیگه هم دارید.. اونم اینه که 24 هزار تا رو به نام خودتون دادید اگر می تونید همه رو به نام پدر مار بزارید!!! کلش رو... اگر نشد این 24 هزار تا رو بزارید حتماً..

اگر به نام خودتون ببرید BS رو تو I-20 منبع فاند خودتون ذکر شه شانس ریجکت شدیداً بالا میره... نتیجه: بیشترین شانس برای شما اینه که کل BS به نام مادر یا پدر باشه! اگر نبود 24 تا به نام پدر مادر بقیه برادر!!

در ضمن شما یه چیز دیگه هم نگفتید که پیش برادرتون میرید یا نه! اگر برید اون هم شانستون رو میاره پایین!

مطمئن شید که بین BS و I-20 تناقضی نباشه.. اگر هست عوض کنید!

موفق باشید!

اوه یه چیز دیگه... به ID که دقت کردم دیدم متولد 60 هستی... یه دوستی تابستون رفت دوبی ... هم سن شما 32 سال! بهش گفتن برای مستر سنت بالاست و می خوای بری بمونی ردش کردند... تو ترکیه از بوره گرفت سریع هم کلیر شد! اگر تو ترکیه با خواهر مو مشکی رد شدی دوباره همونجا وقت بگیر که بیافتی به بوره! اگر سریع بجنبی میرسی که اگر ریجکت شدی فردا پس فرداش بری سفارت (تا وقتا بازه)

Junior Member

اوّلن ممنون واسه راهنمایی کاملت. در ادامه باس بگم که واسه I-20 که واسم اومده حدود 24000 $ تو حسابِ خودم بوده (که با احتسابِ ارزِ دولتی اینقده شده و در واقع کمتره)، قبلِ صادر شدنِ I-20 احتمالن باس BS رو به نامِ خونواده میگرفتم احتمالن! امّا تو فرمِ I-20 مبلغ رو رُند نوشته (بر اساسِ اون فرم اضافه هه که باس پر می کردیم و با BS واسشون می فرستادیم). راستش قبلِ سوال کردن سعی کردم بیشترِ سوالا که فک میکردم بهِم ارتباط داره رو بخونم و بعد مزاحم شم. پیشِ داداشم نمیرم، امّا تو آمریکا و مقیاساش خیلی نزدیکیم، تو گوگل میگه 3 ساعت و نیم. به نظرت اگه BS جدید که واسه سفارت باس بگیرم اگه 36000 تا رو بپوشونه بد تره ینی؟ راستی تو پیغامم قضیۀ سربازیمم توضیح داده بودم. اگه ایرادی نداشته باشه میخواستم بدونم میتونم از شما شماره ای داشته باشم؟ بازم ممنون ...

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)