صفحه 5 از 85 نخستنخست 12345678910111213141555 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 841

موضوع: چه ايتم هايي از نظر سفارت باعث رد متقاضي ميشه ؟

ApplyAbroad Champion

پیش فرض پاسخ : چه ايتم هايي از نظر سفارت باعث رد متقاضي ميشه ؟

simon جان
    کسی به هیچ وجه نگفت که شما عمداً دوست داری شایعه درست کنی و من تقریبا مطمئنم که هیچ یک از کاربرهای اینجا عمداً چنین کاری نکرده و اگر سوالاتی این چنینی مطرح شده ناشی از نگرانیه نه چیز دیگه.
    برای مطرح کردن سوال و عدم ایجاد شایعه هم یک راه حل خیلی ساده وجود داره. به جای این که بیای بگی «اگر بری حج اسمت می‌ره تو لیست سیاه و بهت ویزا نمی‌دهند» می‌تونستی بیای خیلی ساده بپرسی «آیا ممکنه به خاطر سفر حج به کسی ویزا ندهند؟». یا مثلا به جای این که بگی «یکی از دوستانم اسمش علی بود و به این خاطر ویزا نگرفت» می‌تونستی بپرسی که «آیا اسم مذهبی می‌تونه باعث رد شدن ویزا بشه؟».
    مطمئناً برای هیچ کدام از مواردی که گفتی مدرک مستدلی نداری و به همین دلیل درست نیست که باعث نگرانی سایرین بشی.

Global Moderator

Simon آواتار ها

يافتم يافتم يافتم (مرحوم نيوتن )
    فكر كنم گرفتم . يعني اينطور نگوييم : ( خبري) اينطور بگوييم : ( سوالي ) .
    راجع به مستدلات كاري نمي تونم بكنم ، يعني نميشه برم اينا رو تجربه كنم بعد با ادله كافي بيام دوباره سوال كنم (علاج واقعه قبل از وقوع مي بايد كرد :-\). اما سعي مي كنم سوالات و به نوعي ديگر بپرسم . باز مشكلي بود در خدمتيم بابك جان
    اطلاعیه مهم در بخش آمریکا
    اطلاعیه مهم در بخش کانادا

شبیه ساز آزمون تافل را از کجا دانلود کنیم؟
    از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Babak
    اسم ممکنه باعث طولانی‌تر شدن clearance بشه (به دلیل تشابه اسمی)، اما باعث ویزا نگرفتن نباید بشه.
    ضمنا یک مطلبی رو خوبه یادآوری کنم، حتما موقع گرفتن پاسپورت یادتون باشه که اگر اسم یا فامیل‌تون دو قسمتی یا چند قسمتیه، همه رو سر هم بنویسید یا این که با خط فاصله از هم جدا کنید و فاصله بین‌شون نگذارید. به عنوان مثال:
    احمدرضا عابدزاده رو به یکی از انواع زیر بنویسید:
    Ahmadreza Abedzadeh, Ahmad-Reza Abed-Zadeh, Ahmadreza Abed-Zadeh

ولی به هیچ وجه به این شکل ننویسید: Ahmad reza Abed zadeh یا Ahmadreza Abed Zadeh

چون در آمریکا اسم یا فامیل دو کلمه‌ای که با Space از هم جدا شده باشه مرسوم نیست و معمولا کلمه دوم رو به عنوان Middle name تلقی می‌کنند و فامیل شما رو مثلا فقط Zadeh در نظر می‌گیرند. این موضوع باعث می‌شه که خیلی وقت‌ها پیدا کردن اسم شما در سیستم ادارات مختلفی که باهاشون سر و کار دارید مشکل‌ساز بشه.
    بابك جان، اگر اسم دو قسمتي باشه احتمال افزايش زمان clearance وجود داره؟
    يعني ممكنه يه بار قسمت دومو به عنوان Middle name در نظر بگيرند و يه بار به عنوان قسمت دوم اسم و اين باعث افزايش زمان clearance بشه؟
    ممنون.

ApplyAbroad Champion

نقل قول نوشته اصلی توسط ayaz
    بابك جان، اگر اسم دو قسمتي باشه احتمال افزايش زمان clearance وجود داره؟
    يعني ممكنه يه بار قسمت دومو به عنوان Middle name در نظر بگيرند و يه بار به عنوان قسمت دوم اسم و اين باعث افزايش زمان clearance بشه؟
    ممنون.
    راستش پروسه‌ی clearance مثل درمان ایدز می‌مونه و هنوز کشف نشده که چی باعث طولانی شدن یا کوتاه شدنش می‌شه، اما اسم دو قسمتی فکر نمی‌کنم مشکلی داشته باشه. من می‌شناسم کسانی رو که اسم دو قسمتی داشته‌اند و ظرف دو-سه هفته clear شده‌اند.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Babak
    راستش پروسه‌ی clearance مثل درمان ایدز می‌مونه و هنوز کشف نشده که چی باعث طولانی شدن یا کوتاه شدنش می‌شه، اما اسم دو قسمتی فکر نمی‌کنم مشکلی داشته باشه. من می‌شناسم کسانی رو که اسم دو قسمتی داشته‌اند و ظرف دو-سه هفته clear شده‌اند.
    it all depends on youe chance! :-X
    Would you tell me I was wrong?<br />Would you help me understand?<br />Are you looking down upon me?<br />Are you proud of who I am?<br />There&#39;s nothing I want to do<br />To have just one more chance

Junior Member

I don’t really care but do you think I will have problem because I am seyed?
    How should I write my name? Should I put space between seyed and my name or use – between them?
    Thanks

Junior Member

پیش فرض تاثیر پدربزرگ یا مادربزرگ citizen بر ویزای دانشجویی

Hi
    May you please answer me?
    Is there anyone that get visa although he/she lose his/her parents and live with grandparents?
    My grandparents grow me up, they will support me very well, now I have I20 with full fund, I need F1 visa, is there any similar experience?
    Note: my grandmother is Iranian and us citizen and my grand father has green card but they live in Iran, in DS.156 there is nothing about grand parents , will embassy understand it ? Should I answer right if officer ask?
    Thanks

ApplyAbroad Champion

پیش فرض پاسخ : تاثیر پدربزرگ یا مادربزرگ citizen بر ویزای دانشجویی

به سفارت چه ربطی داره که شما با کی زندگی می‌کنید؟! زندگی کردن با پدربزرگ و مادربزرگ هیچ تاثیری در ویزا گرفتن شما نداره و اصلا لازم نیست شما هیچ اطلاعی در این مورد به سفارت بدهید.

در فرم‌ها هم وقتی چیزی نپرسیده، شما لازم نیست هیچ اطلاعات اضافه‌ای بدهید. روز مصاحبه هم معمولا از شما می‌پرسند که آیا اقوامی در آمریکا دارید یا خیر. وقتی پدربزرگ و مادربزرگ شما در ایران زندگی می‌کنند، به نظر من جواب این سوال «خیر» هست. اگر دقیق‌تر بپرسه که آیا کسی از اقوام نزدیک شما گرین کارد داره یا شهروند آمریکاست اون وقت می‌تونید بگید که پدربزرگ و مادربزرگتون چنین شرایطی دارند. اما معمولا فقط می‌پرسند که اقوام نزدیک در آمریکا دارید یا خیر.

Junior Member

سلام
    خیلی ممنون برا جواب .ولی یه مشکل دیگه هم هست واینکه دایی من در امریکا زندگی می کنه.اون برای پدرو مادر بزرگم green cardo و اینارو در اورده . 4 سال پیشم برا من دعوتنامه داد وبرای ویزای تفریحی رفتم دبی اما ندادن بهم .حالا فکر می کنید از سیستم معلوم ؟
    ممنونم برات کمکتون

ApplyAbroad Champion

چون شما قبلاً برای ویزا اقدام کردید، ممکنه سفارت اطلاعات شما رو داشته باشه. وجود دایی شما نباید برای ویزا گرفتن شما مشکلی ایجاد کنه، اما اگر در فرم‌ها یا مصاحبه خلاف واقعیت رو بگید و اون‌ها متوجه بشوند، تقریبا به طور قطع رد خواهید شد. زیاد هستند از دوستان من که در حال حاضر در آمریکا مشغول تحصیل هستند و اقوام نزدیک‌شون مثل دایی یا عموشون در آمریکا زندگی می‌کنه، در نتیجه اگر من جای شما باشم چیزی رو مخفی نمی‌کنم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)